Školné počas letných prázdnin

ivet38
8. sep 2018

Ahojte,potrebovala by som poradiť.Moja dcérka chodí na súkromnú základnú školu tretí ročník a tento školský rok nám pribudla povinnosť platiť školné aj cez letné prázdniny,doposiaľ to tak nebolo,viete mi niekto poradiť,či to zriaďovateľky môžu od rodičov žiadať,keď deti sú doma,žiadnu pedagogickú činnosť nevykazujú majú dovolenky a do práce nastupujú koncom augusta.Ide o 80 Eur.Ďakujem za vaše reakcie.Iva

kacena4
8. sep 2018

neviem akym zakonom ci predpisom vam to vydokladuvavaju, ale po pravde kedze je to sukromna skola a zakon hovori, ze ucitelia nemozu byt k 30.6. prepusteny a k 1.9. prijaty do prace tj. musia pracovat aj pocas leta a aj pracuju tak by oficko za nieco mali dostavat mzdu teda niekto by im ju mal vykryt, t.j. sukromna skola = asi scasti aj rodicia (neviem ci nieco prispieva aj stat nikdy som to neriesila), ale zasa mohli to vyriesit lepsie a tych "par" € rozlozit do 10 skolskych mesiacov a nemylit vas prazdninami...

ivet38
autor
8. sep 2018

@kacena4
My nemáme s manželom problém to školné zaplatiť,no nie sú nastavené kritéria platenia školného rovnako pre všetkých rodičov,tí čo na to nemajú tak si odpracujú v škole niekoľko hodín do týždňa upratovaním a to sa nám veľmi nepozdáva.

korunka1
8. sep 2018

@ivet38 a nepýtala si sa ich začo je to školné.Ja by som teda vysvetlenie chcela,nie len info,že zaplať.

ivet38
autor
8. sep 2018

@korunka1 Teraz v utorok máme rodičovské tak sa to chcem opýtať,lebo info o navýšení školného zo 64 na 80 eur ako aj platenie cez letné prázdniny nám to prišlo len mailom,poslali nám upravenú smernicu platenia školného.

kredog
8. sep 2018

@ivet38 sukromna skola ma svoje pravidla, ak nesuhlasis daj dieta do statnej skoly, to povedali mne , ked som sa pytala. 😀 asi im vzrastli naklady, alebo maju dost ziakov, tak preco to nevyuzit

ivet38
autor
8. sep 2018

@kredog My sme malá škola do 70 žiakov ,no sťahovali sme sa do novej budovy tak ja viem,ze vzrastú aj náklady na chod školy len niektorí platia a tí neplatiči si to odpracujú v škole riadením.Aj ja poznám od nás čo sa pýtali tak tam už deti nemajú.

benit
8. sep 2018

Co poznam 2 sukromne zakladky, tak tam sa normalne plati aj cez prazdniny a suma je ovela vyssia. Platia prenajom. Vyplaty bezia stale aj cez prazdniny. Upratuje sa aj energie minaju. A aj tak maju pretlak ziakov.

hettinka
8. sep 2018

@ivet38 škôlke by malo byt stanovené ako ročne a malo by byt na vás, či ho zaplatíte naraz, alebo rozpočítane na mesiace, či už 10 alebo 12.

pralinka25
8. sep 2018

my platime v sukromnej tiez aj za prazdniny cize 12 mesiacov a tiez je tretiak ale platime tak od prveho rocnika

ivet38
autor
8. sep 2018

@benit ďakujem za reakciu

viera
8. sep 2018

@ivet38 Ahoj, aj my mame sukromnu a platime cez letne prazdniny 250e/mesiac....Cize 12mesiacov..Niekto to ma rozratane do 10mesiacov a niekto do 12...

ivet38
autor
8. sep 2018

@viera ďakujem

ivet38
autor
8. sep 2018

@pralinka25 ďakujem

renatka100
9. sep 2018

@ivet38 aj my platime aj cez prazdniny 350,- 😂

ivet38
autor
9. sep 2018

@renatka100 ďakujem

vroni
9. sep 2018

U nas je urcene rocne skolne, bezne sa plati v troch splatkach, ale vedia to rozratat aj na mesiace a potom sa plati aj cez prazdniny.

karkulka1
10. sep 2018

@ivet38 oficiálne sa školský rok končí 31.8. Možno je to z tohto dôvodu.

loginexistuje
10. sep 2018

@ivet38 ja mam tiez dceru uz viacero rokov na sukromnej typu cambridge plati sa vyrazne nasobne viac a platime aj cez prazdniny

cajomila
3. apr 2022

@ivet38 No lebo táto škola ( viem ktorá) týmto štýlom funguje🙈.
Základná si na komunikácii , ale poriadne komunikovať nevie...hlavne keď sa jedná o problémy.
Mňa napr. prišiel nedoplatok ,a školné po roku...čo odtiaľ dieťa odišlo😳🤷.
A to rovno 2 e-maily, v jednom je 270€, v druhom už iba 96€.
Čo k tomu dodať 🤔???