Školská taška pre prváčku. Poraďte nejakú

lienocka235
1. jan 2009

poradte mi prosim.. hodte tip na skolsku tasku.. mam skor zaujem o taku tu klasiku ako je aktovka nie o batoh..
je to pre prvacku

bambusko
1. jan 2009

nasa ema ma donau, nosi ju druhy rok a osvedcila sa, tak sme rovnkau kupili aj alici - jasne, ze s inym obrazkom

andrea.m
1. jan 2009

ja som kupila klasicku aktovku.ma vystužený chrbát,zapína sa normálne na dve pracky žiadný zips ani suchý zips. vnútri je členená tromi priehadkami a bol k nej aj plný peračník a kabela na úbor. po bokoch ma vrecka na fľašu a vnútri okienko na rozvrh. o dva týždne máme zápis do školy a pri tej príležitosti ju Filipko dostane a potom ju hodím detailne pofotenú aj do albumu.je to značka mc neil.

jaduska
1. jan 2009

Naša dostala školskú tašku pod stromček - kupovali sme ju v Tescu, značku neviem ani náhodou, treba si všímať, aby mala pevný chrbát - polstrovaný, tiež nastaviteľné polstrované popruhy, reflexné prvky... Najlepšie je asi kupovať rovno s dieťaťom, aby si ju v obchode vyskúšalo. V telke zvyknú dávať počas leta (napr.v Teleráne na Markíze) rady, aká taška je najlepšie a čo si treba všímať. Existujú už také aktovky, kde je normálne vyberateľná výstuž ako na turistických plecniakoch.

tamarka
2. jan 2009

baby kedy je najlepšie kupovať škol. tašku? My sme chceli Emke kúpiť teraz na meniny ale bojím sa, že s ňou bude chodiť do septembra po byte a zničí ju. Tiež dúfam, že kúpime kvalitku s pevným chrbátikom a ostatnými dôležitosťami, ale Emka má jednoznačnú predstavu - Barbie. Iná možnosť nie je 😉

maruschka
2. jan 2009

my sme kúpili dva dni pred nástupom do školy-ešte sme si neboli istí, či ju dáme alebo nie/mala len 5 rokov/...

Ale, kúpili sme jej Herlitz-krásnu školskú tašku-taký tvar, ako sme mávali kedysi, má vypolstrovaný chrbát,mäkučký,má nadstaviteľné popruhy,mala k tomu aj vrecko,peračník,taštičku,je výborná na chrbticu, aj keď tam má veľa kníh-takže sa nehrbí...Na spodu tašky sú také umelohmotné dosť vysoké nožičky-skôr je to taký celistvý stojan, keď ju postaví do mokrého, tak sa nepremočí a nezašpiní..Tá záťaž je rozdelená vďaka tvaru tašky...Určite by som nikdy nekúpila batohový tvar tašky-dieťa si zbytočne zničí chrbticu.. 😉

Ak ti môžem poradiť, pozeraj si už teraz na internete tvary,vybavenie školských tašiek...Ku koncu leta bývajú výpredaje školských pomôcok a teraz cez zimu aj výpredaje školských tašiek..Naša stála 1690 Sk-takže taká normálna zlatá stredná cesta...Nie je prečačkaná, je ružová a na vrchu má psíka, strieborné hviezdičky..Ak by sme jej kúpili ozdobenú barbinami,princeznami alebo korálkami, tak by to skôr brala ako hračku a nie ako vec do školy... 🙂 🙂 🙂

lenca13
2. jan 2009

Tak nasa Radka ma znacky Topgal a som s nou spokojna pekne sa da oprat a zatial ju nema ani moc znicenu ma ju bledomodru s ruzovym a ma na nej ducha.Zapinanie na zisp,vystuzeny chrbat a su tam refkexne pasiky a ma k nej este aj prisiplast je zvlast na tu aktovku super vec ked prsi 😉

majina.b
2. jan 2009

na čt- černé ovce testovali školske tašky

http://www.ceskatelevize.cz/program/cerneovce/c...

výsledok naj je podľa kriterii Topgal

aj my sa chystáme na nakup šk tašky pre prvačku

sassi
2. jan 2009

mne sa pači tiež Topgal alebo Herlitz
ale dcerke sme do 1. ročníka kupili uplne klasicku aktovku, pevnu, vyrobca je z Komárna, a stála 850,-

myslím, že ten plecniakovy typ je dosť masívny pre prváčika, taku kupime až do 3. alebo 4. ročníka
aj ked ona by už menila, lenže ta čo mame vyborne drží, nič sa nepokazilo, je super, všetko sa tam zmestí

abetka
2. jan 2009

my sme tiez malej kupili Topgal a aj peracnik. Vyzera dobre, nieje moc velka, ale je priestranna. Mame ju modro- ruzovu s Kim possible 😀

sassi
2. jan 2009

inak kamoška mala zle skusenosti s mandarskou firmou ARS UNA , necvybavili jej po 10 mes. používania tašky reklamaciu ☹
a nam sa peračník od nich tiež cely popáral
maju pekne, take princeznovske, alebo Spiderfmanovske motivy (aj ine)
ale kvalita by mohla byť lepšia, však peračník stal vyše 300,- (prázdny!) a taška 1300,- 😕

Teraz mame peračník Herlitz a je super