Školská taška pre útleho prváčika

teta7
30. jan 2015

Ahojte. vyberám tašku zatiaľ cez net, lebo som sa do obchodov nedostala ešte, lebo sme chorí. Sme útlučký, najmenší v školke, sme ZŤP, meriame 110 cm a vážime 17 kg. Nejak do septembra extra nepriberieme. Keby sme neboli taký chudý a útly vybrala by som asi TOPGAL pre prvákov...s popruhom okolo pása...
Rozmýšlala som na EMIPO školský batoh alebo teraz, ked čítam kadejaké príspevky tak ma zmjatla aj HERTZLIG....
Jedna pani písala, že EMIPO taška malú tlačila na spodnú časť chrbátika, nebola tam vraj vystužená, tak neviem.....
Mala by byť čo najľahšia samozrejme, aby sa všetko zmestilo, aby od desiaty nezašpinil školské potreby, bočná fľaška nech je schovaná (to neviem zo skúseností)
Náš je strašný kidko....
Určite pôjdeme spolu do obchodu nech si ju aj vyskúša....
Čo poradíte?

jaaty
30. jan 2015

Herlitz midi ;)

lila77
30. jan 2015

urcite skolsku tasku s kolieckami u nas to malokto vyuziva avsak francuzske deti to maju vsetky aj tu na slovensku

katy2
30. jan 2015

@teta7 s kolieckami urcite nie... ako ju drocek bude tahat cez obrubniky a v skole po schodoch a cez prahy.... ale aku tasku, to poradit neviem a tiez hladam nieco mensie.....

maznacik007
30. jan 2015

pre male deti je Herlitz smart mini alebo midi

my pôjdeme do Ergobag .... moj ma tiez 110 cm

topgal urcite pre male deti nie ...

tasku s kolieskami istotne nie.

magimary
30. jan 2015

@maznacik007 a ktorú z tých ergobag-ov? žiadny z nich nepôsobí nejako subtílne 😕

maznacik007
30. jan 2015

@magimary on sa da prisposobit vyske dietata od 110 cm je .... jedna mamicka tu ma aj foto na jej dietatku ... vzadu na tom chrbatiku sa to nastavuje ... treba si pozriet produkt video...

tuto 6 dielnu sadu chcem teda nie som si ista vzorom ... maju viacero ... urcite to ale chcem skusit nazivo nez kupime ...

http://www.galeria-kaufhof.de/store/p/Ergobag-S...

danka79
30. jan 2015

@teta7 moja predškoláčka má 112cm a 18kg, tiež také tintítko 🙂 Hlavná podmienka pri výbere bola aby bola taška čo najľahšia. Kúpili sme Herlitz smart, má iba 860g, Spodná časť tašky jej pekne sedí na chrbte, nevisí jej niekde pod zadkom ako tie obrovské tašky. Je mi ale jasné, že bude problém napratať do nej všetky veci, tipujem, že využijeme tak max.2-3triedy.

Taška na kolieskach je nezmysel, denne prekonávať množstvo schodov, pri ťahaní sa všelijako preklápa. Určite by som nekupovala.

skrecok
30. jan 2015

@teta7 Ahoj,
aj nas je najmensi v skolke a navyse najstarsi. 😖 Ma 113 cm a vazi tiez 17 kg. Dr. vobec neriesi, ze vraj je to este tak v norme. 😖

Inak tiez riesim skolsku tasku pre synceka. Citala som, ze Topgal je sice fajn, ale nie pre drobcekov. Jedine Herlitz. Tak po zapise budeme skusat nejake tasky, aby sme vedeli ako mu bude sediet.
Ale aj tak co som citala a pocula, rodicia nesu takmer vzdy tasku-aktovku z domu a domov. Deti nosia minimalne...

magimary
30. jan 2015

@maznacik007 produkt video som nenašla,
nevieš, ktorá mamička to má v albume?

maznacik007
30. jan 2015

@magimary

https://www.youtube.com/watch?v=mBfMYRcsMTAhttps://www.youtube.com/watch?v=b-lkI0EeUqA

fotky ma v skupine budeme mat prvacika ...

a ty ho pre koho chces? pre Lukyho?

magimary
30. jan 2015

@maznacik007 však Lukyno by mal byť od septembra prvák 😉
idem pozrieť tie videá

maznacik007
30. jan 2015

@magimary pozri to druhe ... to je chlapcenska verzia .. prve je dievcenska...

babulina
30. jan 2015

Nasa mala pri nastupe do skoly ledva 18kg, ma tasku znacky belmil lebo vsetko ostatne bolo prilis siroke

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankakat
30. jan 2015

Dcerka je prvacka a ma EMIPO. Raz povedala, ze ju nejako tlaci, ale ukazalo sa, ze ramienka sa obcas nejako podvlecu pod spodok tasky a vtedy tlaci (staci ramienko pretocit naspat a je ok). Inac sme spokojni celkovo s tou taskou. Co som videla prave tu v niektorej diskusii nejaku mensiu Herlitz (https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/taska-he...), tak to co dcera nosi by sa tam asi tazko voslo - male dosky, velke dosky a obcas aj veci mimo, lebo to mnozstvo papierov a zositov dosky nepoberu. Samozrejme to prudko zavisi od skoly a ucitelky.
Takze ani Emipo nie je zla volba a ja to rozhodne nelutujem.

trpezliva
2. feb 2015

My mame malicku prvacku. V septembri mala 110cm a 16kg.
Tasku dostala Belmil. Ze vraj pre utle deti.
Je pekna,prakticka..no neodporucam..padaju nam ramienka. TAsku jej nosim len ja. Na chrbte sa jej hned zosmykne.

baluu
10. feb 2015

Este som len zacala pozerat co na nete oporucaju maminy a uz mam hlavu v smutku, nas syn ma 110 cm a este nema ani 15 kg. Neviete kde v BA sa daju tie tasky Herlitz a EMIPO poskusat?

teta7
autor
10. feb 2015

@skrecok ahoj uz ste daco poskusali? My sme sa este nedostali lebo sme zas chory...dakujem

skrecok
10. feb 2015

Ahoj, nenasli sme Herlitz aktovku. Boli sme zatial v Sevte a tam nemali ani jednu Herlitz, mali sice plno ale inej znacky...
A takisto mam deti chore. ☹

avanka
18. feb 2015

my sme tiez kupovali herlitz, topgal je velka, mal ju skoro po kolena

evina313
18. feb 2015

@baluu v Sevte maju 🙂 kuk kde maju predajne

iwanusa
18. feb 2015

Ja mam tiez drobnejsieho prvacika. My sme kupili tasku Herlitz mini, je mu akurat, lahucka a zmesti sa tam vsetko, co prvak, druhak potrebuje.

evina313
18. feb 2015

ak ste z BA, my sme kupovali v tejto predajni
http://www.moveo1.sk/index.php?route=informatio...
ale može sa stat, že nebudu zrovna mat, ja by som im zavolala vopred, či ju maju a v ktorej predajni, myslím že ich maju viac. a predpokladam, že chcete Herlitz smart / alebo mini /.
my mame tu herlitz midi a teda pre utleho prvacika mi príde velka.
moj syn je teraz prvak normalnej výšky a v taške nosi : velke dosky plne prac. zošitov / dost tažke /, nadobku na jedlo, flasu a peračník.a podla mna plna tažka pre utleho prvačika je naozaj dosť ťažka.

baluu
18. feb 2015

@evina313 dakujem za info, maju ju aj v Brinjeli na Grosslingovej.
@iwanusa dakujem. Kupime mini a som rada ze ste napisali, ze velkostne pre prvaka a druhaka postacuje. Toho som sa trocha obavala.

activeone
1. mar 2015

Ergobag je najlepsi. Lahka Ergonomicka taska plna vychytavok.
chlapec na fotke - 112 cm 17 kg - dobre sedi, ramena nepadaju, vyborne sedi a je lahka.

rutie
1. mar 2015

Moja prvacka ma Herlitz mini http://eshop.mamaaja.sk/skolska-taska-mini-moty... a to ani nie je drobna, ale chodi peso do skoly, tak som chcela, aby mala nieco co lahucko odnesie. Je lahucka ako pierko, zmesti sa na chrbat aj drobnemu dietatu, dcerka ma uzke ramena, nosi sa jej vyborne. Mam aj tretiaka a druhacku a aj ich veci do skoly by sa tam v pohode zmestili. Len treba usmernovat dieta, aby nenosilo do skoly zbytocnosti, len to, co naozaj potrebuje na hodinu. Nasi ale maju telesnu aj prezuvky v skole. Ucebnice domov nosia len velmi vynimocne, domov nosia len pracovne zosity. Ja ked vidim ako sa tie male decka vlacia s Topgalkami, normalne mi ich je luto.

rutie
1. mar 2015

@baluu V Pezinku v papiernictve Grafit na Holubyho maju Herlitz starsie modely dokonca v akcii. Neviem, ci mavate cestu tymto smerom... Je to kusocek od vlakovej stanice.

teta7
autor
1. mar 2015

@rutie v BB herlitz na predajni najst problem...este som nenasla. Na nete som nenasla herlitz mini...len midi a smart... ☹

rutie
1. mar 2015

@teta7 Mozno skus este pockat, kym dostanu novu radu. Nieco z tohto by sa ti nepacilo?
http://eshop.mamaaja.sk/modely-mini-herlitz-c-1...
Ved ak by vam nevyhovovala, mozte v lehote vratit, bude vas to stat len postovne.

teta7
autor
1. mar 2015

@rutie uz som z toho zmatena. Rozmyslala som Emipo batoh hokej alebo herlirtz mini alebo smart. Neviem sa rozhodnut. Vaha jedna je 0.99 kg druha 0.860 tretia 0.680. Bojim sa ze jedna bude tazka druha zase mala tretia velka ???? 😢