Školské potreby pre ľaváčku.

lizinka111
25. feb 2020

Mam doma budúcu skolacku-lavacku.... A mam takú dilemu ci mam kupovať školské potreby výhradne pre lavaka alebo je to jedno, mala som v úmysle kupovať len pero pre lavaka, ale som zistila, že sú aj pravítka, farbičky, strúhadlo a neviem co všetko možné..... Neviem s kým sa mam o tom poradiť....ani v okolí nemáme žiadneho lavaka školáka..... Vdaka za rady...

pribinak
25. feb 2020

Určite jej kúp pero aj ostatne veci pre ľaváka, neter je ľaváčka, je pre ňu sakra rozdiel písať s perom pre ľaváka, alebo strihať s nožnicami pre ľaváka, alebo sa trápiť s perom či nožnicami pre pravákov.

dskjhfdlkdjhl
25. feb 2020

@lizinka111 Mam dceru lavacku a jedine, co mame specialne pre lavakov, to su noznice-tie su naozaj nutne (vyskusaj si strihat lavou rukou, pochopis okamzite), ale nic ine sme pre nu nekupovali pre lavakov.

mmonika
25. feb 2020

@lizinka111 ja sama som ľaváčka, a určite by som pre deti volila pero, nožnice pre ľavakov. ostatne veci som sa naučila drzať v pravej ruke, ale ked sa mi nechce drzim aj v ľavej, ale to mas vidiet tie pohlady ostatnych 😂

lizinka111
autor
25. feb 2020

@dskjhfdlkdjhl no ja som takisto lavacka a nikdy som nemala pero pre lavaka(atramentové som nemohla pouzivat😂😂😂😂😂) ani nožnice ani nič ine🙄🙄🙄pero chcem určite kúpiť,len som ostala prekvapená koľko veci je pre nich, doteraz som to neriešila,mala klasické písacie potreby....

dskjhfdlkdjhl
25. feb 2020

@lizinka111 tak ja neviem, ale dcera ma od zaciatku pera, ktore su (podla mna) do oboch ruk a nikdy nebol problem, ale tie noznice, to som si osobne vyskusala a tak, ako ja neviem strihat s lavackymi, tak isto ona nevie s pravackymi. Ale neviem si predstavit aky rozdiel moze byt napr. v pastelkach, to fakt netusim.

lizinka111
autor
25. feb 2020

@mmonika viem si predstaviť aj ja som lavacka😂😂😂😂okey tak pero určite a aj nožnice.....a na zápise mi neporadia učiteľki?

lizinka111
autor
25. feb 2020

@dskjhfdlkdjhl doteraz sme mali klasické nožnice co si myslím, že neboli určené že pre pravákov al ľavákov, tak som nad tým vôbec nerozmýšľala, len akosi už nie sú dobré, tak som zbehla do papiernictva a tam na mňa vybavili kopu nožníc, pre pravákov, ľavákov, tak som len cumela😂😂😂😂tam som si ich vyskusala😂😂😂😂A potom ešte ďalších XY veci co sú určené pre ľavákov....no som myslela, že bude stačiť len to pero😂😂😂😂

jankalukasova
25. feb 2020

@lizinka111 maximálne pero a nožnice... ale pero môže byť normálne... univerzálne.. ale napr. ja som v prvej triede nepoužívala bombičkové ale keramické. Ale v princípe ho mohol držať aj pravák aj ľavák. Farbičky sú podľa mňa jedno, dôležité sú potom tie nožnice. Tie mám "svoje" aj teraz v dospelosti... pravítko? to fakt nechápem ako chce byť ľavácke. Farbičky? proste keď kúpiš také tie s trojuholníkovým profilom, tak sú pre ľavú aj pre pravú ruku... ešte nech prídu s lepidlom pre ľaváka.. alebo vodovkami či štetcami. To už je len biznis.

lizinka111
autor
25. feb 2020

@jankalukasova no balíček pre ľavákov som videla aj s gumou aj s lepidlom😂😂😂😂😂A pravítko je také co čísla idú z opačného konca ako normalne😂😂😂lebo ľaváci ťahajú zprava doľava 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

katren
25. feb 2020

@lizinka111 ja mam lavaka tiez a kupili sme pero, ceruzku a noznice....nic ine....

jankalukasova
25. feb 2020

@lizinka111 tak to by som nekupila ani omylom... to musi decka neskutocne blbnut...

sweetdreams1
25. feb 2020

Ja som ľavačka a nikdy som nijaké špeciálne pomôcky nemala, akurát som nepisala atramentovym, to mi učiteľka povedala, že nemusím. Nekupovala by som ani deťom. V bežnom živote tiež nebude mať vždy po ruke pomôcky pre ľavákov a bude musieť robiť s tým, čo má. Dodnes striham s obyčajnými nožnicami, deti za práve musia naučiť strihať pod takým uhlom, aby im to išlo.

sweetdreams1
25. feb 2020

@lizinka111 to pravítko by som nekúpila. Úplne ho to zmätie. A naučí sa ťahať aj zľava doprava ak bude treba.

6mia6
25. feb 2020

Tiež som ľavacka, 35rokov, nedávno som sa dozvedela o nozniciach pre ľavákov. 🤣 Žijeme vo svete pravákov a ako aj ostatné baby píšu jedine co bolo iné že atramentové pero bolo nepouzitelne a tak strašne som ho chcela 😆 takže som len za tie nožnice a pero záleží aké máte odporučene. U mojich detí bolo stabilo tak tie sú R aj L a tornádo co je úplne jedno

heln
25. feb 2020

My mame lavacku a kupili sme len do prveho rocnika pero stabilo pre lavakov inak nic. Noznicky pouziva bez problemov normalne.

kaktus87
25. feb 2020

Ahoj, mam prvaka lavaka a vsetky pisacie a kancelarske pomocky pouzival uz od malicka obycajne ale do skoly som mu kupila pero a ceruzu
stabilo pre lavakov - uplne zbytocne, lepsie sa mu pise obyc. tornadom a obyc.ceruzkou

louise
26. feb 2020

Ja som lavacka a nikdy som problem s "obycajnymi" univerzalnymi pomockami nemala. Ucitelka na prvom stretnuti s rodicmi hovorila, ze lavakom uplne staci pero pre lavakov a ze ani to zvycajne nepouzivaju, ako to ona vidi.

lizinka111
autor
26. feb 2020

@jankalukasova ved práve, neviem si to ani predstaviť ako by sme s tým fungovali😂😂😂😂

lizinka111
autor
26. feb 2020

@louise ved práve že ani ja som nemala problém, ved v našej dobe ani také niečo nebolo😂😂😂😂no tak uvidíme, doteraz nemala nič špeciálne pre lavaka, obyčajne písacie potreby.....tak kúpim jedno obyčajne pero a jedno pre lavaka a uvidíme ako to pojde👍👍👍vďaka vám za rady👌👌👌👌pomohli ste mi💪💪💪💪

enka81
26. feb 2020

mám dvoch ľavákov, ak budeš kupovať ergonomické pero, tak pre ľavákov, ak napr. Tornádo, tak je to jedno, nožnice skutočne treba, ale určite nekupuj napr. pravítko, má číselný rad opačne a len ich to mýlilo, tak som im dala normálne

janickacrazy
27. feb 2020

@lizinka111 ja mám tiež doma ľaváka, ale má len 4 roky, tak aspon vidím, čo nás čaká, zatiaľ strihá s obyčajnými nožnicami, ale moc mu to nejde, tak skúsim mu kúpiť tie pre ľavákov a aj pastelky som videla, majú také zárezy doľava, aby sa to dobre držalo

lizinka111
autor
27. feb 2020

@janickacrazy pastelky sú dobré aj tie trojhranne a na nich sa naučí aj pekne držať pastelku👍

egiginka
14. apr 2020

@lizinka111 zdravy rozum. 🙂 ja dom mojej kupila pero a ceruzku. Odporucam velmi znacku stabilo, ma jamky take na dobry uchop. Aj pre prav aj pre lav. A mame aj noznicky .... ale inak nemyslim si, ze to treba hrotit. Moja predskilacka pekne pise aj klasickou ceruzkou.