Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spolupráca s deťmi, ktoré nie sú celkom "štandardne" vychované

vlnovkaa
21. aug 2012

Deti su rozne, niektore su vychovane, ine menej. Najdu sa aj drze deti alebo letargicke deti. Viete si predstavit spolupracu s detmi ktore nie su celkom "štandardne" vychované a dobré? Som ucitelka, preto sa pytam.

bodka13
21. aug 2012

som iba mama 2 detí,nemám pedagogické vzdelanie ,v mladosti som robievala vedúcu v táboroch ....myslím,že s každým dieťaťom sa dá pracovať, a každé dieťa potrebuje iný prístup-vidím to na svojich dvoch chalanoch doma 😉
ale celkom som nepochopila tú otázku 😕 či mám rada deti celkovo? áno ...alebo či mám rada aj zlé,drzé,nevychované,tvrdohlavé,... deti? áno,len treba k nim inak pristupovať

PS: škoda,že je to otázka...zaujímavá téma 🙂

modra1
21. aug 2012

Otázka nie je síce pre mňa, ale je smutné, ak si učiteľka myslí, že niektoré deti "nie su celkom dobré". Vychované sú také, ktoré poslúchajú na slovo a podriadia sa príkazom? Dúfam, že je to len nešťastne formulovaná otázka.

traktor
21. aug 2012

poziadaj admina o zmenu otazky na temu..aby si mohla lepsie vysvetlit co sa pytas a nedoslo tu k nedorozumeniu... pretoze uz len ten samotny nazov otazky nie je stastne voleny..

abbie
21. aug 2012

nie kazde dieta spadlo ucenlive z neba a nie kazde sedi na zadku, kde ho posadime ... ako ucitelka by si mala zvladat kazde dieta, nie nadarmo mas pedagogicke vzdelanie, ze? 😕

marenkovo
21. aug 2012

aj ja som učiteľka a normálne sa za túto svoju "kolegyňu" hambím, to čo myslela touto otázkou?asi by mala svoje povolanie zavesiť na klinec...

ikke
21. aug 2012

@bodka13 otazka je v kategorii Mesiac s Petrom Modrovským , takze to je asi otazka na neho, ci je ochotny a schopny pracovat aj s takymito detmi 😉

ale je pravda, ze nazov aj otazka su dost nejasne polozene... 😖

maslenka47
21. aug 2012

Nechapem, preco sa do autorky temy hned obuvate. Mate vy radi vsetkych "dospelych"? Predpokladam, ze asi nie. V com su deti ine? Tak isto ako existuje kopa dospelych, ktorych nemusim, je tu zopar aj takych deti. A to nie preto, zeby boli "zli, drzi, nevychovani, tvrdohlavi,...". Jednoducho sme si "nesadli" a urcite by som moj vztah k dotycnemu clovekovi/dietatu nenazvala, ze ho mam rada. Proste niektore povahy mi vadia, a je uplne jedno, ci to je dieta alebo dospely. Na druhej strane to neznamena, ze sa k dotycnemu budem chovat ako kreten a nejako mu to specialne vyhadzovat na oci (vacsinou 😨 )
A nie, ja osobne si neviem predstavit spolupracu s detmi/ludmi, ktori nepasuju do mojho "standardu" a vsetkymi moznymi sposobmi sa im vyhybam pokial to je mozne. Asi preto robim s pocitacmi...

hori
21. aug 2012

ja som tiez ucitlka a tuto otazku chapem velmi dobre... 😉 neviem, preco mnohi za tym hladaju nieco negativne, to su uz deti v dnesnej dobe tak velmi nedotknutelne? akurat pojem "standardna vychova" je velmi relativny a kazdy si pod tym predstavi nieco ine... ale ano, podvedome delim deti na tie dobre - bezproblemove, o ktorych casto ani neviem, ze su v triede a tych inych... ich problemy sa snazim riesit, pristupovat k nim co najlepsie, ale nie som Pan Boh, aby som lubila vsetkych rovnako... alebo sa mam tiez hanbit?

vinifred
21. aug 2012

..nie je problém s deťmi..problém je s rodičmi,takže v dnešnej dobe určite nie..a je jedno,aké tie deti sú.. 😖

usiko
21. aug 2012

ano, su deti take aj onake......a prave preto je ucitelom clovek, ktory je skoleny a ma od prirody dar vediet spravne jednat s roznymi detmi..ja som sice tiez ucitelka, a tiez som sa kolkokrat rozculila na studentoch ale na druhej strane si treba uvedomit, ze prave preto ucim ja, ze som na to skolena a mam to rada a viem si poradit, a nie ekonom, ktory to zas vie s cislami, alebo nie banik,ktory vie kopat v bani.....takze asi tak.......ale je pravda, ze myako deti sme boli ini....je to aj dobou, ze sa tak deti menia, tym ze rodicia na ne nemaju cas, musia vela pracovat, casto do noci, maju aj dve zamestnania....mame prechemizovany svet..., sama technika...a tak...holt, musime znasat aj obetyu za nasu dobu a jej vydobytky....

traktor
21. aug 2012

@vlnovkaa otazka bola zmenena na diskusiu, kludne môzes pisat... 😉

lunabi
21. aug 2012

dieta sa da ovplyvnit vychovou,ale povahu nezmenite..ak ma raz blbe geny,nepomoze ani svatena voda

stardust
21. aug 2012

nebola to nahodou otazka mierena na toho tanecnika?

vlnovkaa
autor
21. aug 2012

Tak, uz sa mozem vyjadrit 🙂
Uz sa tu asi nebudem zapajat, lebo to cele bolo myslene uplne inak a sice:
" Ako asi p. Modrovsky zvlada vyučbu deti, kedže to nie je celkom jednoduche vyučovať pohyb? "
Aby clovek vedel nieho (kohokolvek) nieco naučiť, musi ho mat aspon trošku rad. Myslim si.

A k uvedenym komentarom, len tolko, ze asi budem fakt nekompetentna, lebo mna "moje decka" maju radi. Osobne som vsetky moje ucitelky/ov neznasala, bud to bolo socializmom alebo tym ze som bola "salamistka".
Prajem vam vsetkym krasne leto. 🙂 Hough. 🙂

macamac
21. aug 2012

ja som tiež učiteľka, že @hori? 😀 😉
a názov témy som si preložila do svojej reči 😀 takže ho chápem

na to ti môžem odpovedať- áno, viem si predstaviť spoluprácu s deťmi, ktoré nie sú "štandardne" vychované
ak sa to pýtaš preto, lebo už ťa deptá nástup do práce /neviem, či 1x/ tak ti môžem povedať, že nečakaj samých anjelov.
ale- deti mám rada, veľmi. a myslím,žeby sa s nimi dalo super spolupracovať /myslím tie s nejakými vých. problémami/, lenže častokrát je práve tá spolupráca ťažká, kvôli "neštandardne" vychovaným zákonným zástupcom žiaka 😀 😅

ale nie-neber to tragicky, hlavu hore, riešenie je vždy. a zvykneš si na všeličo 😉
ak svoju prácu miluješ, naučíš sa veľa vecí si nepripúšťať moc osobne.
mne to trvalo pár rôčkov- ale dá sa to vydržať 😀 😀 😉
ale vážne- práca s deťmi, ľuďmi je naozaj náročná, tak zváž svoje psychické sily.
aby si si ich vedela rozdeliť medzi prácu a svoj osobný život spravodlivo 🙂

držím palce 🙂

sisaha
21. aug 2012

@vlnovkaa ja si myslim, ze priamo Peter Modrovsky nebude ucit vyslovene deti. Pravdepodobne tam ma na to skolenych lektorov, ktore sa detom venuju... A predpokladam, ze keby nemali radi deti, tak to nerobia 😉

bodka13
21. aug 2012

@vlnovkaa trošku ma sklamalo tvoje konštatovanie ,že už sa tu asi nebudeš zapájať 😉 je to škoda 😒
...ono je problém najmä v tom,že nevieme správne formulovať svoje otázky a tak potom vznikajú zbytočné nedorozumenia 😉

eviq
21. aug 2012

@marenkovo naozaj si ucitelka? Lebo od ucitelky by som cakala, ze bude vediet, ze "hambim" sa pise "hanbim"...aby sa nemusela hanbiť za svoju gramatiku...

marenkovo
21. aug 2012

@eviq hamba

Hamba, hambiť sa. Synonymá: červenať sa, pýriť sa.

Mnoho ľudí nesprávne píše slovo “hamba” ako “hanba” na základe mýtu, že slovo “hamba” je odvodené od slova “haniť”. To však nie je pravda, keďže slovo “haniť” sa používa vo význame “znevažovať”, “urážať”. Podľa tejto definície by teda spojenie “hambiť sa” písané ako “hanbiť sa” znamenalo “urážať sa”. To je samozrejme úplne iný význam ako spomínané synonymá slova “hamba” ako “červenať sa”, “pýriť sa”.

Napriek pomerne široko rozšírenému (ale bohužiaľ nesprávnemu) názoru, že sa správne píše “hanbiť sa” s “n”, sa teda v skutočnosti správne naozaj píše “hamba” a “hambiť sa” s písmenom “m”.

marenkovo
21. aug 2012

@vlnovkaa ak vaša otázka bola venovaná téme p.Modrovského tak sa hlboko ospravedňujem 🤐 🤐 🤐

eviq
21. aug 2012

@marenkovo odkial mas tuto definiciu? Som presvedcena, ,ze nie je spravna...

1234lubka
21. aug 2012

mne sa nahodou paci ta otazka...

lenaluci
21. aug 2012

Slovo hanba rovnako ako klenba sa síce vyslovuje s M ale píše s N. Viď slovník slovenského jazyka.

tinki
21. aug 2012

@marenkovo vďaka za vysvetlenie to s tou hambou. Si pamätám do dnes, ako nás v škole učili, že to je HaNba..a vidíš to..dobre vedieť..díkes..

maryanna
21. aug 2012

marenkovo, no neviem, podla kratkeho slovnika slovenskeho jazyka aj podla PSP je pravne hanba, hanbiť sa vo vyzname mat pocit studu, hanby. slovo hambiť sa slovenčina nepozná..........

eviq
21. aug 2012

@tinki len pekne ostaň pri hanbe a nenechaj sa popliest
🙂 slovniky su dostupne aj na internete

tinki
21. aug 2012

treba zavolať do jazykovedného ústavu...normálne ma to zaujalo, lebo aj keď som bola presvedčená, že hanba je hanba, to čo písala @marenkovo, dáva zmysel..
To čo je na nete je jedna vec ale pravda môže byť niekedy iná..

iviatko
21. aug 2012

http://www.milujemeslovencinu.sk/jazykove-okien...
netreba volat nikam, marenkovo to ma trochu pomylene.

eviq
21. aug 2012

@tinki neviem v com konkretne to dava zmysel, ale ja som pisala, ze slovniky su dostupne AJ na internete, lebo predpokladam ich väčšina ludi doma nema. Ja zhodou okolnosti ano, kedze sa trosku malinko venujem pisaniu. Kazdopadne sme sa povod jej "definicie" nedozvedeli.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli