Stále stráca veci v škole. Čo mám robiť?

beaska
16. okt 2009

Moj 8 rocny syn stale v skole zabuda veci. Skoro kazdy den. 😠 Uz neviem ako na neho , nic nepomaha trest ako zakaz pozerania telky, krik ci prosba nepomahaju. Poradte prosim ☹

titkovamiriam
17. okt 2009

a neberie mu ich niekto?alebo ich na druhy den prinesie-mozno ich rychle suri ucitelka a nestha....

henikav1
17. okt 2009

😀 😀 😀 to poznam, aj moj maly si vzdy vsetko zabudne, ked odchadzame este nam polhodinu trva, kym ponachadzam napriklad tasku z bazenu, alebo vetrovku. Minule som vosla do haly a uprostred Mikova taska z bazenu, samozrejme otvorena a napoly vysypana, potesilo ma to, aspon viem, ze ho mam a nemam cas sa nudit. On by si aj hlavu zabudol, keby mu nesedela pevne priputana na krku 😀
Nase najcastejsie poznamky v ziackej knizke a pripomienky su, ze je myslou na marse, no a na rodicovskom zdruzeni som mu upratovala v lavici, lebo to bola katastrofa, ale ucitelka ma utesila, vraj je to uz lepsie, vraj uz ma svincik len v lavici, predtym to vraj bolo aj na zemi a vsade na okoli 😀
Neviem ci to u vas robia ako u nas, vo vstupnej hale su pohadzane na stole vsetky najdene veci, tak to tam raz za tyzden prehrabem, povyberam co je nase, zatial sa nam vzdy vsetko naslo, az sa cudujem.
Tak si vravim, hlavne ze je zdravy a ze sa dobre uci, to ostatne hadam pride vekom, ked trosku dozreje a prestane byt babatkom (9 rocnym)

beaska
autor
17. okt 2009

Bohuzial na tejto skole nefunguje take nieco, ze stratene veci sa davaju na kopu a pravdepodobne sa tam aj kradne. Do prvej triedy chodil na inu skolu tam bol tiez taky polepetko ale bolo to lepsie. Aj ja som rada ze Dadko je zdravy a ucenie mu tiez ide ,a asi nemoze byt dokonaly . Ucitelka mi povedala ze je velmi inteligentny ,ja na to, mne staci ked bude domov nosit vsetky veci 😀 😀 No snad z toho vyrastu tie nase deti.

merrym
19. okt 2009

No moja dcéra je strašne poriadkumilovná a svoje veci si váži a nestráca 🙂))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

beaska
autor
19. okt 2009

Hold dievcata su ine 😀 😀 😀 aj som bola poriadkumilovnejsia, a preto ma to sve ze Davidko je taky poepetko, no je velmi citlivy, poslusny a chapavy. Treba len trpezlivost 😉

hecuba
23. okt 2009

Aj ja mam 8-rocneho syna a tiez je strasne zabudlivy. Nastastie sa az dosial vzdy vsetko naslo. Len to niekedy trva a je to dost neprakticke, ked napriklad strati perecnik a 2-3 dni si vsetko poziciava od spoluziakov. Lebo som mu pohrozila, ze ak ho nenajde, novy nedostane. Zacala som to riesit tak, ze sme spisali zoznam veci, ktore najcastejsie straca/zabuda (perecnik, knihy, bunda a pod.), ten zoznam ma prilepeny v ruksaku a nez odide zo skoly, musi si skontrolovat, ci ma vsetko. Poznate to--Ucitelka na strednej skole hovori studentom: "Ked si to neviete zapamatat, zavedte si debilnicek. Ja uz mam tri!" 😀 😀

andruska1
23. okt 2009

ahojik tak ja mam 7 syna a ten tez zapomina ve skole bud to jsou papuce nebo cepka 😀 😀

henikav1
23. okt 2009

hecuba, velmi dobry napad, lenze moj syn strati aj debilnicek 😀 😀 😀
ja to beriem tak, ze kvoli tomu sa svet nezruti, pre istotu opatrujem aj peracniky z minulych rokov, vsak lepsi stary peracnik ako ziadny, vsak? A vzdy sa po par dnoch najde aj povodny, to mame stastie
Hlavne ze sa dobre uci

pilka81
17. nov 2009

Ahoj mam dcerku Elisku ma 3 a ako zacala chodit do skolky ta za kazdym jej nieco chybalo.Raz prisa v inom tricku druhy krat bez tricka,bez mikiny,nohaviciek atd.potom ma to nahnevalo a zasla som za ucitelkou a povedala ze take 3rocne dieta si este nepameta co ma vzdy oblecene a nech trosku viac davaju na ne pozor a od vtedy ma vzdy vsetko

lula26
17. nov 2009

Najhoršie na tom je, že ani učiteľka si nemôže pamätať, čo má oblečené 20 detí. Ja som sa snažila na lístoček vo vnútri oblečenia poznačiť iniciálky. Keď si deti po spaní náhodou pomiešajú veci, ťažko učiteľka môže vedieť, čie sú to pančušky, alebo tielko a pod.

milhaus
22. máj 2014

moja 7 - ročná baba tiež všetko straca a je bordelarka
nič si poriadne neuprace, nekontroluje či ma všetko v peračniku, tri dni jej už chyba jedno pero a dneska gumička opakovane nezvestna a ešte aj pukačky
minule prišla a trčalo jej tilko, povedala že to nevadi, šak nik nevie že to ma tilko
a teraz sa aj v učeny zhoršila, nepočúva a s tým sa spája to jej zhoršenie

vejinka
22. máj 2014

ahojte ..my zatial chodime do skolky ale uz teraz mam hrozu co bude v septembri..kazdu ulohu co mu da ucitelka v skolke zabudne..a spomenie si az na dalsi den rano ked ju mal priniest..pytame sa ho stale hned ako zabuchne dvere na skolke a ze nic...uuz neviem co s nim ☹

lblb
27. máj 2014

@milhaus
@beaska ja mám doma ten istý 7 ročný problém. neviem či je to riešiteľné, tie deti majú proste takú povahu a treba sa s tým naučiť žiť 😒 Môj syn máva od septembra pravidelne bordel v taške a v peračníku, polovica vecí mu buď chýba alebo prevyšuje, často sa stalo, že namiesto kriku som bez slova vysypala celú tašku, všetko sa rozletelo po izbe a potom bol dva dni pokoj. Nepomáhal zákaz telky a sladkostí, tak som pohrozila, že postrihám v peračníku tie gumy, kde sa zasúvajú ceruzky. Raz som mu dokonca dala do školy len pero, učiteľka mi potom písala odkaz, že nemal pomôcky a po dohovore mu začala aj ona kontrolovať peračník. Funguje to takto síce dva týždne, ale myslím, že dlho to nevydrží... On je strašný bordelár aj doma, stále doma niečo hľadá, bežne nevie kde si odložil ponožky, ceruzku, autíčko a pod. V izbe to niekedy vyzerá ako po zemestrasení. Som zúfalá, neviem ako ho naučiť poriadku. Sranda je, že presne takýto istý môj brat a dnes má takú domácnosť (žije sám) akoby tam každý deň luxovala čata upratovačiek. Ani jediná špinka na zemi, nikde nič zbytočne položené, vyleštené topánky aj nábytok, dokonca si nemôžem niekedy ani pohovku sadnúť, lebo mu krčím poťah... 😉

beaska
autor
27. máj 2014

@lblb davidko bude už mať 13, možem povedať že sa to určite zlepšilo, občas nejaký dáždnik zabudne 🙂 , ale ináč poriadok v izbe udržia ,už si upratuje izbu sám , ja len kontrolujem občas upracem ked nie je doma, teraz ide na plavecký výcvik na týžden , som zvedava kolko vecí neprinesie, napíšem zoznam pre istotu 🙂 .

celasapremenim
30. máj 2014

@beaska vsetko kupuj v akciach za minimalne ceny, nestresuj ho, urcite to nerobi naschval.....on z toho vyrastie
je este moznost, ak ma nejaky vztah k peniazom a ma nazgrlene vreckove, ze od tretej tej istej stratenej veci sa budu tie stratene veci nakupovat z jeho vreckoveho, nech to nejak pociti
dalej je moznost pozitivnej motivacie cez bodovy system, uplne ako u magorov, pekne na chladnicku tabulecka, ja neviem obesit to na cas, ze z aako dlho nic nestratil, alebo co stratil co nestratil a kedy...prehlad
co by zapisoval sam :D

majkaa
25. apr 2018

ahojte mam ten isty problem 8 rocny, ja uz neviem ako dalej. Kazdy den nieco strati. V skole sa uci na jednotky a vie si zapamatat vsetko ale to stracanie je uz nad ramec. Napr. v nedelu si ide si dat do detskej ziacku knizku, ja mu poviem daj si ju na miesto do tasky, da si ju tam a vecer ked mu poviem vyber mi ziacku knizku tak nevie kde je. Vcera isiel na futbal a pol hodinu hladal kluce, nakoniec si ich nechal v triede, potom strati karticku na obed a stratil aj penazenku, lebo boli na vylete. Ja uz neviem co mam robit. Vysvetlovala som mu, ze nas tie veci stoja peniazky, nepomohlo, dala som trest, nepomohlo, berie si uz za kazdu stratenu vec zo svojej sporkasky, nepomohlo, nove veci si musi ist kupovat sam aj do obchodu pravdaze zo svojich, ked strati pero, obedovu kartu si musi vybavit sam, nepomohlo. Stale mu hovorim, ked vyberies vrat naspat aby si to nemusel hladat. Doma pravidelne vysava, upratuje a je dost napomocny, ale je strasny lajdak. Ked nieco strati vie sa vynajst, proste si pozicia pero,pastelku, gumu od spoluziaka. Kartu na obed nema aj niekolko dni, povie ze zabudol a daju mu obed. Kluce ked strati vyziada si od ucitelky. Tak stale sa vynajde ale neviem ako ho to uz naucit. Vidim ze si nevazi veci, vsetko chce ale ked to uz ma tak ho to uz tak nezaujima. A to v detskej mame jedine lega a loptu futbalovu. Niesme taki co im kupujeme stale nieco. Na druhej strane aj povie ze ked niekde ideme ze nemam to kupovat lebo je to drahe. Ako mam na neho ist? Lebo mam pocit ze ako si nevazi veci tak aj zdravie, ide casto do nebezpecenstva.