Ste spokojné so stravou v školských jedálňach?

cecil36
15. aug 2014

Baby, ste spokojné so stravou v školských jedálňach alebo by ste uvítali zmenu. Ak hej akú. Moja dcéra odmieta školskú stravu, my sme ju ako decká mali rady.....Ďakujem za odpovede.

mawka
15. aug 2014

a co s tym akoze spravis? jasne, ze ta strava je dovi dopo, ale co s tym urobis? nic. keby aj mala byt ako z kucharskej knihy, tak by obedy nestali 22 eur mesacne a uz vidim ako si niektore socialne slabsie rodiny platia 50 e za exkluzivne obedy. deckam to nechuti, ked som to videla, ani sa necudujem.

janinah
15. aug 2014

každé dieťa je iné,mojej dcére som musela variť občas nejaké jedlo,aby bolo "ako v škole" a syn tam zje len máločo...máločo zje aj doma,takže neriešim,kým je zdravý 😉 ale zakázala by som okamžite automaty na sladké nápoje a umelé akože jogurtove nápoje a sladkosti,bohužial ich v školách mávajú 😒

mummy01
15. aug 2014

Mojej chuti v skole a to je riadne vyberava...samozrejme nezje vsetky jedla,polievky moc nemusi ani doma

mateson
15. aug 2014

ja som spokojná, syn si zje takmer všetko.

arama
15. aug 2014

Ja som tiež spokojná...syn nie je veľký jedák...ale v školskej jedálni sa napapá...a dokonca sme si pýtali aj recept od pani kuchárok..aby som vedela uvariť tak ako "oni"..... 🙂

marylis
15. aug 2014

Fuj dodnes mi je zle ked si spomeniem na sk.jedalen. Necudujem sa, ze to odmieta jest. 😕

zuzanockamt
15. aug 2014

u mna spokojnost, este som nebola v takej skolskej jedalni, kde by sa nedalo jest ... aj ja sa tam stravujem, kedze som pg.zamestnanec

katarina644
15. aug 2014

ahoj, nasa dcera okrem buchiet a mrkvicky zjedla v skolke vsetko nebol problem. ale buchty, sisky a podobne sladkosti nezjedla myslim tohto typu. to sme kazdy raz pocuvali, ze to ako jedine dieta v skolke nejedla... bohuzial, nasa je masozravec. ale inak my sme boli spokojni v skolke so stravou. inak ja ako mala a skolacka som do jedalne nechcela, nechutilo mi tam...

alobalka
15. aug 2014

Na tie peniaze ich obdivujem, aké chutné jedlo väčšinou varia. Dokonca škôlkari mávajú zeleninu ku chlebiku a nie len v natierke. U nás sa fakt snažia. Mala som možnosť viac ráz ochutnať + čítam jedálny lístok 😉
Niektoré veci by som sama nedala do úst, ale oni majú tie svoje nutricne tabuľky a tak musí byť aj drozdová natierka a pod...

zitaje
15. aug 2014

Mojda dcera chodila do skolskej jedalne asi dva mesiace, potom sme to vzdali. Ona neje strukoviny (alebo teda ich musi mat vhodne schovane 😅 ), ktore tam varia casto, takze casto mala na obed napr. len buchtu... V case jej nastupu do skoly som bola na MD s mladsou dcerou, takze som mohla varit doma, a vlastne varim cely cas, teraz bude siedmacka.
V septembri ide do skoly aj mladsia a ani to nejdeme skusat - domaca strava je domaca strava, navyse tie zapravane polievky a omackove masa... no ja neviem, podla mna uz doba pokrocila, mohli by varit trocha modernejsie a zdravsie. Vsak su bezne dostupne rozne druhy zeleniny, ako brokolica, cukina, existuje tofu, celozrnne cestoviny ci ryza, pohanka, pseno, ale skolske kuchyne zaspali niekedy v nasom detstve a varia furt rovnaku o nicom klasiku.
Takze za mna: nie a ani tam moje deti nechodia.

meluela
15. aug 2014

mne zo skolskych jedalni najviac utkvel v pamäti zapach vechtu na tacke ... dufam ze uz aspon to updatovali, ale predpokladam ze este stale to funguje tak isto ...

sunshineka
15. aug 2014

Ak jej tam nechuti,je uplne zbytocne platit obedy a vyhadzovat peniaze,ked aj tak vsetko vykydne do kosa.Potom jej nabal pestru desiatu a naobeduje sa doma.Skor,co mi vadi su automaty.Su tam uplne zbytocne a nemaju co na skolach robit a cihat na deti,lebo aj tak si kupuju len nezdrave sladkosti a tymi sa cele dni krmia.Nevedia este uvazit ako hospodarit s peniazmi a ci to,co kupuju je vhodne konzumovat denne

andrejka1974
15. aug 2014

no u nas maju skvele obedy, deti si len pochvaluju 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sandri
15. aug 2014

Ja som pred 4 rokmi robila vo firme, ktora susedila so skolou a chodila som sa stravovat do skolskej jedalne. Varili vynikajuco, vzdy sa dalo nieco vybrat. A vychadzalo to ovela lacnejsie ako menu v restike. Teraz uz na tie casy len nostalgicky spominam 😉

maca_p
15. aug 2014

je ovela lepsia ako ta restauracna typu menucko 😉
ak by som si mohla vybrat, urcite idem po tej skolskej 🙂

maaaria3
15. aug 2014

Ja sa v školskej jedálni stravujem a viem, že dostávam na tanier aspoň zdravotne viac v pohode veci ako niekde inde, pretože teraz fungujú isté prísne normy, napríklad u náš deti nemajú ani vyprážané jedlá, len pečené v rúre, normy sú i na kvalitu masa a podobne... ale jasné, menili sme teraz kuchárku a predtým to bolo trošku iné zas... menej chutné..
Nevaríte doma trošku pikantnejšie jedlá? totiž, v školskej jedálni sa varí skor tak diétne.... a jasné, je to iné... treba to prijať, že to je jedlo v škole a hotovo... určite je iné... možno je len viazaná na Vašu kuchyňu doma a problém by mala kdekoľvek...

zuzitko74
16. aug 2014

Sú deti, ktorým nechutí nikde, ani v reštaurácii.
Sú rodiny, ktoré sa stravujú diametrálne odlišne než varia v škole a také dieťa sa ťažko prispôsobí na školské obedy aj keď sú dobré.
Sú deti, ktoré zjedia všetko, čo nezje ich.

Mne z toho vychádza len toľko, že je to skôr o tom dieťati, než o tej strave. V niektorých školách v pohode akceptujú, ak si dieťa nosí vlastnú stravu, ktorú mu družinárka prihreje v mikrovlnke.

lilli19
16. aug 2014

mala som moznost stravovat sa v restikach a jest ich "menucka" a poviem vam 100 x lepsie sa da najest v skolskej jedalni, je tam aspon istota ze tie jedla musia splnat normu, nie su vobec vyprazane, nie su presolene a podla mna nie je vobec nic zle na tom ako varia. Varit zdravsie??? Ved nesmu vyprazat, solit velmi, varia strukoviny, zeleninu, tak neviem ako este zdravsie :D Samozrejme ze sa vzdy najde nieco co nie je az tak uplne super, ale to urcite nie je ani v restikach 🙂

inffinity
16. aug 2014

jsou jídla které moje dcerka nemá ráda, a jsou jídla které já nevařím a tím padem je ji jen ve školce a chutná ji. Mě osobně vadí, když mají děti k obedu moravské koláče to podle mě není oběd, koláče jíme k snídani nebo k večeři.. jinak má nalá rada i pomazánky atd 🙂