Stôl a stolička pre druháčku

yidaky
8. aug 2014

Ahojte. Potrebovala by som poradiť, tak poprosím o Vaše skúsenosti či postrehy 😉. Dcérka ide do 2 triedy a chceme jej kúpiť už stôl a stoličku. Do teraz sa učila v kuchyni. Máte skúsenosti s rastúcimi stolmi? Myslím tie, čo sa im vie písacia plocha ohnúť pod určitým uhlom. Napr. niečo takéto: http://www.nabytok-aldo.sk/detsky-pisaci-stl-ce...
Ja osobne si to neviem predstaviť, že by tak písala, alebo je to len na kreslenie? Veď aj v škole majú klasické rovné stoly. Áno, môže byť v rovnej polohe, len či potom zase nezavadzia tá "prepážka" alebo čo to je, aby nepadali veci zo stola a tak. Tak možno nejaký rovný, pri ktorom sa dá nastavovať iba výška nožičiek. Len som taký zase na nete nenašla. Máte nejaký typ?
Rozmýšľali sme aj nad klasickým písacím stolom z ikei http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7025....
A ešte k stoličke. Otáčaciu veľmi nechcem, bojím sa, že bude dcérku zbytočne rozptyľovať. Aj tak máme dosť problémy s pozornosťou. Tak som uvažovala skôr o niečom takomto http://www.domestav.sk/sk/katalog/stolicka-klar... alebo http://www.stolicka.net/stolicka_tech.php
Len väčšinu diskusií, čo som našla na nete, takýto typ stoličiek kupujú skôr drobcom. O školákoch som toho našla málo. Tak či ich to nejako netlačí alebo neviem.
Tak poprosím o Vaše skúsenosti, september sa blíži, tak to riešime asi mnohí 😀 . Ďakujem, D.

pribinak
8. aug 2014

Domestav tiez vyrába taky ten "nahnuty" typ stola, ten sa ti nepozdáva? Naši susedia kúpili taky nahnuty z Lidla a su velmi spokojní, som zvedava na debatu 🙂

yidaky
autor
8. aug 2014

Jasné, v pohode 😉. Aj o tom z lídla som našla malú diskusiu, že je v pohode. Mne skôr išlo o to, aké konkrétne skúsenosti majú vo všeobecnosti s tými naklápacími stolmi. Či to nie je predsa len "blbosť". Či sa na tom píše lepšie, či je to zdravšie alebo tak. A či vôbec používajú deti pri robení úloh ten sklon a tak. No dúfam, že sa to tu trošku rozprúdi, lebo som naozaj bezradná 😅.

vrabec
8. aug 2014

My tiez budeme mat druhacku, uz pred rokom (ked isla do prvej triedy) sme jej kupili rastuci stol. Som s nim velmi spokojna, jednak s moznostou stol nastavit vyskovo, minuly rok ho mala nastaveny na najnizsom stupni a cca mesiac pred koncom sk.roka sme jej ho zdvihli. Okrem tejto ergonomie je pre nas u tohto stola este jedna vyhoda, nasa dcera ma na nom, ked je nastaveny sklon, omnoho vacsi poriadok ako keby pisala na klasickom stole. Tym, ze je pracovna plocha naklonena , nemoze mat okolo seba povyberane vsetky ceruzky a fixky z peracnika, ale musi sa naucit ich priebezne odkladat, kedze by sa jej zosuchli bud do toho odkladacieho valovceka pri pracovnej doske alebo rovno na zem. My sme s nim naozaj spokojny, a tym ze sme zvolili prirodnu farbu (iba s tmavoruzovymi krytkami v rohoch), moze ho v klude vyuzivat aj ako stredoskolacka.
Takze my jednoznacne vyuzivame aj moznost vyskoveho nastavenia aj naklopenia. Chvilu sice trvalo, kym si na tuto polohu zvykla, ale teraz na nom pise ulohy radsej ako na klasickom.

zoja
8. aug 2014

my mame young college profi a k nemu aj rastucu stolicku actikid - dokonca nam farebne prevedenie zhotovili podla nasich poziadaviek, sme nadmieru spokojní, maly ide sice az teraz do skoly, ale odkedy ho ma tak kresli, tvori uz len na nom 🙂, dokupili sme k nemu aj kontajner na ukladanie skolskych potrieb so sedacou castou, jednoznacne rastuce stoly odporucam 🙂

marion
8. aug 2014

@pribinak @yidaky my mame ten rastuci a polohovaci stol z Lidl, a sme velmi spokojni. Syn ide teraz do prvej triedy. Stolicku sme kupili v kike, je pevna opierka ziadne podrucky a nie je taka ze sa da na nej hojdat. Lebo syn na kazdu co sadol tak sa opierka hybala do zadu..dam sem foto 🙂 🙂 🙂 🙂

yidaky
autor
8. aug 2014

@vrabec @zoja A ten zachytavaci valovcek im nezavadzia ked pracuju? Ak by predsa len bola doska stola vo vodorovnej polohe napríklad?

@marion Dakujem za inspirativne fotky 😉. Ja s tou stolickou fakt este neviem. Ako som pisala, tak nasa ma poruchu pozornosti a bojim sa, ze otocna stolicka ju bude vyslovene zvadzat ku kadejakym vycinom. Aj min. skolsky rok, to bola katastrofa, aby normalne obsedela. Vecne noha na stole a pod.

anitra11
8. aug 2014

ja som minule natrafila na niečo takéto:
http://www.babytrend.sk/kategoria/detsky-nabyto...

http://www.babytrend.sk/kategoria/detsky-nabyto...

aj keď pre našu je to ešte veľké, my sme ešte maličký, ale hľadala som jej nejakú detskú súpravu - stôl a stolička a povedali mi v tomto obchode, že to niektorí kupujú už pre deti od 2,5-3 roky, lebo sa to dá až tak upraviť a zmenšiť, ale predovšetkým že výborná vec pre školákov, vydrží strašne dlho, že super kvalita a na niečo majú teraz aj akcie. Takže ak chceš do niečoho kvalitného zainvestovať, myslím že toto je super, lebo vydrží na dlho ...

bubelko
8. aug 2014

@yidaky my mame pre obe deti rastuci stol aj stolicku od nastupu do skolky (tu sa ide neskor, takze starsi ho ma od 5r, mladsi dostal teraz v lete - ma 4,5r). spokojni su aj chalani aj ja, lebo je to fakt optimalne a vydrzi to dlho.

stol je na kluku, da sa zvysit podla potreby, tiez nastavitelna doska, dole pod doskou je este taka kolajnica na farbicky, pera a gumy.
http://www.paidi.de/kinderschreibtisch/kindermo...

stolicka je nastavitelna do sirky aj do vysky - t.j. optimalne sedenie s nohami na zemi a opierka v spravnej vyske a aj sedadlo je akurat.
https://www.moll-system.com/de/Drehstühle/Maxim... akurat, iny potah
mozem rastuci nabytok len odporucit 😉

marion
8. aug 2014

@yidaky presne taku stolicku ako si dala hore maju znami a chvalia si tak urcite treba taku co vy viete ze malej pomoze... 🙂

marion
8. aug 2014

@bubelko ano toto su krasne stoly aj jedna ceska firma vola sa mayer taketoponuka, ale tie ceny su nehorazne, stolicka stoji skoro rovnako ako stol, spolu sme ratali 400eur...ale potom sme videl tento stol v lidl a stal nas 100eur je dost totozny s tym mayer, avsak nie je az taky pekne farebny atd..ale staci to. A stolicka je velmi dolezita tak do buducna uvazujeme o takejto ako si dala foto...Ale to bude podla mna stacit aj okolo 8/9roku ked bude rast do vysky rychlejsie. Ved uvazujme pri akom stole sme sa my ucili a na akej stolicke sme my vyrastli ...marketing znesie 🙂 🙂 🙂 🙂

simca06022011
8. aug 2014

http://www.detskerastucestoly.sk/ maju aj stoly aj stolicky 🙂 velmi sa mi pacia, urcite aj ja z tade raz kupim, ked "vyrastieme" 🙂

simca06022011
8. aug 2014

ale drahe su poriadne :P v lidl som videla ten stol, je uzasny... podla mna staci, ale stolicku by som urcite kupila poriadnu

bubelko
8. aug 2014

@marion hej, ceny su vysoke.... mne skor islo o typ stola, skratka rastuci 😉
inak my sme mali ako deti rastuci stol - akurat nebol na kluku, ale museli sa menit sroby 😉 plus mal dosku, na ktoru sa dalo kreslit kriedou 😉 a stolicky sme mali tiez so sestrou poriadne - nastavitelne 😉

@simca06022011 moll stoly su este drahsie ako paidi - aj stolicky...ale zas ta stolicka vydrzi skutocne vsetko - nasi na nej vozia naklady, seba - starsi ju uz ma 2 roky a este nema ani odrate kolieska, zniceny-roztrhany potah (a to teda na tej stolicke uz bolo vselico naskladane) 😉

simca06022011
8. aug 2014

@bubelko ono kazdy pozrie na cenu, ale mala som stol z ikei.. po 2 rokoch som ho darovala, pretoze to na nom teda vidno bolo (a to som bola uz "velka") o stolickach ani nehovorim, pri denno-dennom pouzivani a vykladani noh.. sem tam to treba "poumyvat" su hotove btielacne hned, teraz mame 3. rok komplertne vsetci vymenene a nevidno na nich nic... malo kto si to uvedomi 🙂 a este ked treba pri tychto poskodeniach menit stoly napr. za tych min. 14 rokov aj 2x a stolicky za par rokov 🙂

zuzimia
8. aug 2014

@yidaky
Tie stoly z Lidla su uplne v pohode a povrch vyzera byt hodne odolny a je dobre umyvatelny - zmyjes z neho aj fixky a podobne "nehody". A je naozaj stabilny, pevny a dostatocne velky.

yidaky
autor
8. aug 2014

@zuzimia Ano, pocula som na neho same chvaly. Mame aj lidl v meste, len musim vystihnut, kedy ho budu mat 😖.

zuzimia
8. aug 2014

@yidaky
Odporucam, my mame doma dva.

ivett1
8. aug 2014

naša druháčka má drevenú polohovateľnú rastúcu stoličku hauck alpha ... je super ... hlavne, že jej nevisia nôžky, má ich pekne podložené🙂 stôl máme na mieru od stolára ...má totiž menšiu detskú izbičku, tak aby sme max využili priestor ...🙂 ... inak "rastúci" stôl a stolička je super vec ... malý pôjde o rok do školy a tiež sa chystáme na nákup ... len on je trošku ťažší ako segra, takže jemu hauck beta...alebo niečo podobné ...stále je to v prijateľnej cene a v Kika som porovnávala so stokke a na pár drobností takmer identické ...😉

yidaky
autor
8. aug 2014

@ivett1 Super, dakujem za inspiraciu...presne nad takouto nejakou stolickou rozmyslam...Tak som rada, ze niekto napisal vlastnu skusenost.... 😉. Vacsinu diskusii co som citala k takemuto typu stoliciek, boli skor zamerane na male deticky a nie skusenosti so skolakmi.

zoja
8. aug 2014

@yidaky nie neviem ako je to na tych lidlackych ,ale na tomto je to take pogumovane a zaoblene, nie je tam nejaky velky skok, ktory by zavadzal ked ma polozene ruky skusim ti to odfotit

zoja
8. aug 2014

ospravedlnujem sa za kvalitu foto, ale fotila som cez comp 🙂

zoja
8. aug 2014

@yidaky je to sice drahsia investicia, ale aj kvalita tomu zodpoveda

evina313
8. aug 2014

neviete kedy bude v lidli? minulý rok o tomto čase bol už aj predaný...tiež čakam na akciu 😉

ladislava.kristofova
21. sep 2014

@marion ahoj. prosím ťa nemôžeš mi pomerať ten stôl? chcem kupiť 2 a neviem či mi vojdu vedľa seba. díííík

marion
24. sep 2014

@ladislava.kristofova sirka 106cm, merala som dole nohy od okraja po okraj, hlbka je cca 72cm, 😉

marion
24. sep 2014

@zoja my sme tento ale asi iny model chceli ale strasne ma odradzala ta cena a ked sme potom videli ten v lidl a teraz ho aj mame, tak je dost podobny kvalitou. Kedze manzel je vystudovany stolar a skladal stol tak objektivne zhodnotil ze slusna kvalita aj praca..a hlavne ta nizsia cena. Ale zase ten vas je farebne krajsi. dolezite nech sa detom dobre sedi a sluzi im.. 🙂 🙂 🙂

ladislava.kristofova
25. sep 2014

@marion dakujem velmi pekne. Celmi ste mi pomohli 😉

tyli
1. okt 2014

@zoja toto je stolík Mayer že? ako ste spokojní? ja sa práve rozhodujem či stolík od Mayera - Racing, alebo firma Amadeus stolík Roland II.

tyli
1. okt 2014

rozhodujem sa medzi týmito stolíkmi, Mayer Racing a Amadeus - Roland II.
Má niekto stolík od českej firmy Amadeus? Majú byť na výstave v BA a budú mať zľavy.

zoja
1. okt 2014

@tyli ano mayer spokojnost velka nelutujem ani cent zanho 😉 a tak isto aj stolicka od nich. Idem dokupit este ten drziak na knihu a na monitor.