Taška na chrbát alebo na kolieska. Čo je lepšie?

junovka
30. okt 2009

Chcela som vediet co si myslite , ze je vhodne pre ziakov ,nosenie aktovky na chrbate alebo je lepsie tahat skolsku tasku na kolieska, co je teraz "IN"??Odkedy moja dcerka zacala chodit do skoly, tak sledujem na nej, ze ma uz skrivenu chrbticu, teraz chodi do 3. rocnika.Ked nesie na chrbte tu tazkuuuuu tasku, tak som si vsimla, ze je naklonena dopredu...ked som sa jej spytala, ze preco nechodi vyrovnana, tak mi povedala, ze jej to tazka taska neumoznuje ☹ V poslednej dobe mi stale melie dookola, ze by chcela mat aktovku na kolecka, ktoru by si tahala po zemi a jej by bolo lahsie.Lenze, zase ja mam obavy, ze zase bude mat telo naklonene len do jednej strany 😒

sue
30. okt 2009

😉 Junovka, v prvom rade bysom skontrolovala či má dcérka v taške naozaj len to čo na daný deň potrebuje... lebo čo som si všimla,tak teraz decká majú ťažké tašky najmä preto,že nosia komplet zošity a knihy + vybavenie na výtvarnú a ešte aj úbor na telesnú... to sa potom nedivím,že taška má toľko kg...

A ďalej by som zvážila spýtať sa na rodičovskom združení napríklad, či by nebolo možné,aby dieťa nosilo knihu so spolusediacim na striedačku - len jednu do lavice. My sme to tak na gympli mali 😉

Tie tašky na kolieskach mi pripadajú desne nepraktické - decko s tým vletí do mláky,blata a potom s tým ide do triedy 😝 a taktiež pohyb v snehu...neviem...

zuzana76
30. okt 2009

My sme na skole mali dokonca v triede skrinky a tam si ziaci nechavali niektore ucebnice, z ktorych sa nepotrebovali ucit, napriklad rozne tabulky, atlasy, cvicebnice, ubory, potreby na vytvarnu, len potom sa zase niekedy vyhovarali, ze sa nemohli naucit, lebo si zabudli v skrinke knihu, ktoru prave potrebovali, nuz ale mali smolu. A tiez sa praktizovalo,ze jedna ucebnica do lavice.

skuli
30. okt 2009

No IN je určitě taška na záda,teda spíše batoh.Nedovedu si představit,že by nějaké dítě přijelo do školy s taškou na kolečka 😀 Ještě jsem to neviděla ve škole.Určitě je to ale zdravější než si kazit záda 😝

sue
30. okt 2009

Skuli, ono asi záleží od toho kde bývaš, v BA som to videla strašne veľa deťom 😅

skuli
30. okt 2009

sue-Fakt?Tak to je super,že to jde zase do módy.Bydlím ve městě,žádnej zapadákov a ve škole jsem pečená vařená.Ale fakt jsem to neviděla.Všichni prvňáci i druháci mají tašky na záda,chodila jsem pro malou do šatny každý den.

ikke
31. okt 2009

ako tie kolieskove kufre potom decka tahaju na vyssie poschodia v skole??? 😕 😲 ci uz vsade nainstalovali vytahy?
ja si myslim, ze tie kolieckove veci su horsie na chrbticu, lebo ju nerovnomerne zatazuju - teda predpokladam, ze sa to taha jednou rukou ako kufor na kolieskach 😅

v holandsku vraj existuje nejaky zakon ci vyhlaska ci co, ze ak ma dieta tasku tazsiu ako nejaky zlomok z vlastnej vahy (co ja viem, dajme tomu 1/5 ?) moze alebo teda rodicia mozu odmietnut mu do skoly nabalit vsetky "potrebne" veci 😅 inak moj 11 rocny synovec chodi do skoly max s 2 zositmi... ja viem, na slovensku je to v pozicii "snivajte s nami", ale mozno by nezaskodilo zistit, ci na toto neexistuju nejake normy, lebo aby mal 20kg vaziaci druhak denne 5-7kg tasku nie je normalne...

monkula
31. okt 2009

aj aj som tie tašky už videla... ale nejako sa mi nepáčia.... ako vraví Ikke, asi to viac zaťažuje chrbticu..
Môj syn jr prvák, kúpili sme mu školskú tašku za nemálo peňazí, odľahčenie ramien, polstrovaný chrbát.... veľa kníh majú v škole, ako hudobnú, výtvarnú, prírodovedu
No aj tak mu zatiaľ tašku nosím ja... lebo až hoprehýba pod tou ťažobou....

cuchre
31. okt 2009

urcite taska na chrbat. ako postarka som tahala vozik za sebou a na chrbtici sa mi to podpisalo :( pre deti je to lepsie. mozno len bude treba nastavit popruhy a bude lepsie sediet na chrbatiku

janocka
31. okt 2009

podla mna nie su dobre tie tasky na kolieskach, lebo ako uz bolo spominane, dieta je vykrivene, kedze to taha 1 rukou.... a tiez neviem ako dieta nastupuje do MHD.... mozno by mohol vseobecny lekar alebo ortoped napisat odporucenie aby malo dieta dvoje ucebnice - jedny doma a jedny v skole.... a aktovka sa odlahci 🙂 ja som to tak mala na ZŠ aj na strednej

zitaje
31. okt 2009

Dcerin spoluziak ma skolsku tasku na kolieskach - a dost casto ju nosi aj tak na chrbte. 😖 Cize nosi na chrbte skolsku tasku, ktora je tazsia o kolieska a o to "tahatko". 😝 My jej tasku nosime, sama si ju vlaci len vramci skoly.

titkovamiriam
31. okt 2009

taska alebo batoh s pevnym chrbtom 🙂

roasha
1. nov 2009

sue,ale teraz deti nemaju knihy,ale pracovne zosity,tak naozaj su dni,ked ich nesie do skoly aj 5. 🙄
ulohy maju denne,tak ani v skole ich nemoze nechat. 🙄
niekedy je o drzku aj pre dospeleho niest skolsku tasku prvaka. 🙄

roasha
1. nov 2009

PS:a to sme kupili odlahcenu tasku,a ma naozaj polovicu vahy z klasickych tasiek. 😒
o taske na kolieskach?urcite nepripada do uvahy,mne sa to prakticke nezda. 😝