Taška pre prváčku - Lego easy, Herlitz midi verzus Sporti

erika54
26. jan 2015

ahojte, viem, ze uz sa tu nieco popisalo o taskach pre prvacikov, no cim viac citam, tym viac si neviem rady...mame doma buducu prvacku a vyberame tasku, uz uz som bola rozhodnuta pre zn. herlitz bud midi alebo mozno aj sporti. potrebovali by sme to niekde nazivo odskusat, nakolko mala je vyssia na svoj vek. no zbadala som tasky lego konkretne ma uputala lego easy kvoli nizkej hmotnosti (http://www.hamaeshop.sk/skolska-taska-LEGO-Easy...). nemate s nou niekto skusenost?viem ze vela kladnych recenzii maju aj topgal, no malej sa ziadna nepaci...a kedze to bude jej prva taska, tak chcem aby sa jej pacila...dakujem🙂

katy1979
26. jan 2015

ta konkretna lego je vyssia a uzsia ale maju rozne typy. kazda ma troska iny tvar,. My sme spokojni. Pouzivame ju druhy rok a ako nova

katariang
28. jan 2015

Toto zaujíma aj mna.Skoda ze tu nieje viac mamiciek co maju lego tasky aby sa podelili so skusenostami.My mame sice este kopu casu na kupu tasky no ked som si to tak zo zaujmu pozerala bola asi jedina co sa mi pozdavala a bola lego ultimate friends

erika54
autor
28. jan 2015

@katy1979
@katariang
neviete nahodou kedy budu dostupne nove kolekcie tasiek 2015? a v akom kamennom obchode su aj tie lego tasky, aj herlitz prip.topgal nech si ich mozme porovnat nazivo?dakujem 🙂

bibadlo
28. jan 2015

moj syn - prvák ma lego tasku, je super, lahunka, dobre drzi tvar, stale vyzera ako nová aj napriek bezcitnému zaobchádzaniu prváčika 😀 Nenašli sme mínusy. Určite by sme znovu vybrali práve túto.

katariang
28. jan 2015

No tak super aspon budem do buducna vediet))

katy1979
28. jan 2015

@erika54
@katariang od nas zo skupiny ma lego tasky viac deti. Ajv skole ich mava vela deti. Nazivo v lego shope - ale pozor maju tam vysoke ceny takze akurat na odskusanie dobre. V hama shope maju tiez a da sa tam aj ist.
Herlitz maju v roznych papiernictvach detto topgal.

katariang
28. jan 2015

Ja som len tak kukla ze co nas caka za par rokov cenovo ale Topgalky su moc velke Herlitz neviem nejako mu neviem dojst na chut a tato bola aj pekna aj funkcna....proste ideal podla mojho nazoru.Ja viem ze vecsina tvrdi ze tasku si ma vyberat dieta same ale ja neviem niesom toho moc zastancom.ako jasne musi sa jej pacit ale volbu jej samotnej by som v tom veku este uplne nenechavala.

erika54
autor
28. jan 2015

@katariang ano, tiez si myslim, ze rodic by mal vybrat okruh vhodnych tasiek a potom motiv ci farbu nechat na dieta. nechcem ist do uplne detskych motivov, no malej sa v tomto veku zas nepacia take "obycajnejsie motivy"tak dufam, ze sa nam podari vybrat tak, aby sme boli spokojne obe. a myslite, ze ta lego taska vydrzi cely prvy stupen?

katariang
29. jan 2015

No som rada ze ma niekto podobny nazor.Mam znamu ktora nechala dceru rozhodnut o svojej taske do prvaku.Vsetko bolo ok az do prveho polroka ked si mlada povedala ze ta taska je detska a hanbi sa snou chodit pretoze ona je uz "dospela" a museli jej kupovat druhu.Ak by som mala dat 2x za rok 60 eur za tasku tak ma asi picne.Nejde o peniaze ale o pricip.Nechcem ju naviest na to ze moze vyskakovat.je jedinacik dalsie neplanujeme a chcem aby mala nejake zdrave zaklady a veci si vazila.Zatial sa nam dari no predsa len je este mala na to aby si to uvedomovala.Ale zas stare hracky bez problemov da detom co to potrebuju viac ako my.

zuzin78
29. jan 2015

@erika54 ahoj ja mam prvacku doma, a tasku sme kupovali s nou, v obchode si vyskusala rozne tasky, lebo cez net by som jej tasku bez vyskusania nekupila. v obchode sme boli velmi dlho, predavacky len ocami prekrucali,ale taku som nesla kupovat na par mesiacov ale aspon na 2roky. kupili sme v akcii zn. budmil,mala k tomu aj vrecko na prezuvky. kupovali sme za hranicami a stala okolo 30€ bola zlacnena a este sme dostali aj zlavu na cely nakup . detom v skole je uplne jedno ci niekto ma tasku za 120€ alebo len za 10€ . uvidis co robia s tymi taskami v skole, ze ich len tak hadzu, tak ziadna taska nevydrzi viac ako max.dva roky a to pisem poriadne vela. ja by som nekupovala prvacke tasku taku drahu, lebo ak sa jej pokazi alebo nebodaj si rozmysli tvoja prvacka, ze ju uz nechce potom si zbytocne vyhodila peniaze.
taska ma byt hlavne prakticka, aby sa vaha rozlozila na chrbatik, aky bol chrbatik vystuzeny, proste praktocka taska a rozmyslat ak ju chces aj do druhejho rocnika,aby nebola detska ,lebo potom sa jej deti budu smiat.....
prajem super nakupy. 🙂

zuzin78
29. jan 2015

@erika54 podla mna nevydrzi ziadna taska 4 roky. vidim druhakov ako si kopu tasky a hraju si s nimi futbal,
na trhu je velmi vela tasike, len zalezi kolko clovek moze na nu minut ,lebo nie vzdy ta najdrahsia je najlepsia. poznam maminku co kupila tasku za 120€ a teraz by ju uz nekupila. peracnik si kazdy vie kupit sam, vrecko stoji 5€, takze 110€ taska pre prvacika je podla mna dost. moja ma zn.budmil, a nik nema taku tasku v skole, nemam rada, ked polka triedy ma rovnake veci....

lucinda7
29. jan 2015

aj my máme Lego a sme max spokojni,akurát je užšia a vyššia ale vojde všetko ako ma....vrecko na prezuvky sa našmu pripina priamo na tašku....máme celý set aj s taškou na telesnu a peračníkom....školská taška ma termo priehradku na desiatu,miesto na flašu,zvlášť na peračník...
náš ju ma druhy rok a je stale ako nova.... 😝

evabb35
29. jan 2015

@erika54 Máme EMIPO už 4. rok. Takže nám taška vydrží celý 1. stupeň.

katariang
29. jan 2015

@lucinda7
To bude asi ta co som aj ja kukala.To vrecko sa dalo pripnut zvrchu na tasku, termo priekradka na jedlo a peracnik sa dal zasunut z vrchu do takej gumicky.Pevny spodok vystuha chrbatika a este sa cely ten system popruhov dal nastavovat na chrbatiku.Teda nielen dlzka ale cela ta chrbtova cast.Je to aj na youtube

evabb35
29. jan 2015

Tašku som kupovala spolu s dieťaťom počas prázdnin letných, keď mali na školské tašky akcie a o rok skôr ako dieťa nastúpilo do školy. Nechcela som všetko do školy kupovať ten posledný august pred školou, pomôcky som kupovala postupne už tak rok pred nástupom do školy, takže dieťa si len tašku vyskúšalo a ešte v tom veku veľmi neriešilo dizajn. Pre mňa bolo dôležité, aby taška dobre sedela dieťaťu na chrbte a bola vyrobená z nepremokavého materiálu, ktorý sa dá dobre udržiavať. Skôr je problém teraz s kúpou novej tašky, pretože si tú prvú tašku dieťa tak obľúbilo, že túži po rovnakej farebnej kombinácii.

jankaa23
26. apr 2015

My sme teraz kupovali lego skolsku tasku a museli sme ist so synom skusat bo su rozne druhy a nesedel mu kazdy druh nakoniec vyhrala lego ninjago ale je velmi kvalitna mozem odporucit a kupovali sme v Bratislave predajna Samdex a maju aj internetovu stranku ;)

nadulici
23. jún 2015

Prosím vás, netlačí detičky to pevné dno dolu na chrbátiku? Lego taška sa nám veľmi páči, len sa troška obávam, že keď sa zaťaží, aby to tam malú netlačilo...ďakujem.