Text na Hviezdoslavov Kubín pre deviatačku

angie74
15. nov 2014

Ahojte, má nejaká kolegynka - učiteľka nejaký zaujímavý text (najlepšie prózu) vhodný pre moju šikovnú deviatačku? Nejako som tento rok bezradná... Vďaka za každý tip 🙂

bublinkajasminka
19. nov 2014

na druhom stupni som chodila na vsetky recitacne sutaze, vdacna bola anna zo zeleneho domu, jej pribehy sa dali prezivat a dramatizovat takze tu som mavala dost casto

lienka77
19. nov 2014

Klara Jarunkova, Hrdinsky zapisnik. Niektore pribehy su celkom vtipne. Aspon nam vtedy boli. Neviem, ako to teraz deti vnimaju...

bodka70
20. nov 2014

dobrá je aj klasika - Malý princ od Exupéryho, potom zo súčasných autorov napr. knihy od Jacqueline Wilson - napr. Ema je na všetko sama, od Johna Greena - Kam zmizla Aljaška...
@angie74

bodka70
20. nov 2014

a ešte som zabudla na super knižku vhodnú na tento vek 14-15 rokov - je navyše aj vtipná a je vhodná na recitáciu prózy - od Betty MacDonaldovej - Vajce a ja, Mary a ja 🙂 alebo už klasika Denník Bridget Jonesovej
@angie74

zuzkanik
4. sep 2015

@angie74 pozri tu: http://knihy.hladacik.sk/hviezdoslavov-kubin-ak...
Je to môj príspevok - s výberom textov bojujeme každý rok a tu sú moje odporúčania a skúsenosti

angie74
autor
4. sep 2015

@zuzkanik Ďakujem, začnem ich zháňať už teraz, určite niečo vyberieme. Môj najväčší talent je už na strednej škole, mám však šikovnú siedmačku, tak ideme na to!