Tiché a nepriebojné 7 ročné dieťa

j93375
19. sep 2014

Ahojte kocky, chcela by som sa poradit ohladom mojho dietata, dcera je doma klasika urecnena predkolacka, ale v skolke je strasne ticha nepriebojna, kludne sa hra sama,co jej povedia urobi,poslucha,sama nezobere na drzo druhym hracku ze sa ide hrat, ak nie su volne hracky tak bude sediet a pozerat. Uz bude mat v dec.7rok,a pojde do skoly,len mam problem kde ju dat, chodila do skolky dedinskej kde je 15 deti v triede, nema tam skoro ziadnu najlepsiu kamosku,su tam len 4 dievcata, z toho len ona este ide do skoly.Na vyber mame v blizkom meste 2 skoly. Jedna je taka vacsia kde budu otvarat aj 3-4 triedy s prvakmi a druha mensia mozno 1-2 triedy, ale ja ani proti nej nemam nic. A teraz kam ju dat?...ked je taka nepriebojna?...kazdy mi vravel doteraz ze jasne ze do tej mensej ze ked bola zvyknuta aj na skolku taku mensiu,bude to pre nu najlepsie, alebo naopak do tej velkej ze mozno si v tom vacsom pocte tried deti niekoho najde dake kamosky, ale to teda v tej velkej bude mat riadnu zmenu neviem ci ju nedam len do tej mensej, co by ste mi poradili?

materina_duska
19. sep 2014

@j93375 Tak podľa mňa v prvej triede nejak dieťa nepocíti, či je prvých tried otvorených dve alebo štyri, takže by som skôr volila podľa iných kritérií ako krúžky, pedagógovia a podobne.

esterba
19. sep 2014

@j93375 Keby to nebolo dieta, ale dospela žena, koho opisujes, rada by som s nou sla na kavu. Vyzera byt rozumna, prijemnej a dobrej povahy. Brani sa, ak na nu utocia? Ak ano, nicoho by som sa neobavala a praveze by som bola za take dieta vdacna. Školu potom skutocne možeš vybrat podla inych a dolezitejsich veci.

mrva
19. sep 2014

Aj ja som mala presne také obavy ako ty so staršou dcérou. A teraz je tretiačka a síce je stále zodpovedná, poslušná, učiteľ o nej ani poriadne nevie a predchádzajúca učiteľka mala až podozrenie, či je OK, keď je taká dobrá. Ale teraz jej už rožky vytŕčajú a konečne je z nej "normálne" dieťa - občas sa aj poháda so spolužiakmi, občas aj vykríkne, aj si nenapíše domácu úlohu. Proste to obdobie prešlo a je bežné veselé, usmievavé dievča. Nechaj ju byť takou, aká je - premýšľavá a vnímavá. Ešte budeme na tie naše tichučké predškoláčky spomínať 🙂 počkajme si na pubertu :D

vepaga
19. sep 2014

školu si vyberaj podľa iných kritérií, napr. podľa referencii učiteľov, krúžkov, možností klubov pre detí, ,koľko by mala kde dochádzať, a tak..... Teraz je tichšia, ale ona sa prejavy, ja mám takého syna, je v prvej triede a už sa začína osmeľovať. Chodí do školy, kde má učiteľku veľmi príjemnú, do školy sa teší a nebojí sa ani väčšieho kolektívu. V triede ich je 21.

bonaqa2013
19. sep 2014

Ja som mala takého syna. V školke sedel vačšinou pod stolom. Stále bol ustráchaný. V škole sa výborne učil, deti si získal svojou inteligenciou, všetko vedel, všetko mal. Potom odišiel do mesta na 8 roč. gymn. Tam sa mu deti smiali, že je sedliak z dediny. Zo začiatku bol z toho nešťastný, ale po asi 3 rokoch ich už poslal do zadku. tiež si ich získal svojimi vedomosťami, chodil na vedomostné súťaže, vyhrával .... teraz chodí na VŠ, papuľka sa mu nezavre, je sebavedomý mladý muž. Jednoducho to prejde. myslím si, že je to aj tým, že syn bol 11 rokov jedináčik. Potom prišli dcéry a tie taký problém nemali. Sú vybojné, pobijú sa doma raz dva, aj keď po vedomostnej stránke na syna nemajú.
Dcéru by som dala do školy ktorá má vyššiu úroveň - vzdelanostnú, je bližšie, škola by sa mi krajšie páčila - urobila by na mňa lepší dojem, možno majú aj dni otvorených dverí, popr. sa opýtaj známych, susedov, rodiny....

jolinka
19. sep 2014

@j93375 presne je pravda co ti baby pisu...ona sa moze zmenit.

Moja najstarsia ma 10, tiez predtym v skolke ci niekde na navsteve "Ani nevieme ze ju mame" 😉 😉 ticha, dobra, poslusna..

Dala som ju do mensej skoly kde sa otvara vacsinou len jedna trieda, v triede mala na zaciatku len 1-2 kamaratky, teraz sa kamarati s viac detmi. To mas jedno ci su 4 triedy ci 1, dieta si aj tak hlada kamaratov hlavne zo svojej triedy, ak je introvertne, tak to ze okolo neho beha dalsich 100 deti vobec nepomoze 😉

cim je starsia tym je priebojnesia a uz vie ukazat aj drzu papulku 😉 😉 😅 😅 ale je to stale dobre citlive dieta...a ja ju mam rada. za to ze je taka aka je.. 🙂

janinah
19. sep 2014

menej priebojného dieťaťa ako bola moja dcéra v škôlke hádam niet na svete,dnes má 20 r. a študuje,behá po svete,milion kamošov z mnoho krajín,nestratí sa..tým ti chcem dať nádej,že sa môže zmeniť,nerob si pre toto starosti 😉