Používame cookies. Viac informácií tu. OK
janka29
12. jún 2013

@kvojtanikova chodite do tej skoly? Ak ano ste spokojni?

kvojtanikova
autor
16. jún 2013

@janka29 ano, syn uz konci 1.rocnik, zatial vsetko OK, vela sa im venuju, nasiel si tam kamaratov, som spokojna.

janka29
27. jún 2013

@kvojtanikova diky za odpoved nasa nastupuje teraz od septembra do 1.triedy mali sme rodicovske velmi sa mi pacilo ako o tom rozpravali verim ze tiez budeme spokojni.

mauzos
10. mar 2015

@janka29 @kvojtanikova dievcata ako, ste spokojne? Nam ju tiez odporuca psychologicka, neviem sa rozhodnut

kvojtanikova
autor
15. mar 2015

@mauzos ahoj, zatial v pohode, syn je uz tretiak, venuju sa im na hodinach, jedine co ma trosku sklamalo je system ze vsetko urobia na hodinach a malokedy maju DU, ani knihy nenosia domov, takze v podstate ani neviem co sa ucia cely rok a potom ked pridu testy (polrocne, stvrtrocne) tak neviem co mam s nimi opakovat. Viem, da sa argumentovat ze "vsak povedz synovi nech nosi knihy domov" ale neviem teda ako ostatni spoluziaci ale moj syn je dost tvrdohlavy a ked raz ucitelka povie ze netreba nic nosit domov a nemaju ulohu tak proste to je pismo svate. Sem tam ho doma presvedcim aby si urobil nejake cvicenia navyse ale je to fakt zriedka. Navyse, tym ze si po hodine automaticky uklada veci na kopku v triede, stava sa mu pomerne casto ze donesie poznamku za zabudnutu ulohu. Doma totiz pozrieme do tasky a nic v nej nie je 🙂 Poznamky do zositov prakticky nerobia, ako vravim je tretiak a stale pise rychlostou slimaka, neriesi upravu, atd. Vidim, ze uvazuje logicky, samostatne riesi zivotne situacie a vzdy ma na vsetko argument a cim je starsi tym je to lepsie a lepsie, ale fakt mam trosku obavy co bude na druhom stupni ked pridu predmety ako dejepis, geografia...atd. kde je potrebne vediet si ucivo spoznamkovat, vybrat klucove informacie a podobne. V tomto su jeho schopnosti na bode mrazu. Paci sa mi ze maju v rozvrhu predmet "obohatenie" kde sa ucia o veciach co ich zaujimaju. Tiez aj na ostatnych predmetoch vyuzivaju vela logiky, aj slovensky jazyk sa ucia pomocou rebusov, hadaniek, krizoviek, co rozvija ich schopnosti.

mauzos
15. mar 2015

@kvojtanikova dakujem, ze si sa ozvala. Nas to velmi prekvapilo, lebo syn ledva presiel depistacnymi testami a psychlogicka nam u neho odporucala odklad. Az ked sme s tym nesuhlasili, ze podla nas je pre skolu zrely, navrhla aby sme prisli ku nej na pohovor. Sucastou pohovoru boli aj IQ testy. Vysli mu dost vysoke vysledky, tak nam ako najlepsie riesenie navrhla tuto skolu. Moja prva reakcia bola nie. Syn je dost hamblivy, mlcanlivy, tazko si hlada kamaratov a preto som si mylne myslela, ze mu bude lepsie v beznej skole medzi beznymi detmi, ze si skor najde kamaratov a trosku sa zmeni. Po par dnoch citania roznych clankov a diskusii na nete o nadanych detoch som vsak zistila, ze sa pravdepodobne nezmeni a v beznej skole bude trpiet ☹
Mna prave to, ze nenosia knihy domov nadchlo. DU som nevedela, ze nemaju, to je podla mna tiez velke plus. Asi im staci, co sa naucia v skole.
Ako to funguje s prijatim? My sme nestihli zapis, kedze sa to vsetko udialo len pred tyzdnom. Alebo su tam nejake prijimacky? Na ich stranke som nic nenasla.
A este by ma zaujimalo o ktorej zacina vyucivanie. Mame to trocha od ruky z Terasy, dnes sme sa tam boli pozriet a cesta trva 45 minut, uff. Inak nevidela som tam ziadny dvor, len jedno oplotene ihrisko tak nalavo od skoly, neviem ci to bolo skolske.
:

kvojtanikova
autor
16. mar 2015

@mauzos ahoj, pokial viem prijimacky nie su iba zapis, kde na zaklade posudku od psychologicky povies ze chces aby ho zapisali do intelektovej triedy. Zapis uz bol, takze teraz jedine ze zavolas riaditelke (Ing. Daneshjoova) a povies co je vo veci. Neviem u ktorej psychologicky si bola, my sme hodili k MUDr. Jureckovej Viere, ona s nimi priamo spolupracuje. Skolsky dvor nemaju, cez zimu sa spustaju na kopci pred skolou🙂 Ihrisko tiez len take z cias komunizmu, ale v triedach je to celkom fajn, take v pohode, nie je to take pretechnizovane, ze interaktivka v kazdej triede, skor take ako za nasich cias🙂 Na informatiku chodia normalne do PC ucebne. Vyucovanie zacina o 8:00, resp. 7:45 3x do tyzdna mavaju rannu komunitu. Neviem kde presne na Terase byvas, ale ja chodim z Furce do roboty na KVP a trva mi to 15min autom. Ak chodis busom, tak teraz to zato tak dlho trva lebo prerabaju centrum, chodi aj spoj 55ka alebo 17-ka ten ide kratsie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli