Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Učiteľka na prvom stupni - nepáči sa mi jej postup

ariadna22
8. okt 2014

aká je to učiteľka? je prvý mesiac v škole - prvák a doniesol zo školy zatiaľ jednotu z áčiek a trojku z päťminutovky z matiky, lebo sa zabudol a vyfarboval, prečo ho nechala tak, prečo ho neupozornila, že si má najprv dorobiť príklady? to písali v pondelok, prišiel po týždni doma, čo bol chorý. Čítajú v škole, doma sme si to čítali ako eva, edo, oni čítajú ela elo, on číta eva edo, ona mu povie že dobre. Druhákom nepíšu trojku aby nemali mindráky, ona je nová na škole a mne sa to prestáva páčiť. chová sa k nim - ratata - vojenčina. Už je predsa prvák. Aké s ňou máte skúsenosti? Čo urobí super krásne mu ohodnotí véčkom, z domácich úloh dáva véčka, čítanie nehodnotí, v triede je pár čo čítajú super, a ostatných má škatuľke "dobre",tým super super dá občas nejakú jednotku z čítania. Možno, že tá päťminutovka bola iba cvičná, zajtra sa jej na to opýtam. Mali by si dohodnúť pravidlá, neviem-opýtam sa, zdvihnem ruku...

mamulka211
8. okt 2014

Nepoznam ju, ale byt ucitelka a mat takeho rodica, ako si ty, asi sa obesim, nedivim sa ucitelom, ze v dnesnej dobe nechcu byt ucitelmi. Ja som chodila do skoly za komancov a nikto si nedovolil povedat pol slova a to nas ucitelia mlatili ako hadov. Nestaraj sa ucitelke do jej prace. 😉

katarinamarkova
8. okt 2014

@ariadna22 nepoznam...ale - rodicovske a komunikacia s ucitelkou? co ti povedala na tvoje namietky, rozpravala si sa s nou o jej postupoch?

mircalla
8. okt 2014

@ariadna22 Pokial som doniesla nahodou horsiu znamku alebo pokarhanie (a bola som dobry ziak, tak to bolo sporadicky), tak moji rodicia nikdy nehadzali vinu na ucitelov. Urcite nehodnotili ich pracu. Ak mas vyhrady, ries to s nou, toto je absurdne.

filipal
8. okt 2014

@ariadna22 kludne si zastan syna. vôbec nie je pravda, ze sa nemas starat do prace ucitelovi. Platis ho z nasich spolocnych dani a vychovava tvoje dieta. kludne si to s nou konzultuj.
Podla toho co pises, je to nejaka stara skola. Priprav sa na nazory typu vyssie. Ale ty sa kludne za svoje dieta bi ako lev! On sa este branit nevie a zbytocne ziska ku skole nechut.

abbey1
8. okt 2014

@ariadna22 Čo tu chceš počuť? Trochu som nepochopila vas problém. Veď za ňou zájdite a popytajte sa, čo vám nie je jasné. Na rodičovskom sa určite základné pravidlá prebrali. Ako viete, že ho v škole pri čítaní neopravuje? Myslíte, že pri päťminútovke ma čas a schopnost odsledovat, čo robí 25-30 žiakov?
Jasné si stanovte svoje otázky a slušne za ňou zájdite, aby sa vas konflikt neprebojoval. Tu nič nevyriesite.

katastrofan
8. okt 2014

Treba predovšetkým komunikovať, ked nie si spokojná, treba za učiteľkou ísť a slušne , podotýkam slušne sa opýtať, čo odporúča, ako by si mala postupovať, aby tvoje dieľa napredovalo, niekedy Ti dieťa podá skreslenú informáciu a častokrát sa jedná o nedorozumenia, ja som s učiteľmi nikdy problém nemala a ked som potrebovala niečo riešiť, vždy sa mi skôr osvedčila priateľská a diplomatická komunikácia s učiteľom ako vyskakovanie a invektívy na osobu učiteľa, každý učiteľ má svoje metody práce , ktoré sa mu osvedčili,ked nie si s niečím spokojná, pokús sa priateľsky s učiteľom celú vec vykonzultovať k vzájomnej spokojnosti, možno sa čo to vysvetlí, objasní a vyrieši...

kakika007
8. okt 2014

už len tam je chyba, že "druhákom nepíšu trojky, aby nemali mindráky"... to si potom rodičia mylsia, akých géniov doma majú, že len samé jednotky a dvojky majú v žiackych
treba slušne komunikovať a pýtať sa čo, ako, prečo....
@ariadna22

xarra246
9. okt 2014

Keby som bola dotyčná učiteľka, tak ti narobím riadne problémy... Dávať meno konkrétnej osoby na net a ohovárať ju tu? Z toho už boli nejaké žaloby... Na tvojom mieste by som dala adminom túto tému zrušiť...

jahodnicka
9. okt 2014

Smaž to..můžeš z toho mít pěkný problém, že ji tu "pereš" na netu i s jménem.

terezka1947
9. okt 2014

neviem,ci je to dobra cesta-riesit to na MK 😒

velkacica
9. okt 2014

nech sa tvoje decko naučí čítať a sústredí sa pri matematike, potom nebudeš mať mindráky...

evelynm
9. okt 2014

@filipal , z tvojich slov citit akesi "nepriatelstvo". Preco hned bit sa za dieta? Ved normalne staci zajst za pani ucitelkou a pporozpravat sa s nou. Z coho usudzujes, ze je stara skola? Vnimat pani ucitelku a priori negativne, neprospieva nikomu. Ani dietatu, ani rodicovi, ani pani ucitelke. Ucitelka ma vysokoskolske vzdelanie, ma nejake skusenosti, je kontrolovana svojim nadriadenym. Ma v triede iks ziakov a ak sa na nu co len polovica rodicov vyruti, skus sa vzit do jej situacie - ako sa asi citi?
A taky argument, ze ju platime z nasich dni, vies, to je take "male".

natuska87
9. okt 2014

@mamulka211 V dnesnej dobe nechcu byt ucitelom? Prave preto, ze dnes je ucitelom ktokolvek, co nema k tomu vztah, to dnes v skolstve vyzera tak, ako vyzera...Interakcia rodic ucitel musi byt! Evidentne nemas deti, nevies o com sa tu pise...

maslenka47
9. okt 2014

Nojo, ucitelov platime z nasich dani, tak aby si nebodaj nedovolili otvorit hubu na nase decko. Tak nejak si to predstavujete?

Co takto radsej vysvetlit dietatu, ze pri 5minutovke sa nevyfarbuje a nekresli, ale sustredi na 5minutovku? Aby chapal, za co tu horsiu znamku dostal. Ci snad ked si spravi vodicak a niekoho na prechode zrazi, tak ho tiez budes obhajovat, ze to sa len par minut nevenoval riadeniu, lebo si zrovna vyfarboval.... Halo, takto to v zivote nefunguje.

Fakt by som takychto rodicov, kde nikdy nie je na chybe dieta, nakopala s rozbehom do zadku. Potom sa cudujeme, ze tie decka su sproste a jedine, co ich zaujima, je v 12tich chlastat a fajcit a dievcata chodit zmalovane jak stetky. Autorita ziadna.

maslenka47
9. okt 2014

@natuska87 na komunikaciu rodic-ucitel treba aj zaujem zo strany rodica. A ten rodic musi mat aj ochotu pripustit, ze na chybe moze byt aj jeho dieta. Toto je v dnesnej dobe velmi zriedkave, bohuzial.

evussa81
9. okt 2014

hmmmmm mame v rodine učitelky ale tak keby sa dozvedeli že dotyčna mamina ich na nete ohovára priamo ešte aj napiše meno tak to je už vrchol ak maš problem s učitelkou treba isť za nou a nemyslim si že by ťa odbila ale z tvojich riadkov citit zlobu ktora tebou lomcovala a pomstila si sa jej tym že si napisla konkretne jej meno POZOR a určite daj na radu inych prispievateliek nech ti to admin vymaže by si nemala inu dohru ničv zlom ale nviem ako by som bola na učitelku naštvana na net by som s tym 😒 😒 😒 nešla

filipal
9. okt 2014

@evelynm preto, ze mam prave tie skusenosti, nielen teorie. Chodim denne prave po skolach, tak viem, ako to vyzera v skutocnosti.
Ak si myslis, ze vš kvalifikacia je zaruka toho, ze je clovek dobry ucitel, tak asi nenajdeme spolocnu rec.
A kontrola zhora? Prosim ta! vies, ako krasne sa da pretvarovat pri hospitacii? A pred rodicmi?
By som priala rodicom taku skrytu kameru, aby videli, ako to v skutocnosti casto vyzera.

Samozrejme je aj vela velmi dobrych ucitelov. To vsetka cest.

xenicka13
9. okt 2014

Jajajaj, nestresuj, ešte toho zažiješ počas školskej dochádzky veeela 😒

miku1
9. okt 2014

@ariadna22 Nič v zlom, ale takto sa problémy neriešia. Ak máš problém s učiteľkou, tak choď za ňou a nevypisuj tu na net jej meno a neohováraj ju. A čo sa týka tvojho príspevku, je napísaný tak chaoticky a čudne, že na tvojom mieste sa najprv zamyslím nad vlastným vyjadrovaním.

mata95
9. okt 2014

@ariadna22 pripomina mi to pani učitelku u nas, sice ja ešte nemam prvačku ale kamaratky maju a vravia toto iste, deti musia všetko zvladnuť mega rychlo, nič im poriadne nevysvetli, už v prve dni im bola schopna dať "cibulu" čo je akože 5ka, čo maju urobene pekne dá že videla, nič im poriadne nevysvetli,..... no nesedite stymi vašimi deťmi na vyučovani .... tak, myslim že to treba riešiť priamo snou, nie takto na mk ju ohovarať....tebe by sa tiež nepačilo keby si tu tak náhodne narazila na svoje meno a preberal by ťa kadekto... treba sa ktomu postaviť a normalne zajsť zanou a opytať sa jej čo a prečo...

ariadna22
autor
9. okt 2014

@katarinamarkova
vykecali se si to
problémy sa takto neriešia, to je pravda, ale ja som už dva týžde poriadne nespala

maznacik007
9. okt 2014

bezne su tu referencie na lekarov, porodnikov a pod... tak preco by tu nemali byt referencie a popisy problemov pri uciteloch tiez je plateny z dani obcanov ako lekar...

ariadna22
autor
9. okt 2014

@evussa81
hej dala som túto tému zamknúť,, ja som už dva týždne nespala

stanislavao
9. okt 2014

v prvom rade si davajte pozor na mena, koho tu ohovarate, lebo pani ucitelka vas moze zazalovat, ked ju tu menujete. a skola by sa zisla aj vam.

evelynm
9. okt 2014

@filipal , pracujem v skolstve - nie na ZS, ale v specialnom zariadeni. A viem, ake jednoduche je cloveka okydat a nepoznat pritom pohlad z inej strany. Napisat sem meno ucitelky a verejne sa do nej navazat je prinajmensom neferove.
mas pravdu, nenajdeme spolocnu rec. Mozno v nejakej inej teme 🙂

andreah25
9. okt 2014

@ariadna22 mne keby toto urobíš, že ma bez môjho vedomia takto očierňuješ na nete, tak máš na seba žalobu ako vyšitú za ohováranie a urážku na cti,....!!!

Ale k veci:
- ak dieťa nevie udržať pozornosť 5 minút na ,,päťminútovku" - tak nie je problém v učiteľke ale v dieťati
- ako číta Tvoje dieťa v škole nevieš posúdiť, nie si tam, takže nevieš a deti toho narozprávajú, samozrejme musíš veriť svojmu dieťaťu, ale išla by som za učiteľkou a popýtala by som čo a ako vlastne, alebo by som ho nechala čítať pre niekým z rodiny, nie pred Tebou a nech Ti potom ten niekto povie, ako malý vlastne číta a podľa toho rieš ďalej
- to s tými známkami, že nedávajú zlé známky aby deti nedeprimovali - to je riadny blud toto, ako potom dieťa vie, že robí aj niečo zle a nesprávne ak to nemá zle aj ohodnotené. Už chápem potom problémy typu - moje dieťa na ZŠ excelovalo a na SŠ je čierna ovca v učení....
- no a učivo štýlom ,,ratata-vojenčina" to plačeš na nesprávnom hrobe. Tento rýchly systém učenia nevymysleli učitelia, ale majú také učebné osnovy a musia sa ich držať. Takže túto svoju požiadavku smeruj na Ministerstvo školstva, ktoré sa tvári čo všetko robí a v skutočnosti len ničí to, čo bolo dobré.

andreah25
9. okt 2014

@maznacik007 je iné napísať niečo na napr. lekára, s ktorým si mala osobnú skúsenosť a napíšeš presne to, čo Ti urobil, povedal, vykonal a pod. a je iné písať o niečo o niekom, s kým si neprišla priamo do kontaktu, info o ňom máš len od ,,jedna teda povedala" alebo moje dieťa povedalo - toto je ohováranie.
Rozoberanie toho, čo sa skutočne stalo - napr. aj negatívne referencie napr. na lekárov tu - to sa o ohováranie nejedná.

alebo mám možno ja pomýlené zmýšľanie a je to teda inak.

ariadna22
autor
9. okt 2014

@andreah25
trojky nedávajú, dávajú iba jednotky,dvojky,
trojky dávajú až z výsledných prác, mám už aj staršie deti,
už sme si to s učiteľkou vysvetlili a tému mažem, dúfam, že to skoro zmažú, syn sa musí viac prebrať

maznacik007
9. okt 2014

@andreah25 chces povedat ze matka prvaka ktorého uci dana pani ucitelka s nou neprisla do styku? treba najprv porozmyslat a potom pisat ....

a nema osobnu skusenost .... praveze zjavne ma ked toto pise... ucitel je plateny z verejného rozpoctu aj z dani tej matky ...

dodam ze prave s tou ucitelkou a s jej metódami prichadza ta matka pomerne castejsie do styku ako s lekarom co ho ma par hodin pri porode /kde naozaj moze ist o docasne zlu naladu a pod... /

filipal
9. okt 2014

No, napisat sem cele meno asi nie je uplne koser, ale zase, ked si niekto za svojim nazorom stoji....
Je tu dost tem s celymi menami lekarov a kritiky na ich adresu, a nikto sa nad tym nepozastavuje.

@ariadna22 riskujes, ze si ucitelka "sadne" na tvojho syna a budes musiet uvazovat o prelozeni.
Ale dnes je to aspon mozne. Aj lekara mozme zmenit, ak nie sme spokojny.
Ja by som hladala dobru ucitelku, lebo pre prvaka je velmi dôlezite, aby mu zostal kladny vztah ku skole.
A velmi dôlezite je pozitivne hodnotenie. Negativne by sa ani nemalo pouzivat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli