Učiteľka na prvom stupni - nepáči sa mi jej postup

ariadna22
8. okt 2014

aká je to učiteľka? je prvý mesiac v škole - prvák a doniesol zo školy zatiaľ jednotu z áčiek a trojku z päťminutovky z matiky, lebo sa zabudol a vyfarboval, prečo ho nechala tak, prečo ho neupozornila, že si má najprv dorobiť príklady? to písali v pondelok, prišiel po týždni doma, čo bol chorý. Čítajú v škole, doma sme si to čítali ako eva, edo, oni čítajú ela elo, on číta eva edo, ona mu povie že dobre. Druhákom nepíšu trojku aby nemali mindráky, ona je nová na škole a mne sa to prestáva páčiť. chová sa k nim - ratata - vojenčina. Už je predsa prvák. Aké s ňou máte skúsenosti? Čo urobí super krásne mu ohodnotí véčkom, z domácich úloh dáva véčka, čítanie nehodnotí, v triede je pár čo čítajú super, a ostatných má škatuľke "dobre",tým super super dá občas nejakú jednotku z čítania. Možno, že tá päťminutovka bola iba cvičná, zajtra sa jej na to opýtam. Mali by si dohodnúť pravidlá, neviem-opýtam sa, zdvihnem ruku...

filipal
9. okt 2014

pardon: nie sme spokojni

roxam23
9. okt 2014

No cele meno si podla mna nemusela pouzit, ale...
Myslim ze je dolezite, aby ucitelka prvakov motivovala - zo zaciatku - dobrymi znamkami, popripade vcielkami, slnieckami, aby si deti urobili kladny vztah ku skole ako i k pedagogovi...
U nas to fungovalo v prvej triede, zo zaciatku presne takto, od pol roka isli uz naostro, ucitelka ich na to pred zimnymi prazdninami pekne upozornila, dala im po prazdninach cas na adaptaciu a uz nabehli na system normalneho znamkovania... Myslim ze pre deti je to oproti skolke velka zmena a ja som taky postupny system uvitala... ;)
Poznam aj pripady, ked to bolo opacne a prvaci chodili k urcitej ucitelke, s trochu ostrejsim pristupom,do skoly z bolestami brucha...

aemy
9. okt 2014

@ariadna22 No keby si tu moje meno napísala tak máš s toho prúser jak hovado. Na tvojom mieste by som šla za učiteľkou a slušne sa s nou porozprávala a nie riešiť to tu na MK a ohovárať ju ver či nie k nej sa to dostane čo tu píšeš.

natuska87
9. okt 2014

@maslenka47 Isto...Ale netreba zovseobecnovat.Poznam pripady, kedy sa rodic mohol aj pretrhnut, obmedzena ucitelka sa nechytala, lebo operovala presvedcenim, ze patent na rozum ma pedagog...Nic neurazi viac, ako poznanie, ze ked prisiel rodic, z ktoreho mala prospech, tak jeho dieta bolo buduci Einstain...Toto priniesla doba, nedostatok kvalitnych a pre "vec" zapalenych pedagogov, teoriu,ze ked kazdy zneuziva postavenie, preco nie aj my...a neustale sa vyhovarat na rodica.Tisickrat sme tu popisali tento problem.Dobry pedagog s rodicom nemeria sily, ale spolupracuje...vzdy je chyba aj tu, aj tam...

lubkavargova1
9. okt 2014

To je take nase slovenske ohovarat verejne..este ze mame ten internet 😀 😀 😀

ariadna22
autor
9. okt 2014

@natuska87
ja s nou komunikujem, a zdá sa mi,že sa zo mňa vysmieva, a mu nepomáha,a chcela som len vedieť čo na nu hovoria ľudia, temu som dala zmazať, dúfam, že to dnes urobia,

luciferkax
9. okt 2014

Ochrana osobných údajov ti nič nehovorí? to radšej napíšeš na koňa akoby si to mala riešiť s ňou??? preboha, rodičia, uvedomte sa, takýtmo správaním od prévho ročníka ničíte učiteľovi REŠPEKT!!!!!

andreah25
9. okt 2014

@maznacik007 podľa toho, ako to zakladateľka napísala, tak jej styk s učiteľkou bol maximálne pozdrav na úvodnom privítaní v škole. Podľa toho, čo písala, to bolo celé len o tom, čo si ona myslí ako to je a podľa toho, čo jej povedal jej malý - takže nie, neprišla s ňou do styku.
Napokon práve pozerám, že napísala, že si to už s učiteľkou prebrali a uznala, že jej syn sa musí viac prebrať - tu už teda do styku s učiteľkou prišla, už sa s ňou rozprávala.... čiže rozmýšľa a tak píšem....

A čo to má toto celé spoločné s tým, že učiteľ je platený z rozpočtu a teda aj z jej daní? Teraz si nikto na zo školy, škôlky, úradu či nejakej štátnej inštitúcie nemôže na mňa, moju rodinu či moje deti otvoriť ústa alebo niečo kriticky poznamenať, lebo je platený z mojich daní? To by potom ani farár nemohol upozorňovať svoje ovečky v kostole, že toto alebo ono majú robiť inak - čo si to dovoľuje - veď je platený z mojich daní 😲

@filipal prečo by sa negatívne hodnotenie nemalo používať? Čiže máme deti iba chváliť, na nič neupozorňovať, nič negatívne nehodnotiť a potom sa nečudujme, že z nich rastú egoisti a ľudia čo si myslia, že sa z nich zemeguľa pose...... prepáč, ale takýto dojem mám dnes z mnohých detí.
Poviem Ti takú perličku - v práci na stole som mala misu s cukríkmi, riešila som istého klienta, spoza neho sa zrazu vynorilo dievčatko, asi štvorročné a zobralo si bez akéhokoľvek opýtania za hrsť cukríkov. Podotýkam, že to dievčatko nepatrilo k tomu klientovi, čo som ho riešila. Celé ma to tak prekvapilo, že som dotyčné dievčatko zastavila a pýtam sa jej, či nevie pozdraviť a slušne sa spýtať či môže a ak jej aj poviem, že môže, tak si má vziať tak dva cukríky, aby ostalo aj pre iné deti. Dievčatko na mňa iba divne kuklo otočilo sa k mame a mama miesto toho, aby ju upozornila a mne sa ospravedlnila, že mi prerušili jednanie, tak jej mama hovorí tomu dievčatku - nič si z toho nerob moja, ľudia sú divný....
Tak teraz je tu kto divný???? Asi teda ja 🙂 😝

denduska
9. okt 2014

Juj baby co sa tak paprcite, ved vsetci porodnici tu maju hadam kazdy svoju temu, a? 😅

maznacik007
9. okt 2014

@andreah25 ano si divna lebo tvrdis ze matka prvaka ma jedinu skusenost s jeho ucitelkou len pozdrav... tak pre tvoju info .. maju za sebou min. 9 tyzdnov skolskej dochadzky ... a vidi aka je praca pristup a vsetko okolo a rovnako mali uz minimalne jedno rodicovske zdruzenie... a pisala ze s ucitelkou hovorila aj osobne....

add dievcatko s cukríkmi ... ak by si to spravila mojej tak vratime tie cukriky a odchadzam k inej pracovnicke ... samozrejme dietatu poviem cca to co ty ale to je moja uloha vychovavat moje dieta... nie tvoja..
tiez robim s ludmi a v oblasti kde je pomerne vela zvlastnych ludi a niekedy je problem vyjst s nimi .. ale raz som tam platena a toto by som si zakaznikovi nedovolila urobit ... povedat a pod ...

pink_lady
9. okt 2014

viete co, zalozte tu temy s menom kazdeho policajta, lekara...a ze sup skusenosti na plochu 😀 ved aj oni su plateni z nasich dani... 😉 toto je fakt cez...ked si predstavim ze by ma takto niekto verejne rozoberal ...

andreah25
9. okt 2014

@maznacik007 OK som divná, hlavne teda v tom, že si nenechám od zákazníka (či jeho dieťaťa) skákať po hlave iba preto, že ma niekto platí. Platená som za svoju prácu, nie za to že si niekto zo mňa bude robiť fackovacieho panáka - to sa rovno môžeme vrátiť do doby poddaných a otrokárstva - tam si tiež bola platená (i keď často v naturáliách vo forme jedla či ochrany vrámci panstva) a za to si musela držať hubu a krok....

A to že osobne hovorila s učiteľkou, napísala až dnes a sama priznala, že jej malý je ,,pomalší" - takže o čom sa tu stále bavíme. Pochopila som to tak, že s ňou vlastne prvýkrát hovorila až teraz, pretože jej prvotný príspevok bol iba o samých domnienkach, nie o tom o čom sa s učiteľkou rozprávala. Alebo asi čítaš medzi riadkami niečo, čo ja prečítať neviem.

A s tým dievčatkom - toto je presne to, čo by zase ja urobila inak, ak by to urobilo moje dieťa - musela by cukríky vrátiť a obratom sa ospravedlniť a spýtať sa, či si môže zobrať, poďakovať sa a s pozdravom odísť. A ja by som nešla k inej pracovníčke, ale ja osobne by som sa hanbila za to, čo moje dieťa vyviedlo. Asi som mala inú výchovu ako Ty.

Ale tak neriešme tu nás a naše výchovy, podstata témy je iná, problém sa vyriešil - zakladateľka bola za učiteľkou, uznala, že jej dieťa musí pridať, zároveň uznala, že má dojem, že sa jej učiteľka vysmieva - to je tiež subjektívny pocit - môže to tak byť, nemusí, my to nevyriešime, takže idem robiť niečo zmysluplnejšie 🙂 .

ariadna22
autor
9. okt 2014

@andreah25
tak aby sme si rozumeli
ak dieťa potrebuje povedať 8xurob toto a toto a ostatnýíto potrebujú povedať len 3x alebo len raz, tak je to učiteľka, ktorá to vidí a má odporučiť rodičom špeciálne vyšetrenie. A nie mu dávať trojky z cvičných písomiek, lebo zabudol porovnať, ale druhú časť úlohy krásne splnil -povyfarboval. Mala do neho drgnúť alebo sa pri nom zastaviť. Ak si taká super učiteľka a ideš sa navážať do matiek, lebo matka sa od decko zaujíma a dávaš deckám známky, ktoré sa vôbec nemajú dávať, lebo takto sa dohodli učiteľky a ty si robíš svoju vôľu, dávaš zlé známky, vysmievaš sa matke za jej dieťa lebo kým na to nemáš papier z špeciálnej poradne tak decko nedrgneš, už chápeš?
a táto téma mi dala zopár dobrých rád od dobrých učiteliek, a dnes si od našej supermamky vypýtam doporučko do tej posratej špeciálnej poradne a ked ten náš zasran má diagnózu tak sa mu bude venovať, lebo za to berie prachy a keď nemá diagnózu tak jednoducho musí pridať, a je mi úplne jasné že po tejto téme na fóre ho drgať chodiť cez písomky nebude, keď nemá diagnózu.
A osobne si myslím, že tak ako má na tomto fóre tému, každý detský dotkor, pôrodník, liečiteľ, firmy tak prečo by nemohli mať témy aj učitelia, čo takto spätná väzba pani učiteľka - tiež ste ďaľšia super dokonalá pani učiteľka čo je rada z obliga?

pink_lady
9. okt 2014

@ariadna22 no k tomu asi tolko, je xy rodicov, ktorym bolo odporucene vysetrenie specialnym pedagogom a rodicia ani za svet! ich dietatko je predsa ok! a x je takych ze specialny pedagog a skolsky psycholog odporucili integraciu a rodicia nesuhlasia...na druhej strane je kopa ucitelov, a teraz zrovna riesim jeden taky pripad, ze neuznavaju integraciu a odporucania specialneho pedagoga nerespektuju...

yanni
9. okt 2014

@andreah25 dobry priklad. Ja by som nasim este aj jednu struhla, nech si zapamötaju. Aj ked by toto neurobili, ale keby nahodou.
Inak podobny pribeh mam aj ja. Dnesna vychova je hrozna. Bola som na stanici a tam rev, krik, no jeden velky cirkus. Decka sa dobre ze nehadzali o zem a pravdeppodobne matka tam len stala ako taky trud. Ani ich nezahriakla, neupozornila, ze su tam aj ini ludia, ani sa nesnazila ich upokojit. Co sa tam dialo neviem, ale decka si pravdepodobne nieco chceli vydobit.

A inak baby, to co ma byt s tymi danami. Ze ucitelka je platena z nasich deni. A co si myslite, ze ta ucitelka dane neplati? Tak isto ako my vsetci.

daqa4216
9. okt 2014

Nečítala som reakcie na túto tému, ale hneď ako som to videla nedá mi reagovať. Tiež mám doma dcérku prváčku. Ale keby bol problém určite by som ho riešila priamo s učiteľkou a nie na fóre. Toto mi uz zaváňa poškodzovaním mena . Keby si mňa začala takto preberať určite by to nezostalo bez následkov..

mata95
9. okt 2014

@maznacik007 nooo ano, vkontakte snou môže byť, ale nesedi na vyučovani vedla svojho dieťaťa.... ja sa nezastavam učitelky, a možno že ma aj maminka pravdu...ale riešiť to treba v prvom rade osobne snou nie tu ....

murcos
9. okt 2014

@mamulka211 preco by sa nemala starat do prace ucitelky, ked ma pocit, ze dieta nehodnoti spravne, alebo ze ma jednoducho divny pristup? to ako kde sme. Dieta si nevie otvorit usta, rodicia su nato, aby ho branili. Alebo ty si - ako dospela nechas skakat na hlavu. Prepac, ale ucitel nie je Pan Boh.....(sorry, ale som tiez ucitelka a nemam nic proti diskusii s rodicom) naopak. Ked sa nehanbim za svoju pracu som otvorena kazdemu dialogu.

andreah25
9. okt 2014

@ariadna22 si úúúplne mimo - nie som žiadna učiteľka, v živote som nebola a nikdy ani nebudem.... to mi však nebráni v tom, aby som nemala úctu voči učiteľom, a je vlastne jedno ku komu, či je to trebárs len smetiar - úctu k nemu budem mať i tak, pretože mi tie moje smeti vynesie...
A tak isto tejto úcte učím aj svoje deti.
A keby je moje dieťa v škole pomalšie, lebo možno má nejakú diagnózu, tak sa i tak nebudem oháňať nejakou diagnózou, ale budem sa snažiť o to, aby i tak robil čo najviac tak ako iné deti bez diagnózy - a mimochodom, môj malý má istú diagnózu kvôli ktorej sa chová inak ako iné deti, teraz však nebudem útočiť na učiteľky, aby s mojim dieťaťom jednali inak ako s ostatnými, práve naopak, musí sa to moje dieťa začleniť do spoločnosti bez toho, aby mal pocit že je iný. Jediné, čo by som mu tou extra všímavosťou a starostlivosťou zo strany učiteliek spôsobila je to, že by mohol byť časom spolužiakmi opovrhovaný.

A život tie nie je iba o pochvalách a o všetkom pozitívnom.

ariadna22
autor
9. okt 2014

@andreah25 to máš pravdu, to beriem

ariadna22
autor
9. okt 2014

@pink_lady
ja som opak

sorciera24
9. okt 2014

no, som zaskovena trochu z nazvu temy...lebo pouzit konk. meno na verejnom fore je podla mna silne kafe....to urobi clovek, kt. si to nevie vyriesit osobne.....k veci... z toho, co som tu precitala, som sa opat raz utvrdila v tom, kam sme v tejto dobe dospeli....absolutny nerespekt ucitela, ci jeho prace.....kedysi, co povedal ucitel, bolo svate, ak som prineisla zlu znamku, vynadali mi, ze sa neucim a mam pridat, teraz andaju ucitelovi, ze je to jeho chyba, lebo ich dieta je dokonale.....no kam sme to dospeli...a pritom staci dodrziavat uplne jednoduchu vec, a to vztah ucitel-rodic-ziak....lebo dieta pride domov, ponadava si na ucitela, ty vidis akurat to, co ma v ziackej/slovnicku a tym to hasne...ucitel je debil...chyba!....lebo je jasne, ze z toho vznikne subjekt. dojem, ze ucitel je zly, ked to dieta povedalo...a pritom staci komunikovat v prvom rade s ucitelom (uvedomely rodic tak aj kona a mnohe si pritom uvedomi a zisti, ze ucitel chce ziakovi pomoct, nie mu ublizit)....
netvrdim, ze vsetci ucitelia su uzasni...fuu, bohuzial, nie su, ale podla mna hodnotit pracu pedagoga po 1,5mes. .....nie je relevantne....to este nemoze dieta podat uplne vysledky.....toboz, ak dieta nastupilo do 1.triedy...ved je to velka zmena , pre dieta i pre rodica.... a ako citam, ak vase dieta treba upozornovat 8krat, ine len 3....tak neviem, ci treba hladat chybu v ucitelke....skor by som povedala, ze dieta je este na skolu nezrele a vobec nemusi potrebovat spec. vysetrenie, je to uplne normalne dieta, len este bud nema byt v skole, elbo je pomalsie a tazko sa prisposobuje pravidlam...... ale na tom vsetkom sa da popracovat...ale musi fungovat prave ten trojuholnik ziak-ucitel-rodic......
takze slusne riesit s ucitelkou, nechat si poradit, pracovat s dietatom a hlavne riesit to tam u vas, nie na verejnom fore...

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mata95
9. okt 2014

@murcos samozrejme ale predtym ako tu mamička znevážila alebo ako to mam napisať učitelku, mala isť zanou a porozpravať sa osobne...

abbey1
9. okt 2014

@ariadna22 zasran, posratá,... to sú mi slová hodné 4.cenovej a nie matky riešiacej problém dieťaťa. A ano som bývalá učiteľka, ale i matka, ktorá nemá problém zájsť za učiteľom a nejasné si vyjasniť.

katarina644
9. okt 2014

@ariadna22 pocuj, zbytocna tema, do decka ti pani ucitelka nebude drgat, ci robi dobre alebo zle. to nerobia ani v predskolskej v skolke. moja dcera je prvacka, dostavaju aj pisomky, v triede musi byt hrobove ticho. vcera zacali s diktatmi, neviem ci s cvicnymi, nedostala ziadnu znamku, ale dieta sa musi ucit a byt v strehu co od neho chce ucitelka. to ani za komancov do nas ucitelia nedrgali, ked sme nieco nevedeli. kokos, zeny katastrofa tu uz s temami.

pink_lady
9. okt 2014

@ariadna22 byt na tvojom mieste by som sa hanbila ist poobede po dieta, lebo tento svet je tak maly ze pani ucitelka bude uz isto informovana...toto len svedci o nezrelosti ...
v porovnani s lekarmi ...lekari su vacsinou uz sukromnici takze nemozno porovnavat temy o lekaroch o temach s ucitelmi...
a ten plat ucitelov...a neviem o tom ze by boli plateni z dani, z dani su platene ine zlozky, ucitelia su normalny zamestnanci ...

ukulela
9. okt 2014

fuuu ako big pruser, tato tema .. najviac mi mata hlavou argument mamicky, ze ucitelky sa dohodli, ze trojky nebudu davat a len tato jedna ich dava a tak deprimuje ziakov ??? to co je za blud? mamicka si vyhradzuje pravo len na dve znamky z patdielnej stupnice? 🙂 minule tu jedna chcela jednotku z matiky pri priemere 1,7 ... podajte si ruky.

anuska74
9. okt 2014

@ariadna22
nečítam celé, ešte nemáš zistené podrobnosti a dovolíš si hádzať sem jej meno , normálne by som ťa zažalovala 😠 .

mravvcek
9. okt 2014

To je dnesna chora doba. Ze rodic a dieta vie lepsie ako sa ma vyucovat ako hodnotit ake metody pouzivat. Otrasne!!!!