Učiteľka na prvom stupni - nepáči sa mi jej postup

ariadna22
8. okt 2014

aká je to učiteľka? je prvý mesiac v škole - prvák a doniesol zo školy zatiaľ jednotu z áčiek a trojku z päťminutovky z matiky, lebo sa zabudol a vyfarboval, prečo ho nechala tak, prečo ho neupozornila, že si má najprv dorobiť príklady? to písali v pondelok, prišiel po týždni doma, čo bol chorý. Čítajú v škole, doma sme si to čítali ako eva, edo, oni čítajú ela elo, on číta eva edo, ona mu povie že dobre. Druhákom nepíšu trojku aby nemali mindráky, ona je nová na škole a mne sa to prestáva páčiť. chová sa k nim - ratata - vojenčina. Už je predsa prvák. Aké s ňou máte skúsenosti? Čo urobí super krásne mu ohodnotí véčkom, z domácich úloh dáva véčka, čítanie nehodnotí, v triede je pár čo čítajú super, a ostatných má škatuľke "dobre",tým super super dá občas nejakú jednotku z čítania. Možno, že tá päťminutovka bola iba cvičná, zajtra sa jej na to opýtam. Mali by si dohodnúť pravidlá, neviem-opýtam sa, zdvihnem ruku...

lubkavargova1
9. okt 2014

no ked maminka sa vyjadri ze dieta je "zasran"...dakujem pekne mat taku matku...ked je zasran v prvom rocniku co bude ked bude starsi???? 😀 😀 😀

ariadna22
autor
10. okt 2014

@lubkavargova1
oni sú tam všetci zasrani, aj ten váš, dieťa stále vymýšla a nie som matka matka, čo by ste napríklad vy urobili keby vám decko bili zasrani v škole? A on by doma reval a mal nohy okopané, viete čo som urobila? pokecala s učiteľkami, s rodičmi a nepomáhalo a tak sa teraz určíme biť, lebo svet je zlý a ľudia sú svine, ked sa neukáže od mala že má široké lakte tak celý život ho budú iba zadupávať. Všetc sú zasrani a vyrastú z nich svine, taký je svet

ariadna22
autor
10. okt 2014

@lubkavargova1
kukni sa okolo seba, aký je svet, aký sú ľudia, to že za dobro dobro, kto do teba kamenom ty do neho chclebom to platilo pred dve tisíc rokmi, ked vôbec, farár káže v kostole, keby len tí bohatí rozdávali tým chudobným, ako by sa super žilo a ja sa pýtam, a kto dá tým bohatým, prečo by mali rozdávať tým, čo preparazitovali celý život rodičia, aj ich deti a celé generáciu chudákov, ktorý niečo potrebujú a prosia o pomoc, nech sa snažia a ked je treba niekomu rozbiť hubu tak to majú vedieť od prvej triedy a niekde je to treba už v škôlke

bahira1962012
10. okt 2014

k tejto téme sa ani nejdem vypisovať ,u nás učitel tiež nič moc

lubkavargova1
11. okt 2014

Fuuuha, pekne. Gratulujem k tejto vychove. Uz vopred lutujem buducu frajerku tvojho syna...smutne 😖
To bude mat teda manzela - "zasrana a grobiana" a svokru riadnu furiu 😀

sisaka
12. okt 2014

@ariadna22 deti su zasrani, z ktorych budu raz svine a kedze svet je zly, treba ich ucit bit sa, citujem "vediet rozbit hubu" uz v skolke.... toto vstepujes svojmu synovi?!
Ty brdo, este ze moj syn prvacik nema v triede deti vychovavane v tomto duchu ...

lubkavargova1
12. okt 2014

a ze preco mame potom tyranie zien a dievcat....Mila mamicka, k takejto vychove tvojho syna a budem ta citovat "zasrana" len jedno: GRATULUJEM 😒

vejula
12. okt 2014

@ariadna22 no tak dostal trojku.. ja by som z toho kovbojku nerobila, ved sa nič hrozné nestalo. Chlapec sa pozabudol, len vyfarboval, ved to sa stáva. JA mam 29 a zabudla som už psa pred tescom uviazaného a kartu v samoobslužnej pokladni asi 3x 😅 No a také 6 ročné dieťa je ešte roztržité. NEviem zhodnotiť či je profesionalne ked da pani učitelka dieťaťu po mesiaci v škole trojku alebo nie, ale na tvojom mieste by som to neriešila. Pokial ho verejne neponižuje, nevyjadruje sa o nom neprimerane, tak by som hodila za hlavu. Chlapcovi vysvetlila, že 3 dostal, lebo polku ulohy nemal splnenú, ale že z toho sa nestriela, že nabuduce si da určite lepší pozor, pohladkala po vlasoch dala pusu a fungovala dalej, bez zbytočných emocii. Do života absolutne nepodstatná vec, ktorá podla mna nestoji za nervy tebe, ani tvojmu dieťaťu. 😉

vejula
12. okt 2014

inak ja si pamatam, jak som v 2 triede dostala 5, lebo sme sa učili počitať do 100, mali sme v pracovnom zošite také guličky a my sme si mali ukazovať prstom na ne poporadi a popri tom počitať. Asi po 20 všetkých išla skontrolovať lavicu po lavici, či maju prst na spravnej guličke. 😅 😀 asi 3/4 sme dostali 5 lebo sme mali prstv na nespravnej 😝 😀

mircalla
12. okt 2014

@ariadna22 Tak nebola by som rada, keby bol nebodaj moj syn s tvojim v jednej triede. ale on za to nemoze, ze mu jeho matka vtepuje ako rozbit detom hubu - vsetko je o vychove. aj predstavitelia islamskeho statu, ucia svoje 7-rocne deti,ako zabijat....potom sa divime, aky je tento svet
Gratujem.............kde sa potm berie v detoch agresivita, ze? ked bude mat 15, tak zmlati ucitelku, co je dnes uz bezne...pripadne mu pomozes

jazminn
12. okt 2014

@ukulela to vy ste tu hrozdné...v živote tu nič nenapíšem...!

macamac
13. okt 2014

@jazminn dva krát som prešla tému, ale nevidím tu príspevok od teba
píšeš @ukulela že už tu nič nenapíšeš

ty si zakladateľka @ariadna22 ?

@martinjasen
pozri duplicitu nickov @jazminn a @ariadna22

Ďakujem 🙂 😉

martinjasen
13. okt 2014

@macamac Duplicita nie je potvrdena.

sisaka
13. okt 2014

@macamac preverit duplicitu v dnesnej dobe je nemozne, ked zratam kde vsade by som sa mohla prihlasit pod inym nickom tak len doma je to 6x v robote to ani neporatam

e_lenka
13. okt 2014

necitala som vsetky prispevky, len prvych par a moj nazor je, ze ak sa Ti nepaci jej postup treba sa s nou porozpravat a dat si ho vysvetlit, ale z duse mi napisala andreah25.. a z tych prvych par prispevkov, ktore som precitala ma dost zarazil nazor filipal, ze ucitelka ma vychovavat dieta 🙂 od toho je predsa rodic, ucitel ma vzdelavat. Potom to tak vyzera, ze dnesne deti su casto nevychovane, rodicia ich nezvladaju, lebo ved skola ma vychovavat a este idu brojit proti ucitelom.

macamac
13. okt 2014

@martinjasen ďakujem veľmi pekne

tak potom je to odveci odpoveď 😉 od @jazminn

bahira1962012
17. okt 2014

😅

kashina
24. okt 2014

Necitala som celu diskusiu, ale z prvej strany a niektorych prispevkov mam husiu kozu (v negativnom zmysle) - ja sa pytam s uplnou vaznostou - CO JE TO ZA UCITELKU, KTORA DA PRVAKOVI PO PRVOM MESIACI TROJKU? Moj osobny nazor: Nemala by robit tuto robotu!

Pytam sa jej a tych, ktori sa zastavaju takehoto pristupu - aka bola jej motivacia? co tym chcela tomu prvakovi ukazat? ako by to ako odbornicka odovodnila a vysvetlila? ake alternativy zvazovala a preco si z nich vybrala prave tuto? vedel prvak, co ma robit? ubezpecila sa o tom? potrebuje 6-rocne dieta, ktore sa zacina ucit najelementarnejsie zaklady poznania takto demotivovat? nahlodat jeho sebadoveru a prirodzeny zaujem o ucenie sa? ukazat mu, ze nie spolupraca, porozumenie, pracovitost, snaha a empatia su dolezite, ale dominancia z pozicie, stadovita jednotnost a vojenska poslusnost?

vsetky velke veci vymysleli ludia, ktori sa nebali riskovat, ktori pracovali a isli za svojim snom aj napriek strachu z prehry a chyby, dokazali prijat risk a prehru, lebo je to prirodzene a nas vzdelavaci system robi z chyby, omylu, tu najhorsiu vec, ktora sa ti moze prihodit

ejco
4. nov 2014

@ariadna22 pani učiteľka žiaľ nemá trpezlivosť a je prísna výzorom aj praktikami.