Učiteľka si zasadla na dcéru

happymom
3. dec 2020

Dá sa prestúpiť na inú školu aj v tejto situácii žeby dcéra šla na inú školu od druhého polroka ??? Učiteľka si zasadla na dcéru je k nej nepríjemná a ponižuje ju pred celou triedou Ďakujem za rady
Dcéra mi každý deň plače keď ideme so školy 😟

janinah
3. dec 2020

To by som riešila s riaditeľom školy a prestúpiť sa dá .

ninusa221
3. dec 2020

Da sa. Na zš v pohode a na sš sa robia rozdielovky alebo musi ist od začiatku 🙂

79viktoria79
4. dec 2020

do pol roka sa da prestupit na strednej ,zakladna hocikedy,ale musia mať voľné miesto

happymom
autor
4. dec 2020

@janinah
@ninusa221
@79viktoria79 Ďakujem dcéra má 8 a v noci stáva s plačom :(

marci77
4. dec 2020

a nie je iba moznost dat ju do vedlajsej triedy, kde je ina ucitelka? napriklad z I.A do I.B.? ...ale ak nie, tak rychlo sa ist informovat do inych skol, nech dcerka nema depky z toho

gubiko
4. dec 2020

treba kontaktovať poradňu (CPPPaP) - psychológa pre podporu, situáciu riešiť priamo s riaditeľom. aj ústne, aj písomne. uvidíte, ako sa k veci postaví, potom by som volila ďalší postup. v poradni Vám odpovedia na otázky o prestupe. no neprestupovala by som bez toho, aby som vec prekonzultovala s riaditeľom, takisto je to info pre dcéru, že stojíte za ňou a vec riešite. teraz ešte máte viac možností, ako to riešiť. veľa zdaru Vám prajem, aj dcérke.

denkatn
4. dec 2020

len taky namet, mozno je tvoja dcera este mala, na mna si zasadla ucitelka na strednej a zhadzovala ma vo vedlajsej triede o mne hovorila, a ja som v tej triede mala frajera, velmi ma to bolelo. ale nevedela som ine vymysliet, lebo inac som so vsetkym na skole bola spokojna, len to ze som si povedala, ze ju musim dostat na svoju stranu, aby ona pracovala pre mna. tak som sa jej podlizovala, ze som si pripravovala aj nepovinne materialy, hlasila som sa ked sa nikto nehlasil, tento predmet - bola to literatura - kde som aj maturovat mala- som si spravila koli nej top 1, a potom mi dokonca dala jednotku. ako cloveka si ju nevazim, dokonca ju povazujem za sprostu doteraz (este mala aj moju sestru po mne) ale vyhrala som nad nou, ze ma potom chvalila. takze nieco som z toho vytazila... ona bola tak sprosta, ze nam nadiktovala o spisovatelovi, ze "narodil sa ako sirota" to aka blbost, ven ona ma davat pozor na stylizaciu a nas ucit, ze hned po pôrode osirel alebo podobne, ale jej chybala logika, a este nas tym aj tyrala, tak som sa naucila tieto jej vyroky, aspon som si to lepsie zapamätala. doteraz to viem, je to 20 rokov, ale uz neviem ktory to bol spisovatel!🙂

panelacikova
4. dec 2020

@happymom ako sa prejavuje to "sadnutie" si na tvoje dieťa? a s učiteľkou si sa tiež rozprávala?

panelacikova
4. dec 2020

@denkatn narodil sa ako sirota

viikkki
6. dec 2020

Nech riaditeľ vyhodí učiteľku

stanulienkat
6. dec 2020

Nie je dcera len precitlivena? Myslim,ze zasadnut si na 8 rocne dieta je trosku moc. Ako sa to prejavuje? Mozno to je len nenapadna narazka a tvoja dcera zvelicuje. A miesto rad na MK by som sa isla porozpravat s ucitelkou. Ved si dospely clovek.

@viikkki dufam,ze to bola ironia..

kittykat22
6. dec 2020

Urcite sa da - napis do skol ktore mas blizko, ze by si chcela aby tvoja dcera prestupila, ze mas osobne dovody. Riaditelke normalne povedz, ze je v skole dcera nestastna, ze si nesadla s pani ucitelkou - ale neohovoraj ucitelku. Zoberu ju tam, kde bude volne miesto. Je to tak trochu politika, pretoze skola ma za kazde diete paniaze, takze sa novy ziak vzdy hodi. Blbe moze byt, ak ma trieda plnu kapacitu. Ale neboj, vzdy sa niekto stahuje a odchadza, miesta sa uvolnia. Je dobre sa informovat ci nejake dieta neplanuje odist - riaditelka to vzdy vie, a keby si mala o skolu zaujem, tak ju kontaktovat teraz a napriklad koncom roka. Deti casto odchazaju. Spytaj sa aku maju matematiku a slovencinu - pretoze niekto ma Hejneho alebo nemaju pisane pismo. Aby si vedela co ma pripadne dobehnut.

viikkki
6. dec 2020

@stanulienkat prečo? Keby si niekto zasadne na moje dieťa okamžite by letela ja by som svoje dieťa s kolektívu nevytrhla len kvôli nejakej zakomplexovanej...

panelacikova
6. dec 2020

@kittykat22 podľa mojich informácií má škola peniaze len za žiaka, ktorý nastúpi v septembri.. viem to podľa toho, že kolegyne sa rozčuľovali, že sa k nám zobrali žiaci od polroka a veľmi veľmi slabučkí a zo zlých soc.pomerov, nemali ani zošit nič.... a vzal ich napriek tomu, že neboli z obvodu, lebo v inej škole im vraj "krivdili"... a kolegyne boli naštvané, že keby to urobil aspoň pre prachy, ale že nie. že ak nie je od septembra prijatý, peniaze sa už neprerozdeľujú, ale ostávajú na škole, ktorá ho prijala v septembri... ale nepoznám zákon a vyhlášky, neviem, či to je pravda. hovorili to ale naše "staré vraždy", ktoré vedia snáď všetko

kittykat22
6. dec 2020

@panelacikova ale od noveho roku peniaze dostanu - pretoze to sa prepocitava na ziaka. A pre skolu je vyhodnejsie zobrat ziaka skor, akoby o neho prisli - a nedostali nic, pokial maju miesto. Kolegyne su trosku kratkozrake.

gubiko
6. dec 2020

@kittykat22 od nového školského roku si chcela povedať. od septembra. áno.
ešte k tomu preradeniu. ja by som na mieste autorky vážnejšie zvažovala, či dieťa preradiť. pokiaľ je problém len v jednej pani učiteľke, kolektív je ok a vec nebola ešte inak riešená, potom určite treba voliť aj iné postupy.

kittykat22
6. dec 2020

@gubiko autorka sa pytala ako preradit dieta na inu skolu. Nepytala sa na nazor ake su ine moznosti riesenia. Zjavne so skolou kde je teraz jej dcera, uz nechce mat nic spolocne.

gubiko
6. dec 2020

@kittykat22 tiež sa nepýtala na to, akú matematiku, či slovenčinu má mať daná škola. normálne jej predsa každá píšeme, čo vieme a nad čím by sme samé uvažovali v takej situácii. sama sa už rozhodne, čo jej osoží, a čo nie.

merlinja
6. dec 2020

@viikkki nezvyknem reagovať na veci, čo sa ma netýkajú, ale toto je teda dosť! Si si to aj prečítala?! Ty si akože KTO?! Mám dosť ....

stanulienkat
6. dec 2020

@viikkki nie,neletela by som hneď do školy za učiteľkou ako taká hysterka. Najprv by som si vypočula obidve strany ako rozumný, dospelý človek ,pretože pravda môže byť úplne niekde inde. Snažím sa byť objektívna. Podľa tvojich príspevkov si dosť jednoduchá a histerická osoba. Ty by si to hneď riešila vyhadzovom učiteľky. Trošku sa zamysli nad sebou.

viikkki
6. dec 2020

@stanulienkat jednoduchý človek? Nepoznáš ma 😁....

viikkki
6. dec 2020

@stanulienkat
@merlinja
Myslela som to tak ak by to už zachádzalo do extrémov napr. Ze viem ze dieťa je naučené doma som ho vyskúšala vie všetko na 1 a učiteľka mu da 3ku... Alebo aj podobne veci, myslím si ze kazdy rodič vie odhadnúť svoje dieťa a určiť ci si často vymýšľa, je precitlivele atď... A podla toho usúdiť aj ďalší postup

sunnyhoney03
6. dec 2020

ja som mala na strednej ucitelku nemciny a v 4 rocniku si na mna zasadla (v podstate aj s inymi to robila ale ja som bola uplne top) vsetci sme mali po 10 pätiek cca ja mozno aj 15 + nejaka 4 aby sa nepovedalo. kazdu hodinu ma vyvolavala ab som odpovedala bolo to psycho dokonca som viackrat ani nesla do skoly lebo by ma hned skusala a na dalsiu ak som prisla tak hned od dveri uz ma volala ze idem odpovedat. a bolo jedno ci som na papier nieco napisala aj tak bola 5 ani len 4 nedala az sme sa viacere nastvali a povedali to riaditelke ze co a ako a dava nam same 5ky, tá ked to prezistila tak hned si tu ucitelku zavolala asi musela jej nieco povedat lebo potom pindala ze som sa stazovala riaditelke ta sa cudovala ako je mozne ze polovica triedy prepada z nj..a zaujimave ze do 3 rocnika som mavala na vysvecku najhorsiu 3 a zrazu prepadam ...nakoniec okrem 1 zmaturovali vsetci a tu ucitelku vyhodili a na konci skolskeho roka ani na mna nekukla taka bola urazena :D

panelacikova
6. dec 2020

@kittykat22 možno. ja o neovládam. a oni sú staré vraždy. môžu sa pokojne mýliť 😀

panelacikova
6. dec 2020

@gubiko no tak ako to vlastne je, mali moje staré vraždy pravdu alebo nie? idú peniaze na žiaka, keď nastúpi od septembra alebo sa potom prerozdeľujú z pôvodnej školy na novú? lebo ja som reagovala tiež preto, že tu písala, že však škola s radosťou vezme, veď dostane za žiaka peniaze. ja som si nie celkom istá, že keď vezme od nového roka, že dostane peniaze... ale akože jasné, čo sa autorka pýta, tak samozrejme, zhodneme sa všetci, že ak bude nová pani riaditeľka/riaditeľ súhlasiť, tak preložiť dieťa sa dá aj teraz...

panelacikova
6. dec 2020

@viikkki pozri, ja sama som učiteľka. trvám na tom aby sa dcéra pripravila. ba aj ju vyskúšam. a stane sa predsa, že jej položia otázky, na ktoré proste neodpovie. ja neletím za učiteľkou (dokonca chodila dcéra jeden rok do školy, kde pôsobím aj ja a veru tam dostala "horšiu" známku, hoci som ju preskúšala) - proste kolegyňa mala asi iný názor. Bola to kolegyňa a napriek tomu som za ňou neletela s tým, nech to zváži, lebo som dcéru skúšala a ona to fakt vedela a bla bla bla..... proste som dcére povedala, nech si z toho nič nerobí, nech sa pripraví znovu a nech sa dá vyskúšať nabudúce. pretože aj to, čo sa dieťa nabiflí, či naučí a v nedeľu večer vie naspamäť, aj to málo sa môže stať, že niečo vypadne, zabudne.... je to tiež len človek a ešte malý človek. stať sa môže. nebudem preto letieť za učiteľkou so sťažnosťami. šla by som za ňou ako rozumný človek za rozumným človekom iba vtedy, keby sa to opakovalo viac ako 5-krát za sebou s tým, že už by to dieťa bolo fakt nabiflené odpredu dozadu a stále by niečo nachádzala. tak vtedy áno a opýtala by som sa slušne, v čom je problém? čiže komunikácia, diskusia, a až potom v prípade, žeby fakt to bola nejaká labilná osoba, ktorá si zaumienila, že si svoje životné traumy vybije na mojej dcére, až potom by som veci posunula ďalej. požiadala by som vedenie školy o stretnutie, alebo písomne oznámila, čo sa deje a že žiadam dcéru preskúšať z daného predmetu a okruhu, pretože mám pocit, že sa jej krivdí. ale letieť za riaditeľom a žiadať ho, aby vyhodil učiteľku? keď neviem, kde je pravda? keď som sa s učiteľkou neporozprávala? keď možno aj to moje dieťa proste môže zaklamať? alebo zabudnúť donekonečna tú istú vec? akože ja mám pocit, že niektoré matky až tak veľmi chránia svoje dietky, že im to je fakt len na škodu :(
a to ja si svoje mláďa chránim. na druhej strane z nej nebudem robiť totálne neviniatko...

panelacikova
6. dec 2020

@sunnyhoney03 tak stredná škola a učiteľka nemčiny, nejaká zakomplexovaná hilda - stane sa.... ale 8-ročné dieťa v cca 3.ročníku ZŠ? nechce sa mi veriť... no ale tak autorka tu má množstvo názorov, môže sa inšpirovať 🙂

lenka_da
6. dec 2020

@panelacikova áno, normatívne financovanie sa prepočítava vždy v septembri, takže tento školský rok síce dostane peniaze stará škola ale nasledujúcich xy rokov nová škola, takže zobrať prestupujúceho žiaka sa oplatí vždy.

panelacikova
6. dec 2020

@lenka_da no áno, v takomto kontexte áno... jasné, škola radšej vezme žiaka aj od decembra, ak má akú-takú víziu, že ten žiak tam ostane aj ďalší školský rok. tak nejak to tie moje kolegyne aj tvrdili. ale nie je fakt to, žeby škola dostala peniaze preto, že žiak nastúpil v januári. mám na mysli to, že vezme peniaze starej škole od január - jún a dá ich novej škole. takto sa to nerobí.

sasesoe
6. dec 2020

@denkatn tak teoreticky sa moze narodit ako polosirota, ked otec dietata zomrie pocas tehotenstva matky dietata. A ak by matka zomrela pri porode, tak je v podstate sirota od narodenia... ale inak suhlas 🙂