Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zuzana76
28. nov 2011

@maria112 tak po 1. mobil je v skole na vyucovani zakazany, ucitelka povedala,ze maju stopovat hodinami
po 2. mozno sa ti chlapci s mobilom okrem stopovania casu aj hrali, tak preto im ich vzala
po 3. co takto ist za dotycnou ucitelkou a spytat sa jej ako to vlastne bolo
po 4. slovo mobil a robit sa pise s makkym i

maria112
autor
28. nov 2011

@zuzana76 no dík ale ja som du nepísala test zo slovenčiny a po1.tak mi moja zlatá povedz ako mám oznámovať synovy že má byť dlhšie v družine že ja pracujem,po druhé náhoda že všetci chlapci povedali doma rodičom to isté.po 3 s učitelkou sme sa rozprávali.dokonca jej mamičky volali že kde je moj syn bo ja som ešte v práci a nemožem sa mu dovalať aby zostal v družine.učitelka akože nič že ju to nezaujíma že bola do 15h v škole a čakala na rodičov no ale to som aj ja ešte v práci a ak sa chceš odvolávať na to že mám mať čt.do školy tak som si ho už niekolko ráz pýtala a nič

sisaha
28. nov 2011

@maria112 u nas je mobil takisto na vyucovani zakazany. Ak si deti vytiahli telefony, mohla ich upozornit, ze stopovanim nemyslela mobilmi. 2. Po skonceni vyucovania im mala mobilne telefony vratit!!! Nema pravo zadrziavat niekoho majetok. Pravdepodobne si pre ten telefon pojdes k nej osobne. Tam by som si to s nou vysvetlila. Ten telefon dieta z nejakeho dovodu pri sebe ma. Ona moze za nerespektovanie napisat poznamku, oznamenie rodicovi, alebo upozornenie riaditelom.. Predpokladam, ze sa to stalo prvykrat a nie opakovane, ze by deti na hodinach s telefonmi vyrusovali..

zuzana76
28. nov 2011

@maria112 ja nie som tvoja zlata, ja som ti povedala, treba ist za ucitelkou a porozpravat sa s nou. Nakoniec my tu nie sme jasnovidky, ze vieme, co sa na vyucovani stalo, takze vobec neviem co tu mame rozoberat, ano ma pravo mobil vziat, ak sa dieta s nim hralo a rusilo vyucovaciu hodinu !!!

maria112
autor
28. nov 2011

@sisaha no tiež si myslím že ich mohla upozorniť.aj to že im ich vzala,dokonca aj poznámku by som prežila.ale to že im ich nevrátila po vyučovaní...no konečne dobrý nazor máš ako ja.ano bolo to po prvé.vieš najskor som syna zjazdila.ale potom ma napadlo že aj ja nemožem mať mobil v práci (tak ako oni v školeže nie že nemožu mať ale nemožu volať atd.počas vyučovania)tak aj ja v práci.mámm vyp.zvonenie ale ked sa ma ktosi opýta kolkoje hodín tiež ho vytiahnem a pozriem sa....

sisaha
28. nov 2011

@maria112 u nasich deti v skole je povinnost mat ich vypnute, cize ani kvoli hodinam. Asi to nepojde inak ako cez osobny rozhovor s ucitelkou

maria112
autor
28. nov 2011

@zuzana76 prepáčte panííííí ak som vás mojím oslovením urazila ale písala som že sme s učitelkou o tom hovorili a že nevyrušovali len stopovali čas...no a čo to máte rozoberať...no vy asi radšej NIč

maria112
autor
28. nov 2011

@sisaha ja ťa chápem aj všetkých čo hovoria že maju byť vypnuté.ale deti maju 8rokov a išlo o prirodzenu reakciu ked si učitelka pýtala hodiny.dnešné deti len málo nosia iné hodinky ako su práve tie v mobile

titkovamiriam
28. nov 2011

Odpoved na otazku:učitelka je v prave,aj u nas je pouzivanie mobilov zakazane pocas vyucovania,ak to dieta porusi viac raz hrozí aj dvojka zo spravania za porusenie skolskeho poriadku...
No na druhej strane im mobili mala vratit nieje to jej vec,u nas mobily neberú jednoducho poznamky a potom pohovor s rodicmi...

maria112
autor
28. nov 2011

@titkovamiriam ano poznámku.dobre ale vziať im ho ,a ako som písalamaria deti maju 8rokov a išlo o prirodzenu reakciu ked si učitelka pýtala hodiny.dnešné deti len málo nosia iné hodinky ako su práve tie v mobile

sisaha
28. nov 2011

@maria112 prave preto hovorim, kedze deti ich vytiahli na jej "pokyn", ze ich mala zastavit a jej poziadavku vysvetlit. 3-tiaci este nie su pubertaci, ze by nemali respekt pred ucitelom, takze ja som ti len napisala, ako by som to riesila ja. Poziadala ich opäť o odlozenie, ak by to nepomohlo, pozbierat, ale hned po vyucovani vratit, hlavne z dovodu kontroly dietata rodicom..
Nerespektovanie vnutorneho poriadku skoly sa da trestat roznymi sposobmi, ale som nazoru, ze serioznym pristupom ucitela to ani nie je potrebne.., resp. da sa vyuzivat iba naozaj vo vyhrotenych situaciach, kedy bezny rozhovor (dohovor) nepostacuje

titkovamiriam
28. nov 2011

@maria112 jasne chapem ta,ono je to aj o uciteloch,napriklad syn ma aj ucitelov ktorý im dovolia si naravat na mobil vyklad uciva nakolko na odborne predmety niesu knihy alebo si mozu fotit text,iny ucitel nechce vidiet mobil ani vypnutý je nespravne ze im ho nevratila.asi ich chcela tak vytrestat...

andrejka1974
28. nov 2011

u nas v skole su mobili zakazane ja detom zakazujem nosit mobili do skoly ak ucitel vezme mobil tak ho moze dat len rodicovi ziakovi ho uz nevrati do ruk ano chapem ta niekedy je nutnost aby ho dieta malo ak treba zavolat synovi alternativa povedat mu rano budes tam dovtedy dokial pre teba nepridem

limoncino
28. nov 2011

Mňa pobavila zakladateľka vetou, konečne dobrý názor ako môj 😀 😀

bodka13
28. nov 2011

myslím,že mobilné telefóny sú zakázané na všetkých základných školách....treba ísť za učiteľkou a vydiskutovať si to,ale píšeš že si bola - tak aké bolo vysvetlenie učiteľky 😕
...ešte ma zarazila jedna vec : neverím,že vychovávateľka alebo učiteľka v družine pustí dieťa domov na základe telefonátu 😉 -potrebujú to písomne doložiť,aby boli krytí...stať sa môže všeličo 😒

pia22
29. nov 2011

Mimochodom, pises, ze mobil mava az po skoncenie vyucovania vypnuty co evidentne nemal, kedze si sa nan mohla az do vypnutia ucitelkou dovolat.

viera27
29. nov 2011

@maria112 ucitelka len vykonavala svoje pravo. Precitaj si poriadok danej skoly, co tam maju uvedene. POkial maju, ze mobili sa nesmu do skoly nosit (nieze len pouzivat, nosit), tak nie je o com.
Je uplne normalne ze mobil sa vrati rodicovi do ruk a nie dietatu.
Ja ta rozumiem, je to tazke. Ale tak to ma vacsina mamiciek. NIe si jedina co pracuje a dieta ma v skole. A nie vzdy sa to da stihat, ale jednoducho musis.
A inak nevrav mi, ze nema ZS www stranku, na ktorej ma uvedene tebou tolko zhanane tč, pripadne ze nie je na zlatestranky.sk. To su len vyhovorky.
Si nahnevana na ucitelku a silou mocou sa v tom uistujes. Len niekedy si treba uvedomit, ze jednoducho nemas pravdu a hotovo. Nesprtat sa vo veciach, radsej rozmyslat ako tomu predist nabuduce.

vroni
29. nov 2011

Ak to malo byť presne takto, tak mňa by pani učiteľka pekne vytočila, ak by dieťa k niečomu vyzvala (Kto má stopky?) a vzápatí ho za to potrestala. Tu sa vôbec nebavíme o tom, že mobily v škole neslobodno používať, lebo tie deti tak ani neurobili. Podľa autorky vytiahli mobily z tašky a chceli ich použiť NA POKYN UČITEĽKY!!!! Dala by som učiteľke bez mihnutia oka za pravdu, ak by vzala mobil dieťaťu, ktoré sa s ním hralo alebo inak rušilo vyučovanie a vrátila ho až rodičovi (to je úzus aj v našej škole), ale toto by bola len buzerácia detí. A pokiaľ viem, mobily nie sú strelné zbrane ani nič podobne nebezpečné, aby školský poriadok zakazoval ich NOSENIE do školy, zakázané je len ich používanie. Jedno s druhým, zašla by som za pani učiteľkou a vydiskutovala si s ňou, prečo tie telefóny pobrala (či to náhodou nebolo tak, že ich síce deti na jej pokyn vytiahli, ale potom sa s nimi začali hrať, napríklad)...

elise
7. dec 2011

@maria112 učitelka môže dieťaťu zobrať zakázanu vec, musi ju vrátiť to je iste, mala ťa na to upozorniť sama, voľakedy sa zhabaná vec vrcala až na konci školskeho roku ale vtedy neboli mobily🙂 dieťaťu mala učiteľka napísať pznámku alebo pokarhanie za to že sa s mobilom pravdepodobne popri meraniu času aj hral.číslo na školu nájdeš na internete🙂 si nahnevaná právom, ale musiš isť za učiteľkou, poprípade sa snou dohodnúť prečo má dieťa mobil a keby sa to opakovalo tak nech ti z jeho mobilu zavolá🙂

maris75
7. dec 2011

Ja uplne suhlasim s nazorom Vroni, aj mna by to vytocilo. Deti len posluchli ucitelku, alebo si zle vysvetlili jej prikaz, mohla ich len upozornit, ze mobili ako stopky pouzit nesmu.

kokorunecka
7. dec 2011

Učiteľ má právo zobrať dieťaťu mobil, nakoľko to vyplýva zo školského poriadku..
Ale myslím, že konkrétne tamtá učiteľka je riadna trúba, keďže bez upozornenia, že telefón ako stopky použiť nesmú, ho zobrala...

kvetinka211
7. dec 2011

Och, desim sa toho, ked mi syncek zacne o 5 rokov chodit do skoly ... preco ste niektore take predposrate z uciteliek a skoly ... to snad nie je mozne, ze akceptujete nejaky zakaz mobilov ... dobre, mozu ho zakazat pouzivat pocas vyucovania (teda mat ho vypnuty), ale v dnesnej dobe, ked ho vacsina rodicou pouziva ako bezpecnostny prostriedok pre dieta ho zabavit na nevratit? Samozrejme, treba s pani ucitelkou najprv slusne skusit sa porozpravat ako to vlastne bolo, vsak nie je az tak vela skol na vymenu v kazdom meste ... ale celkovo s tym treba nieco robit, v skolstve je vela uzasnych milych ludi, ktori robia s detmi zazraky bez ohladu na nizku mzdu ale zvysok su zakomplexovane podpriemerne pomstychtive stare dievky ktore isli na pedagogicku lebo sa inde nedostali a svoj hnev si vyvysuju na detoch. Pribehov ako tento som z okolia pocula viacej ... niektore su az podla mna psychicky chore ked sa odbavuju na blbostiach, jazykarky ktore znamkuju kvalitu obrazkov vytlacenych z internetu namiesto kvality textu a podobne ...

pink_lady
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heni79
7. dec 2011

Ja celkom nerozumiem tomu sledu udalostí.
Aký má súvis to, že nemal pri sebe mobil s tým, že "keby si ho nezastihla pred panelákom, blúdi po meste". To si odomyká byt/dom mobilom? Alebo mobil mu dáš a kľúče nie? Či ako? 😕
Ty si za učiteľkou bola osobne?
Ako vieš, čo vraveli ostatné deti rodičom? Volala si im?
A sama píšeš, že učiteľka povedala, že kto má hodinky, má merať čas. Mobil a hodinky nie sú synonymá. 😉
A mobil na vyučovaní skutočne nemá čo hľadať.
Ja osobne by som určite chcela vedieť aj vysvetlenie učiteľky.

pink_lady
7. dec 2011

telefon vyrusuje ako ziaka tak ucitela...nema co na hodine robit..osobne ma vytaca ak nieco vysvetlujem, decko si tuka pod lavicou do telefonu. a na dalsej hodine sa vyhovara, ze nevie, nerozumel, nepocul.... 🙄 🙄 🙄

pink_lady
7. dec 2011

ako ziak ZS, SS, som nikdy mobil v skole nemala a myslim vacsina z nas tu, a vsetky sme tu prezili sme, nestratili sme sa 😉

anjelicek26
7. dec 2011

Mobil do skoly nepatri, vypinat ho ma po vstupe do skoly a zapinat, ked z nej vyjde. Ono bez mobilu si to v dnesnej dobeneviem predstavit - teda aby slo dieta same domov aj troma autobusmi cez mesto, aj Saska dostane, ked pojde zo skoly, ked ju uz nebudem vyberat, ale to nebude skor, ako bude mat 10 rokov. Dovtedy vozenie, vyberanie. Bezo mna bude len v skole a tam mam mobil na ucitelku ci telefon na riaditela, keby sa nieco dialo.

opicamartyna
7. dec 2011

v dnesnej dobe ked su rodicia furt v robote a niekedy musia zostat dlhsie alebo nevedia dokedy budú, či po dieta príde otec alebo mama, tak je mobil potrebny, už je to proste tak....
@maria112 davam ti za pravdu, ze ucitelka neurobila dobre, aspon podla mna.....pekne povedat: "deti nie mobily, ale hodinky treba používat, tak tie mobily schovajte" to by ju nic nestalo a ked uz sa neovlada, tak aspon po hodine vratit, popripade napisat poznamku aj ked v danom pripade sa zrejme iba nepochopili navzajom takze tu by bola aj poznamka neodovodnena....aby deti už odmala pocitovali nepravost, to ich može poznačit, nie? 😉 😉 😀 😀
@heni79 ved písala že sa má dohodnut zo synom či ma ostat v družine alebo nie.....aspon sa mi zda, a aj pisala že volala alebo volali jej iné maminky ked nemohla syna zastihnut...... 😅
???

briketa
7. dec 2011

@maria112
- Isla by som za ucitelkou a normalnym kludnym, ale raznym tonom ju informovala, ze si nezelas aby brala tvojmu dietatu co nie je jej.
Mala to riesit tak, ze ich upozorni, chlapci jej ukazu ze mobily su vypnute a daju ich do tasky, ktora sa zavrie.
Uplne normalne, ludsky sa to da vyriesit.

zuzana76
7. dec 2011

@kvetinka211 tak ja som ucitelka, nie som ani pomstychtiva, ani zakomplexovana stara dievka, mam 2 deti, manzela a slusny zivot a vacsina mojich kolegyn tiez , pravda je taka, ze dnes si vacsina rodicov mysli, ze si mozu dovolit vsetko, skola a rodicia by mali spolupracovat pri vychove deti a nie si hadzat polena pod nohy, ale co si mysliet o vyjadreni a otazke dotycnej mamicky, ktorej vyjadreniu som porozumela az po druhom precitani / a nie, nie som nechapava/. Myslim,ze vec , ktoru riesi na verejnom fore mala uz davno riesit s ucitelkou svojho syna. Vysvetlit si celu situaciu a spytat sa preco konala tak, ako konala. Chovat sa slusne a veta -citujem " preco ste niektore take predposrate z uciteliek a skoly ... to snad nie je mozne, ze akceptujete nejaky zakaz mobilov " vlastne vypoveda aj o tebe samej a teda dufam,ze ked nastupim po MD do prace, tak takych rodicov ako si ty, bduem stretavat co najmenej.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli