Unavený 9 ročný školák

olivka84
27. sep 2021

Ahojte chcem sa spýtať či je to normálne že mi chodí syn 9 rokov stále unavený zo školy . Príde domov ľahne si na gauč že je unavený že ho bolia nohy . Nevládzem si robiť úlohy. Už som s toho na nervy . Nevyzerá nejaký chorý ani chudokrvny .je pravda že máme malé bábo ale to v noci celkom pekne spí .nebudi ho. Ja fakt neviem y keď sme boli malý prišli sme so školy hodili tašku do izby a útekali von sa hrať. Ja už som mu aj družinu zrušila od dnes či to nepomôže mal 5 hodín a už leží na gauči a oddychuje .

anjelicek26
27. sep 2021

Nevyzera chory neznamena, ze fakt - moze mat zblbnutu stitnu zlazu (mne dcera berie lieky od 10 rokov), moze mu chybat zelezo, vitamin D, ta unava nie je len tak... ako ok - pondelok su unaveny aj moji a dost... potom sa tak rozbehnut...to skore vstavanie ich pondelok dorazi po vikende, kde tahaju do desiatej...

ciusinka
27. sep 2021

Ja osobne by som isla k lekarke a dala mu urobit minimalne krvny obraz..Nam sice ucitelka v skole na prvom rodicku povedala, ze deti mozu byt teraz viac unavene, ale ja mam prvaka, takze to beriem tak, ze je to pre neho nieco uplne nove, novy rezim, nove informacie..Ale aj tak nebyva taky, ze by len lezal a nic nerobil..Tvoj je starsi, do skoly uz chodil, takze toto by som ako argument nebrala a mne osobne by to nedalo a kontaktovala by som lekarku..

sonicc
27. sep 2021

@olivka84 mňa prvé napadlo, kedy chodí večer spať?

ejbyk
27. sep 2021

urcite k lekárke, to nie je sranda....synovec mal takto extremne nizku hladinu zeleza museli mu davat transfuziu....a to bol este ten lepsie prípad.....

marcellka32
27. sep 2021

Spat musí aspoň 8 hodín, pitný režim počas dňa, pridať ovocie/zeleninu, chodiť spat v rovnakom čase...vyšetriť železo, štítna

zuzubb007
27. sep 2021

K lekarke ja mam tiez tretiaka a akoze pride domov po pol stvrtej, dvakrat do tyzdna futbalovy tening a vecer robim o 21:00 krik co beha z postele, ja by som uz spala 10x

mmoni89
27. sep 2021

Ja mam druháka a nesťažuje sa ze by bol unavený. Ako večer je už vidno ale po skole je úplne v pohode. Keď je pekne lietajú s bratom aj do 18po dvore, 2x do týždňa ping-pong majú. A do postele ich neviem dostať ani o 21.mladsi ma 5 a všetko absolvuje s nim, on je v škôlke ale nespí tam. Ja by som tiež dala pozrieť krvný obraz, obzvlášť tie nohy by sa mi nepozdavali

janinah
27. sep 2021

Určite odbery u pediatra a bolesť nôh spomenúť tiež.je to dôležité.

anjelicek26
27. sep 2021

Suhlasim, nasa prvacka ma v pondelok dva treningy, v utorok a stredu tiez treningy po 1,5-2,5h... zvlada to s prehladom co sa tyka unavy... ano nie je to marza, ze musi, ale nezvladnut fyzicky 5h skoly je proste nad ramec no...

olivka84
autor
27. sep 2021

K dr som nás objednala na piatok . Doteraz som to nechala že vymýšľa ale keď už pridal aj tie nohy že bolia som sa zľakla a radcej pôjdeme .
@sonicc včera išiel spať o 9 vstáva o 7 mej . Minulý rok chodil do rannej družiny teraz ho vidím ja keď som doma . Aby si prispal 😔

anjelicek26
27. sep 2021

@olivka84 moze mat aj rastovy spurt...tam je silna spotreba vitaminu D (na vstrebavanie vapnika do kosti) a aj velka spotreba zeleza...vie to znulovat zasoby...daj vediet, ako dopadnete u lekara.

olivka84
autor
27. sep 2021

@anjelicek26 môže byť že aj s toho bolia tie nohy . Decko som mu začala dávať už dávnejšie aj multivitaminy . Minimálne ten krvný obraz nech mu určite urobí na Tom budem trvať

luccija
27. sep 2021

@olivka84 podľa mňa si musia zvyknúť zase na školu.Pije dosť vody?moju tiež boleli nohy z rastu.Moze byť anemicky uvidíš...

olivka84
autor
27. sep 2021

@luccija ja neviem ráno mu urobím čaj do termosky . To vypije a dopustí si vodu ktorú tiež vypije . Na tých 5 hodín asi dosť .

olivka84
autor
27. sep 2021

@anjelicek26 možno aj tá štítna on sa strašne potí ale to ma už dlho .dr na to nič nepovedala.

anjelicek26
27. sep 2021

@olivka84 no unava, potenie, to moze byt aj cukor...

majloo
27. sep 2021

@olivka84 moj takto chodil domov 2 tyzdne unaveny, cely bol divny a potom bola z toho mononukleoza, ked z jedneho dna na druhy spuchol v krku

olivka84
autor
27. sep 2021

@majloo bože no radcej čím skôr k dr .

olivka84
autor
27. sep 2021

@anjelicek26 v mužovej rodine je cukrovka to tiež spomeniem .

bimbambim
27. sep 2021

Aby nemal cukrovku.Z dychu mu nerazi aceton? Druhé čo ma napadlo či nerastie?

olivka84
autor
27. sep 2021

@bimbambim nevšimla som si ráno skontrolujem dych .cez leto moc nenarastol nejaké dva CM iba akurát chodidlo mu o 2 čísla narástlo ale premeriam ho večer .

laurikagab
27. sep 2021

@olivka84 aj môj sa stále potí nadmerne a robili mu test na cukrovku a cholesterol a výsledky sú OK, pritom aj nabral na vahe a tiež býva niekedy unaveny, príde z družiny, tašku majú ťažkú a hneď oddych si dá..ale vikendy funguje sviežo

olivka84
autor
27. sep 2021

@laurikagab dúfam že to budeme mať rovnako . Inak tiež pribral môj

kaktus87
27. sep 2021

Držím palce, radšej nech ho vyšetria. Tiež mám tretiaka a z družiny chodí o pol piatej, býva unavený, často už len leží do večera pri telke. Teraz má aj tréning 3x do týždňa do 18:00 a potom ešte na dvor na hodinku. Ale to už je extrém, nie každý deň.

kaktus87
27. sep 2021

Oni sú v tej škole celé poobedie na dvore, hrajú futbal a niekedy aj doobeda 2 hodinky, takže ja sa nečudujem.

basska23
27. sep 2021

Susedkin vnuk tak chodil zo školy unavený. Jeho mama učiteľka.Mysim že to začalo v 9triede.Prisiel zo školy a spal do večera. Stále mal potrebu spat bol unavený. Trvalo to pol roka.Jeho mama to už nevydržala lebo mala pocit že niečo nieje v poriadku.Zobrala ho k lekárovi podstúpil vyšetrenia .zistili mu nádor na mozgu.Chalan spravil maturitu a zatiaľ sa drží.
🙏🙏🙏 dúfam že to bude u vás iba banalita a jesenná únava.

baklik
27. sep 2021

nebude pretazeny zo skoly? moj je stvrtak a tiez ma toho dost, skola, druzina, treningy, kopa uloh - nasa ucka nedava, ze jedno cvicenie na DU, ale z kazdeho predmetu jednu stranu v prac. zosite... a to uz su aj tie deti otravene a unavene z toho. tiez rozmyslam, ze nebude v druzine, lebo byt po skole este v skd, potom trening a vecer robit este ulohy je aj na kona vela... dnes prisiel zo skoly o 13:30 a bez problemov pisal ulohy, vecer by to bol boj...

sonicc
27. sep 2021

@olivka84 máme deti na oboch stupňoch ZŠ aj stredoškoláka a deti majú toho naozaj že veľa...
Plus tie tlaky okolo covidu, plná ťažká hlava 🙃
O 21h je spat neskoro, odporúčam trošku skôr ho zahnať 🙂
U nás najneskôr o 20h v posteli, to už je strop. Ideálne 19,30 a vtedy sú ako rybičky. Naozaj keď to prešvihneme a idú neskor, tak sú na skapanie poobede, fakt 🙈

baklik
27. sep 2021

@sonicc moj syn tiez kedysi chodil spavat tak, ze 20.30 - 21.00 uz musel spat. teraz nehrozi, mame nad hlavou podnajomnikov, ti prvi mali 1,5 r. decko, s ktorym sa nahanali aj do 23:00, buchot treskot o laminatovu podlahu, dieta bez rezimu. potesila som sa, ked odisli a prisli ini podnajomnici s predskolakom... a reku, ved ten musi rano vstavat do skolky, dobre bude. kdeze, dieta beha ako naspeedovane do 22:00, v piatok a sobotu aj do 23:00, takze bohuzial rezim sme museli upravit zase im a syn je v posteli az o 22.00, skor sa proste neda. a vstava 6:30. ja len nechapem ako takyto spanok moze stacit predskolakovi nad nami... :-/

sonicc
27. sep 2021

@baklik nestačí, ver tomu, že nie 🙂
A potom sem píše mamička, že vrieska po deťoch a neposlúchajú a nosia 4ky a pod.... Ja by som tiež bola taká zlá a v škole by som driemala

Mrzí ma, že to máte takto. Čo sluchátka 🤷🏻‍♀️ nie úplne super nápad, ale možno aj to je cesta -pustiť niečo a skúsiť spat