Utiahnutá tretiačka

zuzkababy
21. jan 2016

prosim vas,mam dceru,ktora chodi do 3.roc. ZS.ked sa doma uciide jej to pekne ,ale ako nahle ma to iste pisat,pocitat..... v skole,uz to akokeby nevedela,potom sa jej to odraza naznamkach.chcem to teraz nejako riesit pokial neni vo vyssom rocniku .ucitelka mi povedal ze je v skole taka akoby utiahnuta,ze by mala byt samostatnejsia.tak uz ju nechavam nech si sama robi ulohy a ja uz len kontrolujem.
neviem ci sa fakt musi doslova biflit.
viete mi s tym poradit?dakujem

truskawka
21. jan 2016

A ako to bolo v nižších ročníkoch? A aký má vzťah/postoj k samotnej učiteľke?

dominika6
21. jan 2016

@zuzkababy
tam je asi rešpekt a tréma z učitelky..bojí sa vyjadriť,hlásiť,byť aktívna a stres má asi aj na písomkách..
úlohy nech si robí sama,povedz jej že ked niečo nebude vedeť,nech sa ťa opýta a na konci jej iba skontroluješ...
nech ti porozpráva čo sa deje v škole,aký má pocit z učitelky ...

macka1111
21. jan 2016

@zuzkababy nerobia jej spolužiaci zle?,není s toho utiahnutá?to môže potom vplývať na psychiku, nevie sa sústrediť...skús sa jej na to opýtať, na kamarátky a tak ako sa jej páči v škole..

zutera
21. jan 2016

@zuzkababy ahoj,i já mám treťačku,v první třídě jsme měli podobný problém.Určitě bych zašla do psychologicko-pedagogické poradny pod které vaše škola patří. Moje dcerka byla velmi uplakana,utahlá nakonec jí zjistili poruchu pozornost,tak jsme s ní začali individuálně pracovat a dneska je to v pohodě usmaté děvčatko,nejhorší známka je dvojka 😉

zuzkababy
autor
21. jan 2016

@zutera
@truskawka
@dominika6
@macka1111
ona ako keby sa bala.ale ucitelky sa neboji.aj spoluziacusu v pohode,ma kamaratky,ich je len 12 v triede.ako keby sa bala povedat alebo napisat ze to bude mat zle.aj vcera sme si celu jednustranu z Matematiky presli lebo mi povedala ze im to to da asi ako pisemku,vsetko mi spravila bez chyby a dnes z toho dostala 3.skoro ma porazilo.dostala tento tyzden 3,potom 1 tak som sa potesilas a dnes zase dve 3.poraza matak som na nu nakricala..ako na vysvedceni 3 nema,.
v 1.rocniku to bolo v pohode,mali ucitelku ktora si vedela dat s nimi rady.a v 2.R a 3.r maju druhu,ale ona raz tak raz tak,ci jejto nesadlo ucivo uz fakt neviem

macka1111
21. jan 2016

@zuzkababy hlavne na ňu nekričí, musíš jej v kĺude povedať že je pripravená že to zvládne, aby sa nebála nejako ju povzbudiť 😉 ja viem ze to niekedy nejde a človek vybuchne, poznám to,

zutera
21. jan 2016

@zuzkababy určitě skus tu psycholog.-pedagogickou.Je to zadarmo v rámci školy. Zeptej se na to její třídní učitelky. Věřím že jí pomůžou. Podle mě hůř snáší ,,stresove situace ",tak jako ta moje.Sedne k pisomce a ,,prázdná hlava" i když to ví. Tam tě navedou jako tomuhle předejít

truskawka
21. jan 2016

@zuzkababy ...skús sa porozprávať s učiteľkou.
Možno sa jej, a hlavne chlapci, vysmievajú, že je "bifľa", že sa robí najmúdrejšia a podobné poznámky...

libka1
21. jan 2016

@zuzkababy nekric na nu, asi to len zhorsis. chapem ta ze ta to vytoci, ale asi bude tremistka alebo co. a co ti povedala ked si sa jej pytala ako mohla to co doma napisala bez chyby v skole napisat na 3? to je fakt cudne... nedala im malo casu ucitelka a porobila chyby v strese? rozpravaj s nou, pytaj sa jej... to ze je utiahnuta by predsa nemalo ovplyvnovat to, ako napise pisomku 🙄

maslenka47
21. jan 2016

@zuzkababy a tiez sa trochu zamysli nad sebou... co moznost, ze sa neboji ucitelky, ale tvojej reakcie v pripade, ze to zbabre? Vies, co je to za stres vediet, ze doma caka maminka perfekcionista a ked nahodou nebude za 1, tak ma patricne "odmeni" krikom?

natalym
21. jan 2016

A čo keby si Ty prestala z toho robiť tragédiu.
Pekne sa doma pripravila, doniesla trojku. No bože, sadnem pocvičím, kde mala chyby a poviem, že nebudúce to bude určite lepšie a hlavne kľud. Veď o co go, stresovať decko.

macka1111
21. jan 2016

Alebo sa skús dohodnúť s učiteĺkou či by ju neskúšala takou formou, že ju nevyvoláva ale z lavice ju len tak vyskúša akože nie na známku,potom možno že nebude v strese,alebo nebude mať trému

zuzkababy
autor
21. jan 2016

@libka1 onami povie ze nevie,pokyva pleciami a je to.a to ma vie vytocit

libka1
21. jan 2016

@zuzkababy tak to tazko potom, nema chvilky ked sama chce rozpravat? ja mam druhacku a ked vystihnem tu spravnu chvilu (vacsinou pred spanim ked ma zavola nech si idem k nej na chvilu lahnut) tak sa da z nej vselico vytiahnut 😀 inokedy ked nema chut tak ma tiez odbije a nemam sancu.

zuzkababy
autor
21. jan 2016

skusim to tou mamickouskou metodou,jemne s citom a laskou.a uvidim.zacnem ju asi viac povzbudzovat.ja viem ze nebude jednotkarka,ani to odnej nevyzadujem,ale niekedy ma todokaze vytocit ked doma to vie a v skole bum.
ale mam aj druhe dieta,syn ma 2r,tak neviem niekedy co skor.je to niekedy aj moja vina ze nemam tolko na nu casu.

libka1
21. jan 2016

@zuzkababy skus 🙂 inac chodila som na gympli do triedy kde bolo 50% cistych jednotkarov, a ak by si niekto myslel ze su neviem ako uspesny v zivote tak ani nie... skor sa dari tym priemernym, alebo potom tym co boli fakt hlavy z urciteho predmetu, ale ti biflovani jednotkari to az tak daleko nedotiahli ako by clovek ocakaval 😅 decko nech ma detstvo, pokial sa neuci uplne katastrofalne kaslat na to 😉

maminkynafazulka
21. jan 2016

Vas problem je v tom ze kricite.. potom ma trému ci to v škole napíše dobre a pokazí to.. kľud je len tretiacka.. podla toho cp pisete nema problem s ucenim ale s vasim pristupom.. treba sa zmiernit a s kludom 🙂 treba jej pomahat nie jacat 🙂 trojka nieje koniec sveta 🙂

emily76
21. jan 2016

@zuzkababy moj syn maval z pisomiek vzdy o 2 stupne horsiu znamku ako z odpovede...doma sme sa ucili, ulohy robili...a z pisomky 4-5...skoncila som s nim v pedagogicko-psychologickej poradni, kde ho zdiagnostikovali, dali papier do skoly ako s nim treba pracovat...a odvtedy napr z dejepisu pisomku nepisal, iba odpovedal. Sice jednotkar z neho nebol ani potom, mna samozrejme horsie znamky netesili...ale co ho zabijem? Nie kazde dieta sa dobre uci..😒

jumama
21. jan 2016

Dneska som zrovna taky strucny vystizny clanok citala: http://psychologie.cz/nejvetsi-omyly-rodicu/
Ja viem, ze nase skoly su tak postavene, ze na znamkach zalezi. Nemyslim to nejako karavo, prave ze chcem taky iny pohlad poskytnut. Ze ten strach a utiahnutost dcerky mozu suvisiet aj s jej snahou byt uspesna. Stresuje sa pre znamky a nema radost z toho, ze nieco vie. Proste sa nesustredi na to co sa uci, co ma robit, ale sa sustredi na dosiahnutie znamky. Lebo ak su zle, mama bude najedovana, aj v triede bude kdesi zaskatulkovana... prepac, nemyslim to naozaj v zlom, sama si vyssie napisala, ze ta to nahnevalo, ze doniesla dve trojky a kricala si na nu. Vsetci to obcas robime, nik nie je dokonaly, vsetci mozeme nemat svoj den, moze nas zla znamka zamrziet, ale aj nemusi, podstatne je, ci vieme a ci sa ucime radi. A vobec nemusime vediet vsetko a excelovat vo vsetkom. Staci objavit jednu oblast a v tej sa rozvijat preto, ze nas to bavi...