Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Utiahnutá tretiačka

zuzkababy
21. jan 2016

prosim vas,mam dceru,ktora chodi do 3.roc. ZS.ked sa doma uciide jej to pekne ,ale ako nahle ma to iste pisat,pocitat..... v skole,uz to akokeby nevedela,potom sa jej to odraza naznamkach.chcem to teraz nejako riesit pokial neni vo vyssom rocniku .ucitelka mi povedal ze je v skole taka akoby utiahnuta,ze by mala byt samostatnejsia.tak uz ju nechavam nech si sama robi ulohy a ja uz len kontrolujem.
neviem ci sa fakt musi doslova biflit.
viete mi s tym poradit?dakujem

truskawka
21. jan 2016

A ako to bolo v nižších ročníkoch? A aký má vzťah/postoj k samotnej učiteľke?

dominika6
21. jan 2016

@zuzkababy
tam je asi rešpekt a tréma z učitelky..bojí sa vyjadriť,hlásiť,byť aktívna a stres má asi aj na písomkách..
úlohy nech si robí sama,povedz jej že ked niečo nebude vedeť,nech sa ťa opýta a na konci jej iba skontroluješ...
nech ti porozpráva čo sa deje v škole,aký má pocit z učitelky ...

macka1111
21. jan 2016

@zuzkababy nerobia jej spolužiaci zle?,není s toho utiahnutá?to môže potom vplývať na psychiku, nevie sa sústrediť...skús sa jej na to opýtať, na kamarátky a tak ako sa jej páči v škole..

zutera
21. jan 2016

@zuzkababy ahoj,i já mám treťačku,v první třídě jsme měli podobný problém.Určitě bych zašla do psychologicko-pedagogické poradny pod které vaše škola patří. Moje dcerka byla velmi uplakana,utahlá nakonec jí zjistili poruchu pozornost,tak jsme s ní začali individuálně pracovat a dneska je to v pohodě usmaté děvčatko,nejhorší známka je dvojka 😉

zuzkababy
autor
21. jan 2016

@zutera
@truskawka
@dominika6
@macka1111
ona ako keby sa bala.ale ucitelky sa neboji.aj spoluziacusu v pohode,ma kamaratky,ich je len 12 v triede.ako keby sa bala povedat alebo napisat ze to bude mat zle.aj vcera sme si celu jednustranu z Matematiky presli lebo mi povedala ze im to to da asi ako pisemku,vsetko mi spravila bez chyby a dnes z toho dostala 3.skoro ma porazilo.dostala tento tyzden 3,potom 1 tak som sa potesilas a dnes zase dve 3.poraza matak som na nu nakricala..ako na vysvedceni 3 nema,.
v 1.rocniku to bolo v pohode,mali ucitelku ktora si vedela dat s nimi rady.a v 2.R a 3.r maju druhu,ale ona raz tak raz tak,ci jejto nesadlo ucivo uz fakt neviem

macka1111
21. jan 2016

@zuzkababy hlavne na ňu nekričí, musíš jej v kĺude povedať že je pripravená že to zvládne, aby sa nebála nejako ju povzbudiť 😉 ja viem ze to niekedy nejde a človek vybuchne, poznám to,

zutera
21. jan 2016

@zuzkababy určitě skus tu psycholog.-pedagogickou.Je to zadarmo v rámci školy. Zeptej se na to její třídní učitelky. Věřím že jí pomůžou. Podle mě hůř snáší ,,stresove situace ",tak jako ta moje.Sedne k pisomce a ,,prázdná hlava" i když to ví. Tam tě navedou jako tomuhle předejít

truskawka
21. jan 2016

@zuzkababy ...skús sa porozprávať s učiteľkou.
Možno sa jej, a hlavne chlapci, vysmievajú, že je "bifľa", že sa robí najmúdrejšia a podobné poznámky...

libka1
21. jan 2016

@zuzkababy nekric na nu, asi to len zhorsis. chapem ta ze ta to vytoci, ale asi bude tremistka alebo co. a co ti povedala ked si sa jej pytala ako mohla to co doma napisala bez chyby v skole napisat na 3? to je fakt cudne... nedala im malo casu ucitelka a porobila chyby v strese? rozpravaj s nou, pytaj sa jej... to ze je utiahnuta by predsa nemalo ovplyvnovat to, ako napise pisomku 🙄

maslenka47
21. jan 2016

@zuzkababy a tiez sa trochu zamysli nad sebou... co moznost, ze sa neboji ucitelky, ale tvojej reakcie v pripade, ze to zbabre? Vies, co je to za stres vediet, ze doma caka maminka perfekcionista a ked nahodou nebude za 1, tak ma patricne "odmeni" krikom?

natalym
21. jan 2016

A čo keby si Ty prestala z toho robiť tragédiu.
Pekne sa doma pripravila, doniesla trojku. No bože, sadnem pocvičím, kde mala chyby a poviem, že nebudúce to bude určite lepšie a hlavne kľud. Veď o co go, stresovať decko.

macka1111
21. jan 2016

Alebo sa skús dohodnúť s učiteĺkou či by ju neskúšala takou formou, že ju nevyvoláva ale z lavice ju len tak vyskúša akože nie na známku,potom možno že nebude v strese,alebo nebude mať trému

zuzkababy
autor
21. jan 2016

@libka1 onami povie ze nevie,pokyva pleciami a je to.a to ma vie vytocit

libka1
21. jan 2016

@zuzkababy tak to tazko potom, nema chvilky ked sama chce rozpravat? ja mam druhacku a ked vystihnem tu spravnu chvilu (vacsinou pred spanim ked ma zavola nech si idem k nej na chvilu lahnut) tak sa da z nej vselico vytiahnut 😀 inokedy ked nema chut tak ma tiez odbije a nemam sancu.

zuzkababy
autor
21. jan 2016

skusim to tou mamickouskou metodou,jemne s citom a laskou.a uvidim.zacnem ju asi viac povzbudzovat.ja viem ze nebude jednotkarka,ani to odnej nevyzadujem,ale niekedy ma todokaze vytocit ked doma to vie a v skole bum.
ale mam aj druhe dieta,syn ma 2r,tak neviem niekedy co skor.je to niekedy aj moja vina ze nemam tolko na nu casu.

libka1
21. jan 2016

@zuzkababy skus 🙂 inac chodila som na gympli do triedy kde bolo 50% cistych jednotkarov, a ak by si niekto myslel ze su neviem ako uspesny v zivote tak ani nie... skor sa dari tym priemernym, alebo potom tym co boli fakt hlavy z urciteho predmetu, ale ti biflovani jednotkari to az tak daleko nedotiahli ako by clovek ocakaval 😅 decko nech ma detstvo, pokial sa neuci uplne katastrofalne kaslat na to 😉

maminkynafazulka
21. jan 2016

Vas problem je v tom ze kricite.. potom ma trému ci to v škole napíše dobre a pokazí to.. kľud je len tretiacka.. podla toho cp pisete nema problem s ucenim ale s vasim pristupom.. treba sa zmiernit a s kludom 🙂 treba jej pomahat nie jacat 🙂 trojka nieje koniec sveta 🙂

emily76
21. jan 2016

@zuzkababy moj syn maval z pisomiek vzdy o 2 stupne horsiu znamku ako z odpovede...doma sme sa ucili, ulohy robili...a z pisomky 4-5...skoncila som s nim v pedagogicko-psychologickej poradni, kde ho zdiagnostikovali, dali papier do skoly ako s nim treba pracovat...a odvtedy napr z dejepisu pisomku nepisal, iba odpovedal. Sice jednotkar z neho nebol ani potom, mna samozrejme horsie znamky netesili...ale co ho zabijem? Nie kazde dieta sa dobre uci..😒

jumama
21. jan 2016

Dneska som zrovna taky strucny vystizny clanok citala: http://psychologie.cz/nejvetsi-omyly-rodicu/
Ja viem, ze nase skoly su tak postavene, ze na znamkach zalezi. Nemyslim to nejako karavo, prave ze chcem taky iny pohlad poskytnut. Ze ten strach a utiahnutost dcerky mozu suvisiet aj s jej snahou byt uspesna. Stresuje sa pre znamky a nema radost z toho, ze nieco vie. Proste sa nesustredi na to co sa uci, co ma robit, ale sa sustredi na dosiahnutie znamky. Lebo ak su zle, mama bude najedovana, aj v triede bude kdesi zaskatulkovana... prepac, nemyslim to naozaj v zlom, sama si vyssie napisala, ze ta to nahnevalo, ze doniesla dve trojky a kricala si na nu. Vsetci to obcas robime, nik nie je dokonaly, vsetci mozeme nemat svoj den, moze nas zla znamka zamrziet, ale aj nemusi, podstatne je, ci vieme a ci sa ucime radi. A vobec nemusime vediet vsetko a excelovat vo vsetkom. Staci objavit jednu oblast a v tej sa rozvijat preto, ze nas to bavi...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli