V 4 rokoch do školy v UK. Čo sa tam budú učiť?

anjelicek26
12. aug 2010

Ahojte, prestahovali sme sa do UK a Sasenka ide od septembra do skoly...hovori len po nemecky, takze to asi bude vesele. Ani neviem, co od skoly vobec mozeme ocakavat, co budu robit zo 4 rocnymi detmi? Ze to nie je uplne skola, ako ju pozname zo Slovenska je mi jasne...ale skolka to tiez nie je... ale co presne treba pripravit do prvej triedy? Ake veci pokupit okrem uniformy? Co sa budu deti ucit? Ako prebieha vyuka? Mam milion otazok 😖 Chcem sa na to aspon troska pripravit...

Myslim, ze deticky idu skorej do skoly v UK, irsku, vo francuzku tusim v piatich rokoch... Mate chut sa podelit o skusenosti??

jelly28
3. okt 2010

Ahojky.Aj my mame podobny problem a tiez by som sa vela veci rada dozvedela.Nas maly rozprava len po slovensky a od buduceho septembra ma ist tiez do skoly.Dost sa toho obavam,ako mu to pojde s anglictinou a co vlastne vsetko potrebuje 🙂

ywushqa
23. dec 2010

@jelly28 ahoj jelly28, mam 4-rocneho syna, ktory by mal nastupit v sept 2011 nastupit do skoly tu v Uk. Sice sa tu narodil a teraz chodi aj do skolky, ale anglictinu ignoruje ako moze. Slovencina je u neho prvorada. Vsimla som si, ze ked ma hovorit s niekym anglicky, radsej len prstom ukaze, alebo ta objime ako "daj mi pokoj", no odpovedat to je 0 bodov. Prvy tyzden v skolke sme mali velke problemy, nechcel mi tam ostat, robil velke sceny, on je viac uzavrety dovnutra a nema rad nove veci/ludi. Neskor sa to zlepsilo, hlavne ked ucitelky si vypytali zoznam zakladnych slov/fraz v slovencine, aby im na zaciatok rozumel. Teraz je v skolke super, len o mesiac sa stahujeme daleko predaleko a ked ho pomaly pripravujem na novu skolku a nove ucitelky, zacina protestovat...myslim, ze nas cakaju rovnake problemy ako pred rokom.
Co sa tyka tvojho synceka, neboj, anglictina nebude taky problem. Oni sa hned neucia citat ako na SR "Ema ma mamu...". Pomaly sa budu ucit abecedu, a ked tu bude vediet po anglicky super, dalej to pojde ako po masle....
A v ktorom meste ste, ak sa mozem opytat?
Iva

ywushqa
24. dec 2010

@jelly28 A potrebovat nic nebudes. Ziadne zosity, pera ci peracnik... lebo oni pisat nebudu. Abecedu sa budu ucit vizualne - ako vyzeraju jednotlive pismenka. V skole dostanu jeden zosit, ktory bude fungovat ako u nas volakedy "Zrkadielko", tam ta ucitelka bude o vsetkom informovat. Takze syncek bude chodit do skoly s tym Zrkadielkom a desiatou na papanie.
Dufam, ze som aspon trosku poradila.

aliza
25. dec 2010

no, my sme tiez v UK a nasa mala pisala uz v skolke. V skole takisto, v Reception uz vedela pisat a citat niektore slova a my nemame nic take ako zrkadielka, ale skor take stretnutia osobne s ucitelkou a ta nas o vsetkom informuje a poukazuje vsetko, co v skole robili a co este len budu robit.

aliza
25. dec 2010

@jelly28 a chodi tento rok do skolky? nam skolka velmi pomohla v anglictine a teraz mame opacny problem, ta moja opica rozprava iba po anglicky, slovencinu uplne vypustila. Ja na nu po slovensky a ona odpoveda po anglicky 😀.

jelly28
25. dec 2010

@aliza Ano do skolky.Od septemnra pojde do skoly.Nas zatial len rozumie a zakladne veci si vypyta po anglicky a sem-tam zaradi nejake anglicke slovicko do vety.Ale tak snad casom zacne aj rozpravat 😀

lillah
23. jan 2012

Ahoj, tato tema ma dost zaujima, kedze syn bude mat o 2 tyzdne 4r. a v septembri nas caka nastup do skoly. Som z toho trochu nervozna lebo syn je dost tichy v spolocnosti neznamych ludi. Napr. ked nastupil do skolky prvy tyzden vobec nerozpraval (pritom po anglicky vie lepsie ako po slovensky). A este meviem ako budem zvladat ten rozdiel pri uceni citania a pisania. Hlavne ked oni maju uplne iny druh pisma ako my. A aj inak ucia deti citat. Mamicky so skolopovinnymi detmi ako ste to zvladli?