V čom dávať dieťaťu do školy piť?

miriamka001
24. aug 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Dobrý deň, mám doma malého prváčika, ktorý sa chystá do školy, naša zásadová pani učiteľka písala každému maily a nechce aby deti nosili do školy pitie v klasickej plastovej flaške lebo je to nezdravé. Podľa mňa je dosť nebezpečné a aj nepraktické dať mu do školy sklenenú flašku.
Ako to riešite prosím vás?

letka906
17. mar 2016

@lauritka ja som za sklo ale oboje bude asi ok 🙂 este by som ale porozmyslala a skor bez slamky a sosaku pohladala

letka906
17. mar 2016

@katka1981 Flaska-Slovensko.sk mam ja 🙂

lauritka
17. mar 2016

@letka906 mne prave sosak vyhovuje kvoli športu 🙂 lepšie sa mi z toho pije aj všeobecne..
akosi viac "nasavam" 🙂
cize mysliš ze ten nerez je naozaj taky nezavadny ako uvadzaju ? plast ma sklamal.. aj ked zdravy.. 🙄

lauritka
17. mar 2016

a tom nereze uvazujem kvoli termo vlastnostiam hlavne v lete, ze sa hned tak voda neotepli.. 😕

meluela
17. mar 2016

A neda sa dietatu proste nabalit poharik ked mame na slovensku dobru pitnu vodu? My sme pili rukami z umyvadla a obcas fruko za 10 Sk 😉
Mala som "zdravu" nerezovu flasu, jedna sa rozbila a druha zatuchla ...

lauritka
17. mar 2016

@meluela aku si mala ? 🙂 značku

katka1981
17. mar 2016

@meluela, mne mala nechce pit vodu z vodovodu v skole, ze ma hnusnu chut. Neviem mozno nie je zvyknuta, lebo my mame studnu a nie mest.vodovod a mame filrovanu upravenu vodu ale nie chemicky, tu si capuje doma do flasky. Vraj je hnusna. Tak neviem. Ale toto mas pravdu, lebo vlacit tu flasku to je strasne, ved taska tazka, jedlo tazke, lebo jej davam kopec ovocia, plus voda.....

demetria
17. mar 2016

Moje deti maju uz piaty rok nerezove 0,7l Green Bottle z potravinarskeho nerezu, sosaky kupujeme raz do roka nove. Netecu, nepachnu, nepraskaju, aj ked otlcene su poriadne🙂.
Taky Sigg neumytelne splesnivel uz po par mesiacoch☹.

meluela
18. mar 2016

@lauritka myslim ze to bola green bottle

leangela
18. mar 2016

si pamatam nam mama davala do klasickych plastovych flasiek z malinoviek a zijeme 🙂

lauritka
18. mar 2016

@leangela no lebo nemali ine moznosti 😝 ale doba internetu priniesla aj nove informacie..
a co sme vtedy ani netušili.. tak teraz aspon vieme, ze su plasty škodlive.. a staci si telo "travit" par rokov.. niekde sa to potom odrazi.
nie som zanieteny "bio človek", ale pokial su taketo alternativy, tak prečo nevyužit. 🙂
objednala som si eco vessel-sklenenu flašku 🙂

lauritka
18. mar 2016

@demetria tie sosaky sa tak tahaju hore ? a potom sa zaklapnu dole ?

demetria
18. mar 2016

@lauritka
Ano, deti to vytahuju zubami😝. A ma to este potom taky plastovy kryt, aby sa ten sosak nespinil.

lauritka
18. mar 2016

@demetria a udrzi to aj urcitu teplotu vo flaši ?

demetria
18. mar 2016

@lauritka
Nie, je to bezna potravinarska nerez. Nie je to termoska.
Napr. domaci bazovy sirup v tom za skolsky den v lete skysne☹. Ale to by asi vo vsetkom☹.

lauritka
18. mar 2016

@demetria aha, ale na vodu by to stačilo ze ? priatel chce ten sosak hlavne 🙂
kuk tato ? http://www.zdraveflase.sk/products/green-bottle...

lebo ja com som si sklenenu objednala- ona ma taku ako slamku.. a to nechce. 😀
http://www.zdraveflase.sk/products/sklenena-fla...

demetria
18. mar 2016

Syn ma tu blue on blue🙂
Uz z nej pomaly zlieza farba, ma par sramov, ale inak je OK. Na cistu vodu uplne super, ale zvlada aj dzus, caj... Ten sosak velmi nenabera cudzie chute. A nase dospelacke sosak ani nemaju opotrebovany, len deti ho za rok rozhryzu🙂.

lauritka
18. mar 2016

@demetria tak mu ukazem, snad tato mu bude vyhovovat 😉 vdaka za rady

malinovka333
18. mar 2016

Ja im budem davat flase z tupperware.maju rozne velkosti,daju sa pekne umyvat aj v umyvacke,moze mat aj so sosacikom

letka906
19. mar 2016

@lauritka chapem ja som tiez rada pouzivala slamky a cucala som :D ale plast som vylucila tak som skusila aj sklenenu slamku ale nakoniec som ostala verna pitiu z flase hehe. Spojenie zdravy plast to je ako sucha voda :D no a ten nerez myslim ze je isto lepsi ako plast ale mne sa zda ze voda z toho chyti "chut" . Nestudovala som zatial vela o tom tak nechcem zavadzat. Drzim palce pri vybere 🙂 a pokial ide o to Termo ta Flaška ma aj neoprenove obaly, takze to drzi teplotu v lete mi voda ostane dlhsie chladnejsia 🙂

lauritka
19. mar 2016

@letka906 jej, aj sklenena slamka existuje ? 😝 to som este nevidela.

leangela
4. máj 2016

@lauritka jasne vtedy sme netusili ze plasty su skodlive, keby nebol internet tak ani teraz by sme to nevedeli a co by sa stalo? nic 🙂 tak ako rovnake nic sa stalo aj ked my sme pili z plastovych flasiek. Ale ano je ina doba beriem :P

lauritka
4. máj 2016

@leangela uz pijem zo skla 😀 😉