V škôlke neustále plače

janajanajana
12. sep 2008

Dcerka bude mat v oktobri 3 roky a od septembra nastupila do skolky hned na cely den. Je to skor zive dieta, vyslovene extrovert, stale vyhladavala spoločnost deti, milovala tie detske kutiky, centra a pod. Takze predpokladala som, ze skolku si oblubi pomerne rychlo. Prve tri dni bolo vsetko OK, najprv to zacalo len ranom, ze zacala plakat, ale to som brala uplne normalne v zaciatkoch, no tento tyzden mi dcera v skolke preplakala takmer kazdy den. ☹ Ucitelka vravela, ze vraj si musi zvyknut a niektore deti si jednoducho len zvykaju tazsie, dcera kludne spi, nepocikava sa, v skolke vraj vsetko zje, no jednoducho kazdy den ju najdem normalne uplakanu. Dnes mi ucitelka povedala, ze place najviac zo vsetkych deti. ☹ Uplne ma spravanie dcery vyviedlo z miery, vobec si neviem vysvetlit, kedze ozaj nikdy nebola dieta, ktore by sa odo mna nepohlo, prave naopak.
Stretli ste sa s tym niekto? Ozaj to chce len čas alebo mam hladat problem inde? Alebo ako dlho mam cakat kym to prejde? Dcera je doma v pohode, obcas rozprava o skolke, a kazdy vecer opakuje, ze v skolke uz plakat nebude. Prosim poradte mi. Dakujeeem

molnitko
12. sep 2008

AHOJ,
ÚPLNE CHÁPEM TVOJE OBAVY, ale ubezpečujem ťa, že ešte prešiel veľmi krátky čas na to, aby si na školku zvykla. Som učiteĺka v mš a často sa stáva, že deti, ktoré v prvé dni v mš vobec neplačú, začnú po dvoch troch dňoch plakať veľmi intenzívne. Oni sa jednoducho vyhrajú v prvé dni, je to pre ne nové a zábavné no potom, keď zistia, že do školky musia ísť každý deň a nie iba keď chcú ony, tak príde k problému a príde vzdor. Toto sa stalo aj v tvojom prípade, teda pravdepodobne. Ak ti malá o školke rozpráva, v školke spí a papá, je len otázkou času, kedy si na novú skutočnosť privikne. potrebuje to len čas....
musíš byť rtpezlivá a hlavne neoblomná a nepodľahnúť plaču, lebo akonáhle dieťa uvidí, že existuje možnosť, že by si plačom vymohla svoje a do skolky by nešla, bude to ešte horšie. ☹
Prajem veľa síl a pevné nervy a melej veľa zážitkov s materskej školy

tutifruti
12. sep 2008

Nepodľahni... vydrž.... Je to ťažké, ale vydrž... ja som sa cítila ako macocha, keď moja dcéra ráno chodila do škôlky a učiteľky ju odo mňa trhali...
Tiež je extrovert, utáraná až strach, ale do škôlky mi po troch bezproblémových týždňoch chodenia odmietala ísť... Z mužom sme už rozmýšľali o tom, že ju budeme dávať k babke, sestre... Už som videla, ako naše dieťa v škôlke niekto terorizuje, ako sú učiteľky na ňu "zlé"... no skrátka som potrebovala nutne určiť prečo plače, keď je taká spoločenská... Ráno revala už ako vstala,potom keď sa obliekala... Nepomáhalo nič... ale ako to prišlo, tak odišlo... Proste asi pochopila, že my chodíme do práce, ona do škôlky, aby neskôr mohla chodiť do školy... Ale hlavne pomohlo to, že si tam našla kamáratku Soničku... odrazu boli dve a hotovo... Držím palce, aby sa to čo najskôr upravilo... /a ináč, tie učiteľky "teroristky", sú najlepšie na svete 😉 /

lula26
12. sep 2008

Maminy, z pozície učiteľky MŠ, ktorá má dlhoročnú prax, vám radím, aby ste boli trpezlivé,vytrvalé... Ešte je krátky čas na to, aby si deti bez problémov zvykli na MŠ. Ono to bude v poriadku. Nehľadajte kadejaké príčiny, je to dieťa, ktoré ide od mamy. Tá je pre to dieťa stredobodom vesmíru. Môžete si byť isté, že v MŠ im nikto nerobí nič zlé. A vyvarujte sa ponosám typu "ja neviem , prečo nechce chodiť do škôlky, asi mu niekto niečo povedal /samozrejme učiteľka/, čo sa stalo v škôlke a pod..) v prítomnosti dieťaťa. Vôbec mu to nedodá na zdravom sebavedomí. Skôr sa bude cítiť ako úbožiatko, ktoré celá rodina ľutuje a patrične to ráno v škôlke aj prejaví a v mnohých prípadoch aj využije.

adkap
12. sep 2008

aj ja radim z pozicie ucitelky treba vydrzat ;) mam teraz malickych rana su zle ale cez den je uz super az mi to rodicia nechcu verit tak sa len smejem ze ci si mam nejake historky povymyslat ved mozu byt radi ze im nemam co povedat ;)
poviem vam z vlastnej skusenosti ze velakrat sa mi stalo ze tie najtazsie zvykajuce deti sme museli neskor zo skolky vyhanat ked uz mama preslapovala na dvore "ved uz pod domov" naozaj treba vydrzat a pri dietati byt odhodlany ja som privykala svoju malu pred rokom v cudzej skolke ani nevedeli ze som tiez ucitelka. povedala som jej ze skratka bude chodit do skolky a my do prace aj ona robila cirkus a plakala uz vecer a potom cele rano kym sme sa strojili ale ja som bola neoblomna s usmevom na tvari. a dalej radim ked pride dieta zo skolky nevypytujte sa ho nechajte ho same rozpravat o skolke a ked nic nepovie ani vy sa nepytajte skratka nevysetrujte... ako bolo? paci sa ti tam? preco places? urobil ti niekto nieco? ucitelka kricala? nechajte to tak pretoze ked uz ide domov nestresujte ho este viac nechajte to na malickom ci vam nieco povie.... prvy mesiac berte ako rozbeh nevzdavajte to po dvoch tyzdnoch je to kratky cas na to aby ste to vzdali a vsetko si este viac skomplikovali 😎
vela zdaru treba vydrzat 😀

janajanajana
autor
13. sep 2008

Dakujem, ja som ani nemala v umysle obvinovat ucitelky, kedze som na to nenasla ziaden dovod, a hlavne dcerka mi nikdy nic zle nespomenula ohladom uciteliek, povie mi, ze place len za mnou. Len je to zrazu pre mna uplne nova situacia, teda to spravanie mojej malej. Ale urcite neplanujem dcerku zo skolky vziat, ani nemam inu moznost, takze zvyknut si musi. Tak som rada, ze je nadej, ze si aj ona zvykne.
Adkap, keby mi mala plakala len rano, tak ma to netrapi, je mi ale stale tazko, ked vojdem do triedy a jedine moja je uplakana,usoplena, ale zaujimave, ze pocas toho placu stale zje cely olovrant, aspon to ma tesi, ze jej chuti. 🙂

adkap
13. sep 2008

mne raz jeden maly plakal kazdy den cely den mesiac ale popritom sa aj hral aj jedol aj som ho zapajala chvilu stichol a zase plac potom zrazu ako keby utalo a uz nebola ani slza ;) aj my to budeme mat este pestre hlavne po predlzenom vikende ale musime vydrzat a urcite to prejde 😎

janajanajana
autor
13. sep 2008

Tak dufam, ze to bude aj nas pripad 🙂

niikolka
13. sep 2008

ahojte ja mam podobny problem maly mi tiiez place v skolke ale ja si teda osobne myslim ze to tak proste je a on si tam zvikne. Ale ja mam otazku na vas ktore ste tu ucitelky ci by ste moju situaciu riesili tak isto ako nasa riaditelka v skolke. Takze ja som chcela dat maleho na cely den nech si hned zvikne ze tam musi aj spat lenze prvy den tam samozrejme plakal a tak mi riaditelka povedala ze bude lepsie ak ho tam dam len na 4 hodiny lebo to je tyranie deti ichtam nechat plakat tak som na to pristupila ale z 4 hodin bolo za dva dni 2 hodiny ale ja si myslim ze to nieje pre to dieta dobre tak neviem co mam spravit ci mam trvat na tom ze tam bude cely den alebo ho necham doma lebo ja som totizto doma na materskej a myslim si ze aj to tej riditeke vadi ze ja som doma a ona musi mat maleho v skolke lebo mipovedala ze aj ona mala tri deti a zvladala to.

adkap
13. sep 2008

no vo vacsine si adaptacny program urcuje kazda skolka nasa napriklad nema ziadne hodinky tiez som odporucala rodicom dat deti na cely den aj moja tak bola zdalo sa mi nefer ju tyzden brat trebars na obed a ked budem musiet ist do prace jej zrazu povedat sory ale budes v skolke aj spat chcela som aby od zaciatku brala skolku celkovo so vsetkym co k tomu patri teda aj so spanim. dost mozne ze maju vo vasej skolke vela deti myslim pocet lebo od 1.9. vysiel novy skolky zakon ktory presne definuje max.pocet deti vela riaditeliek ma s tym teraz problem lebo prijimali deticky v marci vo vacsom pocte a ked vydali rozhodnutie o prijati co teraz s nimi? pocula som ze niektore riaditelky to riesili striktne ze i ked bolo dietatko prijate a mama bola na MD nevzala ho aby znizila pocet prijatych deti. Mozno by som na tvojom mieste hladala kompromis nech teda chodi na obed domov ale hodinovky su o nicom aspon pre mna co dieta zazije v skolke za dve hodiny ved to ubehne ako voda aspon u nas ;) ale toto je samozrejme len moj nazor niektore ucitelky si to pochvaluju 😀

niikolka
13. sep 2008

ved aj ja si myslim ze tie hodinovky su onicom. A vela deti tam nema a ak by mala tak nech mi radsej povie ze ho mam nechat doma ako to riesit hodinovkami lebo nez ich rano obydvoch poobliekam maleho zanesem pridem domov malu vyzlecem naranajkujeme sa a mozem zase malu obliect a utekat do skolky. Ja by som ho tam rada nechala na cely den lebo teraz si ledva zvikne na styri hodiny a za mesiac ked ho tam necham cely den bude zase revat.

stalida
13. sep 2008

ahoj janajanajana, my sme mali tiez podobny problem so synom a mozem Ti povedat len to co ostatne, musis vydrzat. Boli sme na seba silno naviazani po 3 rokoch na MD a bol to stres pre neho aj pre mna. Ale v nasom pripade snad pomohlo len neustale dohovaranie, ubezpecovanie ako velmi ho lubime a ze tam bude mat kopec kamaratov. Niektore rana boli fakt stresujuce a ked som vysla zo skolky som plakala aj ja a urevana isla do prace. A vies ako dlho trvalo, kym mozem povedat na 100 percent ze si zvykol??Pol roka!!! Samozrejme, po nejakzch dvoch mesiacoch to bol len taky mini plac v satni na rozlucku, ale predsa tam bol, asi mi chcel dat najavo tymto svoje pocity....Tak drzim palce a zelam pevne nervy, neboj skor ci neskor si dcerka na to zvykne 🙂 🙂 🙂

janajanajana
autor
14. sep 2008

Stalida, dakujem, vdaka vašim prispevkom som zacala verit, ze to bude dobre, i ked si na to este asi nejaky cas pockam. 😉
Niikolka, ja tiez zastavam nazor, ze je lepsie dat dieta hned na cely den. V mojom pripade si neviem predstavit, zeby som dceru doteraz davala len na pol dna (myslim ze dcera by mi plakala tak ci tak) a zrazu by som ju musela dat na cely den, ved to by na nu bolo fakt vela.
Mozno su deticky, ktore si zvyknu na tie 2 hodinky a potom neplacu ani cely den, ale myslim, ze to su deti, ktore by neplakali hned od zaciatku a rychlo by sa adaptovali. Pre tie, ktore sa adaptuju tazsie je to davanie na par hodin určite horšia alternatíva.

janajanajana
autor
25. sep 2008

Baby, len vam chcem podakovat za rady, tento tyzden sa to konecne zlepsilo, a to dokonca mala dcera predlzeny vikend kvoli nachladnutiu, tak som sa obavala, ci sa to este nezhorsi, no dcerka je uz viditelne viac v pohode, ked si po nu pridem, tak sa domov ani velmi neponahla, akurat rana su este placlive, ale aj tak sa tesime, ze nemusime uvazovat o inej moznosti ako je skolka. 😉

adkap
25. sep 2008

Gratulujem 🙂 no lebo uz to prostredie pozna viem kam ide kto tam bude pravdepodobne uz ma kamosov 🙂 sama zisti ze doma by sa nudila. Ako ked moja mala chodila do skolky zrazu ochorela a po 4 dnoch doma si zacala vecer chystat veci do skolky lebo ma uz mala doma plne zuby 😉

andrea.m
26. sep 2008

môj synátor vyrevoval každučke ráno celý prvý školský rok. normálne som sa už hambila a bola som rada že mám službu a pôjde s ním do MŠ manžel. teraz je v prípravke a nehrozí aby sme po neho prišli skôr ako o 16.00. to je hned stále "a čo budem robiť doma,tu mám kamošov" a to ma doma mladšiu sestru s ktorou má nádherný vzťah ale aj napriek tomu potrebuje spoločnosť rovesníkov a kamošov (chlapcov). pritom tamarka chuderka ako 20 mesačná komplet ovláda všetky bojové hry 😀 dokonca ju naučil hrať pogy a ovláda aj slovník prípravkarov(rozprávať začala ako 10 mesačná) ale aj tak filipko potrebuje tých rovesníkov. takže len vydržať a nevzdať sa-držím vám silno palce.

katuska26
3. okt 2008

Ahojte maminky, tak mi sme tiež začali chodiť do škôlky, za týždeň bude mať dcérka 3 a plač prišiel na piaty deň, ale zvládli sme to, trvalo to dva dni.
Lenže teraz máme opačný problém, nechce nám chodiť domov a začalo to tak, že po malú šiel do škôlky manžel /ináč chodievam ja/
a ona proste nechcela ísť domov, s tým že chce maminku. ☹ Tatino smutný, mamina tiež, učiteľky ju počuli revať až do druhej triedy, si asi myslia že ju doma týrame a dnes po včerajšom dohováraní, že ako sa má správať zase poobede ako zbadala vo dverách tatina tak rev a tatino odmietol po ňu chodiť.
Včera mala ja trest , musela stáť v kúte a rozmýšľať.
Ináč tatinka má rada znesie jej aj modré z neba, len ja som tá neoblomnejšia, on je ten ,,lepší´´
Neviem kde je problém, tatino je asi na ňu príliš dobrý, alebo má naša Viktorka nejaké divné obdobie, alebo to všetko spolu súvisí? 😕
Neviem čo mám robiť, vkuse je to vysvetľujem že nás bolí srdiečko keď sa tak správa, doteraz bola najlepšie dieťa, začalo sa to pred troma dňami, tak neviem, naozaj ma to trápi ke´d vidím ako sa správa k manželovi.
Tak ak niekto máte skúsenosť alebo viete, poraďte 😢

maruschka
3. okt 2008

katuska, 3 roky sú vo veku dieťaťa takým prelomovým obdobím..Moja babka vždy hovorila,/bola učiteľka/,že u dieťatka začína "detská puberta".Začína si uvedomovať samého seba,začína sa zamýšlať a pýtať sa na veci okolo seba,o živote, vzťahoch..Začína sa mu ustáľovať sklon k používaniu pravej alebo ľavej ruky-mozog pracuje na plné obrátky..

V citovom živote je odtrhnuté od matky, s ktorou trávilo každú minútu svojho života a ide prvý krát do škôlky-samé.Koná v svojom mene, je zodpovedné za svoje činy,je začlenené do kolektívu detí a učiteľov.Musí sa prispôsobiť,učiť sa nové veci,využívať už vo väčšej miere jemnú motoriku..

Takže sa ani nečuduj,že po týchto obrovských zmenách v hlavičke tvojej dcérky/už ináč veľkej škôlkárky/,nastane aj plač,trucovanie,utrieďovanie si svojich názorov,presadzovanie si samej seba nielen vo škôlke,ale aj v rodine..Daj jej čas, uvidíš, že o chvíľu nebudeš stíhať sledovať tie zmeny, ktoré sa budú diať v jej živote 😉 😉 😉 Len ju musíš správne usmerniť..

A nakoniec som zistila,že moja babka,ktorá by teraz mala 92 rokov, mala nakoniec pravdu-"detská puberta v 3 rokoch" naozaj existuje... 😵 🙂 😉 😉

katuska26
4. okt 2008

maruschka ďakujem ti za odpoveď, pravdaže sa budeme snažiť našu dcérku naďalej usmerňovať, to je najmenej čo môžme pre ňu urobiť 🙂
Som rada ak je to len obdobím, ja som nevedela, nemala som s kým porovnať, bála som sa či sme vo výchove niečo nepokazili, lebo sme si neboli vedomí ničoho, však ju ľúbime najviac ako sa dá 🙂 takže ešte raz Ďakujeme 🙂

digysa
4. okt 2008

Moj syn je tiez extrovert a rano v skolke za mnou neplace...zacala som ho davat do skolky od jeho druheho roku, lebo som sa bala, ze bude plakat, ked zostane so mnou 3 roky. U nas totiz neboli tety ani babky, lebo zijeme v zahranici a tym padom som to bola iba ja a manzel. Tak sme mali strach, ze syn bude velmi na nas zavisly.

Uz druhy rok chodi do skolky (my sme iba na 5 hodin), ma 3 roky a az teraz si zacal uvedomovat, ze ja ho zaveziem a odchadzam prec. Zatial sme nemali ziadny drasticky plac. Stalo sa nam asi 2krat, ze plakal. My to riesime jedlom. V nasej skolke mame pravidlo, ze ak pridu deti do skolky este pred 8:30, tak si mozu priniest svoje ranajky. Potom uz nejedia, lebo ide vyucovanie.
Tak ja mu vzdy zoberiem nejaky ten jogurt, alebo cerealie, alebo tycinku a synator sa vzdy posadi za stol, rozlozi si jedlo a ja mozem ist s kludom prec.. 😉

Co sa tyka toho ci dat dieta na cely den alebo pol dna...tak myslim, ze s tym nebudemem mat problemy. Par krat sa nam stalo,ze sme ho zabudli vyzdvihnut 😅 (ups) a ucitelka povedala, ze sa ulozil spat medzi prvymi. 😵

katy09
4. okt 2008

jaj baby naš maly sa prve dva tyžne do školky tešil ba nas rano budil už o 6stej aby sme už šli ...no po dvoch týžnoch sa všetko zmenilo chodili sme s plačom každu maminku prosil aby ho zobrala domou,prestal papat odmietal sa sam obliekat no hrozne ale doma sa najedol aj obliekol my sme nechapali čo sa snim deje..vždy len same stažovanie od učiteliek ....no skončilo sa to ked mu zistili že ma chore srdiečko učitelky sa ho tam tak trochu bali mat a tak sme doma na predlženej materskej a ja som odyšla z prace na md...ale už bude mat 5 rokov a bude musiet v septembri nastupit do prípravky bojim sa ako to zasa dopadne ☹

olivova
6. okt 2008

moja dcera zacala tiez do skolky chodit velmi rada. Po dvoch mesiacoch akoby utal. Neviem, co sa jej stalo, do skolky sme sli v pohode, a ked som ju prezuvala, zacala veeeelmi prosit, aby som ju tam nenechavala. Riesila som to tak, ze sme sa dohodli - 1 alebo 2 dni v tyzdni som ju nechavala u maminy, alebo som si ju brala do prace. Mala som to stastie, ze som ju mala kde nechat. A trvalo to cele tri roky (niekedy nebolo treba, ale niekedy boli obdobia, kedy som ju nechala aj cely tyzden doma. Teraz chodi uz do skoly, ale pri druhej dcere, ak bude treba, to budem praktizovat tak isto.

janajanajana
autor
13. okt 2008

Tak dnes som sla do skolky s riadnym stresom, kedze dcerka bola 2 tyzdne doma kvoli chorobe, tak som bola pripravena na to najhorsie, ze zaciname od zaciatku, a ona na moje prekvapenie, kedze rano sa jej vobec nechcelo vstavat do skolky, sa normalne potesila, ked uvidela svoju skrinku, prvykrat som ju uvidela taku natusenu v skolke, az som sama ostala zarazena. Po placi ani stopy, tak snad to najhorsie uz mame za sebou. A tak som sa bala, ze si nezvykne. Tak maminy vydrzte, tie deturence si predsa len zvyknu, moja bola pre mna takmer beznadejny pripad, a zrazu taka zmena. Snad ju to neprejde.

wodana
21. okt 2008

Nasa rodina prave prechadza prvym mesiacom v jaslickach - ale malicka ma uz dva a pol roka takze je taka velka ako iny skolkari. Tiez mrnka a niekedy az zadusavo place. Mne sa osvedcilo: ranne zanasanie do jasliciek s manzelom. Zatial mozme chodit obaja a mala s ockom menej place. Akoby jej dodaval odvahu.

anica
29. nov 2008

My mame problem so skolkou. Dcera nastupila do skolky v septembri, mala 3 roky a 4 mesiace. Ja som si myslela, ze je pripravena, stale vyhladavala spolocnost deti, tesila sa z deti a do skolky sa pytala od 2 rokov...Nastup bol v pohode, vobec neplakala, kazde rano sa tesila do skolky a ked po 2 tyzdnoch ochorela, tak plakala, ze nejde do skolky. V skolke sa s detmi hrala, bola spokojna. Ucitelky sa akurat stazovali, ze sa jej nechce jest, musia ju prehovarat a krici, ze je tam cibula, ze to nema rada....Aj doma vyjednava, nema potrebu jest, ale ja sa s nou rozpravam a ona to potom zje ani nevie ako.
Este raz bola chora v oktobri a tiez sme boli na 2 tyzdne u babky, ked do skolky nechodila. Tak dokopy vynechala asi 5 tyzdnov. Ale zdalo sa, ze si zvykla, poznala mena deticiek, basnicky...Tento tyzden zacala hovorit, ze uz nechce chodit do skolky, vyvrcholilo to v stredu a vo stvrtok, ked plakala, ze skolka nie. ☹ Nevedela som si to vysvetlit a pytala som sa jej preco, naco mi odpovedala, ze jej spoluziak David povedal, ze nema ziadnych kamaratov a ona mu povedala, ze predsa ma kamaratov a on zasa ze nema. Stale hovorila to iste...
Tak sme jej vysvetlovali, ze ma vela kamaratov...a ako je v skolke dobre...Na ucitelky nepovie nic zle, aj ked ja si myslim, ze im vadi to jej expresivne chovanie, ked krici...Preberali sme to s ucitelkami, spominala som im Davida, ale oni mi povedali, ze problem je podla nich v ziarlivosti na mladsieho surodenca, ze preto nechce chodit do skolky. Ale ja sa pytam: preco teraz? Ved by jej to vadilo uz pri nastupe v sept. Misko sa narodil v maji a zacala ziarlit teraz? Doma sa to neprejavuje, ma ho rada a chce sa s nim hrat. Ucitelky mi poradili, ze ju mame davat mesiac iba doobeda....Poradte, co to moze byt? Ako je mozne, ze spokojne dieta zrazu nechce chodit do skolky? Ako to mam riesit

bodka13
2. dec 2008

Anica,žiarlivosť sa môže prejaviť hocikedy.Medzi mojimi chalanmi je rozdiel necelé 3 roky.Keď sa narodil Dadko tak starší Martinko chodil do škôlky-všetko bolo ok,tešil sa na deti a zo škôlky sa tešil na bračeka,ktorého stále hladkal a pusinkoval.Problém nastal keď išiel Maťko do školy a menší bol v škôlke a pre soplíky sme ho nechali doma alebo u babky-prváčik sa dožadoval zostať doma a nechcel pochopiť že sa to nedá ako v škôlke/hoci sme to počas MŠ urobili párkrát vo výnimočných prípadoch.U nás pomáhalo keď som mu vtedy hovorila že ich ľúbim obidvoch ale jeho dlhšie /nie viac !/lebo sa skôr narodil a má viac rokov ako Dadko.
Možno jej to pomôže keď bude chodiť iba doobeda,ja za to moc nie som-nepáčilo sa mi ani zaúčanie do škôlky/do 10,do obeda,po obede,už môže spať,..-osobná skúsenosť zo st.synom.Kamoška dávala malú iba doobeda,teraz by jej bolo lepšie keby ostala celý deň/čakajú na Vianoce druhé/ale malá protestuje,skúša to plačom,vydiera a do triedy vstupuje s vetou.ale spať tu ja nebudem. 🙂

senajka
13. nov 2018

Prosim vas poradte aj mne. Mam stvorrocnu dceru ktora sustavne preplace cele doobedi, ale tak ze nechce ani jest a pit ked place. Uz nas odporucili k detskemu psychologovi. Pritom do nej by to nikto nepovedal. Na ihriskach bola samostatna, nemala problem byt dlhsie bezomna lebo som bola v nemocnici s druhou dcerkou. Dokonca aj moja kamaratka si ju zobrala na "babsku jazdu" do mesta bez problemov len v skolke place a vykrikuje "mamiiiiii". Som zúfalá. Bojim sa bo uz mi povedali ze zvazuju trojmesacny odklad. A pritom myslim, ze by jej to moc nepomohlo. Iba by dosiahla to ze nechce chodit do skolky....

julia3
26. mar 2021

@molnitko ahoj prosim ta vedela by si aj mne pomoct kedze mas skusenosti s detmi v skolke? Mala ma rok a 10mesiacov byvame v Nemecku a zacala chodit do skolky uz druhy tyzden chodieva na hodinu a pol. Lenze ona je velmi zamamkana a proste stale ked prideme place a krici. Je este v jasliach ma tri ucitelky a ani jedna sa mi nejak nepozdava proste arogantne drze a ta jedna co bola mila tak sa mi zacala vyhybat lebo som sa jej opytala co sa stalo ze som ju nasla v kute plakat no hroza... a proste preplace tam skoro cely cas a tie akoze ucitelky ju ignoruju a nechaju ju revat niekde v kute. Lebo ze ju chceli vziat na ruky a nechcela. Takze moja otazka je to spravne riesenie nechat dieta plakat niekde v kute deti tam na nu pozeraju a ona tam cely cas place a ucitelky nic cisty ignor...