Venček na základnej škole

jangum
11. sep 2015

Prajem pekný deň. Máte prosím niekto skúsenosti s venčekom na základnej škole? Aké sú zvyky? Koľko ma to bude stáť pre chlapca? Ako to zvykne prebehnúť, prípadne čo si všetko treba zabezpečiť na takú slávnostnú príležitosť? Ďakujem za každú skúsenosť. 🙂

dai
11. sep 2015

@jangum ja mam len svoju vlastnu zatial🙂 viem ze to nejake peniaze stalo a bolo to super🙂 ale u nas teda tomu venceku predchadzal asi mesacny kurz spravania sa a tanca - cize chlapcov ucili ako sa ma chovat dzentleman ( podrzat kabat, otvorit dvere a tak🙂 ) - nas tiez ako sa damy maju spravat , popritom sme sa ucili spolu tancovat zakladne spolocenske tance ( co bolo v puberte dost trapne ale chichunali sme sa na tom vsetci - chlapci aj dievcata ) no a ukoncenie bol samotny vencek - nieco ako stuzkova🙂

eeffka
11. sep 2015

@jangum v podstate ide o malu stuzkovu 🙂
najprv by mal vyt kurz tanca, ktorym vencek konci,
chlapcovi treba oblek a topánky a zvysok je podla toho na com sa dohodne organizacny vybor, my sme mali v skolskej jedalni, jedlo zabezpecila skola, takze to nebolo extra drahe, vody kolace nejaky alkohol pre dospelých
zacalo to v piatok myslim okolo 6 a o 11 sme boli doma

jangum
autor
11. sep 2015

@eeffka ďakujem pekne za skúsenosti, áno... najprv bude aj u nich kurz tanca, to už zahlásil syn. Bude to stáť okolo 15 eur, zatiaľ. Vás koľko vyšiel približne ten večierok? Kupovali ste darček pre učiteľa tanca?

jangum
autor
11. sep 2015

@dai ďakujem 🙂

stepanka274
11. sep 2015

Ja som absolvovala vencek pred 2 rokmi a tento rok sa cystame znova, kurz bol tych 15 eur, trval tusim 2 mesiace, a ta slavnost bola v kulturnom dome, mamky co to.napiekli, decka mali ten tanecny program dost dlhy, ale pre mna to bol pekny zazitok, ba az dojemny, 🙂

jangum
autor
11. nov 2015

Zaujímalo ma to predovšetkým preto, lebo u nás to prebieha zatiaľ takto: 3 mesačný kurz, ktorý stojí 33 eur, potom má byť večierok, kde bude syn + rodičia, lebo viacerí sa nezmestíme. Pre nás by mala stáť večera za 15 eur na osobu, k tomu 3,- eurá na osobu za sálu a ešte tam + ?.- eur za hudbu a ešte darček pre dievča a nejakú výzdobu na ruky pre dievča a asi aj nejaký darček pre učiteľa a ešte keď tam chceme pozvať aj učiteľky - triedne, lebo sú to A.B.C. triedy, tak neviem, koľko nás to vyjde. A už nehovorím o obleku a topánkach pre chlapca. My si už niečo asi nájdeme v skrini :D No určite by pomohlo, keby tam nebola tá večera, ale by si každý niečo priniesol. Je to určite pekný zážitok, no bude to asi len pre bohatých 😒