Vylúčenie 3 ročnej zo škôlky - vraj je hyperaktívna

evallu
22. okt 2018

Ahojte,
chcem sa opýtať či sa to tu niekomu už stalo, hrozia nám vylúčením malej dcéry zo škôlky, zajtra mám isť na koberec k riaditeľovi a učiteľkám. Vraj je hyperaktívna (zatiaľ sme neboli u psychologa) a neadaptovala sa. Chodí tam od septembra 2018 s veľkými prestávkami - pre choroby, ktoré tam vždy schytala po 2 - 3 dňoch. Dokopy tam bola 8 dní, z toho 5 iba pol dňa. S tou "hyperaktivitou" začali už po dvoch hodinách prvý deň (dala som ju tam len na 2 hodiny) . Vcelku som z toho rozčarovaná a začudovaná. Áno som neobjektívna, je to moje jediné dieťa, ale neviem čo teraz... ked aj je hyperaktívna znamená to že do škôlky nebude nikdy môcť chodiť? A do školy? Ja ju subjetívne tak nehodnotím až tak zle, ani vrodine či v okolí doteraz nikto ani len nespomenul že aha aká je hyperaktívna, áno je živšia a temperamentnejšia a hlavne vyššia a ťažšia než iné deti, ale... ja neviem, tie výtky sú niektoré vážnejšie a niektoré také mi prídu smiešne.... (chytala žalúzie na oknách...dverách, utrela si sopel o tričko ucitelky - vtedy akurat chytala chorobu, nechcela spať vobec a nechcela v klude lezať 2 hodiny, dlho zaspavala a stale si čosi brumkala, berie detom hračky, nechce jesť obed, bud vobec, alebo vyzaduje krmit, alebo jedlo pohaduzuje............................ neviem či som blbá, ale niektoré veci stačí riešiť dohovorom, doma a pri mne v kolektíve nič z toho nerobí.....................zaspáva doma dlhšie ale zaspáva sama...... ) a tie učiteľky sú mladé, resp. je mladá a tehotná + mladá a zástupkyna riaditela (je ś detmi len pár hodín, z celého času) škôlku narýchlo toho roku "rozšírili" čiže v tých istých priestoroch a asi aj tým istým personálom pribudla jedna trieda prváčikov....
tak som sa rozpísala až až, ale som zúfalá, som sama, bez chlapa, ani vyzivne nie je, potrebujem ist do roboty.... mam určite zdravotne problemy od pôrodu, takže ani hladanie roboty nie je najjednoduchšie a teraz toto.............................je mi až do revu.... a to nie som žiadna citlivka, jednoducho nevidím východisko......nechať ju doma a... ísť sa pásť...?

nejaké skúsenosti niekoho kto také dačo zažil?

ak je hyperaktívna, čo to pre mna a nu znamená? sú nejaké špeci škôlky? či súkromné? tam im to vadiť nebude? kde na tú sukromnu zobrať peniaze?

evabb35
12. dec 2018

@evallu A vôbec si nemyslím, že dieťa má vychovávať kolektív, súrodenci, detské kútiky...to je taký omyl že až. Všetky tie skúsenosti musí dieťa spracovať, jednoducho dieťa nemôže byť len tak hodené do vody a plávaj,lebo inak budeš vylúčené. Však dieťa potrebuje čas. čas, aby sa zorientovalo, pochopilo a v tejto škôlke sa nedivím, že bolo úplne mimo, ja sama by som bola mimo a to mi už nie je päť. Ja to tak neznášam tieto cukríkové, čokoládkové maniére... toto ich učia na tých pedagogických školách? Potom sa nečudujme, že nám tu vyrastá bezcharakterná konzumná spoločnosť.

katrin21
12. dec 2018

@evallu a dala si vediet vysledok skolke? ja by som im to teda len tak nedarovala asi.... to je vazne sila.... bolo mi od zaciatku jasne, ze tvoja dcera je len ziva a uplne OK

evabb35
12. dec 2018

@evallu sociálne cítenie učiteliek nulové. Veď predsa u chorých matiek sú iné možnosti ako u zdravých materí. Je to absurdné. Tak vážne chorá matka má zdravé dieťa, lebo mu poskytuje výbornú starostlivosť napriek ochoreniu a učiteľky dieťa vylúčia namiesto toho, aby chorej matke pomohli. Lenže učiteľky uprednostnia dieťa rodiča so sponzorským darom. Veď načo pomáhať slabým a chorým, že? Takže vážne chorá matka sa pričinením predškolských pedagógov dostane do ešte horšej finančnej situácie.

katrin21
12. dec 2018

@evallu inak ja by som sa do tej skolky vratila aj preto, aby som im povedala, ze nie len , ze dieta nema problem, ale ze v inej skolke je uplne v poriadku, tak ze ci im nahodou z toho nevyplyva, ze chyba nebude na strane dietata !!!!!!

evallu
autor
13. dec 2018

@katrin21 ešte nie, nemám "papier" a bez neho je to nanič, chystám sa tam určite, vysvetliť si to.... akonáhle mi ho dajú, mali už tento týždeň, ale odložili to nabudúce....

evallu
autor
13. dec 2018

@evabb35 cukríky? netuším.... ale to čo som ja videla na stole pár krát boli obyčajné Lidlové gumkáče.... som myslela že tá pani tehotná má chute, nedošlo mi vtedy že tým deti dopujú .... ani v päte.... ja neviem, ja osobne považujem cukor za drogu... (mierne prehánam, ale tak to ja vidím...) celý život s tým bojujem, nielen ja ale všetci v okolí, a vzbudzovať u trojročného dieťaťa reakciu odmena = sladké mi príde ako začiatok cesty do pekla.... (ja viem sú aj horšie peklá, ale ... a tu vidím maminy, ktoré ked má ich dieťa narodky tak sa tu radia či vôbec a ak tak tak čo dať deťom pre deti v skôlke.... vypekajú zdravé maškrty, nakupujú zdravé lízatka, netušiac, že v skôlke sa to céélkom ináč "rieši" ...)

evallu
autor
13. dec 2018

@noname26 dam ti vedieť do ip, lebo tu každý každého pozná.... ale inak po tých rozhovoroch čo som stretla x ludí s podobným problémom mi to tak vychádza, že ani tak veľmi nezáleží ktorá konkrétna (mestská/obecná) škôlka, ale ktorá učiteľka ... lebo poznám prípad dvojičky, jedno zle, jedno dobre, a každé v inej triede.... a pár mesiacov predtým obe zle zas v inej triede.....

katrin21
13. dec 2018

@evallu neprehanas, cukor JE droga... sama som na nom zavisla, takze ti to viem potvrdit a mam o tom aj nieco precitane..rovnako je droga muka- mucne veci, mozog na ne reaguje pocitom blaha rovnako, ako po opiatoch, to je dokazane..😪 nevraviac o glykemickom indexe,,co ty ako diabeticka vies..

evabb35
13. dec 2018

@evallu Moje dieťa nosí zo školy všetky tie sladkosti,ktoré tam podostáva, či už od oslávencov alebo ako cenu za nejakú výhru so slovami, že to mu nechutí. Som zlá matka a za odmenu nič nekupujem. A keď má niekto lekármi predpísanú diétu skoro po celý život, všetky tie darčekové cukrovinky a flaše s alkoholom, tak v takom prípade sú neúčinné. Na jednej strane ho verejnosť ľutuje, že to všetko nekonzumuje, ale zase vyformuje to akúsi odolnosť voči všetkým tým reklamným ťahom a takýmto pozornostiam a takýmto formám vďaky,že je niekoho klient a podobne.

V súkromnej škôlke je nižšia chorobnosť?

mala_katie
14. dec 2018

@evallu presne som tušila, že to bude nejak takto.. hmmm.. prežívala som to dosť vtedy, lebo sme to mali doma podobne.. len s rozdielom, že u nás učiteľky boli trpezlivé voči malému, a sú úplne super ku nemu.. pýta sa mi tam dokonca aj cez víkend.. ale tiež tam majú jednu Zuzku, ktorej mi je ľúto.. malý stále o nej rozpráva, že je plana, že sa s ňou nemajú hrať, lebo Zuzka nechce ísť spať, skáče po posteli a pod.. ja som mala tú česť zistiť, že Zuzka je z totálne rozvratenej rodiny.. učiteľky ju z kolektívu veľmi vyclenuju, deťom zakazujú sa s ňou hrať, lebo je plana.. čo je smutnejšie, že aj maminka Zuzky to podporuje a na Mikuláša, keď majú byť všetky deti šťastné, tak Zuzke nedali balíček so sladkosťami, lebo je plana.. horšie je, že malému vravím, že nech sa s ňou kľudne hrá, keď on bude chcieť.. žiaľ ma to tak vtlcene, že nejak nechce, lebo Zuzka neposlúcha.. čo sa týka sladkosti v škôlke, presne to som čakala.. ja sladkosti za odmenu nedávam.. keď tak, dám ich len tak, a vysvetlim, že nech si nechá aj na neskôr, že nesmie veľa naraz, lebo mu narastie bruško, ak bude veľa, pokazia sa zuby a pod... A to funguje.. minule si dal 3 lentilky s potom odložil.. ale viem, že prvé mesiace v škôlke si ich takto získavali.. žiaľ.. deti väčšinou sladké ľúbia a oni pri 20tich deťoch volia možnosti, ktoré sú najrýchlejšie a najefektívnejšie..

evallu
autor
14. dec 2018

@evabb35 to s tým sladkým závidím, moja je nan totálne vysadená..............áno je tam nižšia chorobnosť, oveľa, ale neviem celkom prečo lebo i tam som počula deti dosť kašlať.... ale asi predsa len nie sú rodičia až tak veľmi odkázaný na chodenie do roboty (alebo aspon jeden z nich) a nevodia ich tam s teplotami..... ale až možno po týždni, ked už je to len taký dozvuk.....

evallu
autor
14. dec 2018

@mala_katie no pekne, chúďa všetky "Zuzky" na svete, aj moja je (bola) "Zuzka" asi, lebo mi potom hovorili, že ani deti sa s nou nechcú hrať a tancovať.... pochybujem že deti to v tak skorom veku a ešte neutvorenom kolektíve samé takto vyselektujú..... asi tiež bola tá "planá" no pekne, tak hlavne že nie je problém s tými čo 2 mesiace po nástupe plačú.... ešte aj poobede..... to musí byť iný stres pre tieto deti.................ale tie plané nie sú.......................... no a rozvrátená rodina, to sme i my, i ked ... ja som šťastná že to je ako to je, a máme doma pokoj a pohodu..... a ak ju súdia podľa rodičov..... tak to je hanba.....

mala_katie
15. dec 2018

@evallu tak naša Zuzka je z rozvratenej rodiny, to viem ja.. videla som tam ocinka s priateľkou ako sa hádajú s maminkou cez telefón pred ňou a všetkými v šatni, lebo ju prišli pozrieť.. zo Zuzkou chodí zásadne mama, alebo babka.. oni komunikujú dosť s maminkou, jej sa pýtali, že či malej dajú Mikuláša, alebo nie.. neodsudzuju podľa rodiny, ale som strašne v šoku, že namiesto zaradenia do kolektívu z nej robia vyvrheľa a maminka o tom vie.. ale ona sama malej ani nezakyva, keď odchádza.. nasadne do BMW a viac sa neobzrie.. ju nevylučili,ale každý deň o nej od malého počúvam, aká je plana.. a to som s tou škôlkou bola max spokojná, malého mi nosili učiteľky na rukách, aby za mnou neplakal.. tak neviem, či sú také kvôli maminke, alebo nie, no ja úprimne neviem, ako reagovať.. ja nechcem aby malý sa s niekým nehral pre to, že mu to niekto povedal, ak náhodou, tak pre to, že to tak sám cíti.. a už vôbec nie pre to, že si s ňou učiteľky nevedia rady..

evallu
autor
15. dec 2018

@mala_katie hmmm tak to je asi to naše vylúčenie lepšie ako to co sa deje Zuzke... a asi sa jej všeličo deje i doma... ale ozaj nechápem tie učiteľky ako sa k nej chovajú uz len tým ako ju nazývajú ... teraz od psychologicky ale uz aj predtým všade v časopisoch vravia “ nehovorte deťom ze sú zle, nešikovne , neposlušné .... vyjadrite sa inak hlavne nie negatívne .... pod toto ti este nejde ale ja ti pomôžem , a podobne ....” aby sa deťom nenarušili sebavedomie uz v takom rannom veku.... no ale ak to takto funguje uz roky v školstve tak sa vlastne ani nečudujem ze všetci mame niekde v sebe skrytí mindrak ( maly, tučný , škuľavá , hlúpy , bifloš, ušatý , atd atd .... a deti to zväčša opakujú je to pre nich v tom veku prirodzene veď teraz po nás všetko opakujú 😉. Tak je to zariadené aby sa naučili co treba...... inak ani v našej škôlke nebol problém s plačúcim detičkami .... umojkat vedia aj dva mesiace 8 hodín .... ze neje skoro nic ? Aspon nenatrúsi, ze sa nehrá ked stále mrnka? Aspon nerozhádže .... s mojou malou je problém ze nerada poslúcha a všetko jej treba vysvetlit prečo ( napr. Umy si ruky lebo máš špinavé a plne bacilov - hoc si človek aj pohotovo musí nejakú hlúposť vymyslieť ak naozajstný dôvod je príliš zložitý pre ňu .... ) a na to v statnej škôlke nie je čas ....

katrinka8
8. jan 2019

@katrin21 - našim v škôlke pred spaním čítajú vždy 😉

A s obliekaním - no moje deti nemali ani 3 a obliecť sa sami - vrátane pančušiek - sa vedeli. Cielene som ich oboch učila sa obliekať, aby to v škôlke vedeli. Mladší mal 3 koncom novembra a do škôlky šiel už v septembri (čiže nemal 3) a vedel sa komplet obliecť aj vyzliecť, najesť (dokonca bez okydania, čo sa o staršej ani 8,5-roku povedať nedá 😀) . Dokonca si vedel aj zips zapnúť na vetrovke. Do pol roka sa naučil zapínať aj maličké gombíky. Staršia šla do škôlky ako 3-ročná (3 roky 3 mesiace) a tiež sa vedela obliecť komplet. pri staršej som ju to cielene učila kvôli škôlke, mladší veľa odkukával od staršej a tam to šlo viac z jeho iniciatívy...

lulua777
8. jan 2019

Akurat som zalozila tuto temu lebo mame ten iaty problem a tiez som s nou sama konecme som nasla robotu a mam az hysteriu ze mi ju vylucia 😔