Vynechávanie strán, vynechávanie uloh a zabúdanie vecí

luludia
19. máj 2015

Ahojte, moj 11-rocny syn inak nadpriemerne inteligentny ma z mojho pohladu pravdepodobne nejaky problem o ktorom by som sa s vami rada poradila. V zositoch pravidelne vynechava cele strany a zacne pisat na novej strane, bez toho aby pisal navazne na predchadzajuci text. Ked ma vypracovat niekolko uloh naraz, pravidelne nejaku vynecha. Napr. uloha ma 6 riadkov na vypocitanie, on nevyriesi 2, opomenie ich. Ked ho na to upozornim, je prekvapeny, ze nieco vynechal. Dalej casto zabuda veci v skole. Stratil uz niekolko ks oblecenia, stale je nieco co opomenie, zabudne. Rada by som sa opyatala ci ste sa niekto s niecim takym stretli, ci to je nieco co treba riesit cez psychologa. Spoznavate v tom nejaku poruchu? Dakujem

peneloppe
19. máj 2015

@natalym

co, zle? no este som mala napisat ze takym ako ty. 😉

natalym
19. máj 2015

@peneloppe V pohode. Len ja mám trpezlivosť 20 rokov a už mám toho akurát dosť. Takže každý máme hranice. Ja by som napr. ocenila, keby moja drahá svokra nenaučila svojho syna, že každý ho bude akceptovať takého aký je, keby ho aspoň trošku naučila, že svet sa točí inak a každý to nebude akceptovať. A tiež by som ocenila keby ma upozornila aspoň náznakovo vopred. Ale možno to bolo to, že ma nechceli za nevestu a aj som to nevzdávala.. No hold moja chyba. 😎

peneloppe
19. máj 2015

@natalym

Ano, tak z druhej strany to moze byt inak.
Ale moj syn je velky dobrak, velmi mily, slusny chlapec. Kazdy si ho hned oblubi. Len tieto drobnosti su na nervy trosku ale on pekne podakuje za vsetko, poprosi ked nieco chce a pomoze mi ked ho poziadam. Je este maly ale urcite sa budem snazit ho vychovat aby bol samostatny a schopny chlap.

natalym
19. máj 2015

@peneloppe Ja verím, že sa Ti to podarí, pretože si nezakrývaš oči pred jeho chybami ako mnohé iné matky čo si idealizujú svoje deti. Ty vieš, že to tak je a chceš s tým pracovať.
Držím Ti palce zo srdca.

peneloppe
19. máj 2015

@natalym

Dakujem. 🙂

luludia
autor
19. máj 2015

@peneloppe som sa dobre pobavila 😀

milhaus
25. máj 2015

moja dcera je taka a manžel tiež
s dcerou chodime psychologičke ale to ma v povahe si myslim ked porovnam muža s nou
niekedy ma ide z nej porazit niekedy sum a fuk, zvykam si že taka bude
ked ide zo zachoda hovorim zhasni, splachni a muž vždy hlada kluce ked niekam ide lebo nikdy nevie kde ich dal, viacej veci tak robi da to inde ako to zobral, nepamätá si

milhaus
25. máj 2015

a tie ulohy treba povedat učitelke nech kontroluje značenie, proste mysli na niečo ine ako na to že si ma poznačit ulohu

lila77
25. máj 2015

Aj moj syn je taky ma uz 15 a je to tak ze niekedy si uz velmi dava pozor a niekedy to iste co od mala strasta elektricenky hlada cela skola kluce od obedov pat krat do roka fuc mobily aj tri rocne a furt nieco ja si myslim ze kazdybsme ini aj ja som stale stracala kluce a mam problem so sustredenim on je mozno taky vegetak tvoj syn inak je to vysada mudrych oni to povazuju za prkotinu si davat pozor podporuj ho v tom comu ide a k odborni(ovi az ked to bude robit problemy v skole inak v komunizme sme mali byt vsetci rovnaki ber ho ako osobnost jedinecnu su aj horsie veci apropos muz to iste ten poslal syna do skoly v pyzame ked som bola na sluzobke

luludia
autor
28. máj 2015

Najnovšie nosí domov učebnice spolužiakov, hudobná výchova 2x, matematika pracovný zošit 2x, biológia 2x. Nepozerá čo vkladá do tašky. Viem, že to nie sú vážne problémy, len hlavu má inde. A mám pocit, že keď sa mu snažím niečo vysvetliť ide to mimo neho. Vypočuje si, ale len tak to okolo neho prejde, nevie si dobre mienené rady vziať za svoje. Pozorujem, že je to u neho otázka vnímania, nevníma tie praktické veci.

katarinamarkova
28. máj 2015

@luludia 🙂)) to mi pripomina ako ten moj raz doniesol domov 3hudobne 🙂))
pri otazke: ako je mozne ze ma v taske 3x tu istu knihu.....este dve by som pochopila, ved s niekym v triede asi sedi, tak sa stalo ze supol do tasky........odpoved: my sme dnes namali hudobnu, ze preco sa ho na hudobnu pytam 🙂
az potom pri vecernej debatke sa ukazalo, ze on chudacik cely den mysli na to, ako pojdeme cez leto na chatu 🙂 a akosi pozabudol, ze mali aj hudobnu.... a akosi pozabudol, ze zobral spolusediacemu knihu....a absolutne netusi ako zobral aj tu tretiu 🙂
ale aj tak mi je najvacsou zahadou, ze v ten nesustredivy den dokazal dostat dve jednotky 🙂

luludia
autor
29. máj 2015

@katarinamarkova tak u nás je to podobne. Väčšinou ma poteší dobrými známkami, ale tie praktické veci ... stále niečo ... niekedy už neviem čo s ním. Ešte ja taký punktičkár, všetko má svoje miesto, všetko sa snažím robiť načas. Toto moje dieťa je poriadna skúška 🙂 Už viackrát mi napadlo, že nechám všetko tak, že sa poddám tomu a nebudem mu už dohovárať. Tak ale kedy mám to dieťa vychovávať? Nie teraz, keď je dieťa?
Pocit zodpovednosti za jeho výchovu ma stále ženie mu pekne vysvetľovať, dohovárať mu, pripomínať. No výsledok takmer žiadny 😀

katarinamarkova
29. máj 2015

@luludia tak tak.....usilie 100% - vysledok mozno 1% 🙂
ale ber to hlavne tak, ze k vysledku treba priratat aj tu jeho snahu 🙂 potom to vychadza....aspon teda u nas.....tak na 90% 🙂
aj ked vysledny efekt je aj po tej 90%tnej snahe casto to 1% 🙂)