Výsledky monitoru 9 ročníka

katrin21
2. máj 2016

AHoj, chcem si spravit prieskum: ak mozte, napiste :

1) mesto kde vam dieta chodi na ZS
2) na kolko % napisali vase deti monitor 2016 MAT/ SJ
3) zdal sa vasmu dietatu monitor tažky, alebo zvladlo bez problemov? je z vysledkom spokojne?

Dakujem

katarinapekna
2. máj 2016

Mala som pocit,že ti dieťa chodí na 8r.gym. Či aj tam to píšu? Či som zle čítala diskusiu o 8r gym?

katrin21
autor
2. máj 2016

@katarinapekna ano, moje dieta nepisalo monitor, to nesuvisi...

sendy1977
2. máj 2016

1) Michalovce
2) MAT 90% SJ 92%
3) Syn sa na SJ poctivo pripravoval. Ale až po výsledkov sa priznal, že mat. flákal, ale na druhej strane má 2 chyby, a tvrdý, že nemá poňatie ktorá je ta druhá chyba z mat.

fra
2. máj 2016

1) Modra
2) 100%, 100%
3) Dcére sa zdal veľmi ľahký- matiku na viac ako 90% očakávala, tú miluje a v cvičných monitoroch ju tiež dávala za 100, ale slovenčiny sa vopred bála lebo v tej rozhodne neexceluje ... a potom vraj v polovici času mala všetko už 2x prekontrolované a aj odišla skôr ... a jasne, že je spokojná... he, prečo sa nepochváliť, keď je kde 😀

sendy1977
2. máj 2016

@fra dcéra robí prijímacie skúšky na strednú, alebo je prijatá na základe výsledkov z monitoru? Synovi stačilo napísať na 90% a je prijatí, tak sme spokojní. 🙂

fra
2. máj 2016

@sendy1977 bola na talentovkach a vyšli jej, takže ide tam - keby jej nevyšli, šla by na tu istu školu len do inej triedy tiež bez prijímačiek ... je to veľmi príjemné nemusieť sa teraz stresovať 🙂

sendy1977
2. máj 2016

@fra super, dcéra je šikovná 🙂

bodka70
3. máj 2016

dcérine výsledky už som kdesi písala , ale môžem ešte raz 🙂

1. Košice
2. MAT 85, SLJ 100%
3. monitor sa jej nezdal ťažký ale ani priľahký, taký akurát - spokojná nie je, hlavne kvôli tomu, že kvôli matike musí ísť na prijímačky - keby mala horší výsledok ,tak by to možno brala tak, že na to nemá, takto jej to "ušlo" o jeden príklad z matiky , urobila 3 chyby, z toho len jednu vec nevedela, ostatné 2 chyby z nepozornosti. Takže zamrzelo, ale bojuje ďalej, uvidíme ako dopadnú prijímačky 😉.

katarinapekna
3. máj 2016

@bodka70 vlastne až teraz som sa dozvedela, že ju na to gymko neprijali...(aj ked z tvojho odmlčania to bolo jasné) ....asi to bolo tak správne napokon...prijímačky/neprijímačky, dnes sa dostane každý všade, kde sú tie časy, ked sme my jednotkári robili prijímačky tak či tak, aj to polovica z nich sa na školu nedostala. dnešné školstvo je na smiech....

bodka70
3. máj 2016

@katarinapekna , fúú, ty asi myslíš tú diskusiu o 8 ročných gymnáziách, na tú som teda úplne zabudla 😉 😀 - inak dcéra vtedy prijímačky spravila, ale nakoniec tam nešla. Ale išla nakoniec na inú ZŠ. A s tým školstvom máš určite pravdu, ja si myslím, že čo sa týka myslenia a inteligencie, tak dcérka je zhruba na mojej úrovni v tomto veku a ja som teda čisté jednotky na ZŠ nemala, ale aj tak som na strednej a potom na výške nemala žiaden problém s učením 🙂. Ona sa hlási na Gymnázium Poštová - vraj jedno z naj gymnázií na Slovensku, tak tam by tam tá úroveň ešte mala byť. No uvidíme, či sa tam vôbec dostane, ešte máme v "zálohe" gymnázium na Park mládeže 🙂.

bodka70
3. máj 2016

@katarinapekna , inak dcéra (vtedy 11 ročná) sa mi potom priznala, že ona tam vlastne ani veľmi nechce ísť, lebo to 8-ročné gymnázium je zamerané viac na jazyky a ju veľmi nebavili. No ale medzi tým išla na inú školu, tam bola úplne iná učiteľka aj úroveň angličtiny, ju to začalo postupne baviť a nakoniec si teraz dala prihlášky obe do tried s rozšíreným vyučovaním angličtiny. Skrátka ju to chytilo, číta si knihy aj pozerá filmy originál v angličtine, bola v jari týždeň v Anglicku u príbuzných pôjde aj teraz v lete. Len škoda že ju to nenapadlo skôr, mohla minulý rok skúsiť 5 ročné bilingválne. Dcéra už ľutuje, že ju to minulý rok nenapadlo. Takže tak s deťmi - puberťákmi - niekedy je s nimi ťažko, keď samy nevedia, čo vlastne chcú 😀 😝.

sendy1977
3. máj 2016

@bodka70 syn je s monitorom spokojný najmä preto, že nerobí prijímačky 🙂 Zajtra ideme na zápis, ale či sme vybrali to správne gymnázium uvidíme časom. On je prijatí na obe gymnázia u nás v meste, a vybral si to kde je modul informatika.