Vyučovanie doma. Je to na Slovensku možné?

lalitagopi
24. júl 2008

Mile maminy! neviem ci ma niekto v tejto sfere nejake informacie..je mozne na Slovensku vyucovat dieta doma? Su nejake statom akceptovatelne dovody?
vdaka za kazde info

pd900bo
24. júl 2008

ja som sa o to zaujimala cca pred dvoma rokmi, vtedy to nebolo mozne a myslim ze od vtedy sa nic nezmenilo.. dokonca som natrafila na jednu rodinku, kt. zila na lazox a obidvaja rodicia boli vystudovany ucitelia VŠ. Detickam bolo velmi tazko sa dostat rano do skoly jednat daleko a asi sa nedalo inak ako pesi.. takze rodicia to xceli riesit vyucbou doma ale neslo to tahali ix po socialkach.. Ale v cechach to je mozne..

zuzana76
24. júl 2008

mne sa zda ze aj u nas to bude onedlho mozne, ale len prvy stupen 1-4. teda to su moje informacie, treba si overit

pd900bo
24. júl 2008

ale rodic bude musiet byt pedagog?

lalitagopi
autor
24. júl 2008

dakujem za ohlasy.
tak co ja viem, resp. tak to funguje v cechach, ze rodic nemusi byt vyslovene pedagog, len dieta potom musi nosit na preskusanie z casu na cas. ale urcite sa nejaka ta sposobilost rodica overuje..atd. Myslim, tiez len myslim, ze vyslovene pedagog musi byt, ak chce zakladat nejaku skolu v ramci komunity...atd.
kazdopadne urcite by sa hodili nejake dobre informacie...

zuzana76
24. júl 2008

pd, ano rodic bude musiet byt pedagog

titkovamiriam
24. júl 2008

Ja ked som o tomto pocuvala niaku diskusiu musel mat rodit stredoskolske vzdelanie,vyucba 1-4r.,ale asi to to co je v cechach. 🙂

pensadorcallisto
4. aug 2008

lalitagopi, pozri sa na tuto stranku...

http://www.modernaskola.sk/Index,c1254/...chcet...

My s dcerou planujeme zit dlhodbo v zahranici, neviem, ci sa za rok nauci jazyk, takze si budeme musiet vybavovat aj studium na SVK.
Ja ma magistersky titul, ale neviem do akej miery je to potrebne.

mracik
4. aug 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lalita, ja som učila Kubka pol roka doma, tak ak chceš nejaké bližšie info, môžeš mi napísať do IP
nechcem tu o tom moc písať, lebo to predsa nie je na Slovensku úplne ešte vyriešené
ale význam to určite malo, posunulo nás to o hodný kus dopredu.

lalitagopi
autor
5. aug 2008

PENSA, vdaka za link...no je to zaujimave

- Rodič musí pre svoje dieťa zabezpečiť učiteľa, ktorý spĺňa kvalifikačné predpoklady vysokoškolského vzdelania druhého stupňa ustanovené pre učiteľov I. stupňa základnej školy. 🙄