Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

laculik
3. máj 2010

lubkaj, neviem z akeho si mesta, ale existuju uz nastastie aj skoly, kde je sice vacsina deti "nadpriemerna", ale nie su to skoly pre nadane deti. maju integrovane vyucovanie, cize ku klasickemu vyucku priberaju rozne temy. Vyhoda takychto skol, je ze je hlavne malo deti v triede, cize maju cas sa venovat aj napr. EQ, nie len IQ. Nasa "mala" je dokonca novembrova (2003) a chodi uz do prveho rocnika, nehovoriac o tom ze chodila aj do nulteho, kde nastupovala ako 4. rocna. Tym chcem len povedat, ze su uz rozne moznosti a havne treba deti podchytit, lebo to moze ist az do depresii. Mne sa nezdala nikdy nejaka extra napriemerna, az ked nas poslala hlavne pediatricka a jedna ucka zo skolky k psychoske na testy, tam som pochopila 🙂. Tiez vo verblanej oblasti je nad... Napis mi IP, ak mas zaujem viac o tejto teme.
Co sa tyka skoly, tiez su na ä, ulohy domov mavaju len čítať. V aprili riesili enviromentalistiku a teraz v maji budu mat rodinne vazby a vztahy. To su tie projekty navyse 🙂.

jaduska
autor
4. máj 2010

Baby inak teraz som si spomenula, že nám učiteľka na rodičku vravela, že prváci by diktáty písať vôbec nemali....ale že ona dáva tak jeden do týždňa, aby si pomaly zvykali....

andrea.m
4. máj 2010

jaduš nemali ale zase na škodu to neni. našich neznámkuju davaju iba V a včielku ak su 2 chyby a menej.aspoň deti pochopia ako sa píše hovorene slovo,lebo je to ine ako odpísať text si myslím. ale známkovať a ešte brať známky do uvahy sa mi naozaj vidí na prvákov veľa.

ináč včera bol svetový deň bez PC 😀 a mi s MM celý večer ako dva ďatle 😀 😀 😀

donara
4. máj 2010

ahojte, naši preberajú ou, pozerám že u vás ste už na ä. Naši píšu diktát 1x za týždeň, k tomu majú testík kde doplňujú písmená, prepisujú text, doplňajú slová......Doma si tiež napíšeme diktát, ale len 3 vety. I alebo y zdôrazním, pri spodobňovaní sa Ferko sám opýta čo sa tam píše. Včera tiež mali diktát a mal jednu chybu, ale bol spokojný vraj 1 aj bez hviezdičky je supeeeer. Hviezdičku k 1 dostávajú len ak je to bezchybné, aj v matematike aj v testíkoch. No a začal nám tak hrozne škaredo písať, že sa na to nedá ani kukať. Keď prepisujú text, tak dostávajú dve známky, za to ako je to prepísané a za úpravu. No a náš krasavec dostáva 2 za úpravu a 1 za odpis.

lubkaj
4. máj 2010

andrea.m: Dakujem 🙂

laculik: Poslala som ti IP.

Nasi beru ô. Pri ulohach musim stale byt s nou, lebo sa zaujima o vsetko ine, len nie o ulohy (hlavne pri pisani, pri matematike ani pri citani problem nie je). Potom robi z nepozornosti chyby - napriklad raz prisla zo skoly a v zosite z pisania mala napisane "3 vozy (predloha), 3 vozi, 3 vozi". Nechapem, ako dokazala napisat makke i, ked v predlohe mala tvrde... Takze specialne na i/y ju upozornujem aj pocas pisania slova (uz sa stalo, ze som jej povedala - v tomto slove je ypsilon, ona ze ano, ale aj tak napisla i...). Ostatne pisanie ma bez problemov, hocijako dlhe slovo vie vyhlaskovat, len to i/y. Nastastie zatial to ucitelka iba vyznaci, ale nezhorsi za to znamku.

marcca
4. máj 2010

ahojte 🙂
my berieme x...a niektoré slová v šlabikári teda stoja zato 😀

k tým diktátom...málokedy píšeme doma, máme niečo podobné ako jadus, v škole píšu cca 1x týždenne...slová by sa mali zdôrazňovať, keďže prváci ešte nevedia rozoznávať niektoré "spodobeniny" a teda napíšu tak, ako počujú...ďalej jasné y, i - my máme dohodu, že ak nepoviem nič tak je mäkké, upozorňujem teda iba na tvrdé...ia, ie, iu, ô sa snažím takisto zdôrazniť a to aj viackrát...a ešte upozorňujem začiatok vety...ale to už jej celkom ide 😉

my máme vo štvrtok plenárne rodičko 😝 ...ide sa komplet prestavovať škola(okná, podlahy, nové učebne) + nastavovať strecha...takže od júna sa učia v prístavbe a pravdepodobne ročníky 1-4 popoludní...doobeda bude iba ŠKD...tak ideme mať veselo 🙄 🙄 🙄

abetka
4. máj 2010

ahojte. Nasa ma dnes sachovy turnaj, tk sm zvedava, co bude hovorit. Ani neviem hned ake pismeno sa ucia. Ale ou uz mali, tak to co ide poto.m. Na rodicovskom v pohode. Ulohy si pise sama, ja len kontrolujem. Chcem, nech je samostatnejsia a aj zodpovednejsia, ako skaredo si to napise, tak taku znamku aj dostane,. Zatial je to v pohode, aj ked dlazne, bodky a makcene su pre nu uplne zbytocne 😒

anlu
5. máj 2010

Marca aj ja tak diktujem ako ty, u nas maju diktat kazdy vikend, tiez najcastejsie zabudne makcen, domace maju len na vikend tak len vtedy maju jeden diktat napisat a v skole neviem ako casto pisu...

no a Claire je chora... kasle ako tuberak tak som prave poslala manzela s nou k lekarke 😕

baby, vasi prvaci idu do skoly v prirode?

andrea.m
5. máj 2010

na našej škole sa chodí až v piatom ročníku tuším

anlu
5. máj 2010

u nas su zatial len 4 rocniky po jednej triede tak idu vsetci ale vahame ci ju pustit alebo nie 😕

jaduska
autor
6. máj 2010

u nás idú do školy v prírode iba tretiaci....tuším 😕

Sandra tiež kašlala, ale nemala teploty, tak chodí do školy. V pondelok máme vystúpenie ku Dňu matiek 🙂

anlu
6. máj 2010

asi aj oni budu mat vystupenie len neviem kedy... ona uz dost silno kaslala tak som poslala manzela s nou k lekarke ale ta toto co im povedala tak ani nemuseli ist, len mu dala zoznam co jej mame kupit v lekarni 😖 tak to viem aj sama co jej pomaha

jaduska
autor
6. máj 2010

tak nám asi o pol dvanástej zavolala triedna učiteľka, že Sandru bolí hlava, tak sme pre ňu boli, no a má teplotu 38 ☹ tak už som ju osprchovala, nasadila Nurofen a skúsim ju preliečiť doma, nech je do pondelka fit

mimomu
7. máj 2010

ahojte.....tie nestastne choroby zas vycinaju.prajem vsetkym rychle uzdravenie.
nasi budu mat tiez vystupko ku dnu matiek-maju nejaky smolkovsky program s tancom a hudbou.
zajtra idu na celodenny vylet do rajeckej lesnej zo skoly,tak dufam,ze bude aspon tak ako dnes 🙂

laculik
7. máj 2010

ahojte, nasi chodia do skoly v prirode uz od nulteho roc. a riaditelka to vrelo odporuca. Malá chodevala dokonca uz aj so skolky, prvy krat, ked mala 3 roky 😅 . Podla mna je to narocnejsie pre maminy ako pre samotne deti, tie si to tam uziju az az 😀 .

anlu
7. máj 2010

u nas konecne prestalo liat...

no my len preto rozmyslame ze tam budu vlastne aj so starsimi detmi ale mne to az tak nevadi, ved uz je velka

mimomu
8. máj 2010

dobre rano 🙂
tak my sme uz od 6tej hore,v sobotu 😝 ale viki isla na ten vylet,tak som ju bola vyprevadit.sli takym zlatym mikrobusom,lebo ich bolo zhruba 15.ona aj so spoluziackou boli najmladsie.take boli zlate.tak mam dnes volno.......no normalne som mimo z toho.
co ja len budem robit? 😀 😎

jaduska
autor
8. máj 2010

mimo - pošlem ti nejaké moje dieťa, aby si sa nenudila? 😀 😀 😀 😀 😀 Ja si aspoň v kľude porobím seminárky 🤐

jaduska
autor
8. máj 2010

Ozaj, baby, ešte som sa vás chcela opýtať, ako ste spokojné so školskými taškami? Lebo našej Sandry taška vyzerá hrozne. Ona má vpredu také vrecúško na desiatu, zvnútra je akoby alobal, ale vonkajší materiál je akoby tenký dierkovaný plast, no a rohy na tom vrecúšku, ktoré sú pri zemi sú celkom prederavené. Takže ja som trošku sklamaná, že tá taška nevydržala ani jeden školský rok ☹

mimomu
8. máj 2010

jadus posli 😀 bude sranda 🙂
my sme kupovali tasku topgal a ja som s nou spokojna.je sice trochu tazsia ale aj tak viki viacmenej vozime do skoly.
ale ja som normalne myslela,ze tie tasky im vydrzia do stvrtej triedy-asi som naivna 😀 viki ju ma v dobrom stave,este ani raz som ju neprala,len som cistila ten spodok.inak ok

anlu
8. máj 2010

aj my mame topgal, ja som nemala tusenia aku kupit tak som trochu posnorila na nete a tie mali nejake ocenenia tak som ju objednala a kedze som mala malu a som nestihala behat po meste za taskou tak som objednala cez net a hned o dva dni ju priniesli. Ja som s nou velmi spokojna, vyzera ako nova ale je to asi aj tym ze Claire ju nosi prakticky len dva krat do tyzdna... v pondelok do skoly a v piatok zo skoly ale tak aspon jej vydrzi dlhsie 😀 ale mne sa velmi pozdava a stala 48 eur

marcca
8. máj 2010

ja som tiež mala v pláne kúpiť topgal, ale nakoniec sme kúpili v maďarsku a som fakt spokojná 😉 ...tá taška má 7 rokov záruku čo ma prekvapilo už pri kúpe...je super odlahčená a hlavne oproti tým, čo sa vo veľkom počte predávajú u nás - nebola taká obrovská 😝 ....vyzerá ako nová a to rozhodne nemám dieťa, čo by vedelo veci šetriť 😀 ...a to som mala v pláne tento rok na dovolenke využiť záruku s tým, že pôjdem reklamovať hocijaké natrhutie alebo inú somarinu 😀 😀 ...ale pravdepodobne nebude čo 😝

anlu
8. máj 2010

mimomu to poznam tiez, ked mi nejakym zazrakom zmiznu deti, tak zrazu neviem co robit 😀 tooolko volna 😀 😀 😀

my sme dnes boli na programe Den rodin a Mila pre mamu a bolo super a hlavne Claire sa splnil sen, ona stale chcela ist do Ela Hop a tam boli ako moderatori a ked uz odchadzali taka sklamana prisla ku mne ze sa chcela s nimi stretnut. Potom som zbadala ze idu uz asi prec a akurat tam kde isli mal manzel stolik kde tlacil fotky, tak jej hovorim nech rychlo uteka za nim nech ju s nimi odfoti a ona v tom strese utekala za nimi, tak som potom za nou poslala nasho fotografa nech ju sfoti. Aj sa s nimi porozpravala 😀 taaaaaka stastna bola 😀 😀 😀

jaduska
autor
9. máj 2010

No naša taška tiež nebola najlacnejšia, stála tuším 1400 Sk, pozerala som na všetky tie bezpečnostné a neviem aké prvky a pritom ma nenapadlo, že tie rohy sa môžu tak odrať a popukať.... ☹

My sme boli včera tiež na míli pre mamu, ale v Prešove. A akurát, keď sme došli do cieľa, tak začalo pršať 😀

anlu
9. máj 2010

my sme mali bez dazda 😀

Jaduska a to aku tasku mate?

00vladka00
9. máj 2010

aj moja dcera Terezka ide v septembri do skoly.som velmi zvedava ako jej to tam pojde.

jaduska
autor
9. máj 2010

anlu kupovali sme ju v Tescu, na voľaktorej fotke na FB je San s ňou odfotená...

marcca
9. máj 2010

jaduska, ten dážď včera asi išiel od nás...my sme dokonca aj štart mali o pár minút posunutý, lebo sa blížil čierny mrak 😀 ...a spravili sme 2 kolečká a poriadny lejak...síce netrval dlho, ale sme domíľovali 😀 😀 ...teda aspoň my, lebo sme pre malého ani kočík nezobrali...a simču sme dlho nemohli odchytiť, lebo tá si zrejme myslela, že celú míľu musí odbehnúť tak lietala jak opreteky 😝 😀 😀

jaduska
autor
9. máj 2010

no my sme stihli aj míľu prejsť, a asi 2 minúty po prejdení cieľa sa to spustilo....sme si to lepšie vyrátali ako vy 😀 😀 😀 😀

marcca
10. máj 2010

no veru vy ste to mali super naplánované 😎 😀