Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
2. jún 2010

andrea - nechcem strašiť, ale pamätám, že pred pár rokmi tiež takéto leto bolo - v kuse pršalo. A ono sa to v nejakých pravidelných intervaloch opakuje....Ja som toho roku rozhodla, že na dovču ideme do Tatier, lebo pri vode by sme si asi veľmi neoddýchli - a pri takomto počasí by to bolo aj tak o ničom 😀 😀 😀 😀

marcca
2. jún 2010

aj ja si pamätám to leto čo vkuse pršalo 😝 ...ale má byť pekný víkend tak sa tešte a plánujte 😎 😎

andrea, futbalku pošlite 😉 ...u nás sa nestratí 😀 😀

keď sme pritom futbale - aj vaše deti pohltili futbalové nálepky FIFA a následné lepenie do albumov, vymieňanie...lebo ja v poslednej dobe nič nerobím, len futbalistov kupujem, dokonca simi už ani sladkosti či zmrzku nevypytuje a to je u nej dosť čo povedať 😕 😕 ...len nálepky alebo euríky 😝 😀 😀

ukana
2. jún 2010

@marcca , mi hovor niečo o tých nálepkách, zbierali sme Animal Kingdom, teraz futbalistov, nič iné nedranká.....

a aby nám nebolo ľúto, tak dnes poznámka, ...naši majú telocvičnu mimo budovy, tak Maťko ako sa prezliekal, tak si v šani zabudol úbor 😠

ukana
2. jún 2010

v šatni 😅

marcca
2. jún 2010

@ukana tak to som rada, že v tom nie sme sami 😉 ...inak aj mm je hotový z tých nálepiek 🙄 🙄 ...my sme doteraz len chipi cao či jak sa to píše...a poznámka zato, že si zabudol úbor?? 😕 😕

jaduska
autor
2. jún 2010

jaaj našťastie naša San nie ja maniačka do ničoho 😀 😀 😀 😀 😀

andrea.m
2. jún 2010

no u nás nejak nefičí nič.ani hana montana,ani cars či spiderman a futbalisti už vôbec nie.maju svoje oblubene rozprávky a radi sa hraju spoločenske hry. filipko teraz veľa číta,, a zaujímaju ho emcyklopedie. čo sa týka zabudania tak poznámok tohto typu máme hodne ale ved on sa naučí kým vyrastie 😀

ukana
3. jún 2010

@marcca , to zabudnutie uboru nebolo prvy krat 🙄 , tak uz jej asi dosla trpezlivost.........nas Matko je hrozny sklerotik, kolkokrat odchadza rano z bytu bez aktovky 😠 😠 😠 ..raz si aj hlavu zabudne 😠 😠 😠

tie nalepky zbiera manzelov kolega, uz ma vela, tak nam vzdy da tie, co ma navyse a my mu dame tie co mu chybaju, takze to zbieraju aj dospeli 😉 V skole uz maju tie albumy zakazane, lebo to vsetci nosili do skoly a vymienali... 😝

My sme ako deti tiez kadeco zbierali, znamky, servitky,pohladnice, nalepky zo zuvaciek, tak mam pre to pochopenie 😉

@andrea.m , Filipko sa zda, ako idealne dieta 😉 , Matko tiez fici na encyklopediach, hlavne dinosaury, tie ho drzia odmalicka....sem tam nejaka hra na PC, spolocenske hry nas nebavia, 😔 😅 uz sa tesime na nejake aktivity vonku, ked prestane prsat....mame doma steniatko, tak aspon to vencime, aj v dazdi... 😉

ukana
3. jún 2010

chcela som sa spytat, idu vase decka do tabora? mne sa zda matko este maly, v skole v prirode bol, ale tam mal svoju ucku, deti zo skoly, neviem, ako by zvladol take ine ucitelky a nove deti na tyzden... 😒 tak sme ho dali len do takych primestskych taborov, ked sa poobede vracaju, jeden je na dopravnom ihrisku a jeden s konikmi... 😵

lubkaj
3. jún 2010

ukana: Nasa Adrianka do tabora (takeho, kde by boli aj cez noc) este nejde. Oni neboli ani v skole v prirode, u nas sa chodi az od druheho rocnika. Neviem si to predstavit, aj ked ideme k babicke, chce aby som tam bola s nou. Rozmyslame nad nejakym dennym taborom.

ukana
3. jún 2010

@lubkaj , tie denne tabory sa mi zdaju fajn pre taketo mensie deti a je to aj lacnejsie....vcera doniesol matko letak s kadejakymi detskymi tabormi, Harry Potter, Pirati a pod., ale pod 150 Eur ani jeden 🙄 🙄 🙄 a to na 7- 8 dni, a doprava individualna 🙄 🙄

lubkaj
3. jún 2010

ukana: My rozmyslame nad tymto taborom - http://www.dennetabory.sk/tabory/traja-patraci/

jaduska
autor
3. jún 2010

My tento rok tábor neriešime, keďže som ešte doma, ale ja by som ju možno aj poslala. Naše CVČ zvykne organizovať tábor na Domaši, čo máme pár km a vedúci je tam Robo Mikla 😀 😀 😀 😀 😀

mimomu
3. jún 2010

ahojte,viki tiez davame do denneho tabora-chodia na vylety a ide tam so spoluziackou.jeden tyzden sme pokryli.este jeden a sme hadam ok 😉

ukana
3. jún 2010

@jaduska , no neviem ci by som Miklovi zverila svoje dieta 😀 ..ale asi uz je zodpovednejsi ako v minulosti 😀

@lubkaj , ten tabor vyzera dobre 🙂 .....

andrea.m
3. jún 2010

tak naši budu celý jul u svokrovcov....zatiaľ. budú tam spolu takže to hádam zvládnu.manžel bude chodiť za nimi každý víkend a ja podľa služieb...ešte že mame vlaky zadara ináč čistý krach. v auguste už pôjde tamarka do škôlky a filipko ide na 20 dní na liečenie takže prázdniny mám dúfam poriešené.

@ukana ja som maniačka na knihy.chodia k nám do práce dílery a nosia knihyza lacnejšie ceny ako v knihkupectvach alebo na nete.aj zajtra ma tam budu čakať 4 kusy.ani neviem ako im ich podelím.chcem že aj na deň detí aj na vianoce už niečo odložím,prípadne na filipkove meniny.objednala som encyklopediu svet zvierat,šlabikár včielky maji,knihu olnu rozprávok a rozprávky škriatka valentína.

jaduska
autor
3. jún 2010

ukana - už tak nevystrája.....ale inak to dobre poriešil, že sa išiel liečiť z alkoholizmu na východ 😝 😝 😝 😝 😝 a okrem neho sú tam aj iní vedúci....myslím 😵

anlu
5. jún 2010

ahojte 😀
tak Claire nakoniec do skoly v prirode nesla a aj dobre lebo hned v pondelok ochorela

mimomu
5. jún 2010

ahojte.
anlu,tak Claire prajeme skore uzdravenie.
dnes vyzera,ze bude super pocasie a zajtra hlasia tiez.
co pekne chystate na vikend?

jaduska
autor
5. jún 2010

aj my prajeme Claire skoré uzdravenie 😉 😉

na víkend nechystáme nič, ja sa musím učiť a manžel ostal v robote, keďže stále majú povodňovú pohotovosť.... 😒

anlu
5. jún 2010

dakujeme babulky, dufam ze do pondelka bude ok

my sme boli pozriet na Hornad a vyzera to fakt desivo 😕 😲 a boli sme aj v Tahanovciach pozriet tak ten most uz asi nevydrzi, v podstate je uz zniceny.... uz nech prestanu tie zaplavy ved to je hrozne

Jaduska vydela si ako to vo Vranove vyzera? hrooooza 😲

jaduska
autor
5. jún 2010

Anlu, nie, nevidela, ale viem si predstaviť, lebo Topľa sa aj u nás vyliala poriadne, toto som už možno 20 rokov nevidela, odkedy postavili hrádzu, tak sa nevylievala, ale teraz nepomohla ani hrádza 😒 😒 😒

anlu
5. jún 2010

veru, aj Ondava sa celkom vyliala, otec tam ma zahradu a je cela pod vodou az po vrch plota ☹ na fb mam nejake fotky z vranova zdielane mozes pozriet... a vy ste ok?

jaduska
autor
6. jún 2010

idem pokukať, nám 10 m od paneláku tečie potok, ale sme trošku vyššie, najprv sa vylieva na opačnú stranu, takže u nás všetko OK....

mimomu
9. jún 2010

dobre ranko.
tak nasi sa dnes fotia,viki sa vystafirovala,este som jej vlasy spravila a sla-ako modelka,ona tieto fotenia moze 😀
je tak velmi horuco aj u vas?normalne by sa dalo kupat.andrea tusim ide do sturova tak bude mat snad pekne.tam staci aj 25stupnov.aj nasi s viki sa tam chystaju.
v sobotu este maju den deti,tak ju berie kamoska a ide aj so spoliziackou-dake sutaze a tak.
a ako je to s pisomkami?u nas dost znamkuje teraz.kedy sa zaookruhluju znamky?
ja ja idem za chvilku k zubarke-bojim,bojim 😔 😔 😔

lubkaj
9. jún 2010

Ahojte. U nas je tiez taka hrozna horucava. Adrianka isla do skoly v tricku na ramienka a kratasoch, tak sa tesila. Poobede ideme na cyklisticke preteky, tak sa dufam zabavime 🙂. Fotili sa uz davnejsie, ale fotky este nemame.

Zajtra maju rodicovske, predpokladam, ze tam sa bude hovorit o znamkach. Vcera pisali diktat a dve slovne ulohy z matematiky, dnes pisu previerku z prirodovedy a Adrianka mi rovno povedala, ze to bude vsetko vediet 😀.

A musim ju pochvalit, vcera mi len tak mimochodom povedala, ze uz nejaky cas maju v skole sutaz - kazdy den jeden z nich cita na cas (kolko slov precita za minutu) a vcera bolo vyhodnotenie. Najslabsia ziacka vraj precitala 8 slov, dalsia 10, vacsina medzi 20 a 50 slov. Na tretom mieste bola jedna Adriankina kamaratka s 56 slovami, na druhom dalsia jej kamaratka s 58 slovami a zvitazila Adrianka, ktora za minutu precitala 97 slov! Vraj budu robit este jedno kolo (take zrychlene, kazdy den budu citat 3-4 ziaci), tak som zvedava, ci sa dostane nad stovku 😉

anlu
9. jún 2010

Lubkaj tak mas velku sikulku doma 😀 blahozelam

aj u nas je teplo ved konecne, moja Claire je uplne naopak, ked je vonku zima tak pomaly v plavkach by isla a ked je horuco tak si oblecie hrube nohavice a s dlhym rukavom tricko, aj vcera som jej musela poobede zobrat suknu nech sa prezlecie, ved by sa roztopila 😕

mimomu
9. jún 2010

anlu,to poznam 😀 aj nasa je niekedy naopak 🙂 ale teraz sa jej lubi,ked moze nosit sandalky a zabky a ma nalakovane nechtiky na nohach.na rukach nesmu mat.
oni tiez pisali vcera nejake testy,takze snad ma dnes nevykoti 😀
viki je tiez v triede jedna z najlepsich v citani,len by mohla trosku tu logiku zapojit 🙄

jaduska
autor
9. jún 2010

baby máte šikovné babule....naša San je taký priemer - všetko jej ide dobre, ale v ničom mimoriadne nevyniká....ale všetci jej predpovedajú kariéru modelky, tak nemusí byť najmúdrejšia, nie ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (srandujem, samozrejme)

anlu
10. jún 2010

Jaduska ved jej staci ten kukuc co ma 😀 ale ked si to tak zoberies tak aj slavny vedci boli len priemerni 😉

nasu Claire uplne chytilo citanie, teraz cita vsetko co chyti aj komixi zacala