Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

s_i_s_a
12. júl 2010

ak je tu nejaká mamička z Považskej Bystrice ...vie mi povedať či prváčikovia v školskom roku 2009/2010 dostali na začiatku školského roka nejaké darčeky od mesta??

andrea.m
12. júl 2010

naši ešte stále u svokrovcov. vyzerá to tak že tam budu do 22.7 a potom prídu na chvíľku aj domov. august ešte neviem. Tami už ma škôlku a Filipko to je ešte otázne.

sisa ja som z KE takže neporadím

zusikk
14. júl 2010

SISA ja nie som z povazskej ale z dubnice ale nasi od mesta nedostali nic dostali darceky ale skor od skoly a pani ucitelky boli to zvecsa menovky z papiera vyrobene alebo lizatko alebo drobnosti asi vyrobky deti z papiera zo starsich rocnikov alebo teda pani ucitelka si vyrobila nic take ine zvlastne nedostali ale mala radost aj s takych drobnosti samozrejme

zusikk
14. júl 2010

nasa sa v sobotu vratila z tabora a uz v nedelu sla k svokrovcom ....bola nadsena z tabora a musela som jej slubit ze tam pojde aj buduci rok teraz uz si u nich zistila ze tento rok uz ziaden turnus nerobia 😉 tak sa jej tam asi pacilo...prisla cela vytesena z coho mam teda radost aspon viem ze to veduci neodflakli a deckam sa venovali vidno to aj na fotkach a videach co im kazdemu spravili 😒 ked som bola ja decko tak sme take moznosti nemali 😉 sobotu sem boli po nu pobede sli rovno na oslavu 50-tky a potom v nedelu k svokrovcom zatial si to uziva potom asi bude tyzden doma tak vseliak so mnou akurat na stvrtok musi niekam ist lebo som v praci a potom uz mame dovolenku spolocnu dva tyzdne.....august bude s nasimi a tak nejak uz polatame dni,no a posledny augustovy tyzden uz zacina z tanecnou 😉

maznacik007
14. júl 2010

nasi dostali od mesta knizku... Oliver zajacik usilovny prvacik... citavali z nej na rychlost... ale my tiez nie sme z povazskej...

andrea.m
14. júl 2010

oliver zajačik usilovný prváčik som kupovala filipkovi do školy aby mal z čoho čitať kedže šlabikár zmákol predčasne.je to fakt veľmi pekná kniha.

andrea.m
22. júl 2010

pánečku tu sa vážne prázdninuje vo veľkom 😀

jaduska
autor
23. júl 2010

Adi, veru prázdninuje.....my sme boli v Tatrách 10 dní, bolo super, počasie nám vyšlo. Teraz chodievame každý deň na také minikúpalisko, čo je tu pri CVČ, deťom to stačí... No a zajtra možno pôjdeme do Košíc do ZOO, lebo tu máme synovca na prázdniny.... 🙂

mimomu
25. júl 2010

ahojte,my sme sa vcera vratili zo sturova,pocasie sme mali viac nez super.viki sa vyjasila na vlnach.bolo vyborne.tento tyzden bude volnejsie-aj oddych treba 😀 dnes uz prsi u nas a je chladno 15stup.v sturove sme mali vo stvrtok 40-41stup.asi pol hodiny,potom to kleslo na 38stup.
peknu nedelu 🙂 🙂 🙂

jaduska
autor
25. júl 2010

@mimomu tak to je super, že ste aj vy mali peknú dovolenku o)))) U nás od rána prší a prší, deti sú unudené a ja tiež.... 😖

anlu
25. júl 2010

ahojte 😀 my sme prisli vcera, povodne sme isli na tyzden k starkym ale ostali sme dva tyzdne, tak fajne nam bolo 😀 😀 😀 a o tyzden ideme znova, lebo Claire chce tam oslavovat narodky, dufam ze sa do vtedy vycasi, ale uz ten dazdik aj chybal... u nas dnes tiez prsi cely den

andrea.m
26. júl 2010

baby tak davajte fotky nech sa poteším s vami. ja som už aj nejake dohodila.

jaduska
autor
26. júl 2010

@andrea.m ja mám fotky na FB 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anlu
26. júl 2010

no a ja som nemohla nic fotit lebo fotak mal manzel v praci 😒

anlu
27. júl 2010

to aj u vas tak prsi cely den? ani von sa neda ist 😒

jaduska
autor
27. júl 2010

anka veru aj tu prší, už tretí deň sedíme doma, je to na nerf.....rozmýšľam, že skočíme do Stropkova na krytú plaváreň

mimomu
27. júl 2010

ahojte......my sme tentokrat nefotili.
jadus ani nevrav,mna uz mrle zeru.viki sla ku kamoske a bude tam aj spat,takze co budm robit netusim 🙄
u nas zatil neprsi.aj sa ucite s deturencami?

jaduska
autor
27. júl 2010

@mimomu akurát dnes keď sa Sandra nudila, tak som jej navrhla, že si napíšeme diktát, alebo nejaké príklady z matiky....zrušila ma ako žiadosť na byť 😝 😝 😝 😝 😝 😝 aspoň že na flaute si občas zahrá

andrea.m
28. júl 2010

my najčastejšie trénujeme čítanie. čítava nahlas z knihy akože tamarke pred poobedňajším spaním.ale už sme aj matiku rátali,celkom ho to bavilo.ale jak som vyslovila diktát bolo po hre na školu. 😉

mimomu
28. júl 2010

ahojte,my sme vcera napisali prvy diktat na jednu stranu ale viki uz protestovala,tak som ju nechala a citali sme tak skoro kazdy druhy den ale len kusok,lebo herecke sa nechce.a matiku-bleskovku som jej davala v bazene v sturove,celkom jej to slo.prave dorazili aj s kamoskou k nam a dnes a zajtra ich mam ja.ked su dve tak sa aspon zahraju,len ked oni 3 hodiny vymyslaju ako sa budu hrat a potom ked maju ist domov tak zacnu nejaku prospesnu hru.
vy mate dnes ake plany?

andrea.m
28. júl 2010

tu už druhý deň leje jak z krhle.deti sú už znudené čakám kedy mi rozozberú byt 😅 ja idem na poobednu a nechávam ich sestre-dúfam že si dievča poradí 🙂

jaduska
autor
28. júl 2010

my sedíme doma, lebo sa zbavujeme neželanej návštevy vo vlasoch. Má to Sandra, aj synovec, asi ich chytili v tom bazéne v CVČ, lebo tam chodia aj "spoluobčania", no viac tam už určite nepôjdeme.... 😠

andrea.m
28. júl 2010

to je fakt radosť. a ked ich niekde na kupko nepustia tak sa cítia diskriminovaný-hovada 😠

jaduska
autor
28. júl 2010

presne tak, adi....inak do toho bazéna chodí čím ďalej tým menej ľudí, ale nič iné bližšie nemáme 🙄

mimomu
28. júl 2010

@jaduska to nie je ktovieco ale aj nasi mali ku koncu roka taketo problemy a pritom tam nechodi ani jeden romsky obcan a skola je skor taka ,ze ju navstevuju prevazne deti pravnikov,lekarov a pod.
my sme prave dosli z vonku a naobedovali sme sa.

jaduska
autor
28. júl 2010

@mimomu ako hovorí moja ségra, ku všiam dieťa príde skôr ako k rozbitému kolenu.....u nás ešte v škôlke, aj keď boli, tak San ich nechytila, až posledný rok, to sme sa s tým natrápili, kým som zistila ako ich vykynožiť.... A na ten bazén chodíme už tretí rok a nikdy predtým odtiaľ nič nedoniesla....až teraz 😖

mimomu
28. júl 2010

neboj,zvladnete to.....ked uz mas aj prax v tom 😅
viki ide na bud.tyzden to mestskeho tabora,tak jej snad prejde lepsie cas.je to dost dlho tie dva mesiace.

lubkaj
29. júl 2010

Ahojte, tak po dlhom case sa ozyvam aj ja. Boli sme tyzden v Chorvatsku, bolo super 😎. Adrianka si kazdy den cita, ale to robi sama od seba, nie ako ucenie. Sem-tam napise zopar viet (povodne som chcela, aby si pisala nieco ako dennik, ale po dvoch dnoch ju nadsenie opustilo) a matematiku precvicujeme tak mimochodom 😉.
Do mestskeho tabora bude chodit od 23.8., dovtedy bude tyzden u jednych starych rodicov a tyzden u druhych, tak to uz snad nejako zvladneme.
Vsi sme nastastie este nemali, vyhli sa nam aj v skolke, dokonca ani ja ani manzel sme ich nemali ani ako deti, takze dufam, ze nas obidu 🙂.

anlu
29. júl 2010

Jaduska tak ked nas to nahodou postihne aspon viem koho sa pytat ako na vsi 😀

dnes uz konecne neprsalo tak sme boli v centre v kniznici lebo Claire sratili v skole preukaz tak sme mali poriadne dlhu prechadzku ale po dvoch dnoch doma to dobre padlo 😀 Claire tiez si cita kazdy den ale preto lebo sama chce a v skole im na konci roka dala ucitelka zosit do ktoreho si maju pisat zazitky a o kazdej knihe co precitali tak aj pisanie ma, len matematika sa nam nejako nechce ale budeme musiet zopakovat lebo vsetko zabudne 😝

my ideme znova do Vranova k dedkovi a neviem ako dlho ostaneme, ako sa nam bude chciet... som zistila ze taka dovolenka ma aj svoje vyhody - neprideme domov s kopou spinaveho pradla 😀 😀 😀 😀 a hlavne tam mame zahradu tak si mozu pobehat aj bose po trave

jaduska
autor
31. júl 2010

anlu, treba využiť také možnosti, kým si na materskej.... 😀 My by sme mali tiež skočiť do Vranova, ale sama nepôjdem a muž už išiel do roboty, tak len cez niektorý víkend 😝