Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
9. aug 2010

@jaduska a neskúsila si tašku dať opraviť do opravy obuvi? mama si tam dáva opravovať kabelky, tak musia robiť aj tašky...a vyšlo by ťa to pár €....oni majú stroje na šitie koženky, tak by to mohlo ísť 😉 nejako ti to poplátajú 😅

marcca
9. aug 2010

no veru 1,8kg to je teda dosť na tašku 😝 ...naša má takisto len niečo cez pol kg a má aj vystužený chrbát, len ona bola vyslovene odľahčená...inak súhlas s ukanou, ja si myslím, že brašnár by to spravil 😉 😉

jaduska
autor
9. aug 2010

baby a to ešte existujú brašnárstva? som ani netušila....

abetka
9. aug 2010

nasa ma tiez z topgalu a som spokojna s taskou. Peracnik jej nevydrzal,resp. cely rok jej vydrzal a teraz sa jej rozpadol, ked si do neho chystala veci na novy sk.rok 😝
Tak som sa napallila a kupila za 3e bez vybavy. Snad aspon rok vydrzi, lebo z topgalu stal tusim 10e 😠

ukana
9. aug 2010

@jaduska , jasné že existujú...ty si z východu?
http://www.zoznam.sk/katalog/Moda-textil-detske...

jaduska
autor
9. aug 2010

@ukana áno, som z východu, vrelá vďaka za link, idem to pozrieť..... 😉

jaduska
autor
9. aug 2010

Našla som jedno v Prešove, to máme najbližšie....ale aj tak som už objednala novú tašku, pre istotu o)

ukana
9. aug 2010

budeš mať pre dalšiu dievku v poradí 😎 😵

jaduska
autor
10. aug 2010

@ukana tá pôjde do školy najskôr o štyri roky, ale možno tú strednú dám do školy o rok neskôr, najmladšiu o rok skôr a budú chodiť spolu 😀 😀 😀 😀

andrea.m
10. aug 2010

jaduš to není zlý nápad 😀
ja už mam nakupené všetko okrem uboru a prezuviek 😝

jaduska
autor
10. aug 2010

@andrea.m
Adi a čo všetko si kupovala?

andrea.m
11. aug 2010

zošity 513 a 512 po 10ks,maly slovníček,notový zošit,žiacku knižku,štvorčekový zošit 5110,veľký čistý zošit tenky,vykresy A4-A3 po 20ks,vodove farby,tempery,štetce,pastelky,lepidlo,nožnice,farebné papiere,ceruzky č.2,pravítko 30cm, pero tornádo

jaduska
autor
11. aug 2010

@andrea.m juuj, vďaka za podrobný zoznam..... zoznam zošitov vám dali v škole?

mimomu
11. aug 2010

ahojte,my uz tiez mame asi polovicu veci do skoly.vcera sme tiez cosi nakupili.take veci ako farby,noznice,stetce mame dobre este z min.roka.a tepl.supravu,cvicky,tenisky ma z min.roku,to jej je dobre.
dnes m byt celkom pekne pocasie. 😉

andrea.m
11. aug 2010

to som všetko kupovala podľa zoznamu.ešte je na ňom že:úbor na TV ako v prvom ročníku, prezuvky vo vrecušku s menom, toaletný papier 4x, kuchynské utierky 4x a tekute mydlo.
ono ani ja som nekupovala úplne všetko nove.niečo ma aj zachovale z minulého roka.napr. vodove farby,pastelky,nožnice,lepidlo,krabicu na pomôcky na VV a vrecko na prezuvky a to je už asi aj všetko čo sa z minulého roka dá použiť.ešte aj dosky na male zošity niečo vydržia a na veľke som už kupovala nove.písala som to čo už ma nachystané.ubor,tenisky a prezuvky kupujem až posledný týždeň musí to vyskúšať a momentálne prázdninuje u babky.

ukana
12. aug 2010

@andrea.m , no pekne si sa rozbehla 😕 😅 ...ja som kupila dvoje nove nohavice a tenisky, lebo mu bolo vsetko male, ja zasa kupujem aj bez Mata, on neznasa skusanie, ale zvacsa odhadnem vsetko, aj obuv, prip. sa vsade dohodnem, ze donesiem vymenit... 😉

potreby na Vv mame este z min roku, ubor mu nejaky poskladam z toho co ma doma, teplaky, tricko...

tak uz len zosity, vykresy....ziacku knizku nedostavaju v skole?? 😕 ....nasi min. rok dostali, ale asi to bolo v tom balicku zositov, co sme predplatili 😒 .. a ze je vzdelanie zadarmo!!! 😠 😠 😠

jaduska
autor
12. aug 2010

@ukana naši tiež dostali žiacku knižku v škole a my sme neplatili za žiaden balík zošitov

andrea.m
12. aug 2010

naši v prvom ročníku žiacku knižku nemali a zadarmo môžu dostať tak jedine poznámku 😀 😀 😀

ukana
12. aug 2010

@andrea.m 😀 😀 😀

@jaduska , a škol.tašku z druhej ruky nechces kúpiť? na MMB som videla za dobre ceny a zachovalé tašky, vačšina značkové
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9175246&tab=2
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6443235&tab=3
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9151298&tab=5
atd... 😉

jaduska
autor
12. aug 2010

@ukana jeej, vďaka za typy, ale už som objednala tú SunCe, čo som dávala vyššie link. Tie na MMB sú za dobré ceny, ale priveľmi ružové na môj vkus, hlavne tá posledná 😀 😀 😀 😀

ukana
12. aug 2010

@jaduska , cukríkové 😀 😀 ...ja to volám štýl ala Cukrová vata 😀

jaduska
autor
13. aug 2010

@ukana presne tak.... mne sa napr. nepáčia ani tie detské izby pre dievčatá v štýle Barbie a princess, veď z toľkej ružovej musí to dieťa šľak trafiť.....teda mne sa ružová páči, aj dievčatá majú veľa ružového oblečenia, ale nie až také cukríkové..... 😀

maznacik007
13. aug 2010

ziacka knizka sa dostava zadarmo zo skoly... 😉 este ked som ucila tak sme dokonca mali na vyber tie obrazky ze ake chceme pre ziakov..
my sme si platili za zosity... dostali sme taky balicke uz na konci min. sk. roka.. este sme priplacali za anglinu, a pracovne zosity na sj informatiku a vlastivedu tusim..

ja sa dobrovolne priznavam.. ze sme mali izbicku "cukrova vata... potom sme premalovali na jemnunko fialkovu s takou zelenkavou... ale zavesy zaclonu a tak mame ruzove stale... aj jdost oblecenia.. aj barbie.. mojej sa to paci.. a do obliekania si moc hovorit neda...

ja som peracnik topgal reklamovala.. a mohla som si vybrat novy.. rozsypal sa jej po par mesacnom noseni..

andrea.m
13. aug 2010

my sme mali na zozname že si máme žiacku knižku kúpiť takže asi ťažko dostanu zadara zo školy 🙂

a určite sa budeme na začiatku školského roka ešte skladať na AJ a nejaké pracovné zošity poprípade dostaneme další zoznam 😝

jaduska
autor
13. aug 2010

ja si tak matne spomínam, že sme na konci šk.roka tiež platili za niečo do druhého ročníka 😨 😵

marcca
13. aug 2010

tak o tej žiackej počujem aj ja prvý raz, že sa musí kupovať 😕 😕 😕 ... zošity kupujú ako trieda spolu, aby mali rovnaké, aj keď v tescu sú teraz dobré akcie, ale kúpili sme akurát tak obaly...ešte rozmýšlam nad doskami, ale tie sme tiež menili ku koncu roka, tak by mali ešte niečo vydržať...

a k tej ružovej...u nás by teda určite neprešla 😀 😀 , ale ja ju mám ako farbu celkom rada...samozrejme, s mierou...

jaduska
autor
14. aug 2010

NO nemohla by to každá škola mať takto????

http://zsplesivec.edupage.org/text/?text=text/t...

mimomu
14. aug 2010

jadus,neuveris ale mi sme to mali tak 🙂

jaduska
autor
15. aug 2010

@mimomu tak to máte dobré.... naša škola má tiež edupage, ale nič poriadne sa tam človek nedozvie....ak sa mi podarí na nejakom rodičku dostať sa k slovu, tak to musím navrhnúť, nech aj my také máme....

mimomu
15. aug 2010

jadus,nam to dali vytlacene,presne ako v prvom rocniku a je to dobre a spon nemusim behat 2.sept.ako splaseny kon po obchodakoch. 😝