Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
15. aug 2010

A ja veru behať nebudem, keď nám to nevedeli dať skôr, tak nech čakajú, kým budem mať čas ísť nakúpiť.... 😝

mimomu
15. aug 2010

spravne,nedaj sa 😀

mimomu
16. aug 2010

baby co si mam pisat sama so sebou? 😀
asi este vyuzivate naplno cas prazdnin,to je dobre.my sme boli dnes s viki zas co to dokupit do skoly-teplaciky na tv a prezuvky,este nam chybaju zosity,obaly,hyg.potreby,

andrea.m
16. aug 2010

ahojte.tak som dnes dokúpila teplákovú súpravu.riskla som to bez Filipka kedže ten bude do konca prázdnin mimo.
jaduš perfektne napísane.naša škola na stránku a webe ale nepíšu tam celkom nič.

jaduska
autor
16. aug 2010

@mimomu keď zatiaľ ani niet o čom písať 🙂

Ja som teda dnes kúpila prezúvky, chcela Sandra také tie klasické papuče, ako do škôlky nosila, tak sme aspoň veľa neminuli. Určite nám bude treba botasky na telesnú, ale to už kúpim iba obyčajné, lebo telocvičňa ešte asi furt nepostavená, tak na telesnú chodia von, keď je teplo a keď je chladno, tak sedia v triede....čo ma teda tiež dosť štve, lebo keď sa nerozhýbu teraz, tak na druhom stupni vôbec 😠 😠 😠 😠

mimomu
17. aug 2010

tak my sme vcera dokupili vsetky tie veci co dostali v skole na konci skol.roka a poviem vam minuli sme necelych 30eur. 😝
a dnes sme prave dorazili z hribov......................nasli sme tolko co sme nenasli za cely zivot........tak m ich kraja ako besny 😀

jaduska
autor
17. aug 2010

Bože baby, ja fakt okrem tých papúč ešte nemám kúpené nič 😝 Nejak na to ani nemám náladu, ani čas....a teda ani neviem, čo treba kúpiť 😠

My sme minule tiež zašli na hubky, ale s babami, tak iba tak do malých košíčkov trošku nazbierali...

marcca
17. aug 2010

jadus, veď ani my nič nemáme 😉 , dokonca ani papuče, nakoľko crosy z minulého roka jej ešte budú dobré...takisto aj celá telesná, akurát sme kúpili tie obaly, ceruzku trojhrannú a pero s gumou 😕 - to som ani nešila,že také existuje 😝 ...a čo je novinka, tak školský rok nám končil skôr a začína zhruba o týždeň neskôr, nakoľko školu ešte nedokončili...takže zmätky budú pokračovať...no veru nechcela by som mať teraz prváčika 😒

@mimomu že manžel krája?? 😕 😕 ten môj iba donesie a tým jeho robota skončila... 🙄 🙄 🙄

maznacik007
17. aug 2010

tak ja sa priznam ja uz mam vsetko.. teda okrem obalu na hudobnu.. 😝 dnes som jej diktovala diktat... tak som sa zhrozila ako skaredo pise.. tak este cvicila aj pismo par riadkov..

andrea.m
18. aug 2010

no my síce pomôcky máme ale neučíme sa kedže filipko je celé leto mimo. fakt sa teším na tie začiatky,bude to sakra ťažké. 😝

mimomu
18. aug 2010

marcca-ten moj je sefkuchar,takze ja a kuchyne ee 😀
dnes som jej est predsa len dolupila jedny gate a mikinu do skoly 😎
jadus a co sa deje?ze nemas chut? 😕

mimomu
18. aug 2010

preklep-kuchyna
dokupila 😉

jaduska
autor
18. aug 2010

@mimomu som mierne sklamaná z tej našej školy....keď vidím, ako ostatné školy spolupracujú s rodičmi, už len v tom, že napíšu tie pomôcky, čo treba kúpiť, veď aj to je pomoc, človek si ten nákup môže rozložiť na 2 -3 mesiace a nemusí vysoliť pálku naraz. Ja totiž musím kúpiť Sandre veci do školy, aj prostrednú skúsime dať do škôlky, tak jej treba pokúpiť veci, lebo síce mám kopec oblečenia po Sandre, ale ony sú typovo a postavovo úplne odlišné, tak mi tie veci nesedia a tiež ju tam nepošlem v obnosenom alebo fľakatom oblečení, nie? Všetkým trom musím kúpiť nejaké topánky na jeseň, lebo pri topánkach nemám veľmi v láske dedenie po starších súrodencoch a samozrejme, že nemajú rovnaké nôžky, tak mi tie topánky ani nesedia, no proste mám z toho hlavu ako melón....

mimomu
19. aug 2010

jadus,verim ti.my mame jedno a mame co robit 😖

jaduska
autor
20. aug 2010

Tak nám včera došla tá nová taška, som z nej mierne sklamaná, je strašne veľká a ten vystužený chrbát nie je až taký vystužený, ako som si predstavovala, ale Sandre sa páči, tak neriešim..... 😝

anlu
23. aug 2010

tak my sme konecne doma, vcera vecer sme prisli a pozeram ze nakupujete pomocky 😀 my sme dnes boli kupit nieco ale len co na vytvarnu bude potrebovat, lebo ostatne dostanu v skole tak nemusim skoro nic kupovat, to je velka ulava ze nemusime nic zhanat...

Jadus, viem o com hovoris, ved ja som Claire len pancuchy na jesen a zimu kupila a leginy a uz to tolko stalo 😲 a to este Olivii topanky na jesen na zimu a oblecenie nejake, lebo ja som po Claire vsetko porozdavala a vratilo sa mi skoro vsetko znicene tak aj tak musim kupovat nove... ale uz som sa rozhodla ze take najlepsie veci po Claire budem odkladat pre Oli, este ze som cizmy pre Claire kupila za super cenu tak dufam ze jej noha velmi teraz nevyrastie a ze jej budu dobre 😝
a aku tasku si kupila?

anlu
23. aug 2010

no ale tak aspon cena je dobra... Claire ma topgal a vyzera ako nova, ani spinava nie je... zatial 😀

marcca
23. aug 2010

jadus veru nerieš 😉 😉 ..účel myslím splnila a hlavne, že sa páči no nie?? 😉 😉

marcca
23. aug 2010

inak k oblečeniu...ja všetko kupujem cez net, najmä teda nové veci z nextu a to za pár šupov...zároveň aj predávam to, z čoho vyrástli, takže peniažky sa pekne točia, ja spokojná, deti spokojné a hlavne to nijak nepociťujem...aj po sebe popredávam, takže aspoň sa počas MD nenudím 😀 😝 ...ale to som chcela napísať, že v normálnom detskom obchode som už teda dlho nebola, všetko predražené a kvalita biedna 😝 😝 😝

jaduska
autor
23. aug 2010

@anlu schválne som teraz chcela lacnú tašku, lebo tá drahá ma sklamala, tak uvidíme....

@marcca a kde predávaš? Na MMB? Ja sa už chystám tiež, že skúsim veci po najmladšej predávať, minule som jej vypratala skrinu, tak sa toho nazbieralo za dve cestovné tašky a nemám to komu v rodine dať, ani to nemám kde skladovať.
A ešte poraď tú stránku, kde nakupuješ 😉

anlu
23. aug 2010

@jaduska ja tiez uz po Oli predavam lebo segra ma chlapca tak take co je dievcenske predavam, lebo nemam to kde skladovat

jaduska
autor
23. aug 2010

@anlu škoda, že sa tie byty nedajú nafúknuť, nie? Ja som totiž v tomto hrozný škrečok, mne je za všetkým smutno, veď vieš 😝

anlu
23. aug 2010

@jaduska hej viem 😀 😉 ja uz nie som, vsetko leti kade sa da a potom aj niekedy rozmyslam ze kde som co dala az zistim ze som to vyhodila 😀 😀 😀

anlu
23. aug 2010

@jaduska ale tym ze mam tvoj kocik, stale ked sme vonku na teba myslim 😀 tak aspon vidis ake dobre je obcas sa niecoho zbavit 😉

jaduska
autor
24. aug 2010

@anlu ale ja sa toho najradšej zbavujem tak, že viem, kde to je....aj za kočíkom mi je smutno, ale keď pozriem vaše fotky, tak aspoň viem, že je v dobrých rukách 😀 😀 😀 😀

abetka
24. aug 2010

Ahojte. Uz dlho som tu nebola. JA som tiez tasku nekupovala, aj ked prosila, ale ma z Topgalu a ked som ju dala do poriadku , tak celkom fajn vyzera, tak ma dievca smolu. Pomocky som jej nakupila aj ked bud e urcite nieco chybat , tak budeme potom dokupovat. Je to veru velky napor na penazenku

ukana
25. aug 2010

tak už máme všetko, na škole mali zoznam pomôcok, tak som dokúpila výkresy a zošity...v Tescu som nemohla najsť zošit 523, našla som len taký drahý Disney zošit, tak som to porovnala s 513 a riadkovanie to ISTÉ!! neviem, načo to potom číslujú. Rodičia tam pobehujú zmagorení z tých čísiel, porovnávaju, .....nie aby to zjednodušili 😠 😠 ...

v Tescu toho majú dosť, len tam mali riadny bordel, ťažko bolo niečo nájsť, nenašla som obal na slovníček a notový zošit, tak som ich doma vyrobila z baliaceho papiera 😝 ....

jaduska
autor
26. aug 2010

@ukana tie čísla zošitov vlastne znamenajú počet strán 513 a 523 sú rovnaké, len 523 má viac strán 🙂

ja nekupujem ešte nič, moja mama nakoniec zavolala Sandrinej učiteľke, takže na ten prvý mesiac ešte majú zošity z minulého roka, takže sa nemáme stresovať 🙂

anlu
26. aug 2010

ja tiez zosity a podobne nekupujem lebo to dostanu v skole...

Jaduska aku velku nozku ma tvoja Oli?