Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
31. aug 2010

@mimomu no tak sme nejako debatili s manželom, že tento systém je o ničom - on v Leviciach a my tu, niekedy sa na víkend ani domov nedostane, hlavne keď majú pohotovosti ako teraz pri záplavach - pomaly mesiac nebol doma. A ja tiež nie som superžena, aby som okolo troch detí všetko stíhala, ešte aj chlapskú robotu, vybavovačky atď..... a už na to ani nemám nervy, to som mohla rovno slobodná matka ostať, vieš....
NO a Levice sú tak zhruba niekde v strede, že aj keby ho prevelili inam, tak by mohol v teórii denne dochádzať, no a 30 km od Levíc mám aj sestru, tak by sme boli bližšie. Teraz to máme 300km.... A tu na východe je bieda aj s robotou, aj so všetkým ostatným....
No a čo sa týka bytu, tak nejaký 3-izbový, alebo prípadne dom niekde v okolí Levíc....

mimomu
31. aug 2010

teraz su prijatelne ceny bytov aj domov.ono dost zalezi aj od lokality a stavu-ved to poznas.inak je to celkom pekne mesto,trochu viac madarsky hovoriacich obcanov ale ludia v celku mili.ked to porovnam z to,tak sa mi viac pacia to ale co sa tyka spravania ludi-jednoznacne lv.j to len moj nazor.aj dediny vokol su celkom v pohode.
a co sa tyka roboty,skor by som si ju nasla v lv ako v to.predsa tam clovek pozna viac ludi.
a o tej slamenej vdove mi nemusis hovorit.mm chodil pravidelne do nemecka a to sme ho nevideli aj 3-4mesiace.
no len vy mate predsa viac deticiek ako my.ale verim ti.prajem aby ste sa spravne rozhodli. 🙂

jaduska
autor
31. aug 2010

@mimomu vďaka 😉 už aspoň budem vedieť s kým sa poradiť ohľadom lokality 😵

mimomu
31. aug 2010

budem rada.

anlu
1. sep 2010

@jaduska to vazene? a preco?

anlu
1. sep 2010

Babulky, moj manzel aj s kolegom potrebuju v Leviciach prespat jednu noc, zo soboty na nedelu, neviete o niecom alebo o niekom u koho by sa dalo? Staci aj niekde na zemi 😉

jaduska
autor
1. sep 2010

@anlu čo vážne? myslíš to sťahovanie?
a ten nocľah v LV - manžel zavolá kolegovi, či by sa nedalo, tak večer budeme vedieť

anlu
1. sep 2010

@jaduska ano stahovanie. Dakujem 😉

anlu
1. sep 2010

@jaduska ved ja som sa aj cudovala ze ako to zvladas. Mna by uz trafilo. Tak to budes mat lahsie ked budete vsetci spolu pekne pokope rodinka.

Este sa chcem spytat, zajtra beriete aj kvietok ucitelke?

mimomu
1. sep 2010

jadus stiha este aj skolu-super zena 😉 obdivujem.ja mam dost s jednou lady 😀
anlu ja som viki kupila taky podobny kvietok ako na konci skol.roka.je v sklenenom pohari a vo vnutri su okrasne dreviny a nejaka zelatina,super to vyzera a hlavne to ucitelka nesvacne do kosa hned na druhy den.aspon dufam 😝

jaduska
autor
1. sep 2010

Jááj babky, ďakujem, ale fakt nie som superžena....Počas školského roka nestíham upratovanie a pranie a žehlenie a kopec iných vecí v domácnosti 😝
Čo sa týka kvietka, ani ma to nenapadlo, ale asi by niečo trebalo....So Sandrou pôjde asi babka do školy, lebo my s MM by sme chceli ísť s Lily, ktorá pôjde prvýkrát do škôlky, to bude iný stres...ax jaj

anlu
1. sep 2010

no ked sme kupovali na konci sk. r. kvietok tak sa mi to zdalo priserne drahe a nezdal sa mi az taky krasny, tak preto rozmyslam ci kvietok alebo co... a ved to ze za par dni ho svacne do kosa 😒

marcca
1. sep 2010

@anlu, však môže byť aj čokoláda či bonboniéra..z toho aspoň niečo je... 😀 😀

marcca
1. sep 2010

inak všetkým druháčikom úspešný štart 😉 😉 ...tento rok už pre nich nebude tak náročný ako predchádzajúci... 😉

andrea.m
1. sep 2010

ja som kupila dve ružičky.jednu pre Tami a jednu pre Filipka. zacvakla som 7,40 😝 a včuľ ma napadlo že filipkovi by trebalo aj pre družinárku a Tami aj pre tu učiteľku čo bude poobede. ale asi sa spravim hlúpa a nič nedokúpim ved nekradnem.

maznacik007
1. sep 2010

ja kvietky kupim kyticu v lidli a rozdelim na kyticky.. a dam maslu

inak vsetkym druhacikom uspesny start do noveho sk. roka.. a nam rodicom pevne nervy... 😀

andrea.m
1. sep 2010

dakujeme. Filipko už rozmýšľa že ake to bude ťažke v druhom ročníku, a že aký bol prvý ročník ľahký 😀

zusikk
2. sep 2010

my uz sme zo skoly aj doma.este stale funguju stavbari tak ked neprsalo mali sme zaciatok roka vonku na ihrisku a do tried isli len prvaci a rocniky 5-9 pomahat nosit lavice a stolicky do tried co uz su hotove.zajtra maju este prazdniny 1-4 starsi zas pomahaju stahovat a od pondelka uz bude aj kuchyna a jedalen udajne tak v pondelok uz nabiehaju normalne a za jazdy sa bude dorabat pavilon kde je riaditelstvo a uz len satne a vchody...ale vyzera to ovela lepsie akurat som si vsimla ze rano este osadzali wc-ka a umyvadla....maju co robit a lutujem upratovacky 😉

andrea.m
2. sep 2010

tak sme doma. zošity obalené,pomôcky nachystané zajtra začínaju. maju 4 hodiny 🙂 takže koniec srandy začína práca

mimomu
2. sep 2010

ahooooooooooojte 🙂
my sme uz tiez doma,zajtra si maju doniest vsetky zosity je ich asi 50 a budu si na ne pisat mena a oznacovat si ich.knihy sme uz tiez balili.
este mame poobede zahajenie skol.roku v zus,kam viki chodi.
andrea inak aj viki sa vyjadrila presne tak ako filipko k tej druhej triede.
marcca,dufam,ze mas pravdu s tym druhym rocnikom 😉 a ozaj dakujem 😵

donara
2. sep 2010

ďakujeme a tiež prajeme pohodový školský rok. No náš Ferik to ešte nerieši 😀 , ale začne...... , hlavne, že sa stretol s kamošmi, no a uvidíme ako to pôjde.....................................

jaduska
autor
2. sep 2010

Tak my sme sa nakoniec doma podelili tak, že so Sandrou išla moja mama a my s manželom sme išli s Barborkou do škôlky, lebo tá tam išla prvýkrát....no bol to menší cirkusík, ale nakoniec tam ostala. Dnes doniesla San zo školy zoznam pomôcok, tak nám treba dokúpiť temperky a plastelínu a inak máme všetko. Zošity už pobalené, mená popísané, zajtra to odnesieme. Zajtra ešte majú taký voľnejší deň, učiť sa začnú asi až v pondelok.....
Takže úspešný štart druhého ročníka prajeme všetkým aj my..... 😉

abetka
2. sep 2010

ahojte. U nas tiez sa uvazuje o tom ako zvladne 2. rocnik, ved urcite je velmi tazky 😉 . No snad to pojde dobre. Prave si dokoncuje ulohy co mala robit cez prazdniny,, no nejako nebol zaujem, tak teraz maka dievca 😝 Uz zacinam mat nervy, lebo je jak spomaleny film a pod. To by som si mala nieco na nervy kupit, lebo do koca roka skolabujem 😅

ukana
2. sep 2010

@mimomu , preboha, načo 50 zošitov? 😕 😕 😕 ..my sme kupovali asi 15 😅 ..a tiež už zajtra normálka rozvrh..teší sa na matiku, neznáša písanie.... 😒

abetka
2. sep 2010

ozaj , maju vase deti cudzi jazyk uz povinny??? Nasi ano, uz pytali ecka na knihu a zosit 😝 Uz to zacina. Tam 5e tam 3 a nazbiera sa aj 50e 😅

jaduska
autor
2. sep 2010

@ukana aj my sme nachystali iba nejakých 20 zošitov

@abetka naši mali anglinu aj v prvom ročníku, ale podľa zákona je povinný cudzí jazyk až od tretieho ročníka

ukana
2. sep 2010

u ns ešte neboli šeky, hnusoty jedny zelené 😠 😠 , ale tiež to príde...
@abetka , povinný je cudzí jazyk až v 3. roč., nie?....dá sa dať aj nemčina, alebo len AJ? neviete?...švagriná ide žiť do Nemecka, frajera má odtiaľ, tak by som sa aj ja niečo priučila 😅

anlu
2. sep 2010

ahojte, ja som sa az teraz dostala k pc, tak referujem co sme mali my... najprv ako vzdy mali na dvore (hotela, lebo hned za rohom je hotel) privitanie, potom sme isli aj s detmi do triedy a maju fakt krasnu triedu. Deticky vytesene ucitelka tiez, Claire chcela ostat hned na cely den ale nemala nahlaseny obed tak som ju musela ukecavat ze nemoze ostat, nakoniec ma to stalo dve fidorky a flasu vody 😀 😀 😀 zajtra maju normal vyucko ale myslim ze nic extra nebudu robit, maju si zobrat aktovku, zosit do ktoreho mali cez prazdniny pisat zazitky a o knihach co precitali a peracnik. A este sme dostali prihlasku na kruzky, Claire si vybrala 5 tak dufam ze to zvladne ale su to skoro vsetky take oddychove kruzky tak myslim ze nebude problem

@abetka u nas mali hned od predskoly povinnu anglinu, dokonca som sa az na vysvecku dozvedela ze su skola s rozsirenym vyucovanim jazyka, cize mali tri hodiny tyzdenne... a dnes som sa dozvedela ze od piateho rocnika bubu mat vlastivedu v angline 😝

bodka13
2. sep 2010

🙂 ahojte školáčky 😀
...prajem deťúrencom nech sa im druhý ročník vydarí aspoň tak dobre ako ten prvý 😉 🙂 🙂 🙂
...naši si tiež majú zajtra priniesť podpísané zošity a peračník...dala im aj papierik na ktorom majú presne napísané kedy si majú priniesť telesnú a výtvarnú do školy
@jaduska my nepotrebujeme temperky....a jazyk mali naši známkovaný už v 1.triede a aj za učebnice sme vtedy platili 16€...zatiaľ od nás ešte na nič nepýtali peniaze....a nemali ani žiadne úlohy na pázdniny.. o krúžkoch zatiaľ nevieme nič,možno až v priebehu budúceho týždňa 😉

mimomu
3. sep 2010

50zsositov to je na cely rok zo vsetkych predmetov aj s nacrtnikmi.tak mali na zozname.oni si ich budu podpisovat v skole.dnes maju 4 hod.ale prve 2 hod.su triednicke.
temperky vobec nepouzivaju.
aj maju od 1.rocnika a od 4.roc.budu mat aj nemecky jazyk-neviem ani slovo,nastastie mm vie super.
u nas zatial druzina na 2 mes.5eur a obedy 17eur.