Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
6. sep 2010

@mimomu no dnes Boba vôôôbec neplakala, tak som celkom rada..... 🙂 A čo sa týka tej tvorivosti v škôlke, no neviem, stále mám pocit, že tie naše učiteľky idú podľa nejakých šablón....akoby sa báli experimentovať....

anlu
6. sep 2010

@jaduska mi nieco hovor o skolkach, uzili sme si svoje... ale tak aspon si tam kamosky najde 😉

Claire si dnes zabudla peracnik... hlavne ze som sa jej pytala ci ma vsetko a ani ju to netrapilo, ked som po nu prisla, hovorim jej ze si zabudla doma peracnik a ona ze ano viem.... 🙄

mimomu
7. sep 2010

jadus vidis barborka je ok,to len my mamy-aj ja,to berieme niekedy horsie 😉
my sme mali super skolku,viki plakala prve 3 dni a potom chcela chodit aj cez prazdniny.ucitelky sa im venovali,chodili von,mali sutaze,saunu,plavaren,korculovanie,aj,tanecnu,vytvarnu vela aktivit.
anlu to ako keby sa ani nechumelilo 😀 ved mamina donesie 😉

nasi mali vcera prvykrat ulohy.mali citat prve dve strany z citanky a pisat diktat 4 riadky.

andrea.m
7. sep 2010

ahojte 🙂
ahojte naši mali včera športový deň,dnes sa už učia. mali si doniesť slovensky jazyk, matematiku a čítanie. ešte stále nemaju rozvrh hodín.
Tamarku som v mš nahlásila na muzikalovu prípravku. rada tancuje tak nech sa realizuje dievča.

jaduska
autor
7. sep 2010

baby, toto vám závidím, že v tých väčších mestách majú deti toľko možností na rôzne aktivity..... U nás máme veľmi kvalitnú ZUŠ-ku, ale to trošku podrbali s tým zákonom, že dieťa môže ísť iba na jeden odbor.... Ale také korčuľovanie, plávanie, karate a pod., o tom môžme iba snívať.... Ja by som napr. Barboru dala niekde na gymnastiku, alebo balet, lebo ona má na to predurčenú postavu, je ľahulinká a štíhlunka. Aj Sandra je štíhla, ale je ťažká....

mimomu
7. sep 2010

jadus,viki chodila do dedinskej skolky ale je blizko mesta,takze sa to dalo
a s tou zus mam pravdu-doondili to ako sa len dalo. 😠

lubkaj
7. sep 2010

Ahojte, tak som sa spytala na to preradenie do inej tiedy pocas skolskeho klubu. Ale neriesila som to s triednou, ale s vychovavatelkou 1.B, ku ktorej Adrianka chce chodit (je to ta ista, ako mali minuly rok). Vychovavatelka bola velmi mila, ze ona by Adrianku rada k sebe zobrala, lebo je velmi sikovna a ma ju rada, ale uz ma 26 deti, a to je maximum, co moze mat. Isla som mnou do triedy a snazila sa presvedcit deti, ktore k nej chodia, aby sa s Adriankou vymenili, ale nikto nechcel, iba sa prihlasili dalsie tri, co by chceli ist tiez k 1.B... Slubila mi, ze este skusi niekoho presvedcit, ale nevidim to nadejne. Medzicasom sa Adrianka skamaratila s dalsimi dvoma dievcatkami z 1.B, ked boli vsetci spolu vonku. Tak uvidim, co povie dnes, ale zatial sa iba stale stazuje, ze v 1.A je nuda.

maznacik007
7. sep 2010

u nas sa normalne prihlasovalo do zus na viacero odborov.. primator povedal ze ak aj nahodou zakon nezrusia do januara tak mesto to zadotuje...

idu na plavecky koncom mesiaca... uz chodime do zusky... tak mame toho dost...

andrea.m
7. sep 2010

tak my už máme rozvrh hodín.takže už to začína naozaj. filipko o krúžkoch ktoré ponuka škola nerozpráva. spomenul ten futbal ale nesuhlasila som takže teraz nerieši nič no a to karate mimo školy to mu ostalo. no a tami som dala na tu muzikalovu prípravku ale to má v rámci škôlky takže pohoda.

ukana
7. sep 2010

prvá jednotka z čítania 😉

maznacik007
8. sep 2010

@ukana gratulujem.....

my uz sme nabehli na kruzky ... v piatok je prvy trening na akvabely.... akurat sa jedujem s malou nejaka je predrzela.. zeby uz pubetra?

jaduska
autor
8. sep 2010

No ja som veľmi zvedavá, či tie krúžky u nás tiež zadotuje primátor..... Ale neviete niektorá ako to vlastne je? Lebo vraj nemôže chodiť na dva rovnaké odbory - napr. na dva nástroje, ale na nástroj a na tanečný môže....som z toho jeleň....

ukana - gratulujeme k prvej jednotke, asi to je prvá jednotka aj v rámci tohto nášho "klubu"....či už niekto dostal známku???

My máme dnes rodičko, tak som zvedavá, čo zahlásia....

andrea.m
8. sep 2010

@ukana gratulácia veliká 😉
@jaduška myslím že okrem ukaninho maťka ešte známku nikto nemá
@maznacik007 aj moja mala je predrzela a to ma ešte len 3. to bude nejaký vírus 😀

maznacik007
8. sep 2010

http://www.sme.sk/c/5538889/stat-zaplati-ziakov...

tu pisu jedno dieta jeden kruzok.. co je teda dobre ubohe... lebo co ked dieta chce aj tanec a nastroj ako vy jaduska... alebo vytvarny a tanec a pod.. zas idu trestat sikovnych miesto toho aby to lepsie kontrolovali

jaduska
autor
8. sep 2010

@maznacik007 najväčšia blbosť na tom je tá, že napr. poniektoré deti chodia na viac krúžkov alebo viac nástrojov už dlhšie, možno im do ukončenia chýba iba tento jeden rok a teraz čo? Čo keď rodič na nemá na to, aby zaplatil hoci len jeden polrok? Veď koľko detí na CVČ a ZUŠ nechodí! Fakt namiesto toho, aby si to skontrolovali, tak radšej potrestajú deti 😠

mimomu
8. sep 2010

ahojte.
jadus,poviem ti to celkom presne,lebo min.tyzden sme to s riaditelkou zus-ky preberali.
kazde dieta moze chodit na jeden hudobny nastroj+skupinove vyucovanie/tanecny,vytvarny,lit.dram.a pod/
ale nemoze chodit na dva hud.nastroje sucastne ani na dve skupinove vyucovania.
ak mas poukaz zo skoly mozes ho vyuzit v ramci zus-ky,vtedy neplatis za prvy polrok v zuske,co je u nas 8 eur.

nas aj tak chodi len do tanecnej na zuske a plus na skole ma 3 kruzky.to staci 😉

herecka si zabudla doma farebne pera 😠 takze anlu.vidis......vcera claire a dnes viki 😀

ukana-vidis to,aky sikovny.gratulujeme 😉

jaduska
autor
8. sep 2010

@mimomu vďaka za vysvetlenie....ešte že ťa mám o)))))

maznacik007
8. sep 2010

@mimomu a vytvarny sa povazuje za co za skupinove ci indi vindualne vyucovanie? ono teoreticky nasa chodi este na hudobnu pripravku a su v triede viaceri aj teda budu cca piati lebo ona ide na spev.
ako u nas povedali v zuske ze sa nemame stresovat ze primator to zacvaka teda mesto.. ale pravda moze prist k zmene primatora a co potom...

mimomu
8. sep 2010

jadus to je oki 😉
maznacik-tanecna,vytvarna,lit.dram.-skupinove vyucovaie/hip-hop,folklor,moderne tance/
spev ak je sama na vyucovani,hudobny nastroj,-individualne vyucovanie 😉

maznacik007
8. sep 2010

@mimomu nie na speve su tak dve tri... takze to bude asi skupinove... 😒

mimomu
8. sep 2010

ano to je skupinove ale keby chodila,na spev ku konkretnemu ucitelovi,ktroy sa bude venovat len jej,tk to sa povazuje za skupinove.
napr.aj viki chodi na folklor ale musi chodit aj na spev,pretoze uzko suvisi s folklorom-takze ono to zavisi aj od toho ako sa to vyucuje.

abetka
8. sep 2010

Ahojte. Aj u nas prva jednotka vcera z matematiky 😵

jaduska
autor
8. sep 2010

Tak my sme dnes mali to rodičko, nič nové som sa nedozvedela, ako vždy.... 😉 Akurát, že plánujú školu v prírode pre všetky ročníky, ak bude záujem, ale chcú ísť iba tu, pár km ďalej, tak v tom nevidím nijaký zmysel. Ak chcú spoznávať okolie, tak tam môžu ísť na jednodňový výlet, školu v prírode si predstavujem trošku inak. Ale to ešte uvidíme....

A idem sa aj ja pochváliť, Sandra dnes doniesla až dve jednotky - obe z čítania. A bola podarená, keď mi vravela, že sa hanbila, lebo pani učiteľka ju chválila za to, že mala ako prvá vyfarbený nejaký obrázok.... Tak som jej vysvetľovala, že sa má hanbiť, ak urobí niečo zlé, nie niečo dobré....

abetka
9. sep 2010

@jaduska- mala je sikovna 😵 Co ude zbierat po jednej, ked moze hned dve 😉
NAsa sa dnes zobudila s kaslom ako stary hrniec, tak som jej dala lieky, nemala teplotu, tak som ju poslala do skoly a som zvedava ako zajtra. Snad to zvladne a cez vikend sa poliecime. MA stvu tie choroby. Este som sa chcela spytat, ci idete dat deti zaockvat proti chripke???JA som vlani dala a vobec nebola chora, ale tento rok zvazujem , ze ju nedam.Aky je vas nazor???

maznacik007
9. sep 2010

jeej ake mate sikovnice...

u nas sa zatial znamky nedavaju, dnes mame rodicko... N. dostala pozvanku na oslavu... bude to na jednej chate na jazerach... normalne pekne pozvanky z fota... tak musime vymysliet darcek.. asi nejaku barbinu..

ockovat neviem... rozmyslam.. my sme mali minuly rok cela rodinu tu prasacinu.. ja som bola aj v nemocnici.. tak ja sa asi dam a deti neviem... moj maly napriek tomu ze bol zaockovany dostal rubeolu... 😒 este sa rozhodnem.. kedy to vlastne treba dat?

jaduska
autor
9. sep 2010

@abetka my, keď nemusíme, tak očkovať nedávame....malé sú zaočkované proti pneumokokom, Sandra ešte chrípku nemala, ona len angíny....
A dnes ráno tiež voľajako pokašliavala a soplila. Asi to chytila od Olívie, lebo tej tečú soplíky už tretí deň. Na budúci týždeň mám každý deň školu, tak sa stavím, že všetky tri ochorejú ☹

mimomu
9. sep 2010

ahojte.u nas sa zatial tiez neznamkuje ale uz pisali prepisy,citali a robili patminutovku.
skoro ma porazilo,zas sme platili za ang.jazyk 9,8e,za vlativedu zosit 2e,za slniecko casopis 6,7e a za obrusy 2,6e spolu 20e a este dokupit temperky-nemali sme na zozname a tie uhliko.pastely vcera som za tieto 2 veci vyvalila 9,5.no od zac.skol.roka to je uz 80e a to este kde su kruzky?svihne ma 😝

mimomu
9. sep 2010

ani mi neockujeme.

maznacik007
9. sep 2010

@mimomu my sme platili za anglictinu 17.50 EUR a za tie zosity pracovne sme tiez do 15 eur platili.. ja to uz neratam.. ani dokopy..

jaduska
autor
9. sep 2010

My sme za pracovné zošity platili ešte v júni, teraz nám treba už len 15€ na angličtinu....