Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
9. sep 2010

no teda 😝

bodka13
9. sep 2010

ahojte mamky 🙂 ...čítam,že niekde už aj známky rozdávajú-u nás ešte nie,ale už píšu,čítajú a počítajú o 106 😉
...za učebnice ani pracovné zošity sme zatiaľ neplatili,ale AJ sme kupovali vlani za 16,50€ tak to majú aj tento rok
-zatiaľ musím zaplatiť iba ŠK na 1/2rok = 22,15€(z toho 5e je na pomôcky)...a stravu(každému chalanovi 2 šeky 😠 )

jaduska
autor
9. sep 2010

Dúfam, že u nás si nezmyslia platiť stravu na 2 mesiace dopredu, zatiaľ to tak nebolo, ani v MŠ ani ZŠ....

A si predstavte, že San sa asi predvčerom hrala na školu, písala si kriedou na tabuľu a potom za mnou prišla, že či 5 krát 13 je 65. Tak som sa jej opýtala, ako na to prišla, ona niečo, že si spočítala, spočítala, spočítala....vôbec som to nepochopila ako, ale výsledok mala správny. Tak sme sa potom smiali, že bude skôr vedieť násobiť ako spočítavať. Lebo niektoré súčty jej teda ešte robia problém - teda vypočíta správne, ale trvá jej to dlhšie.... 😕

anlu
9. sep 2010

@jaduska mozno si 5x spocitala 13+13... chapes? tak mozno uz aj scitavanie ide 😀

u nas klasika, ked sa opytam Claire co robili a co mali tak mi povie bud ze sa nepamata alebo vcera mi povedala ze to co vzdy 😝

anlu
9. sep 2010

a sek za obedy ma od pondelka v aktovke... no mile od nej, tak som jej musela vysvetlit ze v jej aktovke sa sam nezaplati 😀

anlu
9. sep 2010

este som zabudla, ze vcera bola Claire na odber krvi aj na vytery na alergo tak som zvedava ci nieco zistia. Koli tomu som jej ani nezacala davat Imunoglukan a tiez uz pokasliava 😠

inak my tiez neockujeme a proti chripke uz vobec nie, vsetci znami co boli zaockovany tak chytili taku hnusnu chripku ze sa nevedeli za mesiac spamatat... ja som skor chcela proti kliestom tak som sa radila s lekarkou ale nakoniec mi poradila ze lepsi je repelent co sa mi aj osvedcilo lebo zatial sme nikto z rodiny nemali kliesta od kedy ich pouzivame

jaduska
autor
9. sep 2010

@anlu
Anka - ono to očkovanie nie je proti kliešťom, ale proti kliešťovej encefalytíde. Teda, ak sa dá človek zaočkovať, neznamená, že naňho kliešť nepoleze.... Mne to lekárka tiež neodporúčala...
A Claire má nejaké alergické prejavy? Lebo naša San má furt nejaké kožné problémy, ale naša Dr. jej stále predpíše Locoid a nikde nás neposiela... 😕

A na to násobenie sa jej musím ešte raz opýtať, ako to vlastne bolo 😝

anlu
9. sep 2010

@jaduska ano to viem, len som to tak napisala ako hotentot 😀 ved to ze to ockovanie je len proti encefalitide a nie aj proti borelioze tak ma presvedcila ze repelen je lepsi a zatial sme nic nechytili 😀
Claire ma take prejavy ze ked zacne take pocasie ako je teraz tak len kasle, smrka ale nie je tak original chora, len tak akoby na nu nieco liezlo a presne to som mala aj ja a zistili mi alergiu na bakterie

andrea.m
9. sep 2010

@jaduska locoid je kortikoid a nemal by sa brať dlhšie ako 7 dní a nie veľmi často za sebou. myslím že by si sa mala skôr dožadovať alergologa než dieťa mazať s takou ťažkou masťou.

obedy naši budu platiť za 2 mesiace a šek vraj príde okolo 15teho

mimomu
9. sep 2010

no co babule?uz zarezavate?
my budeme mat na zuske aj tanecnu-normalna vyucba aj folklor a popritomspev.je to 2krat do tyzdna a potom len v skole kruzky pocitac,spevokol a na sikovn ruky nehce chodit-verim jej. 😀
zajtra pisu diktat 😅

jaduska
autor
9. sep 2010

@andrea.m veď ja som to čítala v príbalovom letáku, tiež tým nie som nadšená, asi fakt budem musieť byť ráznejšia pri najbližšej takej príležitosti, alebo pošlem mamu....tá vybaví všetko 😀 😀 😀

abetka
10. sep 2010

ahojte. Alzbeta je chora, ale vlastne prechladnuta, vraj cela trieda sopli, kasle, ze hruya. Dufam, ye skoly nepozatvaraju, lebo ma uz nacisto poraziii 😝
Ma lieky a teplotu nema, tak isla do skoly, ale len na dve hodiny, potom ide pre nu MM, nech tam neni cely den a MMmusel ist rano do prace a ja tiez ☹

anlu
10. sep 2010

veru hrozne je to s tymi chorobami 😒 Claire tiez trochu pokasliava a smrka ale zatial nic hrozne, dufam ze cez vikend ju to prejde...

donara
10. sep 2010

ahojte, aj my sa pripájame so smrkaním a kašlaním. Matuško začal chodiť do škôlky a hrozne sa mu tam páči.Keď som povedala že musí ostať doma, tak sme mali doma taký cirkus, že sa to nedalo vydržať. No a dúfam že cez víkend to aspoň trochu prejde. Ferik ešte nedoniesol žiadnu známku, ale píšu, čítajú a rátajú o 106 😝

ada11
10. sep 2010

naša Maťka bola v škole až 3 dni a od utorka je doma s vysokými teplotami 😠 ešte som sa s ňou vôbec neučila, takže máme čo doháňať ☹

mimomu
10. sep 2010

jaj baby neplaste s tymi chorobami 😔
nasa viki dnes 1 z citania-velka.p.ucitelka davala len male a velke alebo vykricniky. 😨
ulohy maju zopar na vikend.len je tak skaredo vonku,ze herecka nevie co s volnym casom.vsetko ju drzi 10min. 🙄

lubkaj
10. sep 2010

Ahojte. U nas zatial este pani ucitelka nedava ziadne znamky ani domace ulohy. Podla Adrianky vraj az koncom septembra...

Dnes priniesla zoznam kruzkov (spomenula si asi o deviatej vecer, dovtedy tvrdila, ze v skole nic nove), ale nevie nam povedat, na kolko z nich sa moze prihlasit, kolko sa za ne plati a pod. Takze v pondelok rano sa asi porozpravame s pani ucitelkou. Rodicovske zdruzenie mame az 16.9., ale to manzel pravidelne zmeska aspon polovicu, lebo je zastupca triedy v rade rodicov a ta sa vzdy pretiahne.

A dnes poobede ma Adrianka privitala radostnou spravou - podarilo sa presvedcit jedno dievcatko, aby sa s nou vymenilo, takze uz chodi do skolskeho klubu k 1.B. Bola velmi stastna.

A este jednu novinku mame - priniesla zo skoly oznam, ze sa mame prist porozpravat so specialnou pedagogickou, tak sme tam rano boli. A dozvedeli sme sa, ze ju koncom minuleho skolskeho roka kontaktovala psychologicka, ku ktorej sme chodili, takze teraz sa nas rovno spytala, ci Adrianku chceme ako mimoriadne nadane dieta integrovat. Vysvetlila nam, co to znamena a vyzera to velmi dobre, takze Adrianka bude integrovana 😎.

anlu
10. sep 2010

dnes som musela ist po Claire ja a taaaaak som zmokla, mala som sice dazdnik ale som aj kocik mala a ja neviem aj kocik tlacit aj dazdnik drzat tak som ho zlozila a mokla som 🙄
v pondelok maju exkurziu v spalovni a zacinaju aj s kruzkami, cize v pondelok ma spanielcinu. Uz sa velmi tesi 😀 som rada ze si oblubila nejaky jazyk, lebo anglinu nema rada ale tak tu maju povinne. U nas znamky zatial nedavaju ale tiez uz sa vsetko ucia normalne...

mimomu
11. sep 2010

anlu,ty inak ponocujes.ja som uz mala pol noci za sebou 😀
do akej spalovni?mrtvol? 😕 hadam nie 😅

anlu
11. sep 2010

@mimomu 😀 😀 😀 nieeee do spalovne odpadov, ale aj mna napadlo ci nie tam 😲 to by bola dost brutal exkurzia...
to vies ked v noci najvacsi klud 😀

anlu
11. sep 2010

a pozeram ze to som este celkom dobry cas mala 😀

mimomu
11. sep 2010

ja uz o 22hej bucu-buci 😀

anlu
11. sep 2010

ja vtedy este len ozivam 😀

jaduska
autor
11. sep 2010

@lubkaj a tá integrácia bude tak, že ostáva v tejto triede, len bude mať špeciálny vzdelávací plán?

@anlu musíš si kúpiť pršiplášť, ja už mám....aj gumáky si plánujem kúpiť, keď už sú také "moďernéééé"

anlu
11. sep 2010

@jaduska ja uz mam niekolko rokov rozsitu nepremokavu vetrovku a nie a nie ju dokoncit ale uz budem musiet 😝

jaduska
autor
12. sep 2010

@anlu ale veď zachvíľu už nebudeš kočíkovať, tak vetrovka môže počkať na vnúčatá.... 😀

anlu
12. sep 2010

@jaduska HA HA HA len tu v KE mame casto take pocasie ze fuci a prsi tak to je vyhoda mat taku vetrovku lebo dazdnik polame
no vcera Claire mala peknu nadchu dnes uz jej tak netecie z nosa ale kasle 😒 som zvedava ako sa zobudi rano, dufam ze nie s horuckou...

lubkaj
13. sep 2010

@jaduska : Presne tak. Bude dalej chodit do tejto triedy, ale na niektore predmety bude chodit do vyssich rocnikov a ine veci bude mat rozsirene (napr. by sa vraj malo dat dohodnut, ze z matematiky nebude musiet robit veci, ktore vie, ale namiesto toho dostane ine, narocnejsie priklady). Takisto vraj mozeme do toho studijneho planu priamo napisat trebars "Chceme, aby sa ucila programovat v Baltikovi alebo Imagine." a skola nam to musi zabezpecit. Samozrejme, studijny plan este len budeme vypracovavat a musi s nim suhlasit psychologicka, my aj skola. Tak som zvedava, lebo toto je teoria, v nasej skole este nemali integrovane nadane dieta a tento rok su aj s Adriankou tri. Specialna pedagigicka sa skor specializuje na integrovane deti s roznymi poruchami, ktorych je na skole az 45.

Najnovsie mame trochu problem s kruzkami. Adrianka v piatok doniesla ponuku kruzkov a vzdelavaci poukaz, tak sme cez vikend studovali a vyberali a dnes sme sa dozvedeli, ze moze chodit iba na jeden kruzok. Chceli sme, ze dalsi kruzok kludne doplatime, ale maju s tym problem - vraj to predvlani spravili a potom im vycitali (neviem kto), ze za kruzky beru peniaze. Tak sa musime rozhodnut medzi anglictinou a inormatikou...

andrea.m
13. sep 2010

tak na jeden ju daj v škole a druhý mimo školy. alebo už ma toho mimo školy veľa?

anlu
13. sep 2010

@lubkaj to moze mat len jeden kruzok v skole? ci som zle pochopila? inak super ze jej mozte urobit specialny studijny plan, som zvedava ako to dopadne v praxi ked pises ze to je prvy krat na vasej skole

dnes boli v spalovni odpadov a Claire sa tam tak velmi pacilo (nechapem preco, lebo tvrdi ze tam bol smrad) ze az plakala ked odchadzali 😅 a taka nadsena z toho bola, moja zlata 😀 mozno ma eko citenie po mne 😀 😀 😀