Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

marcca
13. sep 2010

u nás môžu mať krúžkov aj viac, ale platia si za každý jeden... 😝

@anlu, poctivo triediš odpad? 😀 😀

jaduska
autor
13. sep 2010

Neviem, ako je to s krúžkami na škole, či vám to zastrešuje škola, alebo CVČ, ale na vzdelávací poukaz môže mať vraj iba jeden krúžok, to údajne platilo aj predtým....

andrea.m
14. sep 2010

ahojte. mali sme včera rodičko. Filipko v pohode nenní čo riešiť. dúfam, že takýto stav nám vydrží čo najdlhšie. akurát maju celá trieda za ulohu každy deň doma nahlas čítať 15 minut z inej knihy ako je čítanka. čo sa krúžkov týka ponuku maju pestru. môžu chodiť na koľko chcu ak to budu stíhať.platí sa ktorý ako a vzdelavací poukaz sa da uplatniť iba na jeden kružok. Filipko nebude zatiaľ chodiť v škole na žiadný krúžok ibaže dnes maju doniesť domov ten papier s ponukou kružkov tak uvidím či ešte ho niekam nestrčím kedže utorky a štvrtky bude mať voľne. ale to iba v prípade žeby veľmi chcel lebo podľa mňa mu bohate stačí aj to karate 3x do týžňa.

abetka
14. sep 2010

ahojte. TAk nasa Alzbeta je doma. Chrchli, je zachripnuta, tak pojde do skoly az v pondelok 😝
U nas rodicko este nebolo, ale uz doniesla 1-, lebo nedodryuje dlzne a rychlo cita 😝 .Tak dostala zase hubovu polievku.

mimomu
14. sep 2010

ahojte,nasi dnes mali branne.zajtra volno,tak sme sa 2 dni neucili.uvidime co vo stvrtok.
abet-ved 1- je super 😉

anlu
14. sep 2010

@marcca no snazim sa, len dost mi to komplikuje mestska cast tym ze sa rozhodli ze tu nepotrebuju kontajnery na papier, co je velka skoda lebo prave toho sa nazbiera najviac... inak robim co mozem - pouzivam latkove plienky, periem v mydlovom slize, pouzivam pokial mozno eko cistiace vyrobky a neviem co este 😀 mat tak este dvor aby som mala kde supnut kompost... 😀 😀 😀 lebo my sme pol rodiny vega tak jeme veeeeela zeleniny a ovocia a z toho je dost biologickeho odpadu

anlu
14. sep 2010

Claire dnes mala plavaren a maju novu ucitelku, minuly rok sa mi stazovala ze nechce chodit lebo maju zleho ucitela... no dnes bola taka nadsena ze chcela ist aj zajtra 😀

andrea.m
15. sep 2010

to je super že sa jej páči. mi sa práve chystáme na športový deň s klubu za ktorý Filipko trenuje karate. takže budeme celý deň na bankove sa teším. 😀

mimomu
15. sep 2010

ahojte,viki vcera cely cas prehanalo,ze ju boli aj hlava.tak dufam,ze ju do do zajtra prejde.ma dietu.
maju nejake ulohy,este sme ani nezacali 😒
mm aj so svokrov.isli na hriby-normalen je posadnuty 😠

andrea.m
15. sep 2010

my píšeme úlohy až teraz. akosi sme sa k tomu nedostali skôr 😝 a snme ešte len pri 1 hodine ktorou je vlastiveda a teda mám dosť. napísať sloh o našej triede a správani a ešte to aj potom nakresliť 😝 😝 😝 .my sme mali vlastivedu až v treťom ročníku a stačilo nám to. zase som toho názoru že tie deti preťažuju. ved mať hned v 2 ročníku vlastivedu a prírodovedu je dosť.

jaduska
autor
15. sep 2010

@andrea.m to vážne majú napísať sloh????? Tiež mi bolo divné, že majú vlastivedu aj prírodovedu, ale mne to celkom vyhovuje, pretože aj ja mám v škole v tomto semestri základy prírodovedného a vlastivedného vzdelávania 😀 😀 😀

Inak naša "krásna víla" má už tiež nepríjemnú skúsenosť zo školy - zabudla si napísať domácu úlohu. Z družiny prišla s tým, že úlohy nestihla napísať (neviem, čo tam robili, ale to je iná kapusta). Tak ja som jej pozrela zošity, dala von, čo má dopísať a nechala ju samú. No a som jej to už neskontrolovala, či má všetko, tak matiku napísala a slovenčinu nie....Ale vraj to viacero detí z triedy zabudlo, tak pani učiteľka na nich iba pokričala a poznámky nedala. San bola dosť nešťastná z toho, tak som ju potešila, že aj ja som si v druhej triede raz zabudla napísať úlohu, ale ja som dostala aj poznámku. A to bola moja prvá aj posledná poznámka, lebo viac som už úlohu napísať nezabudla..... 😀

andrea.m
15. sep 2010

@jaduška no sloh. maju opísať svoju triedu. čiže to je podľa mňa sloh. ved to ma v zošite na celú stranu. a na dalšej strane má tu triedu nakreslenu.

jedina zmena čo teraz maju je že AJ maju "iba" 2x do týžňa celú vyučovaciu hodinu. v 1 ročníku mali každy deň ale stále iba 20 minut.

andrea.m
15. sep 2010

poznámku zatiaľ nemáme...až mi je to divné 😀 😀 😀 a jednotku jednu v zošite z čítania. žiacka knižka zatiaľ zíva prázdnotou.

jaduska
autor
15. sep 2010

@andrea.m Adi, že divné, som sa teraz zasmiala 😀 😀 😀 😀 😀

Mne je zas divné, že naša Sandra dostala jednotku z diktátu a napísala ho úplne bez chyby 😕 😕 😕 No a keď opisuje text z nejakej knihy, tak tam má chýb ako maku. Nerozumiem tomu....

andrea.m
15. sep 2010

@jaduska možno sa jej lepšie píše ked počuje ako ked pozerá 😎

gloria78
15. sep 2010

jaduska, presne toto robí aj náš Marek, diktát v pohode,ale prepis červené more, poradila som mu aby si to potichučky šepkal čo si prečíta na prepis 😉

jaduska
autor
15. sep 2010

@gloria78 a pomohlo mu to? Skúsim sa ja aj učiteľky opýtať, či to robia aj iné deti takto....

marcca
16. sep 2010

@jaduska jadus, aj my sme na tom podobne a myslím, že sa nás nájde viac s týmto problémom 🙄 ...diktát bez chyby a v prepise pozabúda hádam všetky dĺžne a mäkčene...asi pri tom inak rozmýšľa ako pri diktáte a sústredí sa na iné 😒 ..a keď ideme písať a spýtam sa jej, či diktát či prepis, tak vždy vyhrá diktát 😀

@andrea.m aj my sme včera robili niečo podobné, mali nakresliť plán triedy ako ju vidia zhora 😉 ...no ale ten sloh ku tomu sme už nemali 😕 😀

mimomu
16. sep 2010

ahojte,nasi mali tiez len kreslit triedu z vlastivedy.
nas je zas opacna.diktat 2-3 chyby a prepisy bez.no ja neviem 🙄

anlu
16. sep 2010

@marcca to presne aj Claire si stale radsej vyberie diktat 😀
inak my este nemame ziacku knizku 😲

anlu
16. sep 2010

@jaduska Claire sa to minule tiez skoro stalo, len nahodou som jej pozrela do zosita a pozeram ze tam ma DU 😖 raz si aj hlavu zabudne niekde.... neskutocne je nesustredena a vsetko zabuda a ked jej nieco hovorim tak jednym uchom dnu a druhym von a asi aj nosom jej to vyfuci mam taky pocit 😝

donara
16. sep 2010

ahojte, tak naša žiacka tiež zíva prázdnotou. Zatiaľ majú známky len z čítania, ale náš Ferik ešte neprišiel na radu 😀 . Pri prepisoch a diktátoch je to raz diktát ok, druhý krát prepis ok, podľa toho nad čím premýšľa, pretože on aj pri čítaní je niekde na ihrisku 😢 . Pri odpisoch mu stále prízvukujem, že musí správne slovo prečítať a hneď ho aj písať, lebo sa stáva, že začne obhrýzať pero a potom nevie čo píše, kde skončil atď., ale vtedy ma ide rozhodiť od zlosti, to sú aj tri zátvorky za sebou. No ale mama môže hovoriť čo chce, počuje len to čo chce a momentálne mu vyhovuje..... Z vlastivedy tiež mali nakresliť triedu a potom odpísať text z tabule. A za to tiež dostávali známku ale len tí čo to mali pekne napísané a bez chyby, náš to mal bez chyby a bez jedinej zátvorky, až som sa čudovala, ale..... och, píše ako 100 ročný kocúr 😝 , takže jednotka nebola 😢

jaduska
autor
16. sep 2010

ahojte....
k tomu krasopisu - akurát dnes sme preberali na špeciálnej pedagogike, že najnovšie trendy hovoria, že sa má hodnotiť gramatická správnosť, od hodnotenia krasopisu sa už upúšťa....no ale v našom skostnatenom školstve asi nie 🙄

andrea.m
17. sep 2010

tiež vediem Filipka k tomu aby hlavne písal bez chýb,že na kráse nezáleží. beztak budu celý život písať na pc(to som mu samozrejme nepovedala 😀 ).lenže ked písal pekne tak aj pomaly a nestíhal. takže od krasopisu som upustila.

lubkaj
17. sep 2010

@andrea.m Mimo skoly nema Adrianka ziadny kruzok, do vecera je v SKD. Keby mala nieco mimo, museli by sme ju tam nosit, a neda sa kazdy tyzden odchadzat z prace skor...

@anlu Pochopila si to spravne, riaditelka nam povedala, ze vzdelavaci poukaz plati iba na jeden kruzok (co sme vedeli), ale ze si nemozeme doplatit dalsi, lebo minule to tak spravili a dostali zhora vynadane, ze to tak nemozu. Ale mam cerstvu informaciu zo vcerajsieho rodicovskeho, ze vraj to prehodnotili a ak chceme, aby dieta chodilo na viac kruzkov, treba dat skole "sponzorsky dar". Dost ma to stve, lebo clovek nevie, kolko ma dat, viac by ma potesilo, keby mali cennik jednotlivych kruzkov...

Chcem sa vas spytat, zapajaju sa vase deti do matematickych korespondencnych seminarov ako je MAKSIK (www.maksik.sk) a TAKTIK (www.taktik.sk)? My sme sa na to v skole informovali, lebo vieme, ze na skolu boli poslane o nich informacie, ale k nasej ucitelke sa to vobec nedostalo. Pritom su urcene uz aj pre druhakov. Vraj sa spyta, tak som zvedava.

lubkaj
17. sep 2010

@jaduska O tom krasopise by mal niekto povedat nasej ucitelke, ona ako chybu opravi aj to, ked je pismeno 2 milimetre nad ciarou, lebo ma byt presne na nej 😒

mimomu
17. sep 2010

lubkaj-aj nasa 😒

andrea.m
17. sep 2010

@lubkaj @mimonu divné učiteľky

naši odoberaju v škole časopis maxík.a vraj s ním budu aj pracovať tak uvidím čo to je zač.

anlu
17. sep 2010

@donara to akoby o nasej Claire si pisala 😀 ona hlavu stale niekde v oblakoch ma a stale nad niecim inym rozmysla ako treba... no uz ma tak niekedy vytoci...

anlu
17. sep 2010

inak mame uz vysledky co brali Claire krv aj vyter z nosa a hrdla tak mala zle pecenove testy 😲 a nikto nechape z coho a ma zlateho koka v nose, tak budeme musiet skocit k lekarke a este raz dat urobit rozbor krvi