Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
17. sep 2010

anlu,ty sa vies aj rozculit 😲
andrea,to veru hej.

anlu
17. sep 2010

@mimomu no raz za cas ale ked tak uz poriadne 😀 😀 😀

u nas sa za kruzky neplati ved platime uz dost vela mesacne a moze mat ich kolko chce, hoc aj vsetky 😝

donara
17. sep 2010

Ahojte, tak naši dnes zasa mali odpis z tabule, zasa bez chyby, ale jednotka nebola, jedno a sa ocitlo pod linajkou. No čo už, len dúfam, že ho to neodradí. No a dnešná hudobná tiež nemala chybu, učiteľka im čítala pieseň na 4. strane a kedže videla, že naše trdielko je zasa niekde mimo, tak mu povedala až to dočíta on, samo že nevedel ani kde skončila a už vôbec nevedel o čom vlasne čítala,tak ma to vytočilo až hrúza 😠 . No ale pokrok oproti minulému roku je, že sa zatiaľ nezabával počas čítania,to mu na koci roka sľúbila, že ak ho ešte raz načapá tak to bude za 5.

mimomu
17. sep 2010

my dnes 1 z citania ale z diktatu 3 chyby a to bola viki najlepsie.ostatne baby mali 5,7,10chyb ale sakra tazke slova mali a diktat na skoro celu stranu.uff 🙄

anlu
17. sep 2010

no citam ze u vas to beru nejako zhurta... u nas pohodicka aspon zatial... konecne mame aj ziacku knizku a Claire ma v nej zatial len velku pochvalu za usilovnost pocas prazdnin 🙂 a velmi dobra praca, cize jednotka z matematiky

andrea.m
18. sep 2010

@anlu čiže claire bude mať aj v žiackej knižke aj tento rok iba slovne hodnotenie?

anlu
19. sep 2010

@andrea.m no tak to vyzera... este sme nemali rodicko

mimomu
19. sep 2010

ahojte,co co preberaju vase dietky momentalne?
nasi sa maju naucit basnicku naspamat od libuse fiendlovej z citanky,matiky maju zatial taku,ze pocitaju volne strany z matiky od minulorocjych druhakov,sj nejake cvicenia robia na tykanie a vykanie,z aj opakuju slovicka a uz aj pisat cislovky do 5.

jaduska
autor
19. sep 2010

@mimomu ja som celý minulý týždeň chodila do školy, tak sa priznám, že ani nemám prehľad, čo brali 😀 😀 😀 😝

andrea.m
20. sep 2010

@jaduska ja som ani do školy nechodila a nemám prehľad 😀 bóže to som mater

andrea.m
20. sep 2010

akurát registrujem že 5 minutovku z matiky a pravopisne zo slovenčiny máme za 1

anlu
20. sep 2010

@jaduska @andrea.m nic si z toho nerobte, ja tiez vobec neviem co brali ani co beru skor sa mi zda ze este opakuju z minuleho roka a Claire je taky partizan ze ona nic nevie, nic si nepamata... no hroooooza 🙄

andrea.m
20. sep 2010

@anlu no čisto jak môj filip.dnes som s ním písala ulohy a take že zo SJ sme písali krstné mená,z matiky mali si precvičiť rýchlovku +- do 10,no a potom maju zajtra hudobnu,angličtinu a informatiku a z toho sme sa neučili nič

andrea.m
21. sep 2010

tak mi ešte stíhame rozprávky. školu otváraju až 7.45 a máme ju pod nosom takže pohoda. 🙂

donara
21. sep 2010

ahojte, tak náš včera doniesol 1 z čítania a 1 z matiky, tiež len opakujú. Včera sme len napísali úlohy a mali sme veget, dnes len sj, tv, m, a vlastiveda 🙂

anlu
21. sep 2010

@andrea.m to rano stiha? ste dobryyyy Claire sa rano nevie zobudit, ona je taky spachtosko 😀 ako cela nasa rodina 😀 😀 😀

andrea.m
21. sep 2010

vstávame pravidelne o 6.45. niekedy to ráno stíha a niekedy nie.aj filipko si rád pospí.
ked robím ráno tak je budíček 5.30 a potom fofry. filipko je 1 v škole a tami 1 v škôlke.

anlu
21. sep 2010

@andrea.m a o ktorej chodi spat? Claire je v tom uplne ako my, radsej ide neskor spat ale rano rada pospi... a zaujimave je ze ked bola malicka tak spala aj cez den dost vela aj vecer chodila skoro spat, o siedmej uz spala a to sa kazdy cudoval ze tak skoro chodi 😀 a teraz ju musim vyhanat a hodinu jej trva kym sa do postele dostane 🙄

jaduska
autor
21. sep 2010

Tak my už máme prvú dvojku v žiackej knižke - z čítania. San ma presviedčala, že ma všetko prečítané a nakoniec nemala. ☹ Intenzívne uvažujem nad tým, že ju odhlásim z družiny a bude robiť domáce doma. Vôbec sa mi nepáči ten systém, ktorý majú v ŠKD. Totálny chaos a večný krik. Tak neviem, čo s tým, či ísť pokecať s riaditeľom alebo jednoducho ju odtiaľ odhlásiť. Aj minule - mali úlohu z matiky, ešte nemajú knihu, tak píšu do zošita a Sandra sa pomýlila pri prepisovaní príkladu. To boli tie dlhé príklady, že 4-3+2-3+2-3+2-3+2 a pod. Takže San ho na základe toho zlého opisu vypočítala dobre, ale výsledok mal byť iný, vychovávateľka jej iba kázala opraviť výsledok, ale vôbec neprišla na to, že ma zle opísané zadanie. A dieťa je potom z toho magor, že kde urobilo chybu....

mimomu
21. sep 2010

jadus-nasi ulohy vobec v druzine nerobia.ja som doma ale aj napreik tomu chodi do druziny-nie si pisat ulohy ale hrat sa s detmi a robit veci co ju bavia.ked pride domov okolo 15-15.30 tak sa ucime a potom ide von-ked je cas.lebo viem ako by to dopadlo,presne ako pises 😒 a doma maju aspon klud.viem ze ty mas 3 deticky a si urcite viac vytazenejsia a ja.ved sa porozpr.s riaditelom a uvidis co on na to.a neboj 2 je super znamka,nie sice ako 1 ale je to jej pribuzna 😉

zusikk
21. sep 2010

JADUSKA my sme dokonca podpisovali ci chceme aby si dieta robilo ulohy v SKD alebo nie no a dohodli sme sa doma ze nie lebo nasa je taky nezodpovedak tak do druziny chodi ale hra sa ci nieco robia spolocne a ulohy az doma...mozno ak bude zodpovednejsia a tak ze jej neskor dovolime ale zatial by to nedopadlo dobre asi...aj ked teda sikovna je a zatial mame same jednotky...len ktovie dokedy s tou jej nepozornostou...podla toho ako pocuva mna doma sa cudujem ze ma tie jednotky v skole lebo to tak vyzera ze asi nepocuva len mna 😒

andrea.m
21. sep 2010

tak mi sme dnes dostali prvu 1 do žiackej knižky.písali samostatnú prácu z matematiky.

@anlu práveže spať chodia dosť neskoro. skôr ako o 21.00 nemám šancu ich dostať do postele nieto žeby ešte spali. a rano ich budím okolo piatej ked mám rannu službu a o siedmej ked robím poobede alebo nočnú.

anlu
21. sep 2010

@zusikk uz som sa zlakla ze to len nasa Claire je taka nepozorna...
ja som jej povedala ze ked chce moze si robit ulohy v druzine ale ona povedala ze nechce, chce sa pohrat s kamaratkami aj tak skoro nikdy ulohu nemaju

@andrea.m a nie su potom velmi unaveny? Sice Tamarka si asi pospi v skolke, ze? To aj Claire tak chodi spat... a som chcela uz supnut ku nej do izby aj Oliviu ale ona chodi o siedmej tak neviem ako to vyriesit, este pockam ked sa bude cas posuvat ako budu potom spat...

@jaduska som ti chcela uz davno napisat a zabudnem stale, ze uz som zrusila nocne dojcenie 😀 frajerka som, co?

jaduska
autor
22. sep 2010

ja som Sandre kázala písať úlohy v družine preto, že doma keď vytiahla zošity, tak hneď chceli písať aj malé, takže až taký kľud nemala. Ale malé sú už väčšie, už vydržia aj nejakú rozprávku popozerať, tak to asi urobím tak, že úlohy bude písať doma a krpcov skúsim nejako zamestnať.

@anlu frajerka si veru...ja s tým zatiaľ úspech nemám, lebo keď jej dám v noci cumlík, alebo ju skúšam upokojiť inak, tak spustí rev na celý barák....a keďže ja leňoch sa chcem vyspať, tak nakojím a mám pokoj 😀 😝

lubkaj
22. sep 2010

Adrianka si robi ulohy doma. V prvom rocniku sme sa na to raz pytali a povedali, ze prvacikovia este potrebuju dohlad, tak s nimi ulohy nerobia. A teraz nemaju vlastnu vychovavatelku, ale su deleni k prvakom, takze je to to iste... Ale aj tak by som chcela, aby si ich pisala doma, lebo je pri pisani dost nepozorna - hovori si, co ma napisat a pise nieco ine.
Z matematiky ulohy nemavaju, lebo nemaju ucebnicu, tak ucitelka povedala, ze radsej budu viac pocitat v skole, aby im nemusela stale nieco fotit. Akurat minule im na vikend dala za ulohu vymysliet slovnu ulohu. Adrianka vymyslela "Mamicka upiekla detom pizzu. Rozdelila ju na 8 kuskov. Kazdemu dietatu dala 2 kusky a 2 jej zostali. Kolko bolo deti?" Mala som z nej radost, aky pekny priklad vymyslela a ona priniesla v zosite k ulohe poznamku "Mala si vymysliet ulohu na + a -, nie na delenie." 😒

jaduska
autor
22. sep 2010

@lubkaj mala si učiteľke odpísať, že to nie je delenie, ale propedeutika zlomkov....

lubkaj
22. sep 2010

@jaduska 🙂. Adrianka tam totiz aj napisala, ako to riesila: 8-2=6; 6:2=3. Nedopisali sme nic, ale manzel Adrianke nakazal, ze ked k tomu bude mat ucitelka este nejaky komentar, nech jej povie, ze ved tam ma aj odcitovanie 😉.

anlu
22. sep 2010

@jaduska ja som to tiez tak robila ale uz mi to liezlo na nervy, a nemysli, nasa Oli tiez vie poriadny rev spustit az mi bolo luto susedov. Prvu noc sa tri krat tak zobudila, par krat sa hodila od nervov do postielky az poriadne buchla ale vobec jej to nevadilo. Na druhu noc to iste ale uz s kratsim trvanim, ja som sa ju snazila pohladkat a dat cumel ale ten na zaciatku vyhodila 😀 no co... temperament ma riadny.... tak som ju nechala nech sa trosku ukludni a potom si aj sama dala cumel a spala dalej. Na tretiu noc sa uz len raz zobudila a uz len chvilku plakala. Teraz aj ked sa zobudi tak len preto ze nevie najst cumel, ked ho najde alebo ked jej ho dam tak sama lahne a spinka dalej. Skoro vzdy prespi celu noc. Chce to len pevne nervy a vydrzat tie tri dni a bude ok.

anlu
22. sep 2010

@lubkaj no teda.... 😲 ani slov nemam... 😖 to je taka obmedzenost...

jaduska
autor
22. sep 2010

@lubkaj a mňa tak teraz napadlo, veď Adrianka by mala mať individuálny vzdelávací plán, nie? Sa učiteľka nasrala, že je dieťa šikovnejšie ako ona? Veď keď vie už aj deliť, tak by mala byť rada....

@anlu keď ja mám v čerstvej pamäti, ako som týrala Barborku, keď som ju musela nedobrovoľne odstaviť kvôli ďalšiemu tehu a už to nechcem zažiť, teda aspoň zatiaľ nie, časom to budem musieť poriešiť....