Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

anlu
22. sep 2010

@jaduska ja tiez este neplanujem odstavovat, ale podla mna v noci by mala spat a nie papat. Myslim ze je to aj pre nu lepsie ze sa lepsie vyspi a si predstav ze odvtedy aj cez den ovela lepsie spi 😲

andrea.m
22. sep 2010

@lubkaj učiteľka no comment.....bojí sa konkurencie 😀

andrea.m
23. sep 2010

ahojte 😉

tak moje deti maju na striedačku kružkovu krízu. filipko prekonal svalovku a už sa mu karate zase páči ale práve začala tami vymyšľť že nechce chodiť na tanečny ale maju ho v rámci škôlky takže má smolu.

sissi27
23. sep 2010

Ahojte, mozem sa k vam pridat? Podelit sa o radosti a starosti kazdodenneho zivota? 😉 Postazovat sa na slovenske skolstvo ale aj ho pochvalit??? 😎 Mam syna Sufiyaana ktory chodi do druhej triedy. Skola sa mu paci, chodi tam rad len horsie je to s domacimi ulohami. Tie priam neznasa. 😖

mimomu
23. sep 2010

jasne sissi.len sa pekne pridaj k starostlivym maminkam 😉 😀

andrea.m
23. sep 2010

@sissi27 není jediný. filipko ešte čítanie a matiku zvládne ale akonáhle treba písať koniec sveta.

andrea.m
23. sep 2010

@sissi27 ozaj a vitaj medzi nami....zabudla som ťa privítať 😅

sissi27
23. sep 2010

Dakujem.
Sufi precita raz aj to predtym ofrfle asi pol hodinovym predslovom: preco to musi citat, a preco je to take dlhe a pod 😕 matematiku robi dalsiu pol hodiny lebo ako si robi ulohu vsimne si okolo seba omnoho zaujimavejsie veci ako je pisanie cisel a pocitanie prikladov, no a ked si robi ulohu zo slovenciny tak to place niekolko krat za sebou lebo sa napr. pomylil a uz nedostane kvetinku. 😒 Takze namiesto pol hodiny robime ulohy hodinu a pol a viac so vsetkym co k tomu patri (s placom, krikom, dohovaranim). 😠. No a nehovorim ze musim nad nim stat ako gestapak lebo ako nahle by som odisla z miestnosti zabudol by, ze si ma robit domace ulohy 😀 No a nejake extra ukony ako pisanie cvicneho diktatu alebo pocitanie prikladov nam nehrozi lebo to on nemusi. Inak je to skvely chlapec, len tie domace ulohy 😝

jaduska
autor
23. sep 2010

@sissi27 Ahoj, vitaj medzi nami.....veľmi zaujímavé meno má tvoj synátor 🙂 🙂 🙂

@anlu to máš pravdu, žeby mala spať a my tiež, nie???? Naša sa niekedy zobudí iba raz a dokonca sa mi už stalo aj také, že prespala celú noc. Ale to iba raz.....

anlu
23. sep 2010

@sissi27 vitaj medzi nami 😉 😀 u nas to tiez vyzera podobne, nastastie ma taku skolu kde dostvaju domace len na vikend alebo ked je v tyzdni volny den. Ale presne to iste u nas... frflanie a naco a preco.... niekedy jej to trva cely den kym urobi vsetky ulohy a to keby si sadla a urobila tak ma za pol hodinku vsetko. Najnovsie je hladna ked ide pisat 😝 inak je tiez velmi sikovna. Kamoska co ma starsiu dcerku ma utesuje ze to prejde, tak som zvedava 😕

@jaduska nasa Oli uz vacsinou prespi celu noc od kedy v noci nepapa. A ja trubka nie zeby som isla spat ale do druhej kukuckujem 😀 😀 😀

sissi27
23. sep 2010

@anlu Joj Anlu zavidim Vam taku skolu, ktora dava ulohy iba na vikend alebo ked je volny den v tyzdni. Hned by sme taku skolu brali.
A u nas je to podobne ako u Vas ked sa maju pisat ulohy: Sufi je hladny, smadny a potom musi ist cikat a kakat. 😀

sissi27
23. sep 2010

@jaduska Dakujem

anlu
23. sep 2010

@sissi27 nasej Claire je stale niekde v oblakoch, zasnivana... sto krat jej musim nieco pripomenut a to nehovorim o tom ze si stale v skole nieco zabudne. Este ma tu vyhodu ze oni si aktovku prinesu v pondelok do skoly a v piatok si ju beru domov. Ale ked ma plavanie alebo nejaky kruzok na ktory nieco potrebuje tak si to nosi a take veci casto zabudne. Mynule mala v skole asi tyzden bundu 😕 ale najviac ma vie nastvat ze ju to vobec netrapi... joj vtedy zuuuuurim.

anlu
23. sep 2010

@sissi27 to je ake meno? naozaj je velmi zaujimave a pekne 😉

sissi27
23. sep 2010

@anlu
Pacilo sa nam dievcenske meno Sofia ale kedze v brusku sa skryval chlapec hladali sme chlapcensku obdobu Sofie. A nasli sme toto http://babynamesworld.parentsconnect.com/meanin... a potom toto http://babynamesworld.parentsconnect.com/meanin...
Nakoniec sme sa rozhodli pre tu prvu variantu. 😉

sissi27
23. sep 2010

@anlu skola do ktorej chodi tvoja dcera je sukromna alebo je to statna skola ktora sa rozhodla pre takuto metodu co sa tyka uloh a nosenia tasky do skoly?

anlu
23. sep 2010

@sissi27 aha cize je arabske... ale krasne ste vybrali. Ta skola je Montesori a je sukromna.

sissi27
24. sep 2010

@anlu Ako vyzera bezny den v Montesori skole?

anlu
24. sep 2010

@sissi27 rano zacinaju o 8.30 (v prvom rocniku zacinali o 9.00) sadnu si na koberec a chvilu sa rozpravaju, ked treba vyriesit nejaky konflikt (ak sa nieco vyskytne pocas dna tak to takto riesia hned), problem alebo len tak sa porozpravat, co zazili alebo ked chce niekto nieco povedat tak ma moznost. Potom zacinaju vyucovanie, ani neviem presne ako to vyzera, lebo Claire je ako partizan a vsetko bud zabudne alebo povie ze nevie... Maju 4 hodiny a potom obed. Po obede este maju nejake vyucovanie, potom olovrant a potom kurzky. V triede maju miesto kde je koberec, policky s knihami a casopismi a makety vselijake, gauc a kresla. Tam mozu byt cez prestavku alebo ked maju druzinu. V ramci hudobnej maju flautu, nemaju taku klasicku telesnu ale maju raz do tyzdna plavanie a raz spolocensky tanec a spolocensku vychovu. Ulohy cez tyzden dostavaju len vinimocne, inak len cez vikend alebo na volny den. Jaj a este som zabudla ze nemaju normalnu tabulu ale interaktivnu ale neviem ti presne povedat aka to je... vyzera to akoby bol obraz premietany na bielu tabulu ale pracuju na tom ako na pc s dotykovim monitorom. No neviem to lepsie vysvetlit... Ked ma este nieco napadne tak napisem, ale ked chces nieco konkretne vediet tak sa pytaj 😉

mimomu
24. sep 2010

ahojte baby 🙂
musime sa pochvalit dnes tri jednicky 😵 😵 😵
matika,citanie,diktat...............no tak som ju dnes pochvalila 😉
vsetkym prajeme krasny vikend 🙂

anlu
24. sep 2010

@mimomu super, Viki je sikulka 😀 😉

aj my prajeme vsetkym krasny vikend

jaduska
autor
24. sep 2010

@mimomu šikulky ste, musím aj teba pochváliť, lebo je to aj tvoja zásluha 🙂 🙂 🙂 🙂

@anlu u San v škole tiež kúpili interaktívnu tabuľu, tak nám ju ukazovali a je to tak, ako píšeš, v podstate to je ako monitor počítača, majú na to takú špeciálnu ceruzku, ktorá má funkcie ako myš, plus sa s ňou dá normálne písať ako po bielej tabuli.....šikovné to je, len si neviem predstaviť deti ako takou veľkou ceruzou píšu.... 😕

anlu
24. sep 2010

@jaduska oni to mali uz minuly rok a v pohode s tym narabaju a v druzine na tom aj hraju hry, je to super

ada11
25. sep 2010

hurááá...víkend 🙂 tento týždeň ubehol dosť rýchlo 😉 moja Maťka bola pred viac ako týždňom ešte chorá a teraz zase soplí, mňa už z toho porazí 😠 úloh nedostali vceľa, ale urobíme ich dnes, lebo zajtra nebudeme celý deň doma a prídeme až večer.

jaduska, anlu - ešte kojíte 😉 pridávam sa aj ja do "klubu", lenže mi papáme aj 5 razy za noc 😝

anlu, zaujímavo to vyzerá v tej vašej škole 😉

jaduska
autor
25. sep 2010

@ada11 júúújha, tak to je teda dosť, toľkokrát za noc...to už nie je hlad, to už je zvyk 😀 Naša Olívia tiež máva takú noc, že aj 10x je hore, ale to tiež nie je často. Najčastejšie je to tak 2x za noc.....

anlu
26. sep 2010

@ada11 Claire sa takto budila ked bola malicka a to aj ked som prestala kojit, tak sme jej dali postielku do jej izby a potom sa to rychlo zlepsilo 😀 Olivia je iny pripad, u nej to vyzeralo ze je fakt hladna... ale posledne dni som si vsimla ze uz az tak nepapa len si trosku pocmurka tak som sa nastvala a stopla to. Vobec sa nechystam odstavits ale tak v noci uz chcem mat klud. Teraz krasne spinka celu noc. Skus to aj ty, ved Anetka je uz dost velka na to aby bola v noci hladna 😉 a inak som zistila ze ked ma na veceru len nieco lahke, alebo ked mam pocit ze dokopy nic nezjedla tak sa jej ovela lepsie spi a tak isto ked ma zatvorene okno tak sa urcite zobudi, cize mame stale otvorene.

@jaduska mi sme vcera konecne boli v zoo, tak ulohy az dnes robime a ani neviem este co maju 😝

sissi27
26. sep 2010

@anlu ak sa smiem spytat preco ste si vybrali sukromnu zakladnu skolu ako je montessori? Ake boli dovody ze ste svoju dcerku nedala do statnej skoly? Boli tam pripadne este stale su nejake veci ktore vam na statnych zakladnych skolach vadia a preto ste sa rozhodli pre sukromnu skolu? Alebo to bolo pre cosi celkom ine??? 😉

jaduska
autor
26. sep 2010

@anlu a mňa včera Lily celý deň otravovala, že chce ísť do ZOO, som vám ju mohla poslať 😝

Sandra mali v piatok športový deň, tak úlohy nemá. Od rána len rozmýšľa, čo by robila a nevie nič poriadne vymyslieť 🙂

andrea.m
26. sep 2010

zato Filipko úlohy má a netuším kedy ich bude písať. odišli s mm v piatok ku svokre s tým že sa vrátia dnes doobeda. lenže svokra lapla nejakú črevnu chrípku či čo takže prídu neskôr. ja idem do nočnej tak to ani neviem či sa uvidíme.

mimomu
26. sep 2010

ahojte.......tak mi sme uz uspesne po ulohach 😉
mali domace diktaty,matiku ,citanie zo slniecka a tam su take male pismena a take zvlastne slova a dokoncovali sme sj.
este musime ist nazbierat listy na vv a pre papier do zberu.
no a este ju beriem do kina dnes na toy story-za tie piatkov jednotky si zasluzi 🙂
prajeme vsetkym krasnu nedelu. 😵