Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

sissi27
7. okt 2010

@monkula Sufi nema pracovny zosit. Tiez im to ucitelka foti. ale viac menej pracuju s ucebnicou. 😔 Pracovne zosity nie su dotlacene preto ich nase deti nemaju. 😨

monkula
7. okt 2010

No Jarko nemá ani ten prac. zošit... vravím, len im to pani učiteľka vždy ofotí a tak s tým pracujú.. a angličtina ma ešte "vytočila" zbieralo sa po dve € že na učebnicu AJ, a včera mi malý ešte vraví, že mu mám v papiernictve dokúpiť aj žirafkovú angličtinu... 🙄 🙄

monkula
7. okt 2010

@sissi27 Ale Jarko nemá ani učebnicu... 😕

maznacik007
7. okt 2010

my mame vsetky ucebnice aj pracovne zosity aj z matiky je to celkom fajn.. je to vlastne ucebnico pracovny zosit z jednej strany je matika a z druhej geometria... my sme sa na anglinu skladali po 17.5 EUR maju knihu a pracak... na nemcinu tu ma nepovinne si kupovali len taky casopis.. teda objednavali

anlu
7. okt 2010

@maznacik007 aj my mame vsetky ucebnice a presne tu matematiku co je z druhej strany geometria

jaduska
autor
7. okt 2010

Ahojte ženy, ste toho popísali..... 🙂

Naši učebnicu na matiku nemali, ani neviem, či už dostali, lebo oni knihy nechávajú väčšinou v škole.

Čo sa týka spolupráce rodina-škola, ešte stále to u nás nefunguje tak, ako by malo, podľa mňa to je aj v povahe Slovákov, ale učiteľov si musia vychovať hlavne rodičia, lebo ak sa ozve iba jeden, tak si ten učiteľ pomyslí, že aký horlivý rodič, ostatní sú predsa ticho, tak je asi všetko OK. A rodičia sú ticho presne preto, že sa boja toho, o čom sissi písala, že sa učiteľ pomstí na dieťati. Ale tam to potom netreba nechať tak, treba si stáť za svojim.
Mne sa na rodičku ešte nikdy nepodarilo nič povedať, lebo máme ukecanú pani učiteľku, ktorej ťažko vstúpiť do monológu a ona povie všetko, čo má na duši a rozpustí rodičko...Ale zas nie je problém pokecať s ňou ráno, keď je nejaký problém, keďže San musíme do školy vodiť...

sissi27
7. okt 2010

@abetka Takze pani ucitelka vlastne oznamkovala teba do ziackej knizky tvojej dcerky. 😀 😝
A este k tej skvelej poznamke, dnes mi Sufi povedal ze okrem toho vsetkeho co som vam uz vymenovala dostal este aj cierny bod. No co je vela to je vela. 😠
Uz vam s tym dam pokoj slubujem, ale som nahnevana tak som sa musela vyzalovat. 😔
Knihu maju takuto:
http://www.orbispictus.sk/new/anotacia.php?bid=...

sissi27
7. okt 2010

@monkula Nam sa nieco podobne stalo minuly rok. Vyzbieralo sa na pracovne zosity na Aj, ktore sme nikdy nevideli. Iba na rodicku nam bolo povedane ze tie peniaze co mali byt pouzite na zaplatenie pracovnych zositov sa pouziju na vydavky spojene s prefocovanim materialov na AJ pre deti kedze pracovne zosity zabudli dorazit. 😒

mimomu
8. okt 2010

ahojte.my mame tiez tu zeleno-bielu matiku a vzadu je goemetria ale uz ju z casti pouzivali minulorocni druhaci,tak nasi robia len nevypracovane strany 😅 ale aj im p.u.prefocuje ale ze maju dostat nove.no neviem kedy.my sme na a.j. platili 10eur na prac.zosit.je to bieda s nasim skolstvom 😒 a keby len s tym 🙄
sissi pojdete na jarmok k nam?ja zbehnem len dnes narychlo lebo ideme na vikend k nasim 😉

andrea.m
8. okt 2010

ahojte.
fúúúha ale ste toho popísali.
matematika:maju učebnice,pracovný zošit zatiaľ nie,ale sme sa na žiadný neskladali.
angličtina:platili sme na začiatku školského roka po 7€ a maju taku zelenu učebnicu do ktorej môžu aj písať,prípadne z nej niečo vystrihnúť.
rodičovské:u nás povie učiteľka v globále problémy triedy a potom sa pekne po jednom porozpráva z každým rodičom zvlášť,čiže máme dosť priestoru na vyjadrenie svojích názorov a pocitov.

Filipkovi sa zatiaľ v kupeľoch páči. chodí tam aj do školy a idu zhruba tak ako v škole. maju každý deň 4 hodiny. v triede sú 4 a že sa im p.u venuje,aspoň Filipko to tvrdí.

no a aby som sa ja náhodou doma nenudila s jedným dieťaťom tak Tami je chorá a ideme k lekárke.

anlu
8. okt 2010

my sme neplatili za nic navyse za ziadne ucebnice

chcem sa opytat po kolko hodin maju denne a ci maju aj take ze jednu volnu hodinu?

monkula
8. okt 2010

@anlu Jarko má hodiny takto:
V pondelok, utorok 5 hodín, streda 4 hodiny, štvrtok 5 hodín, piatok 4 hodiny voľnú hodinu nemajú...

@jaduska Súhlasím s Tvojím názorom... my sme mali minulý rok skvelú pani učiteľku, mám ju aj v albume, komunikácia bola povedala by som na najvyššej možnej úrovni, rozprávali sme sa ráno, aj poobede, povedala by som, že sa medzi nami vyvinul viac, než vzťah učiteľ - rodič 😉 😉
A tento rok majú novú pani učiteľku, mladú, učí druhý rok, a tam už je ten vzťah úplne iný... Nič nepovie, keĎ sa spýtam ,všetko v poriadku.. A potom nájde mpoznámku, sústavne si zabúda zošit z písania... Ja viem, že je to aj na mne, ale ja som ten zošit predtým ani nevidela 😅 😝
Alebo poznámka, že nemal domácu úlohu, a pritom zošit, do ktorého to mal napsíať, mala ona... 😕 😕
Takže ja som zvyknutá na úplne inú komunikáciu, než máme s touto.... Asi ma predchádzajúca pani učiteľka rozmaznala. Ale naozaj to bolo skvelé, povedala, čo jej prekáža, v čom má pridať, v čom je dobrý....

sissi27
8. okt 2010

@mimomu uvidime ako nam to vyjde casovo. 😉
@monkula preco im zmenili pani ucitelku?
@anlu Sufi ma v pondelok a stvrtok 5 hodin, v utorok a piatok 4 hodiny, a v stredu ma 4 hodiny, potom 1 hodinu volnu a potom 6. hodinu maju etiku.
Preco sa pytas? Aky rozvrh ma Claire?

mimomu
8. okt 2010

pon-5
uto-4
str-5
stv-5
pia-4 celkom fajn to maju a hlavne tie tazsie hodiny maju medzi prvymi

monkula
8. okt 2010

@sissi27 pretože tá pani učiteľka je špec. pedagogička a tento rok do prvého ročníka nastúpili dve deti na hranici MR a jedno autistické dieťa, takže ich musí učiť táto pani učiteľka, bolo jej to veľmi ľúto, aj sme si poplakali, pretože ich veľmi chcela učiť aj v druhej triede....

anlu
8. okt 2010

@monkula nerozmaznala ta, takto by to malo byt vsade ze informuje rodicov o vsetkom

no mne sa zdalo ze maju nejako malo hodin tak preto sa pytam. Claire ma taky rozvrh:
P: 4 hod
U: 2 jedna volna 1+ 2 h plavania
S: 3 a jedna volna
S: 6
P: 5

tak potom nemaju malo, len ten jeden den maju len tri hodiny 🙂 a vtedy co maju 6 hodin tak to maju na striedacku, jeden tyzden vytvarnu 2 h. a dalsi tyzden informatiku

jaduska
autor
8. okt 2010

Naša Sandra majú každý deň 5 hodín, iba vo štvrtok 4. Voľnú hodinu medzitým nemajú. Na prvom stupni to asi nezvykne byť, keďže všetko učí jeden učiteľ....nie?
@monkula musíte si tú novú pani učiteľku vychovať, ja som si myslela, že práve tie, ktoré sú mladé, začínajúce, tak by mali byť otvorenejšie v tomto...

andrea.m
8. okt 2010

Filipko má v pondelok 4 hodiny ostatné dni 5 hodín s tým že v stredu a v piatok je 5ta hodina o 20 minut skrátena

sissi27
8. okt 2010

@monkula to je skoda, prist o taku super pani ucitelku. ☹
@jaduska Sufi ma 1 ucitelku na anglictinu, druhu na matematiku a telesnu vychovu, jedneho pana ucitela na informatiku a ten zvysok ich uci triedna. 😕

monkula
8. okt 2010

@sissi27 veru, veľmi mi prirástla k srdcu a jej zase moje deti... 😉
A Jarko má inú učiteľku len na angličtinu, náboženstvo a informatiku

sissi27
8. okt 2010

Hlasim dalsiu poznamku. Tento krat si zabudol urobit ulohu z geometrie. Nepoznacil si to. 😕 Takze bilancie tohto tyzdna 2 poznamky. 😀
@monkula si mi pripomenula etiku. Na tu ma dalsiu pani ucitelku. Takze dokopy ich je 5. Teraz neviem ci je to dobre alebo zle? Aky mate nazor na to vy? Ste za jednu max 2 ucitelky na prvom stupni? Alebo je fajn ze ich uci viacej ucitelov?

anlu
8. okt 2010

@jaduska ich uci viac ucitelov, az 8. Anglinu ich ucia dvaja ucitelia, hudobnu, plavanie, tanecnu, Eticku v., Informatiku, Vytvarnu, to vsetko ich uci kazdy predmet niekto iny. Triedna ucitelka ich uci slovensky jazyk, matematiku, vlastivedu, prirodovedu, a tot vse.
@sissi27 ja v tom nevidim problem, ak su to kvalitny pedagogovia tak je jedno kolko ich uci

andrea.m
9. okt 2010

filipka učí dokopy 6 učiteľov. ja v tom nevidím žiadný problém. aspoň nezažije prudký šok na druhom stupni.

bodka13
9. okt 2010

ahojte 🙂
rodičovské dopadlo dobre 😅 obidvaja sa snažia a sú usilovní..starší bol podľa pani učiteľky nejaký "rozkokošený" ale už ho presadila a skrotol .......a náš druhák David je že vraj flegmatik,nič ho nerozhádže 😀 😀 😀

@sissi27 tak to mi je ľúto 😒 ...pani učiteľka mohla prejaviť aspoň nejakú snahu o komunikáciu 😉

@monkula naši majú tiež iba pracovné zošity a učebnice používajú nejaké staré,ale iba v škole(doma ich mali možno 2x)

bodka13
9. okt 2010

...aj naši majú zeleno-bielu matematiku,z opačnej strany je geometria

@monkula no Mon,tak po vlaňajšej skvelej komunikácii je toto asi nepríjemná zmena 😒 bodaj by všetky učiteľky boli také ako tá vaša vlani 😉 🙂

David končí každý deň piatou hodinou ale v pondelok sa učí iba 4 -lebo prvú hodinu má voľnú,tí čo nemajú náboženstvo sú s vychovávateľkou
...a učiteľov sa im strieda dosť : prírodovedu+vlastivedu,hudobnú,etiku,anglický j. ich učia iné učiteľky...ostatné sa mi zdá,že triedna
...myslím,že je to dobre....osvedčilo sa nám to aj pri staršom-nie je teraz v piatej triede taký prekvapený,keď je na každej hodine iný učiteľ 😉

marcca
10. okt 2010

no ste sa rozpísali, prebehla som len poslednú stranu...k tej matike, neviem o akej hovoríte, my máme tiež tú čo je geometria z opačnej strany...tam aj píšu, tak neviem či je to učebnica či prac. zošit teraz 😕 😕

k rozvrhu - pondelok 4 hodiny, ostatné dni po 5...akurát v piatok majú posledné 2 hod informatiku a tam sa striedajú v skupinkách, takže jeden týždeň má 5 a drhý 3 🙂 ...
voľnú hodinu máme - je tam katolícke náboženstvo a teda tí, čo naň nechodia, majú v rozvrhu okno 😝 ...ani netuším, čo vlastne vtedy robia, keďže je to 2. hodina 😕 😕 ...opýtam sa... 😀

učitelia...iní sú len na angličtinu a etiku...takže pohoda...ale myslím, že je to dobre, nech si len zvykajú aj na iných učiteľov pomaličky, aby to neskôr nebol šok...tak len píšte, niekedy vás možno dočítam 😉

jaduska
autor
10. okt 2010

No vlastne aj u nás je iná učiteľka na anglinu a ďalšia na etiku, ostatné ich učí triedna. Čo sa týka môjho názoru na množstvo učiteľov na 1. stupni, tak podľa môjho názoru by už aj na 1. stupni mali byť na všetky výchovy (telesnú, výtvarnú, hudobnú) učitelia, ktorí sa venujú presne tomuto predmetu. Neviem ako u vás, ale u nás napr. telesnú majú veľmi slabú. A nie každý učiteľ je tak multitalentovaný, že dobre ovláda aj TV, aj VV, aj HV. A potom to tak aj vyzerá. A pritom na 1.stupni by mali deti dostať základ, prebudiť v nich záujem o tieto predmety, nemusia z nich byť Piccasovia, ale určite tá hodina vyzerá inak, ak ju učí učiteľ, ktorý má daný predmet rád a venuje sa mu hlbšie. Na 2. stupni už je na také veci dosť neskoro.... Napr. Sandrina triedna rovno povedala, že ona nie je výtvarníčka. A dokonca majú o jednu hodinu VV menej kvôli angline. Takže ja som ZA špecializovaných pedagógov aj na prvom stupni.....

anlu
10. okt 2010

@jaduska presne tak, aj ja si myslim ze by to tak malo byt. Claire ma napr. aj na anglinu dvoch ucitelov, uci ich aj anglicky lektor aj slovensky, tak si aspon mozu porovnat vyslovnost... A vidim na nej ze ma kazdy predmet rada a mozno aj vdaka tomu ze maju takych ucitelov akych maju...
jaj a som zabudla ze maju teraz super projekt na vytvarnom kruzku... chodia malovat do jedneho hotela na stenu, tak sa tesim ze jej dielo bude niekde na verejnosti 😀 😀 😀
@marcca ja som sa pytala Claire co robia ked maju volnu hodinu tak mozes hadat co mi povedala... ze ona nevie 😝

mimomu
11. okt 2010

ahojte.........tak ste toho popisali 😉
nasi maju inu ucitelku na a.j. hud.vych.informat.nabozen. vsetko ostatne ich uci ich p.ucitelka.
aky ste mali vikend?my sme boli u nasich v lv,viki sa ani nechcelo vratit.

andrea.m
11. okt 2010

my sme boli v štose za filipkom.fotky mám na fb