Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
11. okt 2010

@andrea.m aké máš meno na FB? Teba tam tuším nemám v priateľoch. Rada by som si pozrela fotky zo Štósu, lebo som tam už dávno nebola. Môj otec pochádza zo Smolníka (to je z druhej strany kopca) a pár rokov bývali jeho rodičia potom aj v Štóse, tak som chodievala občas aj tam. Ale oni už bohužiaľ zomreli, tak som tam nebola možno aj 10 rokov 😒

monkula
11. okt 2010

Dnes dostal Jarko jednotku za aktivitu na hodine 😉 🙂
a napísal škuolky 😀 😀 , po oprave to vyzeralo takto: škuôlka 😀

jaduska
autor
11. okt 2010

@monkula gratulujeme, Jarko je šikovníček....
My sme všetci doma - SAndra hnačkuje a Lily má kiahne 🙄

monkula
11. okt 2010

@jaduska musel nejako dorovnať tie poznámky 😀
Nech sa skoro uzdravíte... 😉

jaduska
autor
11. okt 2010

Adi - krásne fotky, nestihla som popozerať všetky, čo tam máš, lebo Olívia mi vypína obrazovku, ale tie z kúpeľov som popozerala, normálne si ma navnadila, asi cez víkend zbalím deti a pôjdeme na výlet.... 😝

jaduska
autor
11. okt 2010

@monkula 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a Ďakujeme 😉

andrea.m
11. okt 2010

tak v nedeľu budem v tých kupeľoch aj ja 😉

marcca
11. okt 2010

@anlu, takže naši sú cez voľnú hodinu v herni s triednou p.uč. a ostatní sa modlia v triede 😀 viac som nezistila 😉

@andrea.m ani ja ťa nemám v priateľoch 😉 čo je to vlastne ten štós?? 😅 😕

@jaduska, máte to pestré, skoré uzdravenie 😉 😉

anlu
11. okt 2010

@andrea.m ani ja ta nemam v priateloch 😲

@jaduska skore uzdravenie babulkam a nech to nechytite aj vy, hlavne tie hnacky 😉 mne Oli pre istotu vypne cely pc 😀 ale uz si ho sama aj zapla... a furt mi tu nieco take postiska ze keby ja som chcela tak to nenajdem ani za sto rokov 😝

mimomu
12. okt 2010

ahojte.
jadus skore uzdravenie 😉
chcem sa vas opytat na takuto vec.viki sedela v prvej lavici ale po rodicku ju dala do poslednej nakolko je velmi vysoka.a od vtedy nema znacene ulohy a stazuje sa ze nic nevidi na tabulu.je to posledny rad,posledna lavica.je ich v triede len 11 a tak sedia niekttori aj sami.nasej to vyhovuje,len by so bola nerada,keby sa zhorsila koli tomu ze nevidi dobre.maju tie posledne lavice vyssie ako tie predtym ale aj tak sa stazuje.zajtra chcem ist za ucitelkou,no neviemci pochodim.vase deti sa nestazuju na taketo veci? 🙄

andrea.m
12. okt 2010

mimonu a nebude tam problém zo zrakom?

mimomu
12. okt 2010

andrea to vylucujem,boli sme na preventivke a nikdy nic.ona vidi dobre,len takpovediac nepohodlne sa jej pozera.no skusim to odsledovat.
ozaj pisala som ti ip koli veciam.

andrea.m
12. okt 2010

aj som ti odpísala 😉

mimomu
12. okt 2010

nedostala som nic 😨

andrea.m
12. okt 2010

no nechápem.žeby som to poslala niekomu inému?ccc 😅
proste poobede posiela mangel peniažky(ja neviem 😅 )môžeš baliť

mimomu
12. okt 2010

oki 😉 tak dakujem a balim 😀

lubkaj
12. okt 2010

@monkula Nasi tiez nemaju ani ucebnicu ani pracovny zosit z matematiky. Akurat ze im ani nic neprefocuju - je to vraj drahe, takze nemavaju ziadne ulohy z matematiky a cez hodinu im pani ucitelka pise priklady na tabulu. Hlavna vec, ze z rodicovskeho zdruzenia isli stovky eur na udzbu kopirky a tonery...

U nas uci vsetky predmety s vynimkou nabozenstva a anglictiny triedna ucitelka. Bola by som za specializovaneho ucitela aspon na informatike, lebo teraz to vyzera tak, ze na prvej hodine sa celu hodinu (!) ucili zapinat a vypinat pocitac - aj ked to sa samozrejme ucili uz v prvej triede. A na druhej hodine si zasa kreslili.

anlu
12. okt 2010

@lubkaj no velmi dolezite ucit sa zapnut a vypnut, myslim ze to uz davno vsetci vedeli 😀 😀 😀 ved aj moja 1,5 rocna Oli to vie 😝

monkula
12. okt 2010

Dnes Jarkovi učiteľka vrátila 16€, pretože nebol na plaveckom výcviku a hádajte čo.... Stratil ich 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

sissi27
12. okt 2010

@monkula prehladali ste vsetko? Spytaj sa ho kedy ich videl naposledy? Tiez sa skus spytat v skole ci ich nahodou niekto nenasiel. 😉

monkula
12. okt 2010

@sissi27 naposledy ich videl, keď mu ich dávala učiteľka v obálke do ruky... A potom ich dal do žiackej a žiacku hneď schoval do tašky.. 😒 😒
a tiež nechápem, prečo tie peniaze nedala mne...
spýtam sa, ale pochybujem, že niekto tie peniaze vráti...

donara
12. okt 2010

ahojte, fúha, ale ste toho popísali....tak my sme po rodičku, stále rovnako 😠 pri čítaní sa zabáva a nikdy nevie kde má pokračovať. U nás komuniakácia s triednou tiež nejako viazne ☹ , povie len to najnutnejšie, musíme z nej ťahať a aj 3x sa opýtať na jednu vec. No nevadí, tento rok budeme mať 1x za mesiac konzultačné hodiny, čiže rodičia sa môžu prísť spýtať čo a ako, tak hádam sa trocha rozkecáme. Mame 15 jednotiek a jednu dvojku z vstupného testu. Inak celkom pohoda teda pri písaní sa zmenšuje počet zátvoriek 😉 , matika je úplne v pohode, tiež nemáme knihu, učiteľka im prefocuje, no a čítanie to máme naozaj za trest. Najnovšie ak číta článok viac ako druhý krát, tak je to hotová katastrofa. To čo on pri tom povymýšľa, to je neskutočné, no a mňa ide poraziť. Len tak tak sa snažím ovládať. Nábožko a info ich učia iní učiteia, ostatné triedna, hodiny majú pon 5, ut 4, str 5, štvr 4, piatok 5, tak to sa mi zdá v celku v pohode.Ak si niečo zabudnú dostanú čiarku, ale zatiaľ nemá nikto poznámku. Akurát dvaja Ferkovi spolužiaci zatvorili prváčika na wc, tak si to odniesli a bola tam červená poznámka.
monkula? to naozaj? určite by som šla do školy 😠

anlu
12. okt 2010

aj my sme dnes mali rodicko. Bol manzel tak len to viem co mi povedal. Riesili jedalen... deti totiz velmi nechcu jest to co tam varia. Riaditelka rozmysla ze by deti chodili do hotela co je hned vedla skoly, lebo cez prazdniny vraj chodili tam jest a tam jedli. Lenze v jedalni stoji obed 90 centov a v hoteli 2.20 eur. Maju sice na vyber z dvoch jedal ale manzel zhodnotil aby to nedopadlo tak ze si stale vyberu nejake sladke jedlo (palacinky, buchty a pod.) tak to bude take stravovanie ze hej... A okrem toho ked su hladne tak zjedia to co maju, trosku sa musia aj naucit vazit si jedlo a nie len frflat. Cize my sme zhodnotili ze sme proti hotelovemu stravovaniu. Este zhodnotila ich triedu ze s ucenim nemaju ziadny problem, prave ze su vsetky deti popredu, cize ucitelka jednoznacne chce s ucivom ist dalej, aj ked podla osnov by to mali brat az v dalsom polroku. Rozmyslaju ze jeden tyzden budu mat vlastivedu v slovencine a dalsi tyzden tu istu hodinu v angline. Asi sa im zda ze vedia velmi dobre po angl. 😀 😀 😀 Plavanie budu mat do kedy bude dobre pocasie (pokial nebudu mrazy) a potom, kedze nemaju telocvicnu tak budu mat telesnu nejaku inu... asi taku ze ak bude vonku sneh tak budu chodit sa vyblaznit do snehu, na prechadzky a ked bude zle pocasie tak v triede maju take miestecko s kobercom, tak nieco tam vymyslia. A este by chceli mat v ramci plavanie zdravotne plavanie, co sice neviem co presne znamena ale dobre to zneje 🙂 A to je myslim vsetko... Claire myslim ze ma zatial same jednotky a z testov mala vsetky na 100% len jeden mala 98% ale aj to bola este jednotka.

sissi27
13. okt 2010

Ahojte,
my mame rodicko zajtra. Tak uvidime ako dopadne. 😉
@anlu pani riaditelka by hadam mala riesit stravu najprv v skole a az potom rozmyslat na stravovanim v hotely. Mozno by bolo dobre obmenit jedalnicek alebo vymenit pani kucharku ked detom nechuti. Alebo urobit maly prieskum medzi detmi s otazkami typu aku zeleninu by ste najradsej videli na vasom obedovom tanieri a dat im moznosti, ktore jedla by ste chceli papat na obed a v jedalni take nevaria a pod. Vyhodnotit to a potom tomu trosku prisposobit jedalnicek. Myslim ze to by velmi pomohlo. 😉

anlu
13. okt 2010

@sissi27 problem je v tom ze nasa skola je v prenajatych priestoroch inej skoly a jedalen patri im. Ona to riesi uz niekolko rokov preto ten napad s hotelom... ona by bola najradsej keby sme mali vlastnu kuchynu, ale zial zatial nie su na to moznosti ☹ ale aspon olovrant si riesi nasa skola sama a od vtedy je aj ovela lepsi ako bol pred tym. To bolo same sladke pecivo a take hluposti, teraz maju aj jogurty, aj cerealie a hlavne veeeeeela ovocia ktore mozu zjest kolko chcu.

sissi27
13. okt 2010

@anlu Pravda, ak je vasa skola v prenajatych priestoroch inej skoly a domovska skola nema potrebu tuto situaciu riesit tak sa s tym nepohne. To je velka skoda, lebo si myslim ze detickam by malo v skolskej jedalni chutit a jedlo by sa nemalo len tak vyhadzovat. 😒

abetka
13. okt 2010

ahojte. Nasa vcera napisala do pisanky, ze mobyl 😀

jaduska
autor
13. okt 2010

@marcca Štós je taká malá dedinka v okrese Košice-vidiek, je to za Medzevom (odtiaľ je bývalý prezident Šuster). No a na takom kopci nad dedinou sú kúpele Štós, také malé, v krásnom prostredí, je to Slovenské Rudohorie.... 🙂

U nás je to už lepšie, Lily tie kiahne celkom dobre znáša, už sa jej ani nerobia nové, Sandra už hnačky nemá, ale nechce nič jesť ( 😠 ), teraz preháňa už iba Olíviu. A čo sa týka jej šikovnosti, tak už si sama zapína TV, aj DVD, z prehrávača vie to DVD vybrať. Je vidno, že je to tretie dieťa, strašne veľa má toho okukaného od starších 😀 😀 😀 😀

Stále mám pocit, že vy všetky mávate nejako často tie rodičká, u nás sú asi 2 do roka 😕

jaduska
autor
13. okt 2010

@abetka a naša SAndra surovo napísala do zošita, že telka a keď som jej povedala ,že to je televízor, tak len povedala aha, ale neopravila to 😝

jaduska
autor
13. okt 2010

@anlu vy máte tú školu super, normálne vám ju asi začnem závidieť 😀