Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
13. okt 2010

ahojte 😉
nasa na samostatnej praci zo sj,mali doplnit pismena napisala-cely tyzden prdi.namiesto cely tyzdne prsi 😀 no ked to ucitelka zbadala hotovo-vybuch a dalsia veta-socha je leniva namiesto sona je leniva.ako zmysel to ma 😎

anlu
13. okt 2010

@jaduska hej aj ja Claire zavidim tu skolu ze my sme taku nemali 😀 a super ze kockam uz je lepsie. Oli tiez si sama pusta CD, telku nastastie nemame no odkukaju vsetko co vidia 😀 😀 😀 treba to vyuzit 😉
a rodicko tiez mame dva krat do roka tak nie ste sami, u nas je pristor kazdy den ked treba nieco riesit tak to asi nie je az tak potrebne...
@mimomu 😀 😀 😀 😀 😀 ta som sa nasmiala... Viki ma zmysel pre humor 😉 si viem predstavit ako ucitelke bolo smiesno 😀 😀 😀

jaduska
autor
13. okt 2010

@mimomu dobrééééééééééé 😀 😀 😀 😀

andrea.m
15. okt 2010

haloooooo čo to? 😕

lubkaj
15. okt 2010

@mimomu 😀, som sa nasmiala, ked som to citala...

Adrianka mala vcera prvykrat kruzok z informatiky a je cela nadsena 🙂. Zacala robit v prostredi programovacieho jazyka Baltik a tak ju to chytilo, ze sme ho hned museli nainstalovat aj doma...

V stredu jej prislo na skolu CD s Multimedialnou citankou (v 2. polroku 1. rocnika som tu spominala, ze do nej vymysla pribeh) a aj zalozku, kde je napisane, ze do Multimedialnej citanky narozpravala pribeh, tak mala z toho velku radost.

A uz konecne mame papier od psychologicky, tak sa v pondelok chystame za specialnou pedagogickou.

anlu
17. okt 2010

no nejako je tu pusto...

jaduska
autor
17. okt 2010

@lubkaj sa asi na tvoju Adrianku obrátim ohľadom mojej bakalárky 😀 😀 😀 😀 mám totiž tému Počítačové programy vo voľnočasovej edukácii detí a ona bude za chvíľu na to odborník 😉
A do tej čítanky aj narozprávala príbeh? Som myslela, že iba napísala.....

San ide zajtra po týždni do školy, dúfam, že o ďalší týždeň ju neskolia kiahne, keďže ich naša prostredná ratolesť doniesla zo škôlky a San ich ešte nemala....

monkula
17. okt 2010

Ahoj..
Tak si predstavte ,že Jarko tých 16€ našiel... Omylom ich zbalil jeho spolusediaci... alebo to Jarko založi ldo jeho žiackej, nepamätajú sa 😀

lubkaj
18. okt 2010

@jaduska 🙂. Určite Ti budeme vedieť dať minimálne tipy na to, aké výučbové programy používame. No a čo sa týka tej Multimediálnej čítanky, tak ona ten príbeh vymyslela, napísala do počítača, narozprávala, vymyslela otázky a nakreslila k nemu obrázok. Lebo tá čítanka je o tom, že keď si pustíš príbeh, ono Ti ho to číta a zároveň zvýrazňuje, ktoré slovo je práve čítané. Môžeš si dať vysvietiť niektoré písmená, hrať hru "Skladanie viet", spájať dvojice slovo - zvuk, odpovedať na otázky k príbehu... Takže vlastne deti vytvárajú čítanku pre iné deti, ktoré sa pomocou nej učia čítať.

@monkula Tak to som rada, že sa peniaze našli. My sme tak našli knihu, ktorú Adrianka zabudla v ŠKD (pritom bola presvedčená, že ju z tašky vôbec nevyberala), ale LPS zvieratko - sivého škrečka sa nám zatiaľ nájsť nepodarilo. Podľa Adrianky ani toho z tašky nevyberala...

sissi27
18. okt 2010

@monkula to je dobra sprava. 🙂
My mame po rodicku. Nic zvlastne sa nepreberalo. Akurat ze deti sa ohadzuju jedlom na obede. 😒 Pytala som sa pani ucitelky ci aj nas Sufi ale vraj nie. Hovorila, ze nie su s nim problemy v jedalni ani mimo jedalne. Tak som bola tomu velmi rada. Na ZRPS ci ako sa to vola chceju od nas 10 eur, co si myslim ze je celkom prijatelna suma. V druhom polroku budu chodit na plavecky vycvik. Tesim sa aj za Sufiho. 😎
V skole maju zber papiera. No skor zbieram papier ja ako Sufi 😉. Uz sme nazbierali 121kg. To by hadam aj stacilo. 😀
Aky ste mali vikend? My velmi uponahlani. Ani som nestihla co som chcela. 😲

monkula
18. okt 2010

@sissi27 ďakujem, aj mňa to potešilo, rpedsa len, 16€ nie je málo... Naši už plavecký mali, ale náš nešiel, bol chorý, tých 16 € boli vlastne vrátené peniaze z plaveckého..
Inak Jarko je zase chorý... kašle, má plný nos... Zajtra s ním idem k lekárke... 😒

maznacik007
18. okt 2010

jaaj dievcata... tak dostali prvu 2 ku.. ale len do zosita. pisali celu stranu a mala tri chyby podla pani ucitelky.. lebo na konci riadku nerozdelila slova tak ako si pani ucitelka predstavovala Ninka dala Rozmý - šlala kamará-tku a kamara-tky.. a kazde kusok presiahla riadok v pisanke... podla ucitelky to mala skor rozdelit aby nepresiahla riadok ani o milimeter...
ja sa uz len smejem nad nou nad tou ucitelkou... inak to ma uplne bez chyby.. ale je to za 2

jaduska
autor
18. okt 2010

@monkula to je super, že sa našli peniaze....

@lubkaj ty aj učíš? Alebo myslíš programy, ktoré používa Adrianka?

@maznacik007 to už asi fakt sa len pousmiať.....veď oni sa delenie slov ešte neučia, či áno?

maznacik007
18. okt 2010

@jaduska neviem ci sa ucia.. u nas to bere za chybu ak zle rozdeli slovo uz od prvej triedy... ako mala to rozdelila spravne.. len jej presiahlo pismenko cez predtlaceny riadok a to tiez brala za chybu

mimomu
19. okt 2010

ahojte
@maznacik007 podla mna by to malo byt spravne rozdelene takto-rozmys-lala a kamarat-ku.opravte ma ak sa mylim ale ja viem tak,ze nemozu byt po sebe dve nasledujuce spoluhlasky.
ja mam zas chaos v matike-taka svihnuta ucebnica,ze my s mm sa vadime,aky je spravny postup-no a potom to vysvetlite dietatu 😀

maznacik007
19. okt 2010

@mimomu vlastne mas pravdu... ja som uz nejaka blba normalne a co chcem potom od dcery... ale teda zjavne im to pocita za chybu.. no co uz...

mimomu
19. okt 2010

@maznacik007 nasim sa to tiez pocita a aj pocitalo aj ked je podla mna blbost ratat to za chybu.u nas sa rataju aj take veci ako ou alebo ov na konci slova i ked sa spodobovanie neucili a tiez sa neucili co je predlozka ake predlozky su a pod. 😝
nic si z toho nerob 😉

jaduska
autor
19. okt 2010

Ženy to tie vaše učiteľky už fakt nevedia čo od rozkoše, či čo???? Nám naša povedala, že ani mäkké/tvrdé i neberie za chybu. Naša San si napísala na zošiť Slovencký jazik, no a čo teraz, zabijem ju? Veď prvý ročník je adaptačný a ide tam o to, aby sa naučili tie písmenka spájať a nie ešte rozdeľovať a spodobovať. V druhom už na tom postupne môžu začať bazírovať, ale nie tak, aby to brali za chybu v diktáte a dali za to horšiu známku...... 🙄

anlu
19. okt 2010

ale ved ked sa to este neucili tak podla mna za chybu by sa to pocitat nemalo. U nas tiez ked urobi chybu ale take co este nevedia tak jej to sice opravi ale nepocita to za chybu. U nas myslim ze este nerozdeluju slova na konci riadku a ked jej tak vyde tak to nepocita za chybu ak to urobi zle... no tie ucitelky sa asi fakt nudia alebo co 😖

anlu
19. okt 2010

no a Claire je chora tak dnes je doma, ideme k lekarke ale az poobede robi

pass
19. okt 2010

Ahojte, dlho som tu nebola 🙂 Vidím, že riešite diktáty - tak u nás sa za chybu považuje aj zlé rozdelenie slova, aj spodobovanie, a dokonca aj i/y 😖

sissi27
19. okt 2010

@pass Naozaj? To je nejaka prisna skola! Alebo zeby prisna pani ucitelka? V Sufiho skole im pani ucitelka hovori kde maju pisat tvrde y, slova nerozdeluju, ak sa im nezmesti do riadku cele, pisu ho do noveho a myslim ze aj pri spodobovani im hovori, ktore pismenko maju napisat.
Inak na rodicku mi pani ucitelka, ktora ich uci matiku hovorila, ze tento rok sa este nebudu ucit nasobilku. Ja som bola v tom ze ano. Ako je to na skolach vasich deti?

jaduska
autor
19. okt 2010

@sissi27 naši ešte stále počítajú iba do 20, násobilku neviem, nám na rodičku nič nespomínala, ale ja si živo pamätám, že sme sa ju učili v druhej triede, mali sme takú starú pani učiteľku, ale veľmi pekne nám to vysvetľovala - mala magnetky sukničky a tričká a parádnica ich každý deň kombinovala inak.....toto mi tak utkvelo v pamäti 😀

marcca
19. okt 2010

ja tiež len oči otváram nad tým, čo som sa tu dočítala 😕 😕 to fakt hádam ani nie je možné brať za chybu veci, o ktorých naše deti nemajú ani šajnu 😝 ... u nás pri diktáte takisto učiteľka hovorí i, y - teda ak nepovie nič tak je automaticky mäkké...ďalej spodobovanie takisto minimálne zdôrazní 😕 ...a o delení slov ani nevravím, ale najlepšie je naučiť to tak, že ak si nie sú deti isté, či im slovo vojde na koniec riadka, proste ho rovno napísať do nového...ja som takisto bola takto naučená a veru ešte dlho potom som radšej začala nový riadok, aby som sa vyhla rozdeľovaniu...

čo sa násobilky týka, myslím, že to závisí od každej školy, od jej osnov...nakoniec sú 2 druhy kníh na matiku, takže niekde násobilka bude, niekde nie 😉 ..ale po novom by mala byť až od 3. ročníka...

všetkým chorým rýchle uzdravenie 😉 😉

marcca
19. okt 2010

jaaaj a @mimomu - akú máte matiku, tiež s geometriou zozadu? lebo ja musím niekedy aj 5 min kukať na zadanie a rozmýšľať, čo vlastne chcú 😝 ... a nad jedným príkladom sme sedeli 4 dospelí, podotýkam z toho 3 vysokoškolsky vzdelaní 😀 😀 a ani za pána sme to nemohli vyriešiť, teda skôr prísť nato, o čo tam vlastne ide 😀 😀 😝

anlu
19. okt 2010

@marcca dakujeme 😉
aj my mame taku matematiku ale poradim vam ze treba na to pozerat tak, ze predsa nebudu davat druhakom zlozite priklady tak aj ked vyzera byt zadanie zlozite, je to v skutocnosti jednoduche... ta som to napisala... 😀 😀 😀 😀

u nas tiez hvori kedy ma byt y a ked nepovie nic tak ma byt i... no mne sa to zda od tych uciteliek byt nefer ze pocitaju za chybu aj take co nemozu deti este vediet 😠

mimomu
19. okt 2010

@marcca presne tu 😀 my sme tiez kukali na to,viki ta,uz nevedela zadrzat smiech 😉 no a potom pracuj s dietatom 😠
su v nej doslova chytaky a to 7 rocne dieta nema sancu pochopit co od neho chcu a nie to este sa stym sr....t.jaj napalena som na toto nase vydarene skolstvo.kto najviac doplati-dieta a rodic. 😠
nasim tiez hovori i-y ale ostatne tak ako som napisala.

mimomu
19. okt 2010

@anlu skore uzdravenie herecke 😉

anlu
19. okt 2010

@mimomu dakujeme 😉

pass
19. okt 2010

@sissi27 Nam ucitelka na rodicku oznamila, ze tento rok sa podla osnov budu ucit, kde davat i/y a take veci ako pridavne mena, podstatne mena, podmet, prisudok sa presuvaju do vyssich rocnikov... Rozdelovanie slov a spodobovanie sa ucili uz v prvaku, takze sa to normalne rata za chybu. Teraz si y/i cvicia najma v opisovani slov a samozrejme aj v diktate, ale predpokladam, ze pri diktate im pomoze, takze to nie je uplne naostro zatial, zeby vsetky i/y museli vediet sami 😉 Inak moj syn lepsie pise diktaty ako opisovacky 😕 😅

v matematike tiez vynechavaju nasobilku a budu sa ucit pracovat s cislami do 100. Inak my ucebnicu este stale nemame a ucitelka ziakom jednotlive strany ciernobielo prefocuje, takze pri ulohach, kde je sucastou farebne rozlisenie sme bezradni 😠