Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

sissi27
19. okt 2010

@anlu ste chori? tak prajem skore uzdravenie.
@pass aj sufi obcas nosi prefotene stranky z matematiky. Ale nie moc casto kedze ucebnica je farebna a bez tych farieb je im to na dve veci pri niektorych ulohach. A samozrejem prefocovanie je drahe a skola nema na to prostriedky.
Aj ja sa niekedy hnevam na nase skolstvo. Bolo by potrebne urobit tolko zmien, ale akosi sa k tomu nikto nema. Stale sa riesia nepodstatne veci a akosi sa zabuda na nase deti, buducnost tohto statu. 😕

pass
19. okt 2010

@sissi27 Presne tak. Nam bolo povedane, ze ucebnice su uz davno pripravene v sklade, ale kvoli akejsi nezrovnalosti s pracovnymi listami ich zadrziavaju 😠

anlu
19. okt 2010

@sissi27 dakujeme... ano, zatial ju len trochu boli hrdlo a mala teplotu, ale lekarka vravela ze moze byt z toho angina, tak ju nechala doma
ja sa uz k skolstvu ani nevyjadrujem... niekedy je to cisto kocurkovo 🙄

jaduska
autor
19. okt 2010

@anlu skoro sa uzdravte.....ako sa má Olívia? Naša je taká herečka, že až. Vonku na každého vykrikuje ahoj, v kočiari už nechce ísť ani náhodou, tak už všade chodíme pešo....no baran tvrdohlavý ako vyšitý..... 🙂

Čo sa týka matiky - presne ako anlu písala, my dospeláci máme problém v tom, že na to ideme automaticky zložito, preto sa niektoré príklady zdajú ťažké. Treba sa vžiť do role dieťaťa a skúsiť rozmýšľať tak, ako ono.....

anlu
19. okt 2010

@jaduska my sme mali tiez teraz cez vikend taky priklad a zdal sa mi dost nezmyselny ale ked som si uvedomila ze to ma byt jednoduche tak hned to bolo jasne 😀
dakujem, dufam ze tu anginu nedostane a do piatku bude ok, ale ma sa ist vo stvrtok ukazat lekarke... asi naozaj caka ze to bude angina 😕 jaaaj a Olivia je ukecana horsie ako Ludo s Claire dokopy... no dnes sa tak rozhovorila, lebo doteraz len take svoje zvuky vydavala ale dnes sa rozhodla ze skusa hovorit tak sme sa z nej tolko nasmiali. A vies ona ked vidi ze sa z nej smejeme tak este viac zacne smiesky robit. No herecky mame riadne. Ona zase ked sme vonku tak kazdemu kyva, postavi sa pred niekoho a kuka na neho potom mu pol hodiny kyva... no ludia z nej maju dost 😀 😀 😀 a do kocika podla nalady, niekedy sa chce vozit a niekedy aj ked je unavena do neho nechce vliezt... ta tak 😝

lubkaj
20. okt 2010

@jaduska Myslela som tie programy, ktore pouziva Adrianka.

Co sa tyka diktatov, mame same jednotky, az mi je to divne 😉. Zrejme im ucitelka zdoraznuje, ci tam ma byt i alebo y, lebo Adrianke nerobi problem napisat "robily" a o riadok nizsie "robyla"...
Z matematiky ucebnice stale nemame a pokial viem, ani im ucitelka nic neprefocuje, lebo na to nie su peniaze - jednoducho im priklady diktuje alebo opisuje na tabulu.

andrea.m
20. okt 2010

my máme pracovný zošit taký bez geometrie. dostávali ho až minulý týždeň takže Filipkov ešte leží doma na stole.

abetka
21. okt 2010

Ahojte. A mame dalsiu 5 za nenapisanu ulohu. Zabudla si zosit v skole a nenapisala si ulohu. MAm pocit, ze je to s nou cim dalej horsie v skole. Nosi sice jednotky, ale uz ma dve gule a zjavne ju to ani netrapi ☹ ☹ ☹ Co s nou??? Ako ???Idem aj ucke telefonovat, ci sa len mne zda, ze je to s nou horsie a ako toto riesit

andrea.m
21. okt 2010

ako abetka nehnevaj sa ale davať päťky za niečo za čo patrí poznámka v druhej triede je kruté.ja by som šla veľmi prísne na tu učiteľku.

zusikk
22. okt 2010

no nasi tak isto nemaju ucebnicu z matiky obcas im nieco prefoti/ale je to drahe a musia setrit! 😠 /a nieco opisuju z tabule a teraz sme im kupili knizkuneviem presne nazov kamarat z matematikou alebo take daco a z toho sa ucia aj tam riesia priklady.V diktatoch takisto nema problem napisat "robyly" 😀 ale asi im ucitelka pripomina ake i teda napisat alebo im to nehodnoti lebo zatial ma same jednotkya "hrubky" ma tiez 😉 a za nenapisanu DU im napise len poznaku kde mala byt uloha ze nanapisana du nasa ma tiez uz jednu,tiez zabudla zosit v skole....inak ziadna tragedia ulohu sme dopisali az po napisanej poznamke ucitelka jej tam potom dala len V ale nehodnotila znamkou 😉bolo by od nej velmi sproste ak by tu 5 aj hodnotila v znakovani...to uz by som si ju "podala" aj ja 😠

sissi27
22. okt 2010

@abetka myslim si, ze pani ucitelka za nezachovala ferovo. 😕 Ved domaca uloha je predsa pre deticky, aby si precvicili to co sa v skole naucili. Naozaj nechapem preco to pani ucitelka riesi prave 5. Preco to je nie je uz napriklad spominana poznamka, alebo cierny bod, alebo 1 uloha naviac. Myslim si, ze ta 1 uloha naviac by zabrala najlepsie, kedze to potom ukraca ich volny cas.
Vravis, ze Alzbetka nosi domov jednotky. Keby to bolo s nou horsie tak by sa to potom urcite odrazilo na jej znamkach. A to ze jej je to jedno moze byt v jej povahe, nie je flegmatik? Tym padom to nerobi zamerne. Alebo mozno ju tie 5 demotivuju, lebo pravdepodobne za napisanie uloh im pani ucitelka jednotky nedava. 😎

sissi27
22. okt 2010

Dievcata, co planujete na vikend? My rozmyslame nad nejakou turistikou. Tu na zapade hlasia slnecno a 15 stupnov na nedelu. Hadam sa nam podari niekam vyliezt. 😉
Andrea, ako sa paci Filipkovi na lieceni? Nechybate mu?

andrea.m
22. okt 2010

zatiaľ tam není sám.12 dní s ním bol môj ocko teraz je tam ešte do nedele zo svokrou a od pondelka tam bude 10 dní sám. doteraz sa mu páčilo dalej uvidíme. a zdá sa mi že viac chýba on spolužiakom ako oni jemu

abetka
22. okt 2010

Ahojte. Dnes som volala p. ucitelke a povedala, ze na tom nevidi nic zle, ked im da 5 😠 😠 . Tak som jej povedala, nech nieco urobi preto, aby si deti poriadne tie ulohy zaznacili a nenechavali si zosity v lavici. No som zvedava. Som teda napalena a navyse Alzbetka pisala ulohu so svokrou a medzi prikladmi v stlpci nevynechala jeden riadok. Len mala vsetko dobre a nemala v dva riadky a medzera , ale styri, tak jej napisal..UPRAVA!!! Mala to inak pekne a spravne, ale ☹ ☹ . A veru sa mi mala aj stazovala, ze pani ucitekla je velmi prisna

andrea.m
22. okt 2010

abetka správne. ta vaša pani učiteľka očividne bazíruje na nepodstatných veciach. zbytočne deťom znepriatelí školu.

jaduska
autor
24. okt 2010

@abetka my akurát tiež riešime zabudnutý zošit z matiky.....Ale aspoň si San spomenula, že nejakú domácu majú, tak skočí k spolužiačke opísať, čo treba. Ale aj tak neverím, že keby došla do školy a povedala, že zabudla zošit, tak ju učiteľka potrestá.....keď to tak porovnávam s tým, čo tu píšete, tak musím zaklopať na drevo, asi sme fakt natrafili na veľmi dobrú pani učiteľku.....

mimomu
24. okt 2010

ahojte.......viki uz 3 den hlada ziacku knizku,zajtra musim ist s nou do skoly a naajst ju.no neprozai ma? 🙄

andrea.m
24. okt 2010

@mimonu neporazí 😀 neboj nič.

sissi27
24. okt 2010

@mimomu stavaju sa aj horsie veci. 😉

mimomu
25. okt 2010

ahojte.takze sme ju rano nenasli 🙄 este k tomu nemaju cely tyzdnen svoju ucitelku,mozno aj dlhsie a dostali veeeeeeeeeelmi zlatu,takze ked si zvyknu zas na nu......no neviem a nebudu ani vystupovat an den ucty k starsim,takz e viki uplne sklamana.ostatni budu......no krasne zacina tento tyzden. ☹ ☹ ☹

sissi27
25. okt 2010

@mimomu mrzi ma to kvoli Viki ze nebudu vystupovat, urcite sa velmi tesila. 😖
Mimo, nemohlo sa stat ze jej ziacku knizku omylom zobral spoluziak/cka do svojej tasky ked sa balili. Alebo mozno pani ucitelka. No tej sa najskor spytate az o tyzden. 😕

mimomu
25. okt 2010

@sissi27 si zlata 🙂 ja uz neviem fakt kde ju dala,keby to bol zosit,tak kupim druhy ale zk.uz sme ju hladali vsade.
to vystupko uz mali nacvicene na 90 perc.tak podla mna ich to mohla docvicit aj druzinarka alebo tato nova-ved je to divadielko.je jej to luto,lebo ona je v tomto dobra-niektori k tomu nemaju vztah a tak hraju len kvetinky alebo hribiky a viki hned dve hlavne postavy,tak ju to mrzi koli tomu 🙄 no co uz,snad nabuduce. 😒

maznacik007
25. okt 2010

@mimomu da sa kupit cista ZK a pani ucitelka jej prepise znamky.. alebo jej aj novu moze dat. v skole maju ziacke na tieto pripady...
to s vystupenim je skoda.. ked sa decka tesia a takto to dopadne...

anlu
26. okt 2010

dnes dostala Claire pochvalu do ziackej z hudobnej to je uz druha 😀 a mala necvicit tyzden ale nevydrzala a bola dnes aj plavat 😝 tak dufam ze neochorie...

sissi27
27. okt 2010

@anlu Claire je sikulka. 😉
Ja ani netusim co robia na hudobnej. Sufi mi zatial nezaspieval ani jednu pesnicku. 😝 😀
Holky co ostatne deticky? Ako sa im dari v skole? Sufi sa uz nevie dockat jesennych prazdnin. 😉

anlu
27. okt 2010

@sissi27 oni maju super ucitela na hudobnu... je naozaj hudobnik nie len pedagog tak asi preto
inak super sa jej dari, sme velmi spokojny len keby tolko nezabudala.... minule hladala kluc od satne pomaly po celej skole 🙄

maznacik007
27. okt 2010

Ninka chodi tiez na hudobnu do ZUS ky.. prihlasili sme ju na spev.. ale zatial prvy polrok maju taku spolocnu pripravku /2 krat tyzdenne / kde sa ucia rytmiku, spev, noty... zatial nosi vela jednotiek z toho... a paci sa jej tam... sice uz spekuluje ze po polroku kedy sa bude rozhodovat o nastrojoch /alebo ostane len ten spev/ tak vymysla ze chce chodit na gitaru... tak uvidime..
inak celkom fajn.. teraz nic nezabudame... plavanie ok.. vo stvrtok je party v druzine.. a este idu do kina.. prazdniny Ninka sa tesi..

lubkaj
27. okt 2010

Ahojte,
tak my sme prave dnes po celej skole hladali penazenku (taku zavesnu na krk) so stravnymi listkami. Nakoniec sme ju nasli v zborovni. Skoro kazdy tyzden nieco hladame 😠. Minule to bol pracovny zosit zo slovenciny. Nakoniec sa nasiel v lavici v triede, ale najprv sme prehladali celu druzinu, lebo Adrianka bola presvedcena, ze v druzine ho este mala. Tym padom ani nemala ulohu, ale rano sme isli do triedy s nou, ze si nemohla spravit ulohu, lebo nemala zosit a pani ucitelka sa len usmiala. Potom si to dorobila. Predtym si zasa zabudla knizku (tu sme nasli v druzine) a este predtym "petsopku" (tu sme vobec nenasli).

Vcera vystupovali v kulturnom dome, tak z toho mali velky zazitok. Akurat boli velmi unaveni, lebo hodinu a pol cakali, kym pridu na rad. Mozno aj z tej unavy nakoniec vzislo, ze v pesnicke "Malicka som" boli o pol slohy posunuti oproti ucitelke, ktora hrala na harmoniku. Deti si statocne tahali svoje (zacali spievat skor ako ona hrat) a ona ich mozno kvoli svojej hre nepocula alebo co, tak sa im neprisposobila... Adrianka bola z toho nestastna, ale som jej vysvetlila, ze taketo nieco sa vola kanon a ludia si urcite mysleli, ze to tak malo byt. A ze spievat nieco ine ako hra harmonika nedokaze hocikto 😉. Tak sa uspokojila. Najlepsi bol manzel, ktory (vraj kvoli zaujatiu fotenim) vobec neprisiel na to, ze to spievali posunuto 😀 .

Aha, a este mame jednu novinku - dnes sme konecne podpisali individualny studijny plan, tak uvidime, ci sa podla neho aj budu riadit...

donara
27. okt 2010

tak pred včerom prišiel s jednou papučou a včera bez mikiny, už to ani neriešim, poviem kto stratil nech hľadá ☹ ..... Inak v škole celkom pohoda, na prázdniny sa veľmi tešííííí

mimomu
27. okt 2010

my stale nemame zk a nasu lady to vobec netrapi 😒 uz sa ani tak nenajde.ucitelka ju poriadne zvozi ked sa vrati.teraz maju taku spicovu ucitelku......jaj tak ju maju radi decka aj tie co su uz na druhom stupni. 😵