Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
10. nov 2010

@jaduska no davaj kým sme rozbehnuté 😀

a dobre že tu jahôdka dačo dala šak nám tema prachom zapadá

abetka
10. nov 2010

@jahody11 odoslane 🙂

abetka
10. nov 2010

cafte
TAk ako v skole. NAsa zatial celkomfajn az na tu neustalu prisnost p. ucitelky. Dnas doniesla 1 a myslim, ze aj vcera a inak sa mi zda, ze maju strasne vela uloh. Niekedy mam pocit, ze to nestihame ani napisat 😝

anlu
10. nov 2010

u nas skoro vsetko v norme, az na to ze minuly tyzden si Claire zabudla napisat ulohu z angliny, to mala len ona lebo bola pred tym chora tak si mala doplnit ucivo a ona jasne ze na to zabudla 😠 tak mi v piatok povedala ze nech do angliny nepozeram lebo ma tam "pruser" ta aj mi smiesno bolo aj som si zacala hovorit ze co zase vyviedla... mala tam napisanu poznamku ale tak milo to bolo napisane, ze asi jej skor bolo luto ze sklamala ucitelku. No snad si to zapamata a bude si davat lepsi pozor... a este aby toho nebolo malo tak stratila papierik kde mala napisane co maju za DU zo vsetkeho... no ja uz nemam slov, este ze mame telefony 😀 😀 😀 Aspon ze ma same jednotky zatial....

mimomu
11. nov 2010

u nas v pohode,tuto zastupujucu ucitelku budu mat az do vianoc.je taka zlata-mila dochodkyna ale predstavte si deti chcu tu svoju povodnu.su smutne ze tak dlho nepride. ☹
s ucenim idu rovnakym tempom ako predtym,len sa i zda ze viki lepsie chape od tejto p.ucitelky.
z matiky beru prechod cez desiatku a zo sj su na samohlaskach.vasi su na tom ako s ucivom?

marcca
11. nov 2010

@anlu, to ako vyzerá milo napísaná poznámka?? 😀 😀

anlu
11. nov 2010

@marcca v piatok ti to presne napisem, lebo az v piatok nosi domov veci... to je tak napisane ze nie nam ale Claire...

andrea.m
11. nov 2010

u nás v pohode. čo preberajú netuším lebo filipko sa učí sám. ja som len dozor aby sa pripravil na každú hodinu podľa rozvrhu. ale čo píše to nerieším ani to za ním nekontrolujem.nech sa učí samostatnosti. zatiaľ nosí domov jednotky a pochvaly takže dozor nesprísňujem. v pondelok maju rodičovske,tak sa dozviem ako sa zaradil po kupeľoch, aj ked podľa známok si myslím že dobre.

anlu
12. nov 2010

ja tiez netusim co preberaju 😅

mimomu
12. nov 2010

viki sa tiez uci sama,ale take veci ako slovicka z a.j. alebo ked si napise du,tak jej to prekontrolujem.

andrea.m
12. nov 2010

no a čo preberajú z AJ tak o tom nemám ani najmenšej potuchy....som to ale matka 😀

sissi27
12. nov 2010

Ahojte,
Ja si so Sufim ulohy pisem. Teda nie doslovne pisem, ale vzdy ma poziada aby som s nim bola v jednej miestnosti ked tie ulohy robi. Potom mu ich uz len skontrolujem a po vacsine mu pomaham s balenim sa na dalsi den. 😉
Dievcata, taka otazka mate zivotne poistky, maju ich vase deti? Ja mam k tejto veci dost negativny postoj, ale akosi som tlacena okolim, ze by bolo fajn keby som ju mala. Totizto cela moja rodina okrem mna poistku ma. Ja chapem, ze clovek nikdy nevie co sa mu moze stat, ale aj tak sa k tomu akosi nemam. 😕
A este jedna otazka? Znamkuju sa vasim detom hudobna v skole? Na Sufiho skole sa znamkuje. Vcera som ostala maximalne zaskocena tym ze pisali akysi hudobny diktat. No nebude to ziadna slava, lebo si nepamatam zeby si Sufi otvoril zosit a nieco si opakoval.

mimomu
12. nov 2010

@sissi27 my mame vsetci poistky,mala taku vyssiu a mu s mm mensie.
aj u nas sa hud.vychova znamkuje,tiez sa ucia vytlieskavat noty a tie pomlcky kadejake-j som z toho jelen.nedavno som musela napisat jaduske,tak ta my to ozrejmila 🙂 vdaka jadus 🙂

anlu
12. nov 2010

@marcca no taku poznamku mala: "Claire, som velmi smutna, ze si si neurobila ulohu a nedoplnila chybajuce ucivo ☹ " podla mna to je tak osobne a milo napisane
z angliny tiez neviem co maju lebo oni sa anglinu ucia len v skole, jedine ze maju stvrt rocny test tak si to opakuje doma... @andrea.m ta sme my matky 😀 😀 😀
@sissi27 my mame len ja a mm poistku ale deti nemaju, manzel robil aj poistovacieho agenta a dost nas to znechutilo, cize nie si sama co sa k tomu stavia negativne 😉

sissi27
12. nov 2010

@anlu pani ucitelka napisala krasnu poznamku zalozenu na respekte. Ziadne obvinovanie dietata, iba to ze ona ako pani ucitelka je sklamana. Bodaj by bolo takych uciteliek ako je ta vasa viac. 😉

anlu
13. nov 2010

@sissi27 aj mne sa paci ako to napisala, je to naozaj poznamka pre Claire nie pre nas, ved my s tym nic nemame spolocne... mna uz z tej jej zabudlivosti trafi... dnes si zabudla kluc od skrinky tak sa museli vratit a manzel sa ponahlal, len len ze stihol a vecer sme zistili ze si zabudla jeden zosit v skole... no cisto konec 🙄 a este vzdy ju nic netrapi... len my o nervy prideme

jaduska
autor
14. nov 2010

Ahojte babenky....akosi sem nestíham ani nakuknúť....

@sissi27 čo sa týka poistiek u nás, tak manžel musí mať z dôvodu jeho profesie, Sandra aj ja máme tiež, ale Lily a Olívii som už nedávala robiť poistky, ale sporenie. Ak mám byť úprimná, už dosť dlho uvažujem nad zrušením mojej poistky a radšej by som si dala nejaké sporenie na dôchodok, bo z I. a II. piliera o chvíľu nezostane nič..... 😠

ada11
14. nov 2010

sisi, nám hudobnú neznámkujú 😉 a životné poistky máme všetci, aj neživotné - domácnosť a nehnuteľnosť - ja pracujem externe pre jednu pisťovňu 😉 ale to poistenie je na Tebe, ja som nikoho z rodiny nikdy do poistenia netlačila. ale ja si myslím, že mať dobrú poistku je na mieste, len si treba vybrať ten správny produkt 😉

marcca
15. nov 2010

@anlu, tak to už hej taká poznámka 😉 ozaj pekne napísaná 🙂 ... s tým zabúdaním je to istotne o nervy, ale asi nám neostáva nič iné, len trpezlivo čakať...možno aj na zázrak 😀 😝..my nejak moc nezabúdame, ale stane sa...najnovšie pravidelne vrecko z prezuviek 🙄 ale tak raz z toho vyrastú... 😉

čo preberajú viem len "zhruba", úlohy robí v družine, keď nestíha tak pekne spolu doma...nemala by som odvahu nechať ju samú 😝

hudobnú neznámkujú a @sissi27 my máme poistky všetci...deti aj so sporením a hlavne tie úrazové sa oplatia 😉 ..u nás teda určite a aspoň sa z času na čas sa vráti časť z toho, čo tam vrážame 🙂

andrea.m
16. nov 2010

babenky chcem sa vás opýtať kedy vám ráno otváraju školy? lebu tú našu otvárajú až 7.45 a šatne sa zatvaraju 7.55.kto príde po tomto čase musí sa zapísať do zošita že príšiel neskoro 🙄 týka sa to dosť veľkého počtu deti kedže školu neotvoria skoro nikdy presne.z dvojkrídlových dverí otvoria jedny,druhe šak načo.vyše 400 detí sa začne tlačiť dnu.tu tlačenku vám neprajem ani vidieť nieto ešte zažiť a tie decka sa maju za 10 minut dostať dnu,vyzliecť prezuť,presunúť do tried a pripraviť na vyučovanie 😠 čisté scifi

mimomu
16. nov 2010

@andrea.m to je neuveritelne 😕
nasim sa otvara skola o 6.30 a otvorena je cely den.

andrea.m
16. nov 2010

u nás sa otvára o 6.00 tzv.prvácky pavilon.je tam ranná družina a 3 prvácke triedy.dalšie dve 1 triedy su v pavilone pre vyššie ročníky čiže žiaci 1.D a .E maju smolu. ked si predstavím ake bol Filipko minulý rok motovidlo nechcela by som tento rok mať dieťa v jednej z dvoch inkriminovaných prváckych tried.

sissi27
16. nov 2010

@andrea.m U nas sa skola otvara o 7:30. Vyucovanie zacina o 7:45. Tiez to tam niekedy o 7:30 vyzera hrozostrasne, ale urcite nie tak ako u vas kedze tam tolko deti nechodi. 😉

andrea.m
16. nov 2010

@sissi27 z ktorého si mesta?

anlu
16. nov 2010

@andrea.m ja ani netusim o ktorej otvaraju skolu ale u nas zacinaju o 8.30 tak vtedy tam uz zo statnej skoly nikto nie je, cize maju to v pohode

donara
17. nov 2010

@andrea.m u nás sa otvára škola o 6:45, vyučko začína o 7:45, takže celkom paráda. No neviem si to predstaviť pri tom počte detí, fakt hrozné, veď tí vetší prevalcujú tých malých. Des.

andrea.m
17. nov 2010

no celkovo chodí do našej školy vyše 600 deti a v pavilone ktorý sa otvára o šiestej su 4 triedy. čiže cca 80 deti. a ten zbytok sa tlačí dnu o 7.45 😠

kibuk
17. nov 2010

u nas sa škola otvara o 7.30 a v triedach už musia byt 7.50

lubkaj
18. nov 2010

U nas sa skola otvara 7:40, ale to len pavilon pre 2. stupen. V tom "nasom" pavilone je aj ranna druzina, takze tam sa da ist aj skor. Ale pravdupovediac, vacsinou nas to netrapi, lebo ak dorazime pred 7:50, hovorime si, ze mame dobry cas 😉. V triede by mali byt 7:55, ale zatial sa z toho nestriela (chvalabohu).

jaduska
autor
18. nov 2010

@andrea.m fúúúha, takéto otváranie školy si ja pamätám zo svojich školských čias, ale u nás je podstatne menšia škola, ako v KE, tak to nebola taká tlačenka. To máte ozaj blbo zariadené, nesťažovali ste sa? U nás je škola otvorená dosť skoro, deti chodia priebežne. Vyučovanie začína 7.50....