Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

kamilka.c
15. dec 2010

@mimomu hah no s tymto mame aj my problem stale dava vsade makke i

mimomu
15. dec 2010

@kamilka.c nasa za vsade y 🙄

sissi27
15. dec 2010

Ahojte dievcata,
este som nevyriesila toho Mikulasa a uz mam dalsiu perlu. Taku clovek fakt nenajde a z ktorej mi je velmi velmi smutno kvoli mojmu drobcovi.
Predtym ako zaspal mi povedal, ze zajtra asi nebude vystupovat na vianocnej besiedke lebo sa dobre nevie naucit basnicku. Myli si jedno slovicko. Mila pani ucitelka to preto kazala naucit sa jeho spoluziakovi. ☹ No a aby toho nebolo malo este to zaklincovala tym ze mu povedala ze nebude vystupovat ani v meste lebo nevie spievat, chyba mu rytmus a neviem este co. ☹ ☹ Trha mi z toho srdce. Neviem si predstavit ako musi byt Sufimu.
Zajtra budem velmi velmi zla. Myslite na mna. ☹

mimomu
16. dec 2010

@sissi27 tak velmi nas mrzi....povedzte mi ako mozu robit taketo typy ucitelky?ublizuju detom.....ved uz maju urcite prax tie starsie aj co sa tyka psyche dietata.nechapem to.
chod za nou a daj jej jasne najavo,ze ta jej rozhodovania stvu a ze sufi tym trpi.
velmi,velmi ti drzim palce a nesetri ju.

andrea.m
16. dec 2010

@sissi27 pánečku ja by som si ju iste podala.myslím na teba a držím palce.

čo sa týka i y ja len apelujem na filipka aby veľa čítal a všímal si slova ako sa píšu a aby si to zapamätal. zatiaľ nám to vychádza

mimomu
16. dec 2010

@andrea.m na to som myslela aj ja,ale ako vsetky sa naucit nedaju 🙄

abetka
16. dec 2010

@sissi27 drzim palce.

jaduska
autor
16. dec 2010

@mimomu ono sa to našim deťom ťažko vyslovuje, pretože ešte nepoznajú slovné druhy - ja som išla na Sandru cez slovesá, že tam je määkké "i", ale myslím, že to nepochopila, píše to kadejako, ešte aj keď opisuje text. Stredoslováci to majú ľahšie, lebo oni hovoria mäkko, tak oni to rozlíšia lepšie.....

mimomu
17. dec 2010

@jaduska nasim dala vcera ucitelka slov kt.sa vyskytuju najcastejsie a tie sa mau naucit naspamat.a potom len ze dobre pocuvat ale aj tak ze to chce cas
@sissi27 ako ste dopadli?

tak co ,uz mate napecne,poupratovane?

andrea.m
17. dec 2010

ja ešte nič. ani napečené, ani upratané. na víkend odchádzame k rodičom takže zase nič 😖 snád to buduci týždeň stihnem

jaduska
autor
17. dec 2010

@mimomu ja upratujem až 23-tieho večer, keď deti zaspia, aby to vydržalo aspoň do rána 😀 😝

maznacik007
17. dec 2010

@jaduska napodobne 😀

sissi27
17. dec 2010

Ahojte,
tak sme si to s pani ucitelkou vydiskutovali. Dufam ze sa to uz opakovat nebude.
Upratane este nemam, ale napecene uz ano. 🙂

anlu
17. dec 2010

@jaduska aj u nas tak... 😀 niekedy este je len rano a uz Oliv stihne urobit taky neporiadok akoby sa rok neupratovalo... no co uz s nimi 😀
@sissi27 no ani nemam slov na tu ucitelku... akoby ona vedela vsetko 😠

vcera mali vianocny koncert, ale iba tie deti, co chodia na klavir, gitaru a spev... no ale pekne to bolo, ako to hreje cloveka ked vidi ako su nase deti sikovne 🙂

anlu
17. dec 2010

a som zabudla, ze doma ani nepratam, lebo ideme k mojmu otcovi a tam budeme skoro cele prazdniny, cize tam ma caka poriadne upratovanie kuchyne, lebo ju teraz prerabal a asi este nie je ani cela hotova, tak len dufam ze to stihne kym prideme. Dnes alebo zajtra budeme robit s Claire pernicky a ostatne az tam urobime a este aj nakup ma caka, lebo on nema doma skoro ziadne potraviny 🙄 tak budeme musiet Claire vypytat na posledne dva dni zo skoly, inak by som to nestihla...

mimomu
18. dec 2010

@anlu aj my dnes poobede pecieme medovnicky
nasi maju v sttredu besiedku v skole a este ja vystupenie-koledovanie zo zusky,tak neviem ci to vobec stihneme
my pojdeme tiez k svokrovcom na sdery vecer,aby neboli sami a potom k nasim a mi s viki tak ostaneme asi tyzdnen

sissi27
21. dec 2010

Ahojte dievcata, ako pokracujete s vianocnymi pripravami? Kolaciky napecene,darceky nakupene, vsetko upratane?
😉
Ja som dnes zase vytocena. V poslednej dobe sa tu chodim len stazovat. ☹ Sufi dnes doniesol 3 vraj z "citania", lebo nieco opisovali z tabule. Este som nemala tu cest vidiet to na vlastne oci, len tolko mi povedal, ze ju dostal preto lebo pisal moc male pismenka. Tak som strasne zvedava o co tu zase ide? Uz neviem co si mam o tom vsetkom mysliet?
Budem mudrejsia ked pridem domov. 😕

marcca
21. dec 2010

tak u nás akurát tak upratané komplet, nakoľko sme sa asi pred 2 týždňami sťahovali a všetko aj prerábali 😝 vlastne ešte aj teraz dorábame, ale už sa dá...napečené akurát tak linecké, dnes som robila domáci bailyes a zajtra ešte vanilkové rožky, viac nepečiem, nerobím, končím... 😀 😀 ešte tak postaviť strom, len dúfam, že nájdem všetky ozdoby po tej sťahovačke 😅 ...

@sissi27 máte to fakt pestré...nie je učiteľka na sufiho nejak zasadnutá alebo čo?? lebo toto fakt nie je normálne... 😝

marcca
21. dec 2010

inak, ak tu už nebudem, tak všetkým krásne sviatky a hlavne nech prázdniny všetci v zdraví prežijeme 😝 😀 😀

maznacik007
22. dec 2010

@sissi27 no to je dobre divne.... ako mne sa ta vasa ucitelka nepozdava.... nesedi na malom? nasi maju dnes v skole besiedku a Ninka recituje...
od polroka ma ist uz na nastroj... tak nakoniec to bude keyboard a spev... tak budem musiet kupit...

sissi27
22. dec 2010

Ahojte,
vcera som si to teda videla. Bol to opis z tabule. A naozaj opravila mu dve velke pismenka lebo neboli dostatocne velke (ale rozdiel medzi malym a velkym pismenkom je viditelny) a zaratala mu to za chybu, plus mu chybal jeden makcen a mal tam este jeden prepis. Spolu 4 chyby. Ked budem mat cas tak to zoskenujem a hodim to sem.
@jaduska ako je to s tymi velkymi pismenkami? Naozaj je to chyba ked nie su dostatocne velke? Nejde tam skor o makcene, dlzne, bodky, ciarky a podobne ked ide o odpis?
Ako sa mam k tomu celemu postavit? Mam nad tym mavnut rukou, a zaoberat sa podstatnejsimi vecami, ci?

maznacik007
22. dec 2010

@sissi27 podla mna ked uz ratala to velke pismeno za chybu... teda to co nebolo dostatocne velke podla nej... tak to mala ratat za jednu chybu... /a nie za dve.../

a potom za 3 chyby 3 to je divne potom... rozhodne by som sa za to ozvala... fakt mam pocit ze ta pani ucitelka sedi na tvojom malom... ja by som s tym sla aj za riaditelkou... a vsetko povedala... aj tie skusenosti predtym...

co je podstatnejsie ako tvoje dieta a jeho psychicka pohoda?

a to som byvala ucitelka.. aj ked matematiky a u dost vacsich ziakov... ale riesit by som to sla...

mimomu
22. dec 2010

@sissi27 ak ide o odpis z tabule,tak sa hodnoti vsetko u nas,teda aj tvar a sklon pisma-aj ked je podla mna ovela dolezitejsie gramatika ako to,ci je jedno pismenko o 2mm mensie.u nas to hodnoti ucitelka tak,ze za gramatiku da jednu znamku a za upravu druhu- s tym nastastie nemame problem.klop-klop-klop.
ale ja by som jej napisala,ze teda ako to hodnotila,normalne by som sa jej opytala,ze ta to zaujima pre buducnost.
a maznacik ma pravdu,ze sufiho psychicka pohoda je prvorada-zvladnete to.drzim palce.

my uz mame tiez vsetko porobene,nakupene,zabalene.

viki maju dnes v skole besiedku a zo zus maju vystupenie na namesti a potom vecierok aj pre rodicov.....vecer s atak tesila,ze nemohla ani zaspat.tak dufam,ze bude vsetko ok. 🙂

maznacik007
22. dec 2010

kocky este prosim Vas.. chodite niekto na klavir a aky mate doma / myslim keyboard/ lebo musime kupit / asi na narodky/

ma trafi....

sissi27
22. dec 2010

@maznacik007 neporadim ti, u nas nikto nehra na klaviri. 😉

mimomu
23. dec 2010

Na Vianoce pokoj v dusi,
stastie,ktore nic nezrusi.
V Novom roku vela sily,
by ste zdravi dlho zili.

Vsetkym vam i vasim rodinkam prajeme krasne,pozehnane a pokojne vianoce a uspesny rok 2011 😵 😵 😵

andrea.m
24. dec 2010

prajem všetko čo radosť vzbudí,prajem lásku,pretože spája ľudí,priateľov čo dokážu žiť,prajem milovať a milovaný byť.

šťastné a požehnané vianočné sviatky praje rodina maurerová

jaduska
autor
24. dec 2010

Ahojte babenky, nejako som sem nestíhala, tak Vám až teraz prajme všetkým krásne sviatky.......

@sissi27 ak je to písmeno viditeľne vyššie ako malé, tak by sa to za chybu rátať nemalo. Čo sa týka krasopisu, tak aj v škole nám hovorili, žeby sa malo opúšťať od jeho hodnotenia, nakoľko nie každý má vlohy písať pekne (môže ísť o nejakú poruchu, napr. dysgrafiu, dyspixiu a pod.), takže ja osobne by som to riešila a žiadala učiteľku, nech si krasopis nevšíma, že dôležitejšie je ovládať gramatiku, ako to, aby to bolo napísané krasopisne, nehovoriac o tom, že kto už v dnešnej dobe píše niečo rukou? Tlačivá sa vypĺňajú na nete, žiadosti, listy, všetko sa píše na PC, ak sa niečo aj vypĺňa rukou, tak určite to treba tlačeným písmom. Tým nechcem povedať, že by sa deti nemali učiť písať rukou, ale bazírovať na tom, či má písmeno 4 alebo 5 mm mi už príde riadne prehnané.... Podľa mňa by učiteľky mali diktáty zameriavať na jednu vec - raz nech sa píše diktát, pri ktorom sa berú do úvahy viac gramatické chyby, ďalší zameraný na úpravu a tak to striedať. Ony sa to tie deti časom naučia vnímať viac vecí naraz....

@maznacik007 ja mám keyboard Casio a som vcelku spokojná. Hlavne kúpte taký, aby mal aspoň 5 oktáv, menší sa neoplatí. Ten môj stál okolo 150€, ak dobre pamätám, má adaptér aj stojan.

zusikk
29. dec 2010

ahoj babule aj ked uz je po vianociach dufam ze ste ich mali stastne a vesele a ze ste tiez dostali skreckov ako my aj s vybavou 😀 bolo fajn aj ked som mala nocnu uz sme za tym chvalabohu teraz uz mam volno teda aj silvestra aj novy rok tak sa vytesujeme ze aj sneh napadol a pojdeme zas trochu poprehanat lyze 😉 ak nebudem zas stihat tqak preventivne vam zelam vsetko dobre v novom roku a zivot bez blbcov co by vam chceli strpcovat...

jaduska
autor
29. dec 2010

@zusikk u nás Vianoce celkom v pohode, škrečkov sme síce nedostali, ale baby boli aj tak spokojné 😀
Uži si voľné chvíle a lyžovačku....