Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
21. mar 2011

@lubkaj
@maznacik007
@zusikk
nech sa baby držia na Klokanovi, u nás v škole o ňom asi ani nechyrujú....teraz ako som bola na tej praxi v družine, tak som prišla na to, čo všetko sa tam nedeje a diať by sa mohlo. U nás v škole napr. vôbec neodoberajú deti žiadne časopisy a v družine by sa s tým dalo krásne pracovať.
A Sise dodatočne všetko naj k narodeninám....a tebe k úspešnému zvládnutiu oslavy 😀 😀 😀

maznacik007
21. mar 2011

tak sutaze za nami na HK nepostupila dalej.. Klokana priniesla domov aj vyznacene odpovede tam.. potom to do toho harku prepisovali.. tak dve ulohy mala zle stratila 7 bodov ostatne bolo dobre...
😉 😉 😉 😵 / smailiky od ninky

maznacik007
21. mar 2011

😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 😝 😝 😀 😀 😀 a este

lubkaj
22. mar 2011

Adrianka nepriniesla domov svoje odpovede, ale podla toho, co si spomina, ma zrejme dva 3-bodove priklady zle. Okrem toho je presvedcena, ze ma zle aj uplne posledny priklad (ten o zjedenych pernikoch), lebo hoci si tie perniky nakreslila, aj pri ich scitovani robila bodky, akosi vraj naratala 11, aj ked bodiek ma 12... Tak uvidime, ked budu vysledky... Inak ona z toho mala dobry pocit, lebo dokazala odpovedat na vsetky otazky. A to je hlavne 😉

zusikk
22. mar 2011

ja som jej klokana nekontrolovala ale chlap vravel ze mala tri chyby 😉

andrea.m
23. mar 2011

ahojte. aj Filipko bol na klokanovi ale nejak sme to nekontrolovali ani neriešili. on vravel že bolo dobre a výsledky si pozrieme na nete. hlavnme že sa zabavil a oťukal. na školske kolo HK sme tiež nepostúpili aqle ani to nerieším lebo filipko by stejne pred cudzími ľudmi nevystupoval tak aspoň neurval hambu. naši odoberaju časopis maxik ale kedže ja dosť časopisov kupujem aj domov myslím že su aj lepšie ale ako jaduška vraví v družine s tým pekne pracuju.

mimomu
23. mar 2011

ahojte baby 🙂
zajtra ide viki na okresne kolo z hk...prosim vsetkych o podporu 😉 aj ked som rada uz teraz. 😵
dakujemeeeeeeeeeeeeee 😵

jaduska
autor
23. mar 2011

@mimomu držííííííííííííííííme všetky palce 😀

maznacik007
23. mar 2011

@mimomu drziiiiiiiiiimeeeeeeeeee vsetky co mame 😀

lubkaj
24. mar 2011

@mimomu Drzime Viki palce 😉 .

jaduska
autor
24. mar 2011

@mimomu tak ako ste dopadli????

mimomu
24. mar 2011

ahojteeeeeeeeeee 🙂
baby viki vyhrala 1.miesto vo svojej kategorii....cela skola sa tesilaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maznacik007
24. mar 2011

@mimomu jeeej super gratulujeme... 😵 😵 😵 😵 😵

ada11
24. mar 2011

mimomu, to je paráda, gratulujeme 😉 Viki je teda riadna šikuľka 😕 😉

jaduska
autor
24. mar 2011

@mimomu super, super, super....teším sa s tebou....možno už budeš na Viki menej prísna, keď vieš, aká je šikovnica šikovná 😉 😎

mimomu
24. mar 2011

@jaduska 😵 😵 😵

andrea.m
24. mar 2011

@mimonu vééééééééééééľka gratulka 😉

mimomu
25. mar 2011

@maznacik007
@ada11
@andrea.m
@jaduska
ste vsetky zlate baby-dakujemeeeeeeeeeeee 😵

lubkaj
29. mar 2011

Dostala som sa sem az po dlhsej dobe, @mimomu to je uzasne, gratulujeme 🙂

mimomu
29. mar 2011

@lubkaj dakujeme 😵 😵 😵

sissi27
30. mar 2011

@mimomu trošku oneskorene ale predsa gratulujem aj ja Viki k super úspechu. Musíte byť na ňu veľmi pyšní. 🙂
Dievčatá, nám sa akosi nedari posledný mesiac. Sufi má už 3 trojky v žiackej knižke (v prvom polroku mal iba jednotky a dvojky), jednu z diktátu, druhú z prírodovedy a tretiu tiež so Slovenčiny vraj odpovedal pri tabuli. Pýtala som sa ho, že či ho niečo trápi, či má nejaký problém ale povedal mi že všetko je ok. No mne sa to akosi nedzá, prečo náhle taká zmena.
Zajtra máme rodičko tak som zvedavá čo povie učiteľka. 😕

anlu
30. mar 2011

@mimomu gratulujeme Viki 😉 sikulka je velkaaaaaa

u nas zacinaju na buduci tyzden s plavanim, Claire sa uz velmi tesi. Len dufam ze budu mat tu istu trenerku ako na zaciatku roka.

jaduska
autor
30. mar 2011

Ahojte žienky....

@sissi27 určite si počkaj na vyjadrenie učiteľky, potom budeš múdrejšia....

My sme dnes boli so Sandrou na alergológii, to bol teda zážitok. Ona je hrozne precitlivelá na takéto veci, má problém otvoriť ústa, keď jej treba pozrieť hrdlo a teraz musela prežiť vpichy alergénov a odber krvi zo žily. Ešte že bola s nami aj babka, tak sme ju dve voľajako udržali, ale hysák mala riadny....

anlu
30. mar 2011

@jaduska joj to aj Claire je taka, hned ju vsetko boli a asi tiez nas cakaju testy. A to vas poslala vasa lekarka ci ste si vyziadali sami? A zistili nieco?

maznacik007
31. mar 2011

@jaduska to o mojej pises....? my sme boli naposledy na imuno alergo v januari a museli sme ju dvaja drzat a to este sa jej podarilo tak silno kopnut sestricku ze ta vsetky hviezdy videla.. / pri odbere zo zily a vyteroch/ v piatok nas to caka znovu tak uz sa desim

@anlu nas poslali potom co bola stale chora po tej mononukleoze moja ma naprd imunitu mala zle vysledky z krvi / ASLO, leukocyty, a tak/ a zistili jej aj nejake alergie na pele stromov a tak...

moja berie uz vyse 3 mesiace vkuse ATB lebo mala masivne streptokoka a iny hmyz..

@sissi27 uvidis co ucitelka povie.. mozno ma maly len take obdobie.. alebo prosto nema rad odpovede pri tabuli...

anlu
31. mar 2011

@sissi27 mne sa zase Claire v poslednom case statuzuje ze sa s nou nikto nechce hrat a ze ju nikto nema rad... ale viem aspon o dvoch dievcatach z ich triedy co ju naozaj maju radi. Jedna dokonca minule plakala doma ze Claire nevie ze si maju priniest na vytvarku lopatku tak jej mamka nam volala. No tak sa o nu stara. Tak tiez dufam ze to je len take obdobie a ze to prejde. Snazim sa jej vysvetlit ze nie kazdy ma stale naladu hrat sa s niekym, ze aj jej sa nechce niekedy s niekym hrat...

@maznacik007 no my sme sa uz v lete dohodli s lekarkou ze uvidime ako jej bude cez zimu. Ona ma totiz presne tie priznaky ako ja ked som mala alergiu. Ako nahle zacala jesen stale mi tieklo z nosa a nebola to taka normalna nadcha. A tym ze jej tie hlieny stekaju do hrdla tak aj kasle. Toto ma od jesene do jari. Z krvy jej velmi nic nezistili ale to ani mne vtedy, lebo to bola alergia na niekolko druhov bakterii ktorym sa dari prave vo vlhkom prostredi. No ked pojdem k lekarke urcite sa uz na niecom konkretnom dohodneme, lebo to ma nebavi celu zimu take choroby-nechoroby riesit 😒 A tiez si neviem predstavit ako to bude zvladat, ale asi ju poslem s manzelom lebo pri nom je statocnejsia 😀 Nas este caka v juni s malou Oli prehliedka u zubarky tak som zvedava ci jej nezahryzne do ruky 😀 😀 😀 😀

donara
31. mar 2011

Ahojte žienky. Som tu dávno nebola, Viki dodatočne gratulujeme. Včera sme boli aj my na alergologii, keď sme prišli domov tak Ferika zobrala zimnica a do večera teplota, v noci 39,6. Ráno som ho vzala k dokine a máme hnisavú angínu. Bude doma do stredy a budeme mať čo doháňať. Dúfam, že mi to neschytá aj Matuško, pretože v pondelok idem na operáciu a neviem čo s nimi bude tatino porábať.Takže som riadne napálená 😠 , ale nikdy neostane pri jednom, vždy sa musí kopiť jedno na druhé. V škole to zatiaľ ide, aj keď doniesol hneď po sebe tri 2, ale aj tak je to paráda.

ada11
31. mar 2011

tak ja mám dojem, že Maťka nevydrží dlho v škole, že bude mať "nútené" prázdniny, lebo strašne kašle 😠 😠 ja už fakt neviem 😠 no a to jej teraz dávam taký prípravok na posilnenie imunity, lebo Luivac bola pre ňu 0 bodov 😠 na alergo testy sme boli tušim vna konci roku 2009 aj to len krvné 😉 ja plánujem ísť s oboma dievčatami v lete na diagnosticko-liečebný pobyt, lebo už ma to fakt nebaví 😠

donara, Ferkovi skoré uzdravenie 😉 a aj tebe nech to dobre dopadne 😉

jaduska, maznačik, tak to je teda riadna pohroma u dokinov 😝

maznacik007
31. mar 2011

u nas robia najprv tie kozne testy take na predlakti a potom aj krvne nasledne na to .. ja davam malej ISOprinosine a bronchovax na imunitu aj ja som planovala liecenie ale najskor na jesen sa dostaneme uvidime.. teraz nestiham nic..

Ferko nech sa uzdravi.. tieto choroby su hrozne...

jaduska
autor
31. mar 2011

@anlu naša Sandra mala ako malá atopický ekzém a stále má kadejaké kožné problémy. Len nás doktorka nikdy nechcela poslať na alergológiu, že do 3 rokov aj tak deti netestujú. No a potom mala už len tak sporadicky niečo vyhodilo, ale teraz to už bolo dosť často, hlavne na rukách, aj nohách. No a občas prišla zo školy a škrabala sa celá, nič nebolo vidno, len ju celé telo svrbelo. Tak som išla k našej doktorke, že už ma to nebaví, lebo fakt neviem zistiť, od čoho to má. Ona tie klasické alergény (citrusy, jahody, čokoláda) veľmi nejedáva. No a z tých testov na predlaktí jej neukázalo žiadnu alergiu, tak museli brať krv. Zajtra ešte ideme odniesť nejaké vzorky, čo sme odoberali a uvidíme.