Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
16. aug 2011

@ukana ano prvykat,manzel tam uz bol,hned prvy rok
ja stale vaham s tou druzinou,najradsej by som ju tam tiez dala...ale asi az v sept.sa rozhodne,lebo aj podla zusky aj kruzkov.ale dost jej spoluziacok uz tento rok nepojde...tak neviem.

mimomu
16. aug 2011

@jaduska dakujeme 🙂

lubkaj
16. aug 2011

Ahojte, hlasim sa po takmer dvoch mesiacoch 🙂

Tusim som ani vysvedcenie nespominala - boli same jednotky. Adrianka dostala dve knihy, sice sa im velmi potesila, ale teraz zapadaju prachom. Je sice knihomol, ale dostala knihu "Kto je kto vo filme Alica v krajine zazrakov" a kedze ten film nevidela, vobec ju nebavi citat si to. A este "Velki herci spievaju malym detom", kde su noty a texty k pesnickam. Je k tomu aj CD, ale priniesla ho zo skoly nalomene, takze nepouzitelne ☹.

Chystate sa uz pomaly do skoly? My by sme uz radi pokupovali nejake zosity a tak, nech toho nemame naraz vela, ale neviem ake... Viete uz niekto, ake zosity budu potrebovat?

Co sa tyka druziny, urcite ano. A pero pouzivame od prveho rocnika Stabilo Easy, asi ho budeme pouzivat nadalej.

andrea.m
16. aug 2011

@lubkaj my sme dostali tento zoznam zošity 523 15ks,540-2ks+posložka,420-1ks,644-1ks, 5110-1ks,žiacka,notový zošit,zelene a červene pero,ceruzy č.2-2ks,farbičky,kovove kružidlo, pravítko 30cm,tepmperky,vodove farby, 2 ploche štetce,2 okruhle štetce,paleta,nadoba na vodu,pastelky,tuš,lepidlo pritt, 10 vykresov A3, 20 vykresov A4,prezuvky,ubor,

ukana
17. aug 2011

@andrea.m 15ks?? toho zošitu.... 😕 aj dosť..ja aj tak kupujem max 5ks a potom v priebehu roka dokupujem...dnes som šla do papernictva a majú už zošity, tak som kúpila čisté 540, slovníček, notový, far.papiere, ceruzky, pastelky, lep, Tornádo....kružidlo tiež? no počkám na náš zoznam, temperky a vodovky máme ešte zachovalé z min,roka, moc to nepoužívali............ 😉

jaduska
autor
18. aug 2011

@andrea.m vďaka za ten zoznam 🙂 ja sa dnes akurát chystám na nákupy do školy....treba nám aj novú tašku, tak niečo popozerám...

mimomu
18. aug 2011

ahojte...my mame este stale tu istu topgal tasku,aj ked sme uz premyslali nad inou,dakou sportovejsou....mate niekto taketo tasky?ja mam pocit,ze su pre nas male.
zoznam veci sme dostali aj my...ked bude viac casu..napisem...letim do prace. 🙂

andrea.m
18. aug 2011

tak novu tašku máme aj my.filipko už tamtu nechcel že je detská a beztak mu vo vnútri popraskala tak som včera kupila v cefourre vak bagmaster. má tri priehradky, vystužený chrbát,odrazky vo vnútri kapsičku na mobil,peniaze,slovníček, karičku na kľuče.a stál "iba"23,90

čo sa týka prázdninovania momentálne máme črevnu chrípku alebo čo. už tretí deň sa u nás vracia. každy deň niekto.decka to maju dúfam za sebou dnes som na rade ja. 😝

@ukana veru presne taký zoznam sme dostali na konci roka

lubkaj
18. aug 2011

@andrea.m Dakujem za zoznam. Dnes asi vyrazime na nakupy...

Tasku este asi budeme mat tu istu, topgal, aj ked Adrianka by uz chcela novu. Ale take, co sa jej pacia, sa mi zdaju male...

ukana
18. aug 2011

@mimomu , aj my máme Topgal tašku, a ešte minimálne tento rok mu musí vydržať, nechystám sa kupovať novú, tejto nič nie je, je mu dosť velká, zmestí tam všetko.....na buduci rok kupime niečo už nie také detské, asi ostaneme verní Topgalu, tie tašky vydržia, dajú sa prať....... 😉
Maťko minule videl túto vo výklade, tak nad nou hýkal
http://www.topgal.sk/tasky/skolske/CHI-183/C---...

ukana
18. aug 2011

taký mu už samozrejme nekúpim... 😀 s dinosaurom..a o rok mi ho otrieska o hlavu 😠

@andrea.m , skoré uzdravenie ☹ , tieto črevné ch.sú otras, aj my sme mali v júli 😝
Tú tašku si fakt lacno kúpila, ked pozerám iné ceny 😲

andrea.m
18. aug 2011

http://www.bagmaster.cz/katalog/skolni-batohy-a...

Filipko má batoh LB001 v modro sivom prevedení,na eura nás vyšiel 23,90€

ukana
18. aug 2011

@andrea.m , vyzera dobre 😉 😉

ada11
18. aug 2011

aj Maťka má tašku pôvodnú, tiež Topgal a ešte je stále super 😉

mimomu
18. aug 2011

tak tu je ten zoznam,kt.mali nasi.
zosit 513 10ks
zosit 523 16ks
zosit 520 2ks
vykres A4 20ks
vykres A3 10ks
plastelina
fareny papier
pravitko
tus cierny
toje vsetko 🙂

andrea.m
18. aug 2011

@ukana a ma to v podstate to iste čo topgal. kvalitu nahlásim po skončení školského roka.

jaduska
autor
19. aug 2011

Hlásim úspešné nákupy - tašku sme kúpili nakoniec v Tescu, stála 17,95€, kombinácia svetlo a tmavo-ružovej, vpredu je mačka, Sandre sa veľmi páčila, dúfam, že vydrží aspoň tento školský rok. Aj keď babka nás zjazdila, že prečo sme radšej nekúpili kufrík na kolieskach, že to sa jej lepšie nosí 😀 😀 😀 😀 Kúpili sme ešte nový peračník, Tornádo perá a tie zošity 523. Zoznam nemáme, tak viac nekupujem, dokúpime postupne....

jaduska
autor
19. aug 2011

@andrea.m fajn vyzerá ten váš batoh, aj cena dobrá...

ukana
24. aug 2011

tak sme dnes odpísali zoznam, nakúpili zošity, pravítka, obaly....zošity máme hlavne 523, plus nejaké slovníky, notovy, ...
éšte nejaké oblečenie, ale nejdem Maťa trápiť v tomto teple, pojdeme aj v septembri.... 😉

čo robíte v tomto počasí? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
my sme sa boli okupať len večer, vzali sme aj psa na jazero, ale ešte o siedmej tam bolo plno ľudí 😲

mimomu
25. aug 2011

ahojte,nasa viki je u svokrovcov....kazdy den sa chodia kupat.my s manzelom pracujeme.nakupili sme iba prezuvky a cvicky na t.v.ale chystame sa uz aj na skolk.potreby.jaj ale to ubehlo ☹

mimomu
25. aug 2011

ahojte,nasa viki je u svokrovcov....kazdy den sa chodia kupat.my s manzelom pracujeme.nakupili sme iba prezuvky a cvicky na t.v.ale chystame sa uz aj na skolk.potreby.jaj ale to ubehlo ☹

jaduska
autor
26. aug 2011

@mimomu veru tieto prázdniny ubehli strašne rýchlo...ale najviac ma štve, že sme celý júl presedeli doma, lebo sa nedalo nikam ísť a teraz, keď prázdniny končia, tak je leto ako vyšité....my sme sa dnes boli okúpať na Domaši, lebo v paneláku sa nedá vydržať....manželovi končí dovolenka, tak ešte aspoň niečo nech stihneme 🙂

felixa
29. aug 2011

Ahojte kočky,
chcem sa opýtať, čo ste mali už druháčikov, v druhom ročníku sú tiež aj veľké učebnice (A4) alebo už len učebnice ako A5? Pýtam sa kvôli veľkým doskám, či sa ich oplatí ešte kúpiť, za minulý rok (v prvej triede) sa mojej malej zničili. (Aha, a učebnice do druhého ročníka sme ešte nedostávali, až začiatkom, tak neviem). Diki.

jaduska
autor
30. aug 2011

@felixa ahoj.....aj v druhom ročníku sú všetky učebnice aj pracovné zošity formátu A4, takže veľké dosky sa oplatí kúpiť určite....

s_i_s_a
30. aug 2011

viete mi poradiť, dokedy bývajú druháci v prvý školský deň v škole? funguje u vás aj družina? a dávate deti prvý školský deň aj na obed? ďakujem

mimomu
30. aug 2011

ahojte....u nas su prvy den do 11tej maximum...obedy nemaju....druzina az v druhy den.

ukana
30. aug 2011

@s_i_s_a , u nás družina do 16hod, obedy tiež........
@mimomu 😲 😲 😲 😲 😲 , ani obedy? to je divné, naši podla mna budu doobeda písať rozvrh, čo si doniesť na druhý deň ...obed, družina, ja pojdem po neho až po tretej 😉

ukana
30. aug 2011

@felixa , my sme mali aj veľké aj malé dosky, veľké určite, skoro všetky prac.zoš. boli veľký formát 🙂

bodka13
30. aug 2011

ahojte školáčky 🙂
...u nás ani-ani ☹ ...deti sú v škole iba prvú vyučovaciu hodinu,žiadna družina ani obedy

mimomu
30. aug 2011

@ukana u nas az 2 den....prvy je taky uvitaci....tak to bolo aj prve 2 roky

jaduska
autor
30. aug 2011

@s_i_s_a Ani u nás prvý deň nič nefunguje, sú v škole cca dve hodiny a ide sa domov 😀