Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
7. sep 2011

anglinu........nie anginu...oprava 😀 😀 😀 😀

ada11
7. sep 2011

@ukana veď čítam 😀 😕 som sa zľakla, že anginu 😝

ukana
8. sep 2011

@ada11 😀 😀 ...vynechava mi L na klavesnici.......tak su potom z toho niekedy vtipne preklepy...

Triednicku hodinu Mato mat nebude, dala som ucitelke ziadost o uvolnenie, takze pojde po 5.hodine sam na obed a pocka v jedalni, kym pre neho prideme....... 😉

jaduska
autor
8. sep 2011

angína.... anglina

čo narobí jedno písmenko, nie? 😀 😀 😀

andrea.m
9. sep 2011

Ahojte. 🙂 Ja som rada že začíname pozvoľna lebo prve dva roky sa učili od 1 do posledneho dňa 😝 . Ešte aj na konci šk.roka po zakruškovaní známok mali písomky a diktáty 😠 . Rozvrh maju už aj naši a raz bola aj domaca ale len taka mini. V pondelok maju 7 hodín s tým že 5 hodina je voľná a potom maju 2hodinovku VV. Čo sa týka TH tak naši myslím doteraz nič take nemali a ani teraz to není v rozvrhu.

andrea.m
9. sep 2011

Hej a AJ máme 5 hodín týždenne, ale my sme jazyková škola 😵

lubkaj
9. sep 2011

Ahojte, tak aj my uz mame rozvrh. Kazdy den mame 5 hodin. Triednicka tento rok v rozvrhu nie je.
A chcem Adrianku pochvalit, ze dnes dostala prvu jednotku (zatial iba do zosita) - za domacu ulohu z matematiky. Okrem toho dostala peciatku "Vzorna praca" (za tri peciatky je jednotka do ziackej) z prirodovedy a slovenciny 🙂...

maricenka1
9. sep 2011

Ahojte my sme mali ulohu z hudobnej sa ucit podla ruk do-re-mi-la-so citila som sa ako keby sa ucime posunkovu rec 😲 .Ulohy uz z vlasti. prirodoveda. Aj vo vasej skole ucia uz skoro kazdy ucitel iny predmet? My mame okrem svojej ucitelky dalsie 4.Som zvedava co nam prinesie tento rok.

jaduska
autor
11. sep 2011

@maricenka1 to akože musí vedieť naspamäť aj gestiku solmizačných slabík? Naši úlohy tento týždeň ešte nemali. Na vlastivedu, prírodovedu, hudobnú, výtvarnú a anglinu tiež budú mať iné učiteľky, čo je podľa mňa veľmi dobré, hlavne na tie výchovy. Nie každá učiteľka má predsa talent na všetky výchovy a tak nech sa venujú radšej jednej a poriadne....

maricenka1
11. sep 2011

@jaduska presne tak mali sa ucit tu gestiku.No zvladli sme to ale na co to bude dobre to neviem kedze sme sme hudobne ladeni 😀

mimomu
11. sep 2011

ahojte...tak nasi sa uz mali ucit na zajtra basnicku naspamat,ulohy z matiky,zo sj....takze ficime uz.aj nasi maju rozne ucitelky ale tak ako min.rok...akurat na hudobnu sa im zmenila...ale ta je suprova 🙂

ukana
11. sep 2011

aj u nás učia rozne učiteľky, Vlastivedu, AJ, hudobnú, informatiku, náboženstvo..........

maricenka1
11. sep 2011

My mame zajtra len 3 hodiny potom maju akesi teoreticke cvicenie.

sissi27
12. sep 2011

Ahojte kočky, tak už aj u nás máme tretiaka. Akosi tomu nemožem uveriť. Veď len nedávno bol z neho prváčik.
Rozvrh už máme aj keď nie je bohvieaký. Vraj sa má ešte zmeniť tak uvidíme. Zatiaľ majú každý deň 5 hodín okrem piatku. Dokonca v stredu majú sedem, lebo má etiku a medzitým jednu voľnú hodinu.
Mimomu, aj u nás sa učila básnička naspamäť. Takže už máme prvú jednotku aj keď ešte nie v žiackej knižke, keďže žiacka knižka ešte nebola.
Dievčatá, aké ste mali prázdniny?

jaduska
autor
12. sep 2011

@sissi27 prázdniny boli fajn, akurát veľká škoda, že počasie sa začalo zlepšovať až na ich konci 🙄

mimomu
12. sep 2011

@sissi27 ty zijes???som taka rada,ze si sa sem zas dostala 🙂
my dnes prva jednicka do zk z basne 😵 😵 😵
prazdniny ok...plne zazitkov 🙂

andrea.m
12. sep 2011

fíha. tak ako pozeram filipko ma zatiaľ lažo plážo.dnes domáca žiadna 🙂 rozvrh:pondelok ma 7 hodím ale s tým že 5 hodinu ma voľnu.v utorok na 4 hodiny,ostatné dni po 5 hodin.domacu sme mali raz z matiky, a dnes dostali z prírodovedy zmerať si detsku izbu,ináč nič. nič naspamäť,žiadne známky.

mimomu
12. sep 2011

my dnes 2 pisomne ulohy,citanie cela strana,cvicka+aj opakovat slovicka 😉

andrea.m
12. sep 2011

@mimonu týýýýýýýýý brdo 😲

ada11
12. sep 2011

@mimomu to nie je nejako prirýchlo a hlavne veľa na tie deti ? 😕 😕 😕

mimomu
12. sep 2011

oni su uz zvyknute 🙂

mimomu
12. sep 2011

al to boli len take prikladiky a doplnovacka na i/y 🙂 pohodaaa 🙂

ukana
13. sep 2011

ahojte
naša p.uč. je chorá, tak ich zastupujú, tak hned prvá jednotka v ŽK 🙂 🙂 z matiky 🙂

donara
13. sep 2011

ahojte, tak u nás v pondelok 6 hod, v utorok 4, ostatné 5. U nás sa tiež začína pozvoľna, úlohy už mávame, ale známky zatiaľ žiadne..... uvidíme ako nám to pôjde 😉 . Ferko má novú triednu učiteľku, učí ich sj a na každý predmet iný učiteľ 🙂

bodka13
13. sep 2011

ahojte 🙂 ...tak naši sa už celkom slušne rozbehli-každý deň majú minimálne dve domáce úlohy,písomky zatiaľ neboli žiadne,známky tiež žiadne

Chcem sa vás opýtať či ste kupovali nejaké pracovné zošity aj na Sj,.... lebo si píšem v jednej zamknutej téme a tam kamoška hodila zoznam s cenami ,čo všetko budú platiť 😕 ...my sme zatiaľ platili len Aj 5,40€ a časopis Slniečko 6,80E
toto je on :
slovensky jazyk 2,86
pisanie a slohove prace 0,30 +0,30-budu dva
vybrane slova 2€
nasobilka 2,40
anglina 6,44
anglina druhy 3,76

jaduska
autor
13. sep 2011

@bodka13 my máme zatiaľ platiť iba 6€ za pracovný zošit na angličtinu. Ten zoznam, čo má tá kámoška je asi niečo navyše. V podstate u nás to je tak, že ministerstvo školstva schváli učebnice, tieto sú zadarmo. Ak chce učiteľ učiť podľa niečoho iného, tak sa to musí zaplatiť. My sme minulý rok tiež platili za nejaké pracovné zošity na slovinu...teraz nám to asi dávkujú postupne 😀

@ukana gratulko k prvej známke, Sandra už má tiež dve jednotky v ŽK - angličtina a opakovanie z matiky 🙂

mimomu
13. sep 2011

my sme kupovali podla zoznamu zosity a na konci 2.roc.aj 10e
teraz sme platili za slniecko a obrusy 8e a vcera poistne 0,8e
nasi dnes na znamku doplnovanie y/i a cvicny diktat 🙂

sissi27
13. sep 2011

Ahojte,
prave sme sa o tom bavili doma.
My sme platili 0,80 centov za poistenie
5,50 eur pracovny zosit na anglictinu
4 eura na casopis zornicka
Predpokladam ze budeme platit este za ZRPS.

maricenka1
13. sep 2011

Tak my sme zatial platili 6,6 Vrabcek 3E anglictina.Chcem sa spytat drvite dieta aj pisanou anglictinou alebo stacia len ustne odpovede?

mimomu
13. sep 2011

@maricenka1 u nas aj aj 😒