Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

bodka13
25. feb 2009

no veď u nás by sa tiež asi nič za zúbky nedávalo,ale švagriná má o 4 roky staršieho ako náš Maťko a tak keď chodila víla k nim musela aj k nám 😉

bodka13
25. feb 2009

ukana ...ja 😉 v máji budem 2x18=36 😀

ukana
25. feb 2009

tak nie som najstarsia 😀 mam sladkych 33 😀 😀 😀

tulenka
25. feb 2009

neboj ukana, ja som daaaaaleko nad 30 😉
Nasa ide na Zoborsku. Jedine stastie , ze mame vsetko skolu , skolku, robotu tak ze nemusime ist cez mestske zapchy, lebo to sme s nasim slimacikom nestihli.Takze aj skolu sme vyberali najblizsiu, ani sa mi ziadna nezdala az tak vynimocna, ze by sa preto oplatilo dochadzat cez cele mesto

ukana
25. feb 2009

my sme tiez vyberali tak, aby uz neskor mohol aj sam ist krpec domov, prejde len cez most, a je doma..nejde cez ziadnu cestu, len asi 10 min po chodniku popri rieke 🙂

pass
25. feb 2009

ja mam 30 😀

aj nas basnil o zubkovej vile a mali sme stastie ze mu zub vypadol den pred Vianocami, tak mal koopec darcekov 🙂

aplless
25. feb 2009

ahojte moja ma uz tri nove zubky ale nedostal nic ved stale dostava nejake sladkosti a drobnosti ale tiez to potom niekde pocula o zubkovej vile tak pri dalsom asi nieco dostane, a prvy co jej vypadol tak ho ma nalepeny v albume. no my sme tiez sporili do sporitelne a ku koncu roka sme boli korunky zamenit a slubila som jej ze si moze ist sama nieco kupit tak sme boli v draciku tak si kupila barbiu morsku pannu a takeho kona pre barbie tak sa velmi tesila lebo aj v banke si ona zamienala tak bola ako velka baba uz 😀

andrea.m
25. feb 2009

ukana ja mám 32 a v lete budem mať 33 😉

domka28
25. feb 2009

...aplless k tomu nakupovaniu...moja mala sla tiez minut posledne korunky do dracika...tiez si vybrala niejake hracky...a predavacka mala dost ked jej vysypala vsetky drobne....mala sa tak tesila ze si ide sama platit...a predavacka gulala ocami... 😕 , ze ved peniaze zamienaju v banke...dobre mala pravdu...ale sak tam nepojdem s 200 ci 300 korunami...nie??

tulenka
25. feb 2009

Aj nase baby si isli s nasetrenymi drobakmi kupit auticka do dracika, ale mali to pekne spocitane, tak nikto nekrutil ocami, ved urcite neboli jedine

domka28
25. feb 2009

tulenka....sak aj mi sme to mali spocitane....len bolo viac minci ako papierovych 🙂

tulenka
25. feb 2009

mozno ste prisli po nas , tak v ten den uz mali dost 😀

domka28
25. feb 2009

no ja to je mozne.... 😀 musim kukat n ahodiny aby som malu nezabudla v skolke 😕

domka28
25. feb 2009

este sa vas chcem spytat.....nemate niektora doma tremistu...dobre som to nazvala? moja mala od zaciatku skolky ma problem s vystupovanim...proste vsetko vie...len ked ma prist k tomu tak nechce ist vystupovat....a hlada vyhovorky preco neist do skolky...ked bola mensia tak sa mi n avystupeni rozplakala a ucitelka ju poslala za mnou...
...sak ako mi bude odpovedat v skole???? 😕

aplless
25. feb 2009

no nasa tam mala okolo 700sk tiez len mince no a ona to v banke vysypala ze zamenit reku nepojdeme do dracika s takymi drobabkmi a tetusky v banke aj tak nemaju co cely den robit 😀 no a potom sme isli do dracika a viete ako balia tie barbie dvojmetrove krabice tak mala plne ruky 😀 ked sme isli odtial ale taka bola stastna ze si mohla kupit co ona chcela

aplless
25. feb 2009

no domka ja mam opacny problem moja je dost odvazna a nicoho sa neboji a kolkokrat vykeca aj co nema
😀

lubkaj
25. feb 2009

My ani nemame problem s tremou, ale... Neviem to pomenovat, tak to popisem. Jej prve vystupenie (vianocna besiedka v prvej triede skolky - cela skolka ju mala spolu v kulturnom centre) dopadla nadmieru vyborne. Basnicky sa ona naucit vie, vacsinou mi doma porozprava aj texty ostatnych deti 😉. Preto na dalsej besiedke, ku dnu matiek, dostala hlavnu ulohu. To ale mala besiedku kazda trieda zvlast. Trochu som meskala a prisla som zaroven s tym, ako nastupovali deti. Mala ked ma videla, hned sa ku mne rozbehla a nechcela sa odo mna odtrhnut. A ked ju ucitelky volali, ze ma vystupovat, odmietla. Skusali to na nu tak, ze ma krasny veniec z kvetov na hlave a ten moze mat iba vtedy, ked bude vystupovat, tak si ho dala dolu (presnejsie povedane, hodila ho na zem ☹ ). A odmietla sa odo mna vzdialit co len na centimeter. Cast besiedky som teda "vystupovala" s nou, ale potom som to vzdala a len sme besiedku spolu dopozerali.
A teraz pred kazdym vystupenim pridem radsej stvrt hodinu dopredu a dbam na to, aby ma hned v obecenstve videla. A pocas vystupenia jej niekolkokrat kyvam a posielam pusinky... Aj tak obcas pribehne ku mne a objima ma... Ale myslim, ze ked tam nie som, vystupuje v pohode - minuly tyzden boli spievat a tancovat dochodcom a dopadlo to dobre. Dokonca sa sama prihlasila, ze tam chce ist (aby nemusela spat cez obed 🙂).

tulenka
25. feb 2009

Domka, nasa Terezka prve 2 roky vsetky vystupenie v skolke odstala na podiu, ona tam aj sla, neplakala, ale hlaska nevydala. Pritom doma vsetko pekne odspievala.
Dokonca v prvom rocniku si niektore ucitelky myslieli, ze nevie rozpravat, lebo sa rozpravala len s oblubenou ucitelkou so svojej triedy, s tou druhou trochu. Ona si ten prvy rocnik starsne tazko zvykala , vzdy ked si zvykla, tak ochorela a zacinali sme odznova.
Tak koncom driheho rocnika sa to konce zlepslo, ale toto bola jedna z veci, co nas pred predskolskou triedou upozornovali, ze mozno by jej prospel odklad. Ona bola dost dlho jedinacik, atk mozno je to aj tym.

jaduska
autor
25. feb 2009

ja sa tiež hlásim do klubu "Nad 30" - o pár dní budem mať 33 🙂 (krásne číselko, ľahko sa pamätá)

čo sa týka trémy - naša Sandra išla do škôlky ako 2,5 ročná. Od septembra do mája tam neprehovorila ani slovo - ani s deťmi, ani s učiteľkami. Zato po ceste do škôlky a zo škôlky a doma sa jej ústa nezavreli. Vystúpenia mali iba v triede, tak vtedy recitovala a spievala v pohode. Inak je dosť hanblivá po mne, tiež mám problém sa ozvať v cudzom prostredí, ale v škole by ich malo byť v triede po menej a už tie deti pozná, tak hádam odpovedať bude. Ale učiteľke poviem, že čo a ako, veď ona bude vedieť, ako na ňu (dúfam) 🙂

andrea.m
25. feb 2009

ahojte.
ani filipka prvý rok v škôlke nevystupoval. ked nás s manželom zbadal v hľadisku pribehol k nám a bolo po vystúpení. ostatné roky v pohode. čo sa školy týka ani sa tak nebojím toho že nebude odpovedať ale toho že si nenajde kamoša. je dosť samotársky. teraz chodí už mesiac na karate, všetky deti sa tam už navzájom kamarátia (aj tie čo prišli až po ňom) iba on sedí v kúte a je stále sám.

zusikk
25. feb 2009

ahojte.nasa od zubkovj vily dostala za kazdy zub 1€ zatial len spodne 1,2 su vonku dala som jej vytrhnut lebo uz jej v dvojrade za nimi vyrastli nove zuby a tieto sa jej dost knisali a skripe zubami v noci tak som sa bala aby ich nevdychla.No a mne si nechcela dat anoi pozriet do pusy tak preto zubar. 😉
A k treme...nasa ja skor exibicionistka...rada vystupuje velmi dobre si pameta texty,v skolke ma vzdy hlavnu ulohu alebo je rozpravacka 🙂 Dokonca teraz dostala A4 format na obe strany napisana "rozpravkqa o kozicke a kozliatkach budu hrat divadielko,ze sa ma sama naucit.Som sa trochu divila ze ci sama sa ma ucit a ucitelka len povedala ze ona je sikovna precitat si vie aj si zapameta...za sobotu sa to aj naucila a sama 😉 raz som jej to precitala cele a potom v nedelu len vyskusala s tym ze riadky hovorene kozickami a vlckom som citala ja 😉
A k veku...ste ozaj mlade...TULENKA a motzem byt indiskretna kolko rokov mas ty?Ja som rodila svoje dieta v 34/zial takto som to neplanovala a ani len jedno som neplanovala ☹ /takze teraz mam asi aj viac ako ty 🙂 ale nic to nemeni na veci ze mame podobne problemy z buducimi skolakmi 😉

domka28
26. feb 2009

🙂 ahojte...praveze mne sa zda ze ma tremu len pred vela ludmi...lebo inak nie je hanbliva...vsetky basnicky vie aj odrecituje....ked bola mensia tak mi hovorila ze za to place na vystupeni lebo jej jej luto za mnou ked ma tam vidi sediet....raz som skusila prist neskor, ze sak ked ma vidiet nebude nebude plakat...a to zas plakala lebo sa bala ze nepridem....
sak...uvidime ako bude v skole.....

ka77ka
26. feb 2009

tiez patrim do klubu nad 30r...za 2 mesiace budem mat 32.

Terezka veru tremu nema, ta je ukecana od vtedy ako zacala rozpravat.ani vo skolke neni problem, ked maju dake vystupenie..vlastne pred 2 rokmi na mikulasa sa rozplakala a nechcela vystupovat, lebo sa zlakla mikulasa.nesla som ju vtedy utisit. 😉
a kedze mame vo skolke 23 predskolakov, tiez sa budu delit do 2 prvackych tried 🙂 comu sa tesim, aspon sa im bude moct pani uc.vsetkym dokladne venovat.
len sa bojim, ako moje dieta obsedi v lavici, lebo ona je taky neposed...neobsedi dlho na jednom mieste. 😉

ka77ka
26. feb 2009

este nieco...v skolke sa zacali hrat taku hru, ze ucitelka zada pismenko a na to pismeno musia vraviet slova.vcera mi vravela ucitelka, ze terezke to vobec nejde, aby sme doma trenovali 😉 ...poviem vam, hotovy gulas mala z toho.nie a nie to pochopit...tak ideme trenovat dalej. 😝 ...vase deticky to ovladaju???

lubkaj
26. feb 2009

ka77ka: S tymi slovami sme nemali nikdy problem. Pismenka ju zaujimali uz strasne davno (mala mozno 2-3 roky), lebo sme mali take velke penove puzzle s pismenkami. A ked sa ma spytala: Ake je toto pismeno?, vzdy som povedala: To je B ako babicka alebo A ako Adrianka. Takto sa postupne naucila celu abecedu a obcas sama navrhne hru, ze ona vyberie pismeno a vsetci potom vymyslame slova, ktore sa nan zacinaju...

aplless
26. feb 2009

aj nasi to hraju s tymi pismenkami a oni si tak recituju ze plava kacka po jazere a nasla pismenko napr a a deti musia hadat slova na a , moja dostaala pod stromcek taku knizku s pismenkami a na kazdej strane je basnicka a pisemnko aj pisane aj tlacene tak trez ma maniu pisat a celkom ju to bavi tak trenujeme pisane pismenka a tiez ju takto ucim ze ake je to pismenko a ake slovo na taketo pismenko ale do nicoho nu nenutim hrame sa tak ked len chce takze zatial dobrovolne uvidime ako bude v septembri 🙂

ukana
26. feb 2009

ka77ka, nam to s tymi pismenkami dlho neslo, ale trenovanim sme na to prisli 😎 , uz sa aj sam snazi povedat, z akych pismeniek sa slovo sklada, ale vacsinou povie len spoluhlasky, napr. TOMAŠ.....T-M-Š 😅 ale nesnazim sa ho to nejak casto povedat, len v ramci hry niekedy 🙂

domka28
26. feb 2009

...no my mame doma aj slabikar...a ten ju celkom bavi.....pismenka uz pozna vsetky ...len ma tiez problem povedat slovo po pismenkach...ale zalezi to od zlozitosti slova.....

ukana
26. feb 2009

domka, aj my mame slabikar, ten socikovsky, zlty, este po mne...Mama ma Emu 😀 😀 😀 😀 ale pismenka nas Matko pozna asi 10, samohlasky a este L,M, R,S ...viac nechce 😒 zato synovec mal 6 v novembri a uz plynulo cita, zacal velkymi tlacenymi a uz vie aj male citat 😕 😕 😕 😕 sam sa naucil, sestra je z neho hotova, co bude robit v skole 😅 😅 😅 😅

aplless
26. feb 2009

ale ja si myslim ze v skole sa vsetko naucia 😀