Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
5. okt 2011

@jaduska to hej,mozno to bude boliet menej ako tie vyplne

jaduska
autor
5. okt 2011

@mimomu zákrok bude bolieť menej určite....ale niektoré baby zvykli mať bolesti po zákroku. Ja našťastie nie. Kloktala som Corsodilom (tuším sa to tak volalo) a brala ATB (to predpisujú preventívne po takom zákroku). Ja osobne som nemusela brať nič od bolesti, iba som si prikladala obklady. Ak sa ti zvyknú iné rany hojiť dobre, tak to bude pohoda aj potom....Ale zas radšej vydržať týždeň na Ibalgine, ako to odkladať a spôsobiť si väčšie problémy.... 😉

kristinabianka
5. okt 2011

@sissi27 ahoj a nevedelahttp://doktor.dida.sk/Infekcne_ochorenia/infekc... by si mi poslat nejaky link na tento problem ja co som citala

andrea.m
5. okt 2011

ahojte 🙂
@mimonu brutál úlohy. my dnes iba jeden príklad z matiky,15 minutové čítanie a naboženstvo. u zubára držím palce budem na teba myslieť.

Filipko dnes dostal tri jednotky: vstupný test z matiky, vstupný test zo sloviny a slovíčka z angliny. o tých prvých dvoch testoch som samozrejme ani netušila. ale radosť mám samozrejme obrovsku. aj ked po dohode s manželom sme sa rozhodli že na základnej škole budeme tolerovať 2 bez komentára. nech sa dieťa nestresuje a užíva si detstvo. a možno ked nebude pod tlakom z dobrých známok tak budu aj výsledky lepšie 😕

mimomu
5. okt 2011

@andrea.m dakujem,si zlata 🙂

anlu
5. okt 2011

dnes Claire nemala ziadne ulohy. Zacala chodit na gitaru a inak nic nove. Ja ani neviem co sa v skole deje a co sa ucia 😝

sissi27
5. okt 2011

Ahojte,
chcem sa spytat, zapisu pani ucitelky vzdy vasim detickam znamky do ZK? Pytam sa preto lebo Sufi uz ma dve 1 z matematiky ale ani jednu nema zapisanu v ZK. Tento problem mame uz od 1. triedy, velke pisomky ako stvrtrocna alebo polrocna su v ZK ostatne nie. Nerozumiem potom preco im to znamkuje, ked v konecnom dosledku to vyzera tak, ze to neberie do uvahy!

andrea.m
6. okt 2011

@sissi27 u nás tento rok dáva do zošita, alebo z malej písomky *. kto má tri * dostane do žk 1 z práce na hodine.no a zbytok píšu všetko do žk.

jaduska
autor
6. okt 2011

@sissi27 ani u nás nedáva pani učiteľka všetky známky do žiackej.... Neviem, ako si to eviduje ona a z čoho vychádza pri koncoročnej známke....ale keďže má Sandra na vysvedčku zatiaľ samé jednotky, tak to ani neriešim 😝

@anlu naša Sandra, keď chodila do škôlky chcela tiež chodiť na gitaru, čo som bola rada, ale nakoniec ju to prešlo....čo je škoda....ale možno ju manžel naučí brnkať, keď bude väčšia 🙂

mimomu
6. okt 2011

u nas je to tiez rozne,nieco dava-asi to hlavnejsie ale ked ma vacsina zle napisane,tak neda ale dava aj body a pochvaly
dnes maju den u vojska....ucia sa len posledne 2 hod.

sissi27
7. okt 2011

ahojte, to mame dnes vonku pocasie. Prsi ako najate. To bude ale skaredy vikend.
@mimomu ako dopadla navsteva u vojska? Nebude z Viky vojacka? 😉

mimomu
7. okt 2011

@sissi27 ani nehovor....aj u nas leje....a to mame jarmok v meste dnes a cez vikend 😖
navsteva dopadla ok,decka sa tesili,boli pomalovane a opeciatkovane 😀 a bola v druzine az do 16tej 😉
dnes maju zas nejake pisomky a abecedu sa mali ucit naspamat...tak uvidime akodnes dopadneme a poobede este tanecna-maju balet 😵
co planujete na tento uzasny vikend?

andrea.m
7. okt 2011

u nás pekne slnečno zatiaľ. s programom na víkend sa zariadime podľa zajtrajšieho počasia. z vstupného diktátu máme jednotku.

mimomu
7. okt 2011

@andrea.m super....filipkovi ideeeeeeeeee 😵

anlu
7. okt 2011

@mimomu aj my mame jarmok ale u nas je krasne, svieti slniecko 😀

mimomu
7. okt 2011

ano,dnes este na vychode pekne

sissi27
7. okt 2011

@mimomu, aj my mame jarmok, ale vobec sa tam nechystame kedze je vonku tak skaredo.
Sufi sa tiez ucil abecedu naspamat. Naucil sa ju naozaj rychlo az som bola prekvapena. Len teraz sa ju musi naucit pouzivat aj v praxi. 😎
Ja si vobec nepamatam, ze sme sa ucili abecedu v skole, vy ano???

mimomu
7. okt 2011

@sissi27 u nas uz len poprchava,tak sme dohodnute s kamoskou...tak berieme aj viki-dnes 4 jednicky,tak si zasluzi 😵 😵 😵
abecedu sme sa ucili ale len taku vseobecnu,nie ako oni,ze aj s dlznom a makcenom

jaduska
autor
10. okt 2011

@sissi27 aj ja si pamätám, že sme sa učili abecedu naspamäť - aj základnú, aj rozšírenú verziu 😀
my sme si cez víkend urobili so Sandrou výlet, v piatok nebola v škole, išli sme k mojej sestre na stredné Slovensko, SAndra ostala tam a ja som bola v sobotu v škole v BA. V nedeľu sme sa vrátili a doniesli sme si aj neter, aby nás nebolo málo žien v dome 😀 😀 😀 😀 😀

mimomu
10. okt 2011

@jaduska tak aspon bude veselo.cez vikend idem do lv,tak sa opytam na to,co som slubila 😉
viki maju zajtra rodicko,tak si idem napisat zoznam

zusikk
10. okt 2011

JADUSKA a kam na stredne slovensko ste mohli prist aj ku mne 😉

sissi27
10. okt 2011

Ahojte,
@mimomu, @jaduska, asi som chybala, ked sa ucila abeceda v skole, ked si na to vobec nepamatam. 😀 😎 😉
@mimomu aj Sufi ma zajtra rodicko. A napodobne s tym zoznamom. Rozmyslam na co vsetko sa mam spytat. Dufam ze na nic nezabudnem!

jaduska
autor
10. okt 2011

@zusikk boli sme neďaleko Zlatých Moraviec 🙂 (Teda dúfam, že to je ešte stredné Slovensko 😕 )

@mimomu vďaka vopred 😉

mimomu
10. okt 2011

@jaduska ved to je uz skoro pri Lv alebo aj To....zapas sme uz 😉

andrea.m
10. okt 2011

tak ja sa dnes musím pochváliť. ked som čakala v škole na chodbe na Filipka kym si naberie z automatu "kavičku" šla okolo jedna učiteľka a povedala mi že mam dobreho syna. nebola to Filipkova triedna a pokiaľ viem ani ich nič neučí. ostala som taka zaskočená že som sa zmohla iba na dakujem. škoda len že ta jeho dobrota je mu furt na škodu.

kristinabianka
10. okt 2011

@sissi27 ahoj dakujem,ale uz som si zistila,a uz to je na ustupe,takze diky pekne 🙂

jaduska
autor
10. okt 2011

@andrea.m ti to pohladilo dušu, že? Ale s tým máš pravdu, že za dobrotu na žobrotu a hlavne u detí....

andrea.m
10. okt 2011

@jaduska veru riadne mi to pohladilo dušu. ale ja sa teda desím puberty mojích detí. bojím sa že všetka moja snaha výjde nazmar, lebo ja som teda v puberte bola hrozná

ukana
10. okt 2011

@andrea.m , to je moja nočná mora- puberta 😖 😖 😖 Filipko je šikulko, niekde sa tá tvoja dobrá výchova musela prejaviť 😉 😉 😉 😉 😉 ...Ja som sa minule zamýšlala, ked tu všade čítam, ako maminy riešia nezvládnutelné deti, že kde je chyba, ked je ich tolko... Podľa mna sa už akosi zabúda viesť decká k úcte k dospelým,...to by mal byť základ...všetci len riešia, ako na tie ich detváky, ale najviac je ten prístup, ked rodičia dobreže nevedia, čím tým deckám ulahodiť, majú všetko, dovolené všetko a potom sú rozlezené až hroza..netvrdím, že mám doma poklad, ale nejaké podstatné výchovné problémy neriešime, všetko tak v norme 😅 😅 😅 ..jáj aky som ja filozof 😝 😅 😀

baby čo tak trochu porovnať, Váha Výška Noha v tomto ročníku? U nás 140cm 41kg 😅 🤐 🤐 noha 35

andrea.m
10. okt 2011

@ukana fuha tak miery netuším ale noha 35.....ja nosím 37